Büyük elektrik kesintisi panik oluşturdu

bi husben

Kıdemli Üye
Paniğe mahal yoktur. Olay çözüldü...
iste-trafodaki-kedi-caps-leri-kedi-caps-trafo-elektrik-1423802.jpg

Valla geçenlerde çalıştığım yerin bodrum katında trafo var kedi girip patlattı yarım gün elektrik ancak geldi
kedide ölmedi tüyleri dık dık olmuştu boyle bakıyordu:)

can feda

Profesör
Köprü inşaatında halat kopar...mühendis intihar eder gururu için...

Soma'da 301 madenci vefat eder...bizim gazeteler çay simit...2 gün aynı gömleği giydi edebiyatı yaparlar UTANMADAN...ARLANMADAN...TERBİYESİZCE...301 tane insana saygısızca...

Ermenek'te devam eder kazalar...bizimkinde gene tık yok...

Dünya da petrol fiyatları düşer...bizimkiler benzine yüklenir cari açığı kapatmak için yüklenir millete...

Seçimlerde trafoya kedi girer...hala bakanda tık yok...

Tüm ülke saatlerce elektriksiz kalır...bizim bakan hala koltukda dır...

TAMAM BİRADER İNTİHAR ET DEMİYORUZ AMA...301 madenci şehit oldu(inşAllah hak katında şehitlerdir) AZCIK GURUR KARDEŞİM...AZCIK LİYAKAT...

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Köprü inşaatında halat kopar...mühendis intihar eder gururu için...

Soma'da 301 madenci vefat eder...bizim gazeteler çay simit...2 gün aynı gömleği giydi edebiyatı yaparlar UTANMADAN...ARLANMADAN...TERBİYESİZCE...301 tane insana saygısızca...

Ermenek'te devam eder kazalar...bizimkinde gene tık yok...

Dünya da petrol fiyatları düşer...bizimkiler benzine yüklenir cari açığı kapatmak için yüklenir millete...

Seçimlerde trafoya kedi girer...hala bakanda tık yok...

Tüm ülke saatlerce elektriksiz kalır...bizim bakan hala koltukda dır...

TAMAM BİRADER İNTİHAR ET DEMİYORUZ AMA...301 madenci şehit oldu(inşAllah hak katında şehitlerdir) AZCIK GURUR KARDEŞİM...AZCIK LİYAKAT...
Anlatamazsın. Türkiye toplumu olarak kalitemiz çok çok düşük. Bizi toplum olarak az buçuk adam gibi gösteren tek şey inan bulunduğumuz coğrafyadandır, kendimizden değil. Turizmden gelen gelir olmazsa Türkiye toplum olarak Afganistan'dan farkı yok söyleyim ben.

Hükümet veya Bakan'la iş bitmiyor. Toplumun kendisi bozuk. Bu ülkeden bir değer çıkmıyorsa bunun tek sebebi toplumun ta kendisidir. Ne hükümet, ne kemalizm, ne de devletin sistemi. Bütün bu unsurları zaten toplumun bireyleri oluşturuyor.

Bak sana kendimden misal vereyim. Bundan 15 yıl önce aklıma bir buluş geldi. Sentetik Kas! Bunu tasarladım lakin geliştirmek için nano teknolojisi alanında imkan sağlayan laboratuvarlar olması gerekiyor. Sentetik Kas o kadar önemli bir buluş ki motorun icadı halt etmiş. Sentetik kas, tekerleğin icadı kadar önemlidir. Çağ açıp çağ kapatacak bir buluştur. Şöyle düşün: Bilgisayar ve çip sistemi ile beyin denilen yapıyı kısmen icad ettik zaten. Tek lazım olan şey sentetik kas. Bu sentetiğe kontrollü gönderilecek impulslarla/frekanslarla fevkalade insan hareketine yakın hareket eden robotler üretilebilir. Hatta bunu her alanda kullanabilirsiniz. Motoru ve çarkı açığa düşürecek bir buluş bu.

15 sene önce eskitmediğim kapı kalmadı. Kimseyi ikna edemedim. Şimdi ne oldu peki? --> Daha geçen hafta bu buluş Avrupa'da yapıldı ve bir Robot eli yaptılar bu kasla.

Geçmiş olsun. Benim gibi kim bilir kaç yüz kişi bu şekilde ciddiye alınmıyordur artık hesabını sen yap. Durum buyken bu ülkeden bir halt olur mu? Bir değer çıkar mı? Çıkmaz elbette, bu gayet açık seçik ortadadır..

Öyle falan ülke bize komplo kuruyor, fişman ülke bize düşman, yolumuzu engelliyor falan hepisi hikaye. Toplum olarak sıfırız sıfır. Mesele bu..

Böyle bir toplumun içinde ahlaklı bir zeka asla yolunu bulamaz. Fakru zaruret içinde isrif olur gider. Bu ülkede kıymeti bilinen ve yolu açılan tek zeka, ahlaksız zekadır..

can feda

Profesör

Anlatamazsın. Türkiye toplumu olarak kalitemiz çok çok düşük. Bizi toplum olarak az buçuk adam gibi gösteren tek şey inan bulunduğumuz coğrafyadandır, kendimizden değil. Turizmden gelen gelir olmazsa Türkiye toplum olarak Afganistan'dan farkı yok söyleyim ben.

