büyük şehirlerde çıplaklık

ayşirin

Şairane
ya evet gerçekten neoluyor insanlarımıza daha doğrusu müslüman bayanlarımıza sokaklarda artık mini etek giymeyen kız kalmamış...
işin kötüsü bugün yine gördüm başını örten fakat alt tarafında diz altına yakın yerde kısa etek giyen kızlarımız var çok tuhaf oldum ya nereye gidiyor tesettür anlayışı ...o eteği giyeceksen başını bari örtme yada örteceksen o örtünün hakkını ver ya...

evet gerçekten müslüman erkek kardeşlerimizin işi zor ben dahi gözümle baktığım her yerde dekolte erkek kardeşlerimiz ne yapsın onlara düşende daha doğrusu bir müslüman olan bayan ve baya haram olana ilk bakış yasak değil fakat ikinci bakış yada gözünü uzun tutarak bakmak yasak olarak biliyorum ve bildiğimi paylaşıyorum...burda bence bakandan çok baktıranın ahirette acaba hesabı nasıl olacak işte ogün birçok kişinin vay haline....

Bedrin_Aslanı

Profesör
Ya izmirde ki durumu görmeyen bilemez. Arada manisaya gidiyorum diğer yerlere gidiyorum cennet gibi geliyor.

Allah vermeye bir işin çıkıpda karşıyaka Alsancak tarafına gidince insan çok kötü oluyor. Yaşamayan bilmez diyorum. Arkadaş manisada tesettürü düzgün giymedikleri için şikayet ediyord. Sen dedim bi izmire gelde gör durumu. Geçenlerde izmire geldi abi diyo yemin edirim midem bulandı. Bu insanların hali ne.

İnsan bazen ne yapacağını şaşırıyor gerçekten. Yere baksan olmuyor havaya baksan olmuyor.Sağ sol dolu :D

Bu nasıl düzelcek dersek: Bi arkadaşım şakayla karışık burada darbe olmadan bunlar hayatta düzelmez dedi....
Diğer bir kardeşim ise: bi hocama ben bu soruyu sormuştum hocası ise :

Çok basit biz düzelcez onlarda düzelcek. demiş ki bende buna katılıyorum.

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
istanbula yaz geldi.... çıplaklar da ....:( insan su akar göz bakar zihniyetindeyse yandı ki ne yandı ama.....cehennem de yanacağıma yoldaki trafik direğine toslarım daha iyi diye düşünmeli ( çaktırmadan direğe çarpma ......;)

ravza-gülü

Asistan
KARDEŞ BEN BAŞIMI EĞEREK GEZİYORUM ZİRA BULUNDUĞUM YERDE ÇARŞAMBA OLUNCA BİRDE EVDEN DIŞARI PEK ÇIKMADIĞIMDAN OLSA GEREK GÖRMÜYORUM BU PİSLERİ.

ŞİMDİ CÜBBELİ AHMET HOCANIN BİR SÖZÜ GELDİ AKLIMA

DERKİ BİR KADINA BAKMAK CEHENNEME Bİ GİRİP ÇIKAYIM DEMEKTİR
zaten çarşambada kafanı kaldırıp baksan bile açık birini göreceğini zannetmiyorum
çarşambada oturanların çoğu kapalıymış duyduğuma göre

deget

Asistan
istanbulda yaşayan müslüman erkekler caddelerde gezerken gözlerini nasıl koruyacak bunu merak ediyorum.at gözlüğümü takalım istemesende görüyosun
kör mü olalım?bu konuda yol gösterebilir misiniz?

Selamun aleykum. Yapmayın arkadaşlar guzel bakan guzel gorur. Hak ıle halk arasında yaşamak en guzelıdır. Dagda tepede zaten erılır. İçki kullanmayana bırakmak zaten zor degıldır. Gozlerınıze gormemeyı, kulaklarınıza duymamayı, dılınıze konuşmamayı ogretın. Sunı zana gırmemeyıde bılelım ınsallah. Nefıslerımızı gorecegız kı ıcımızı temızleyecegız. Cunkı hepımız kendımızden sorumluyuz. Hem nefsımıze sahıp cıkamıyoruz hemde başkalarının zannı na gırıyoruz.

