Burkaya Hayır Derken Müslüman Oldu

GENCAKINCI

Profesör
Katılım
21 Ağu 2009
Mesajlar
1,666
Tepkime puanı
26
Puanları
0
Burkaya Hayır Derken Müslüman Oldu

147627.jpg

Burka ve peçe konusunda sert kararlara imza atmasıyla bilinen Fransa'nın Göç ve Milli Kimlik bakanı Eric Besson din değiştirip Müslüman olduğunu açıkladı.
Kamusal alanda burkanın yasaklanmasında büyük rol oynadığı bilinen 52 yaşlındaki Fransız bakan, 28 yaşındaki Tunuslu bir kızla evlenerek İslam'ı seçtiğini açıkladı.

Tunuslu Yasemin Tercüman'la evlenmesi gündeme geldiğinde magazin gazetelerinin baskısına maruz kalan Besson, Yasemin'le yaşadığı aşk hayatının kişinin özeline girdiğini ve bu konuda üzerine gelinmesinden memnun olmadığını dile getirmiş ve Fransa'nın laik karakterine sıkı bir şekilde bağlı olduğunu ifade etmişti.

Yasemin'in ailesini ziyaret için Tunus'a giden Fransız bakan, orada da gazetecilerin ilgi odağı oldu. Bakanın ziyareti sonrası Tunuslu Yasemin'in annesiyle konuşan gazeteciler, annesine kızıyla tanıştıktan sonra İslam'ı seçtiğini ve bu şekilde bir Müslümanla evlilik yapmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdiğini bildirdiler.

Besson, Fransa'da başlattığı "ulusal kimlik"tartışmaları ile son aylarda kamuoyunda önemli ölçüde isminden bahsettirmişti.


http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=308370

 
Üst