Büryani Pilavı...

YagmuR

Üye
Web sitesi
www.gencislam.com
buryani_pialvi.jpg

Büryani pilav:

1. 4 soğanı pizan dograyıp iki kaşık yağda soğan ve 1-2 diş sarımsak ile pembeleştirin.
  2. Tane karabiber, kabuk tarçın, 4-5 kakuleyi tavukla beraber haşlayın.
  3. Tavukları sudan alıp soğanın üzerine koyun. 1 büyük kase yoğurda 1 çay kaşığı zağferan (safran) karıştırın. 1,5 kaşık büryani baharatı, limon tuzu ve tuz ekleyip tekrar karıştırın. Tavukların üzerine koyup biraz pişirin.
  4. Pirinçe tavuk suyunda az sıvıyağ koyup haşlayın, tavukların üzerine dökün. Yarısına az zağferan (safran) koyun. Servisten önce sarı pilavdan biraz ayırın, tepsiye ters çevirip ayrılan pilavları üzerine süs olarak koyun.

Bu pilavı görünce aklıma Umre geldi, orada da hep safranlı pilav yiyorlar sarı sarı :)

_Berceste_

bir tutam delilik...
aynen yagmur ...umrede yemistim bende ve hic begenmedim :) ilk ve son olmustu ...

senin karnin mi acikti bakim :D

|SEÇKiN|

Profesör
yav sevgili yağmur, nerden buldun bu pilavı be mübarek...
yav şu nijeryalı, somalili, sair afrikalı siyahi kadınların çocukları ile beraber oturup bi köşede kese kağıdında aldıkları bu pilavi elleriyle yiyişleri var ki, hala gözümün önündedir.
üstelik de vıcık vıcık yağlı olarak. durun daha bitmedi, bi de bu pilavı avucunun içine alıyor kadın, şööle bi sıkıyo, yağlarını biraz süzdükten sora avucuyla yallah ağzına...
yarısı ağzında, yarısı dışarıda... bu manzarayla her ne zaman karşılaştımsa o gün yemek yiyemedim bi daha...
ne o, sizin de bulandı mideniz demi?
e tutar sen o pilavı resmiyle korsan buraya, ben de böyle vulgarize eder canınıza okurum işte!!! :)))))

YagmuR

Üye
Web sitesi
www.gencislam.com
Gece gece çok iyi oldu hocam yani sağolun! :D

Yaa anlattıklarınız gözlerimin önünde canlandı birden, ama olsun bu manzaralara rağmen ORALAR herşeye rağmen gitmeye değer,
o yağlı pilavın poşetine basıpta sonra secde ettiğiniz yerden yürüselerde yinede çok özledim:agla::glgl