Burçlar Hakkında Görüşler

TakVa

Ordinaryus

Allah razı olsun takva kardeşim...:)
O zaman ben bu bir buçuk yıl zarfında terazilerden uzak durayım çünkü hayatımın odak noktasında bir terazi var...:)
Bu yıl Allah'ın izniyle başörtü sorununun haledilmesi sonucu hayatımda değişimler olucak hadi bakalım söyledikleriniz dua niyetine geçerde gerçekten iyi yönde olur... :)

İnşallah amin işlerinizi rast getirsin Allah.

İkizler bir kaç ay öncesinde yoğun düşmanlıklar yaşadılar, açık düşmanlıklardı çoğu. Şimdi çok rahat döneme giriyorlar, evlilik, çocuk gündemdeymiş ikizlerin çoğunda.

Yakınen tanıdığım ilkizlerin çoğu böyle devreler geçirdiler. Eğer bunlar bilinirse bu devreler çok kolay geçiyor. Bir ikizler beni aradı ne yapayım diye, ona olacakları anlattım, aynen böyle oluyor dedi ve lahavle, lailahe illa ente suphaneke inni küntü dualarını okuyarak o sorunlu ayları atlattı. Üstelik iş yerinde çok zor böyle şeyler. Eğer o duaları okumasaydı, bazı ikizler gibi daha çok sorunlar yaşacaktı. Birde kendisiyle ilgili dengesizlikler, kontrol dışı konuşmalar , çenesini tutamama falan yaşadı ve dualar ile aştı o dönemi.

Hayatınızın odak noktasında olan teraziden kaçma imkanınız yoksa şöyle bir yol izleyebilirsiniz. Ona : Bu sene satürn senin yıldıznda olacak, ve insanların sana durup dururken saldırmaları mümkünmüş. Kendini kontrol altında tutmak adına sabırlı davran diye telkinlerde bulunabilirsiniz. Burada küçük bir hile olacak Çünkü saldıran kişi karşıdaki değil Teraziler olacak ve ben çok yakınen tanıdığım terazilerde bunu gözlemliyorum. Hırçınlık ve stres altındalar, saldırganlığa meyilliler. Ben bunu karşı taraf teraziye saldıracak şeklinde değiştirip, onların daha kontrollü olmasını öneriyorum. Yoksa saldırganlıkları iyice artar. Yakından tanıdığım terazilerden çocuğu olanlar, resmen çocuklarına savaş ilan etmiş durumdalar sebepsiz yere . Bunu çocuklar teraziye karşı saldırgan olacakmış şeklinde değiştirdiğimde, kontrollü olduklarını gördüm. Çocuklarına karşı biraz çekingen davranıyorlar bu sayede.

ahsen

Profesör
güzel bir konuymuş Eyvallah ama balık burcunun yıldızı yok mu : )

TakVa

Ordinaryus
Fütuhatı Mekkîye isimli eserinden; MUHYİDDİN A`RABİ DİYOR Kİ:

«Hakk Teâlâ, kendinde bir şey yok iken, mevcûdiyet sıfatıyla sıfatlanmıştır. Diyebilirim ki, Hakk Teâlâ, mevcûdiyetin ta kendisidir.

Resûlullâh sallallâhu aleyhi ve sellem Efendimiz:
«Allah vardı ve onunla beraber hiç bir şey yoktu.»
Buyurmuşlardı.

Hakk Teâlâ kendi nefsi ve hüviyeti yönünden bilinmez; bu bilinmezlik ve görünmezlik keyfiyetine de İLİM denmiştir.
Hakk Teâlâ`nın evvelki şekli, buluta benzer bir duman şeklinde olmasıdır. Burada âlem Bâtın hükmüyle mevcuttu. Bâtınî hükümden ise âlemin zuhuru imkânsızdır.