Hükümet veya Bakan'la iş bitmiyor. Toplumun kendisi bozuk. Bu ülkeden bir değer çıkmıyorsa bunun tek sebebi toplumun ta kendisidir. Ne hükümet, ne kemalizm, ne de devletin sistemi. Bütün bu unsurları zaten toplumun bireyleri oluşturuyor.

Bak sana kendimden misal vereyim. Bundan 15 yıl önce aklıma bir buluş geldi. Sentetik Kas! Bunu tasarladım lakin geliştirmek için nano teknolojisi alanında imkan sağlayan laboratuvarlar olması gerekiyor. Sentetik Kas o kadar önemli bir buluş ki motorun icadı halt etmiş. Sentetik kas, tekerleğin icadı kadar önemlidir. Çağ açıp çağ kapatacak bir buluştur. Şöyle düşün: Bilgisayar ve çip sistemi ile beyin denilen yapıyı kısmen icad ettik zaten. Tek lazım olan şey sentetik kas. Bu sentetiğe kontrollü gönderilecek impulslarla/frekanslarla fevkalade insan hareketine yakın hareket eden robotler üretilebilir. Hatta bunu her alanda kullanabilirsiniz. Motoru ve çarkı açığa düşürecek bir buluş bu.

15 sene önce eskitmediğim kapı kalmadı. Kimseyi ikna edemedim. Şimdi ne oldu peki? --> Daha geçen hafta bu buluş Avrupa'da yapıldı ve bir Robot eli yaptılar bu kasla.

Geçmiş olsun. Benim gibi kim bilir kaç yüz kişi bu şekilde ciddiye alınmıyordur artık hesabını sen yap. Durum buyken bu ülkeden bir halt olur mu? Bir değer çıkar mı? Çıkmaz elbette, bu gayet açık seçik ortadadır..

Öyle falan ülke bize komplo kuruyor, fişman ülke bize düşman, yolumuzu engelliyor falan hepisi hikaye. Toplum olarak sıfırız sıfır. Mesele bu..

ama biz millet olarak...osmanlı zamanında dünya ya hükmetmişiz...mayamızda bir nebze de olsa var...islamın bayraktarlığını yapmış bu millet...nasıl bu hale geldik nasıl :( :( :(

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
ama biz millet olarak...osmanlı zamanında dünya ya hükmetmişiz...mayamızda bir nebze de olsa var...islamın bayraktarlığını yapmış bu millet...nasıl bu hale geldik nasıl :( :( :(
Gayet açık ortada. Felsefe üretemediğimiz için.

Osmanlıda tek başarılı padişah Fatih'tir. Gerisi Fatih'in icad ettiği topun teknolojik üstünlüğüyle işini görmüştür. Bu icadın üstüne bir şey katılamadığı için durakladı ve yok oldu. Zira Avrupa bizde ki toplardan daha üstün silahlar üretti.

Biz daha 'Fatih ruhu nedir' onun farkında değiliz. Açık söylüyorum biz, daha Fatih'i anlamaktan aciziz, hiç anlamadık. Evet bir anlıyan var! O da Avrupa!!! Zaten onun için Fatih'e Çağ açan padişah diyorlar. Bu ünvanı verenler Avrupalılardır. Çünkü Fatih, Avrupa'ya bir şey gösterdi. Felsefe, bilim ve pragmatizm. Bu gerçekleri sahada praktize ederek gösterdi Fatih. Bu göstermeden sonra Avrupa'da papazlar tartışılmaya başlandı. Biz zannediyoruz ki Avrupalı'nın Fatih'e olan hayranlığı Türk olduğu için falan. Yook öyle bir şey. O bizim saftirikliğimiz. Fatih, felsefedir. Fatih, bilimselliktir. Fatih, pragmatizmdir.. Avrupa'nın gözünü açan Fatih'tir. Malesef biz hariç herkes onu anladı.. Ne acı ve ne hüzünlü bir hikaye bu değil mi? Fatih'in ruhunu anlayıp işi ilerleten Avrupa, Fatih'in gafil torunlarını yumruğuyla eziyor. Bu müthiş bir şey..

Hakperest

Kıdemli Üye
nusaybinde fısıltı gazetesi
elektiriği kesen daeş dedi :p

yeni fısıltılar alırsam
fısıldarım :D

spesifik

آزادی قید و بند
itiraf edeyim iyi oldu ders çalıştım din hizmetleri konusu da kolay geldi yani egomu şarj ettim :D

hirahos

Kıdemli Üye
Ana elektrik nakil hatlarında ciddi arıza yaşanmış. Çabuk çözdüler. Avrupa'da geçen aylarda aynı hadise olduğunda 24 saat elektrikler kesilmişti, dediler bugün... Haberi o vakit görmediğim için bilemiyorum doğru mu?

hirahos

Kıdemli Üye
Bütün şehirlerde elektrikler gelmiş. Bakan Yıldız açıkladı. Sorun çözüldü.