ABDULLAH ismail

Asistan
zaten çarşambada kafanı kaldırıp baksan bile açık birini göreceğini zannetmiyorum
çarşambada oturanların çoğu kapalıymış duyduğuma göre

%90 ı kapalı ama özellikle çarşamba pazarı olduğu gün bazı canlıcıplaklar geçiyor. yani ne biliyim fevzipaşa caddesine iniyorum milletin kolunda biri yok bu benim sevgilim(zinadaşım demek istiyor. zaten sevgiler günü de zinakarlar günüdür açılımı) . Onun için çıkamıyoruz edeptendir diyede başımızı eğiyoruz patavatsızın biri çıkar belli mi olur. Sonra gidip kardeş bak kapak nur suresi31. ayette ne buyurmuş allahu teala ve tekaddes hazretleri ne buyurmuş diyoruz o zmanda gerici yobaz damgasını yiyiyoruz

ravza-gülü

Asistan
%90 ı kapalı ama özellikle çarşamba pazarı olduğu gün bazı canlıcıplaklar geçiyor. yani ne biliyim fevzipaşa caddesine iniyorum milletin kolunda biri yok bu benim sevgilim(zinadaşım demek istiyor. zaten sevgiler günü de zinakarlar günüdür açılımı) . Onun için çıkamıyoruz edeptendir diyede başımızı eğiyoruz patavatsızın biri çıkar belli mi olur. Sonra gidip kardeş bak kapak nur suresi31. ayette ne buyurmuş allahu teala ve tekaddes hazretleri ne buyurmuş diyoruz o zmanda gerici yobaz damgasını yiyiyoruz
çok şükür ki %90 nı kapalı ama keşki %100 kapalı olsaydı
şimdiki insanlar çarşaflı kapalı birilerini görünce şaşırıyorlar tam tersi olsaydı açık olanları gördüğümüzde şaşırsaydık sözde müslan ülkede yaşıyoruz

Üsve-i Hasene

Asistan
islami görüşle:)baktığımızda bir şey görmemiz lazım demekki elimizden gelmesi lazım :halay:

AynAlı

Kıdemli Üye
bence o günahın yüzde 90 ı onlara ait..

eLiFNuR

Asistan
Web sitesi
eLiFNuRuNPeNCeReSi.blogcu.com

abi valla çok güzel bir konuya değinmişsin..ben de izmirde yaşıyorum :) ve de dershane açıktı daha,öğleden sonra sınavımız vardı..arkadaşlarla dedik gidelim bi yerde bişey yiyelim gelelim ondan sonra sınava girelim..gittik bir yere neyse...ya yine tabirinizle zinadaşlar vardı ama böyle aykırı durumları yoktu ilk gittiğimizde...biz yemek yemeye başladık arkadaşlarla..ya sonuçta insan etrafına bakınır di mi bi yere gittiğinde..biz dikkatlice bakmadık onlara öylee...iğrençliklerine başladılar..hele bir de zaten bilirsiniz belki kapalıları görünce daha çok gıcıklığına yapıyorlar..ya midem bulandı resmen...yemeği bıraktım elim ayağım titremeye başladı..gidip kızın saçını başını yolacam yani..garsonu çağırdık,söledik fln "nereye geldik biz,burası lokanta mı yoksa ....? gibilerinden şikayet ettik..gitti hemen kendilerine söyledi abi...defoldular gittiler gerizekalılar..bişey deselerdi rezil ederdim onları yaptıkları iğrençlikleriyle..böyle de olunca zafer bayrağı dalgalandırıyorum biraz :) ama tabii keşke böyle iğrençlikler keşke uyarılmadan yapılmasa sokakta!!!

urban

Paylaşımcı
bence güzele bakmak sevaptır sözü doğrudur.Ancak güzellikten anladığınız şeye bağlı.bir iki açıklaması örneği verilmiş benim öğrendiğimde Rabbimin çirkin yarattığı bişey yoktur.Yarattıklarına bakıp eğer O'nu görebiliyorsak ve O'nun tecellilerinde O'nun güzelliğini görebiliyorsak ne mutlu.Güzel OLAN sadece bayanlar değil zannımca.