İşte bu ilk duman da Rahman`ın Zâhir adı olmuştur. Bu durumda kendi nefsini görerek ilmî ve özel bir tecelli ile ruhi şekillerden birini seçmiştir. Bundan sonra Zâtıyla nefsine bakınca nefsini sayısız sıfatlarla muttasıf olarak buldu. İşte bu buluşu meydana getiren ilk bakış İLİM`di.

İlimde mevcût olan bu sıfatlara da makûlât dendi. Aynı zamanda «Aklı evvel» adını bu bakışı yapması hasebi ile aldı. Bu akıl, âlemlerin duman ve bulut içinde gizli olan sıfatlar olduğunu, bunun da kendi nefsi olduğunu seyreyledi. Ve bu sanki gölge olan aklın zâtından uzanan varlık o tecellinin nurundan oluştu.
Buna da «Levhi Mahfuz» veya «Zâti Tabiat» denildi. Bununla beraber bu boyutta bunun tümüne Hayat, İlim, İrade, Kelâm denildi.

Buradaki duman bizim bildiğimiz duman olmayabilir. Evliyaullah bu şekilde anlatıyorsa biz ona karışamayız.

İlgimi çeken hep şu olmuştur: Allah var idi başka bir şey yokken. O birden kendi varlığını bilip , yaratmaya karar verdi. Bu bana çok ilginç geliyor , keşke bizim analayacağımız tarzda kendini bize anlatsa.

İstihya

Doçent
Günümüzde dönen versiyonu ile bağı nedir o halde burcların..

TakVa

Ordinaryus
Günümüzde dönen versiyonu ile bağı nedir o halde burcların..

İnsanlığın yaratılışındaki düzen ve sistemi bildiren bir bilim dalı bence.

Yaşadığımız her şey burçların tesirleriyle meydana geliyor.

Yağmur, rüzgar gibi, yıldızlarında görmediğimiz elektromanyetik bilgi yüklü tesirleri var. Yağmur ve rüzgar bilinçli bir şekilde görevini yerine getiriyor, ve işi bitince duruyorsa, yıldızların tesirleride aynı bilinçle işini yapıyor ve değişik hallere bürünüyor, tesirden tesire geçiyor. Yıldızların her biri ne görev için varedilmiş ise, o görevi yerine getiriyor. Etkileri Allah kudretiyle, onun ilminin yansıması şeklinde tezahür ediyor.

İnsan yemek yer, bir enerji oluşur bedeninde ve bu enerji ile yaşar. Aynı şekilde beyinlerimizin çalışma düzeni üzerinde Allahın oluşturduğu bir düzen vardır, onun yerleştirdiği alıcılardır bunlar.

Yıldızlarında bir bilinci vardır ve Allahın onları yarttığı şekilde görevini ifa ederken, bizim beyinlerimiz onların gönderdikleri ışınları çözümler, Bu yıldızların gönderdikleri ışınlar ile beynimiz arasındaki bir irtibattır ve çoğu kişi bununu farkına bile varmaz. Günün bir saatin neşeiçindeyken, diğer saatinde huzursuz olabilir. Gün içinde iki saatte bir yıldız etkileri deişir. Örneğin şu an diyelimki biz jübiter saatindeyiz.

İbadete daha meyilli olabilir, zikir yapabiliriz. İki saat sonra diyelimki satürn saati, o an biraz sıkıntı, huzrsuzluk olabilir. Mars saatinde insanlar arası ilişkiler genelde bozulubalir.

Örneğin peygamber efendimiz Cuma saati ile sala vakti arası dikkatli olmayı daha ziyade zikir ile meşgul olmayı önermiş. O saat Mars saatidir ve kaza bela , kavga için uygun bir saattir.

