Çağımızın Amr bin As'ı

Aleviyyun

Aktif Üye
İhvan Üyesi
Katılım
17 Tem 2018
Mesajlar
276
Puanları
28
ÇAĞIMIZIN AMR BİN AS’I MEHMET METİNER

Mehmet Yuva

Çok ukala tanıdım ama eski HADEP'li eski AKP Vekili Mehmet Metiner gibi demli provokatör ukala cinsini nadiren gördüm. Her meselede uzman ve her konuya maydanoz olma gibi şahsına münhasır bir kompleksi var. PKK’nın siyasi uzantısı kabul edildiği için kapatılan HADEP'li Genel Başkan Yardımcısıydı. Bu hareketin yayın organı Gündem gazetesinde köşesi vardı. Sonra yükselen dalga AKP'ye bindi. Siyasi hayatı Kürtçülük, İslamcılık, Kürt İslam sentezi ile aşna fişnedir. Kaşarlı bir Atatürk ve devrimleri düşmanıdır. Reis’i kim ise onun raconunu pazarlamakta mahirdir.

Mehmet Metiner’in temcit pilavı gibi ısıtıp tedavüle soktuğu, “Baba Hafız Esad Hama’da 300 bin Müslümanı katletti”, “Beşşar Esad ve Şabbihaları Halep’te 100 bin kadına tecavüz ettiler” ve “Esed rejimi PKK’yı besledi, Öcalanı korudu. Fırat’ın Doğusuna PKK/YPG’yi hakim kıldı” ifadesinde duralım. 300 bin veya 30, 40, 50 bin diyenlere de soralım; 1982’de Hama’nın nüfusu ne kadardı biliyor musunuz? Hama olaylarından önce İhvan yani Müslüman Kardeşler Örgütünün kaç rektörü, profesörü, ilim adamını katlettiğini biliyorlar mı? Sivilleri taşıyan kaç otobüsün, trenin havaya uçurulduğunu ve kaç masum çocuğun kadının katledildiğini biliyorlar mı?Şam’da Özbek katliamını duydular mı?

1979’da Halep’te topçu akademisini basıp subay adayları arasından 79 Alevi öğrenciyi seçip kurşuna dizdikleri başlarını kestiklerini biliyorlar mı? Metiner, Türk kaynaklarına binaen Suriye’de aranan katillerin diplomatik araçlarla Türkiye’ye kaçırıldığını biliyor mu? Faşist Evren Cuntasıyla Türkiye’nin dini-dar İhvan ve Vahhabi hareketlerin cenneti olduğunu biliyor mu? Yeşil Kuşak Projesi ile Türkiye’nin NATO, İsrail ve ABD düşmanı kabul edilen Suriye devletini yıkmak için henüz ne Esad ne BAAS iktidarda değilken ta 1956’dan beri Menderes ile birlikte her türlü kumpas, şantaj ve gizli operasyonlara maruz kaldığını biliyor mu?

Biliyor ve susuyor isen Kuran emrine binaen dilsiz iblis olsun mu? Bilmiyorsan ne halt edip her akşam TV ekranlarından her konuya maydanoz oluyorsun? Nedense değil zira objektif bir okuma sonucunda Mehmet Metiner bana Hz. Hamza’nın ciğerini yiyen Hind’in oğlu, Hz. Hüseyin’in katili Yezid’in babası Muaviye’nin ‘beynimin yarısı’ dediği Amr Bin As’ı çağrıştırır. Zaten Mehmet Metiner Amr Bin As’ı dahi kabul ettiği için bu kıyaslamadan onur duymuştur. Muhammedi dinin düşmanı Muaviye ve İbin Teymiye zihniyeti ile terbiye edildikleri için Alevi ve Şii düşmanlığı hastalığından iyileşemiyorlar.

devamı yarın (Çarşamba) Aydınlık gazetesinde...
 
Üst