Bende fatihte oturuyorum ve malesef hergün o caddeye çıkmak zorundayım.
ama bunun bi çaresi yok.ikinci bakışı yapmamak ve çıplak gezenlerinde gezmeyenlerinde aware kardeşin dediği gibi birer et olduğunu vakti geldiğinde ne güzelliği nede kendisinin kalmayacağını ancak onları izlemekle benim sonsuz ahiretimin kararabileceğini düşünmek ve anlamaya çalışmak benim yaptığım.
şöle de bişey olabilir Rabbim bakışlarımdan razı olmaz bana ilim öğretenler razı olmaz (eğer bi sevdiğiniz varsa aynısını oda yapsa ben razı olmam oda benden razı olmaz) gibi düşünülebilir.

ABDULLAH ismail

Asistan
bence o günahın yüzde 90 ı onlara ait..

kardeş zaten onlar ayete karşı çıkmışlar yani ateşi göze amışlar ama biz %10 da olsa günah istemiyoruz. Yani biz bakmayızda sabredemeyen yeni tevbe etmiş kardeşlerimiz var. Bu zinadaşlar caminin önünde yapıyorlar bazı işleri kimse müdahalede edmiyor ama gelen geçer tükürük yağmuruna tutuyor zinadaşları . Sanki normal birşey yapıyorlar biz bakmaya utanıyoruz onlar yapmaya utanmıyor.Hep bu millet böyle şeyleri televizyondan görüyor sonra pratiğe sokuyor. Allah hidayet etsin . Osmanlıdayken mesela birinin sakalından şaka maksatlıda olsa 1 kıl koparan sakalı kopana para verme cezasına çarptırılıyormuş.
Ne yapmak lazım bilmiyom ki evde kala kala bembeyaz olduk. Gerçi şimdi birde bizim camide glima var püfür püfür buzdolabı gibi oluyor cami güzel dışarı çıkmayada luzum yok akşama kadar tesbih çek dersini yap glimada var

AynAlı

Kıdemli Üye
güzele bakmak nerden sevapmış kim diyor bunu :O böyle bişi yok...tvlerin bunda etkisi cok büyük,millete başkasına özendiriyor özelliklede americalı con con lara,zaten sanatçı diye geçinenlere söz bile etmek yaramaz ... ama yok aması ..

Edibe Ziyâi

Agâh ol ey nefsim..
tasavvuftaki adı -nazar ber kadem- ayak ucuna baka baka yürü , seni alakadar etmeyen şeylerle meşgul olma bu kadar işte

fuzuli

Yeni
allah Korusun Büyük şehirler öyle..

istanbul Yine Iyi De...

geçenlere Antalyaya Gittim.. Allah Korusun Ya.... çok Kötü...

ayeti Hiç Unutmayalim Inş

''o Mümin Kadin Ve Mümin Erkelere Söyle Başlarini öne Eğsinler, Gözlerini Haramdan Sakinsinlar..''

istanbulda yaşayan müslüman erkekler caddelerde gezerken gözlerini nasıl koruyacak bunu merak ediyorum.at gözlüğümü takalım istemesende görüyosun
kör mü olalım?bu konuda yol gösterebilir misiniz?
geçmiş zamanda alimler zahidler yolda yürürken hem haramdan sakınmak, hem ilmin izzetin muhafatazı için yere bakarak giderlermiş ki, ne kalp kirlensin nede beyin zararlı görüntülerle dolsun ve meşgül olsun..

enaniyet olmasın şahsen uyguluyorum uygulamaya çalışıyorum.