En yakınınız bile olsa o saatte kimseyle mümkün olduğunca muhatap olmamak lazım, çünkü söylenen herşey yanlış anlaşılabilir, işlrer ters gidebilir, Zaten yapılan araştırmalarda kazalar en çok o saatte olduğu isbatlanmış. Peygamberimiz Cuma saatinden sonrası için alışveriş yapın, arkadaşlarınızla birlikte olun, işinizi yapın demiş. O saat jübiter saatidir ve huzrlu, işlerin rast gittiği bir saattir.

Yukardaki yıldız saatlerini okursanız bunu daha iyi anlarsınız. Gün içinde biz hangi saatteyiz bunu nereden bileceğiz? Onun şemasınıda asacağım foruma ve her girdiğimde hangi saatte olduğumuzuda bildireceğim.

İnsan üzerindeki burçların tesiri yıldız haritasına göredir. İnsanın esas burcu, ay burcu ve yükselen burcu vardır. Biris fizğini belirler, diğeri karakterini diğeri, duygusal dünyasını anlatır.
Yıldız haritasındaki durumuna görede insanın neredeyse yaşamı boyunca yaşayacağı herşey bellidir. Olayların ayrıntıları Allahın levhi mahvuzunda bizı onu bilemeyiz.Ancak yıldızların konumu bize yaşam hakkında ipucu verir.

Yani işin özü şu: Levhi mahvuzda yazılı herşey.Yazılmış ve Kalem kırılmış. Orada yazılı olanlar dalga boyutları halinde yeryüzüne intikal ediyor ve olacaklar gerçekleşiyor. O dalga boylarının insanlar üzerindeki tesirini gerçekleştirme işinde alıcı İNSAN BEYNİ.

İnsan beynini yönlendiren dalga boyları meleki dediğimiz kuantlardır. Herbiri milyarlarca bilgi yüklüdür ve yıldızların tesiri şeklinde çok planlı proğramlı şekilde kader gerçekleşmektedir saniyeden küçük AN DEDİĞİMİZ ZAMAN dilimleri şeklinde.

12 burç-12 yıldız-12 insan tipi yok. Yıldız haritaları ikizler doğduğunda bile aynı değildir.kaderleri farklıdır.olacaklar farklıdır.

Kaderi değiştiren tek mekanizma duadır.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Evliyaullah bu şekilde anlatıyorsa biz ona karışamayız.

Sorun da bu zaten...

Böyle anlatmış mıdır? Sanırım ortada bir "Çeviri" hatası var.

Bu satırda 3 tane sakat kelime var.

1. si Evveldeki demekle kastı nedir. Evvelde başka, şimdi başka mıdır ki evvelki sonraki olsun.

2. si Şekli demek sakattır. Çünkü hiçbir peygamber ve evliya Allah CC ın zatı hakkında konuşmamıştır ve konuşması da yasaktır.

3. sü Şekli Duman demek sakattır. Çünkü Allah CC sübhandır. Hiçbirşeye benzemez. Oysa duman da yaradılmıştır ve Allah CC yaradılana benzemez. Ne ki Hayal Edilir O Allah CC değildir. Oysa duman hayal edilebilir.

Bu sözü biraz araştırdım.

En doyurucu cevap budur

http://www.sorularlaislamiyet.com/index.php?s=show_qna&id=22758

a. Muhyiddin İbn Arabî, “ Hakk Teâlâ'nın evvelki şekli, buluta benzer bir duman şeklinde olmasıdır” şeklinde bir ifade kullanmamıştır. Onun ifadesi aynen şöyledir: “Allah mahlukatı yaratman önce bir ‘AMA’da idi. Amanın altında da hava, üstünde de hava vardı”(bk. El-Futuhatu’l-Mekkiye, I/148).

b. İbn Arabî, bu konuyu bir hadis-i şerife dayanarak açıklamaktadır. Hadiste gelen rivayet şöyledir: Ashap’tan Ebu Rezîn anlatıyor: Ben: “Ey Allah’ın Resulü! Rabbimiz, mahlukatı yaratmadan önce neredeydi?” diye sordum. “Allah mahlukatı yaratman önce bir ‘AMA’da idi. Amanın altında da hava, üstünde de hava vardı. Sonra Arşını su üzerinde yarattı” diye cevap verdi.(Ahmed b. Hanbel; IV/11-12; Tirmizî, Tefsir, 12; İbn Mace, Mukaddime,13)

