"Cüneyt Özdemir’i iki gündür izledim. Büyük bir telaş içinde."

korakademik

Ordinaryus
"Cüneyt Özdemir’i iki gündür izledim. Büyük bir telaş içinde."

Sina Koloğlu: "Cüneyt Özdemir’i iki gündür izledim. Büyük bir telaş içinde."
cuneytozdemir032.jpg

"Gülen ile konuşmak bir nevi bıçak sırtı oluyor.

CÜNEYT ÖZDEMiR ŞAŞKIN!
Sina KOLOĞLU / MİLLİYET

Cüneyt Özdemir, Fethullah Gülen röportajı yaptı, döndü. Bütün oklar üzerinde. Gülen ile konuşmak bir nevi bıçak sırtı oluyor. Özdemir’i iki gündür izledim. Bir telaş içinde. “Ben aslında böyle değilim”, “Bakın şöyle de söyleşi yaptım” diye cümleler kuruyor. Vücut dili önemli. Böyle konuşmadan, üzerinde bile durmadan rahat bir şekilde oturabilirdi ama hep sıkıntı içinde olduğunu ‘objektiflik’ reçetesi ile vermeye çalıştı. Programına katılan Nedim Şener’in “Gülen röportajına çok güvenme” sözü sanki tuz biber ekti. Belki de tam uzaklaşacakken konudan, böyle bir söz onun bilinçaltını yeniden hareketlendirdi. ‘Hanefi Avcı ile de görüştüm, işte alın tarafsızım’ mesajı verme telaşına kapıldı.

‘Medya Mahallesi’nde ise ABD’de gördükleriyle bu ülkede gördükleri arasında bağ kurmakta zorlandığını söyledi. Amerika’daki gönül vermiş, munis, hoşsohbet bir cemaatle, Türkiye’deki cemaat imajının çelişkisi içinde olduğunu ima etti. Hem gördükleri, konuştukları, hem döndükten sonra burada gelen tepkiler bir araya gelince belki de Özdemir, bir süre daha bu bunalımda yaşayacak. Sonra unutulur...

korakademik

Ordinaryus
Ahmet Hakan Çoşkun, gazeetcilerin en son ziyaretinden sonra Fethullah Gülen'deki değişimi yazmış.
Eski Fethullah Gülen yeni Fethullah Gülen

- “Eski Gülen” Amerika’da ikamete mecbur bırakılmıştı... “Yeni Gülen”in böyle bir ikamet mecburiyeti yok.
- “Eski Gülen” politik arenada taraf olmamaya itina gösterirdi. “Yeni Gülen”in böyle bir özeni yok.
- “Eski Gülen”, hiçbir partiyle arayı açmazdı. “Yeni Gülen” MHP ile arayı açmaktan kaçınmıyor.
- “Eski Gülen” filozofik yaklaşımlarıyla öne çıkardı. “Yeni Gülen” politik yaklaşımlarıyla öne çıkıyor.
- “Eski Gülen” kimseyle koalisyon yapmazdı... “Yeni Gülen” AK Parti ile koalisyon yapmış görünüyor.
- “Eski Gülen” sistemi ürkütmekten kaçınırdı... “Yeni Gülen” sistemin dönüştüğünün farkında...
- “Eski Gülen”in beyaz Türkler arasında sevenleri vardı. “Yeni Gülen” beyaz Türkler ile arayı açtı.

korakademik

Ordinaryus
Cüneyt Özdemir, Fethullah Gülen röportajı yaptı, döndü. Bütün oklar üzerinde. Gülen ile konuşmak bir nevi bıçak sırtı oluyor. Özdemir’i iki gündür izledim. Bir telaş içinde. “Ben aslında böyle değilim”, “Bakın şöyle de söyleşi yaptım” diye cümleler kuruyor. Vücut dili önemli. Böyle konuşmadan, üzerinde bile durmadan rahat bir şekilde oturabilirdi ama hep sıkıntı içinde olduğunu ‘objektiflik’ reçetesi ile vermeye çalıştı. Programına katılan Nedim Şener’in “Gülen röportajına çok güvenme” sözü sanki tuz biber ekti. Belki de tam uzaklaşacakken konudan, böyle bir söz onun bilinçaltını yeniden hareketlendirdi. ‘Hanefi Avcı ile de görüştüm, işte alın tarafsızım’ mesajı verme telaşına kapıldı.

‘Medya Mahallesi’nde ise ABD’de gördükleriyle bu ülkede gördükleri arasında bağ kurmakta zorlandığını söyledi. Amerika’daki gönül vermiş, munis, hoşsohbet bir cemaatle, Türkiye’deki cemaat imajının çelişkisi içinde olduğunu ima etti. Hem gördükleri, konuştukları, hem döndükten sonra burada gelen tepkiler bir araya gelince belki de Özdemir, bir süre daha bu bunalımda yaşayacak. Sonra unutulur...

doğru değil mi:D

üslûba dikkat, dediğimiz gibi söz konusu kişi fakiri değil.

düzenleyen;
eylül