Alimlerin bildirdiğine göre, ‘Amâ’dan maksat, Allah ile birlikte hiçbir şey yoktu demektir. (Tirmizî, a. g.y.) İbn Mace’nin rivayetinde yer alan “Onunla birlikte hiçbir yaratık yoktu” ilavesi de bu anlamı pekiştirmektedir.

..

Bazı âlimlere göre, ‘Amâ’ insan aklının kavrayamayacağı, insan idrak sınırının ötesinde olan bir kavramdır.
O birden kendi varlığını bilip , yaratmaya karar verdi.
:D

Allah CC evvel ve ahirdir. Ondan önce ve sonra birşey yoktur. Zamandan ve mekandan münezzehtir

Allah CC BİRDEN KENDİ VARLIĞINI bilmemiştir. Zaten kendi varlığını biliyordu. Çünkü ilmi ezelidir.

Bir de BİRDEN diye birşey Allah CC için söylenmez. Çünkü Allah CC zamandan münezzehtir. Zamana bağlı olan bizleriz.

Abdul Kadir Geylani KS Akidesi' Alıntı:
“Hamd o Allah’a ki, nicelik ve niteliği O nitelemiş ve kendisi nicelik ve nitelikten pak ve münezzeh kalmıştır. Zaman ve mekanı O yaratıp meydana getirmiş ve kendisi zaman ve mekan kaydından pak kalıp izzet ve şerefle saltanatı kurmuştur, (îl-miyle, kudretiyle, rahmet ve inayetiyle) her şeyde mevcud olmuş ve fakat zarfiyetten münezzeh ve mukaddes kalmıştır. Her şeyin yanında hazır olmuş ve fakat bir şeyin yanında mekan tutmaktan çok yüce kalmıştır.

• “Allah nerede”dir, dersen, onu mekanla talep etmiş olursun.
  • Allah nasıldır ve nicedir” dersen, Onu nitelik ve nicelikle talep etmiş olursun.
  • Onun hakkında “ne zaman?” dersen, Onu zaman kavramiyle kayıtlamış olursun! (Birden konusu buraya giriyor)
  • O’nun hakkında “değil” tabiri kullanırsan, O’nu var oluşluktan ta’tîl etmiş olursun.
  • O’nun hakkında “niçin” tabiri kullanacak olursan, melekütiyyet konusunda O’nunla çatışmış olursun.
  • O’nu tenzih ederiz; öncelik O’na hastır, hiçbir şey O’nun önüne geçemez.
  • Sonralık da O’na hastır; sonralığa ilhak edilemez.
  • Benzerlikle kıyas olunmaz; hiçbir şekil yakınlığıyla nitelenmez.(Bulut konusu buraya giriyor)
  • Eşlik ve çiftlikle vasıflanmaz ve ayıplanmaz.
  • Cisimlikle tanıtlanmaz.(Bulut konusu buraya giriyor)
  • O’nu tenzih ederiz, O’nun şanı yücedir; eğer O, bir şahıs olmuş olsaydı, kemiyyeti bilinmiş olurdu.
  • Cisim olmuş olsaydı, bir takım organlardan meydana gelmiş olurdu.(Bulut konusu buraya giriyor)
  • Putperestleri reddederek deriz ki: Allah Bir’dir; hiç bir şeye muhtaç değildir; bütün eşya O’na muhtaç bulunuyor, çünkü O SAMED’dir.
  • O’nun dengi ve benzeri yoktur; O’na benzerlik koşanları reddederiz.
  • Gizli, açık, karada/denizde hayır olsun şer olsun hiç bir şey O’nun iradesi dışında hareket edemez, her şey O’nun yüksek iradesiyle hareket eder. Böylece Kaderiyye Mezhebi mensuplarım reddediyoruz.
  • O’nun yüksek kudreti hiç bir şeye benzemez; hikmetine bir son ve sınır olmaz; böylece Hüzeliy Mezhebi mensuplarım reddediyoruz.
  • O’nun koymuş olduğu hukuk vacibdir. Delil ve hücceti doruğuna yükselmiştir. Hiç kimsenin O’nun üzerinde bir hakkı yoktur. Bu bakımdan hiç kimse Ondan bir hak iddia edemez. Bununla Nezzamiyye Mezhebi mensuplarım reddediyoruz.
  • Allah adil’dir, hükümlerinde asla zulmetmez.
  • Sadık’dır, haber verdiği hiç bir şeyde döneklik yapmaz.
  • Öncesi olmayan bir söz ile konuşucudur. Onun sözünün başka hiç bir yaratıcısı yoktur. Kur’anı indirip en güzel konuşanlan acze düşürmüş ve böylece Muradiyye Mezhebinin hüccetlerini çürüğe çıkarmıştır.
  • Rabbimiz ayıpları gizler; günahlan bağışlar, tevbe edenlerin tevbesini kabul buyurur. Bir kişi günahına dönecek olursa, geçmişteki günahlan (eğer tevbe edip bağışlanmışsa) tekrar dönmez. O, bağışladığı şeyi geri döndürmekten münezzehtir; haksızlık ve zulümden uzak, her türlü adaletsizlikten mukaddestir.
http://abdulkadirgeylanim.wordpress.com/2009/08/06/abdulkadir-geylani-hazretlerinin-akidesi/

Not: Akidesi Akidemizdir.

ahsen

Profesör
oh oh maşallah! : ) da baya beklicez sanırım malum 12. burç ..:O

TakVa

Ordinaryus
Sorun da bu zaten...

Böyle anlatmış mıdır? Sanırım ortada bir "Çeviri" hatası var.

Bu satırda 3 tane sakat kelime var.

1. si Evveldeki demekle kastı nedir. Evvelde başka, şimdi başka mıdır ki evvelki sonraki olsun.

2. si Şekli demek sakattır. Çünkü hiçbir peygamber ve evliya Allah CC ın zatı hakkında konuşmamıştır ve konuşması da yasaktır.

3. sü Şekli Duman demek sakattır. Çünkü Allah CC sübhandır. Hiçbirşeye benzemez. Oysa duman da yaradılmıştır ve Allah CC yaradılana benzemez. Ne ki Hayal Edilir O Allah CC değildir. Oysa duman hayal edilebilir.

Bu sözü biraz araştırdım.

En doyurucu cevap budur

http://www.sorularlaislamiyet.com/index.php?s=show_qna&id=22758

:D

Allah CC evvel ve ahirdir. Ondan önce ve sonra birşey yoktur. Zamandan ve mekandan münezzehtir

Allah CC BİRDEN KENDİ VARLIĞINI bilmemiştir. Zaten kendi varlığını biliyordu. Çünkü ilmi ezelidir.

Bir de BİRDEN diye birşey Allah CC için söylenmez. Çünkü Allah CC zamandan münezzehtir. Zamana bağlı olan bizleriz.

http://abdulkadirgeylanim.wordpress.com/2009/08/06/abdulkadir-geylani-hazretlerinin-akidesi/

Not: Akidesi Akidemizdir.

Ben bu konuyla ilgili farklı düşünüyorum. Okuduklarımdan çıkardığım sonuç bu. O vardı ama henüz kendini bilmiyordu. Sonra bir şekilde bildi ve yaratmaya karar verdi.

Bu öyle bir devasa konu ki. Akılların alması mümkün değil kısıtlı bilgilerimizle konuşurken çok şey açıkta kalıyor.

Sizin açıklamanıza göre gidersek O vardı kendini biliytordu ne olduda yaratmaya karar verdi? onu harekete geçiren neydi?

Benim açıklamam göre ise o kendindeki gücü keşfetti ve bunu ortaya koymak istedi ve yaratıcı olduğunu anladığı için yaratmaya karar verdi. Bilinmekliğimi istiyorum dedi ve alemi yarattı.

Ben bunları söylerken ona eksiklik izafe ettiğimi düşünmüyor, bilakis onunla aramda çok sevimli ve sevgi dolu bir bağ olduğunu hissediyorum. Belkide o hakkında böyle şeyler düşündüğüm için bana kızmıyor ve o da beni sevimli buluyor diye düşünüyorum. Ben onu sevimli buluyorum çünkü.Duygular karşılklıdır nede olsa.

Musa(a.s) dağda geziniyor. Bir çobana uğruyor. Çoban ellerini açmış Rabbine niyaz içinde mırıldanıyor:
-Ey Benim Kocaman Allah’ım!.. Ne olur şu benim kulübeme gelsen,sana süt içirsem,bitini ayıklasam, saçlarını tarasam!..

Musa kükrüyor:
-Behey sersem!... Ne diyorsun sen?.. Kafir oldun gitti!...

Çoban,bir Musa’ya bir, yukarıda düşündüğü yaşlı, aksakallı tanrısına doğru bakıyor. Ne yaptım ki ben böyle aşağılandım der gibi. O an bir ahhh koparıp, vuruyor kendini çöllere!..
Rabbül Alemiyn Musa’ya vahyediyor:

-Kulum bana kendince niyaz ederken sen de kim oluyorsun Musa?!..
Musa anlıyor ki, çoban kendince okumuş bir şeyleri… Nasıl okumaksa, Rasüle Rabbinden azar işittiriyor(…)

Kavrayışlar çok varklıdır, açılımlar farklıdır, bazen peygambere azar işittirecek hale gelecek şekilde.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
O vardı ama henüz kendini bilmiyordu.

Allah Allah

İlginç

Demek HAŞA Allah CC ın bilmediği de varmış...

Benim açıklamam göre ise o kendindeki gücü keşfetti ve bunu ortaya koymak istedi

Şimdi ben bundan şunu anladım

Allah CC kendini bilmiyordu. (!!) Birden kendini keşfetti (!!) Yani bilgisinde değişiklik oldu (!!)Sonra mevcudatı yaratmaya karar verdi.

Öyle mi?

TakVa

Ordinaryus
MARS SAATİ: ( Mars Koç Burcunun Yıldızı)

Yaşantımızdaki şiddet, gibi faktörlerde imzası tanımak ve onlara göre olacaktır. öfke, yüksek aktivite olan Mars etkilerini tedbirli olmak faydalıdır.

Cesaret, acelecilik, çabuk parlama ve aksiliklere dönük güçlü bir enerji verir. Kolay halledilebilecek bir mesele bu saate denk gelmişse, istenmeden tatsız gelişmelere yol açar.

Olabilecek işi imkansız hale getirir ki, nasıl böyle olabildiğine şaşar kalırsınız. Bu saatte artan vehim gücü ile insanlar istemedikleri şeyleri yapabilirler. Bu tesir geçtikten sonra, normal düşünmeye başlayınca da, "Ben bunu nasıl böyle yaptım..? Pişmanım!.." diyebilirler.

Bozuşmalara, insanların aralarının açılmasına, ağız kavgası veya tabancalı bıçaklı, yumruklu kavgalara çoğunlukla bu saatte rastlanır. Beşeri ilişkiler sert, kırıcı ve tartışmaya dönüktür.

Cuma namazı saati öncesi daima MARS saati olduğu için, bu saatte birşey yapılmaması ve ilişkilerde dikkatli olunması önemli bir noktadır. Cumaya hazırlanmak, sessiz kalmak iyi olur...

Ayrıca cesaret ve güç verir. Bunun ne yönde kullanılacağı önemlidir. İbadet edilmesi tavsiye edilir. Diğer zamanlarda yapmağa cesaret edemediğiniz, faydalı şeyleri Mars saatinde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ameliyatlar, diş çektirmek, kan aldırmak, iğne olmak, tırnak kesmek gibi tıbbi konularda hem yapan hem de yaptıran yönden kolaylık verir.

Spor yapmak, jimnastik, futbol oynamak, yürüyüşler için, avcılık veya fiziki güç gerektiren işleri yapmağa son derece uygundur.

Trafiğe çıkmak, araba kullanmak için, dikkatli olmak şartıyla uygundur. Çünkü bu saatte araba kullanırken insan hızlı gitmek isteği hisseder. Hareketleri çabuk ve dikkatsizce olabileceğinden tehlike ile karşılaşma riski doğar.

Ortaklıklarınbu saatte kurulması, iş ilişkilerinin özellikle kritik durumların Mars saatine denk gelmemesi herkes açısından faydalı olucaktır.

GÜNEŞ SAATİ: ( Güneş Aslan Burcunun Yıldızı)

Egoların güçlendiği, kendine güvenin arttığı, benliklerin kabardığı bir saattir. Gerek bu yönü ile gerekse sahip olduğu güçlü enerji potansiyeli dolayısıyla, özellikle trafik için son derece uygunsuz bir saattir.

Dikkat edilirse, bu saatte trafikte çok belirgin bir karışıklık görülür. Hani, başım serseme döndü dedirtecek bir biçimde karışıklık...

Bu nedenle trafik kazalarına en çok Güneş saatinde rastlanır. Tesbitlerime göre her 10 kazadan en az 8' i bu saatte meydana gelmiştir.

İbadet yapmak, dua, zikir ve tefekkür gibi çalışmalar için çok uygundur. Daha önce de belirttiğim gibi, dinimizin son derece önemle üzerinde durduğu CUMA NAMAZI vakti daima güneş saatine denk gelmektedir.

Nişan, düğün gibi mutlu beraberliklerin kurulmasına, söz kesmeğe uygundur. Yüzleşmelere, itirafta bulunmağa, yüksek makamlardan talepte bulunmağa, istekleri arzetmeğe son derece müsait bir saattir.

Olmasını istediğiniz bir iş için bir makarna baş vurmanız gerekiyorsa Güneş saatini tercih etmek yararlıdır. Kolaylık verir, işlerin yolunda gitmesine yardım eder. Çünkü idrakların daha iyi çalıştığı bir saattir.

Dostlarla bir arada bulunmak, büyüklerin gönlünü almak, saygı göstermek, çocuklarla ilgilenmek, eş dost ziyaretleri yapmak gibi şeyler de bu saatin özelliklerine ters düşmeyen konulardır.

TakVa

Ordinaryus
Allah Allah

İlginç

Demek HAŞA Allah CC ın bilmediği de varmış...

Şimdi ben bundan şunu anladım

Allah CC kendini bilmiyordu. (!!) Birden kendini keşfetti (!!) Yani bilgisinde değişiklik oldu (!!)Sonra mevcudatı yaratmaya karar verdi.

Öyle mi?

Bir güç, birden harekete geçen bir güç. Basit örnekler vererek anlatmak kainatın sahibine saygısızlık olur.

O nedenle konuyu irdelemek zor. Uygun sözcükler seçilmediğinde karşı tarafın yanlış anlaması gibi bir durumda sözkonusu.

Zatım üzere tefekkür etmeyiniz buyuran Allah, kısıtlı algılama kapasitemizi bildiği için kendini bize ihlas suresinde anlatmış .

Yıllarca tartışılsa içinden çıkılamayacak bir konu.

TakVa

Ordinaryus
VENÜS SAATİ: ( Venüs Terzinin Yıldızı)

Aşk, meşk, sevme ve sevilme, musiki saatidir. İnsana hoş bir rahatlama ve gevşeklik verir. Sevgi duyguları ve romantiklik verir. Sevdiğinize duygularınız! sözle veya hareketlerle en güzel ifade edebileceğiniz bir saattir.

Sevdiğiniz kişiye bunu söylemeğe cesaretiniz yoksa bu saatte deneyebilirsiniz. Eşler arasındaki dargınlıkları düzeltebilirsiniz.

Müzik dinlemek, enstürman çalmak, beste yapmak, aşk ve sevgi ilişkileri, musiki toplantıları yani her türlü müzik etkinlikleri için çok iyi enerji bulabileceğiniz saatlerdir. Ayrıca misafirlikler, neşeli ve dostça vakit geçirmek için, sevişmek için uygundur.

Nişan, nikah, düğün toplantıları veya bu tip başlangıçlara atılacak adımlar için iyi bir zamandır.

Güzeli görme, seçme, yaşama zamanıdır. Sanat etkinlikleri, resim, heykel v.s çalışmalarına, moda, süsleme, dekarasyon işlerine uygundur. Bu saatte evinizi dekore edebilir, güzel giysiler satın alabilirsiniz. Kuaföre gitmek, saç yaptırmak, makyaj yapmak için de iyidir.

Jüpiterden sonra ikinci olarak şans ve mutluluk veren bir saattir. Bu tip işlerin dışında güç, cesaret, dikkat ve sabır isteyen işler için uygun değildir.

Özellikle, tecrübelerimize göre Trafik ve yolculuk için de pek uygun bir saat olmadığı tesbit edilmiştir, insanların romantikleşmesine ve gevşekliğine sebep olduğu için kaza ve tehlike riski artmaktadır.

Kısaca bu saatlerde hoş, nazik, ince ve zevk veren sanatsal işlerle meşgul olmak daha uygundur.

MERKÜR SAATİ: ( Merkür İikizler Ve Başağın Yıldızı)

Mantık, zeka, düşünme potansiyelini kuvvetlendirici bir enerji verir. Hele beyin haritanızda Merkür güçlü bir konumdaysa, İkizler veya Başak burcundan iseniz özellikle Merkür saatlerinde süper beyin olmağa namzetsiniz demektir.

Kitap okumak, hesap yapmak, matematik konuları ile ilgilenmek, bulmaca çözmek, yarışmalara katılmak, zeka oyunları ile ilgilenmek ve daha başarılı olmak için uygun bir saattir.

Konuşmak, sohbet yapmak, konferans vermek, dinleyen ve veren açısından da rahat ve zevkli olur.

Mektup yazmak zor geliyorsa bir de bu saatte yazmayı deneyin. El mahareti isteyen işlerle uğraşmak, tamirat işleri, dikiş, nakış, örgü örmek, yemek yapmak, mutfakla ilgili çalışmalar için çok uygun bir zaman olduğundan işleriniz hem rahat ilerler hem de çabuk biter.

Çözmekte zorlandığınız konulara bu saatte çok kolay ve mantıklı çözüm yolları bulabilirsiniz. İş görüşmelerine, yaratıcılık, isteyen konularla ilgilenmeğe müsaittir.
İsabetli, kolay ve yorulmadan alış veriş yapmak, satıcılık, pazarlamacılık için birebirdir.

Eğer yolculuğa çıkmak için programınız AY saatine denk gelmiyorsa ikinci tercihiniz MERKÜR saati olsun. Trafik için de iyidir.

Öğrencilere tavsiyem, eğer dersleriniz! daha rahat zorlanmadan ve çabuk öğrenmek istiyorsanız MERKÜR saatlerim mutlaka ders çalışmak için ayırmalısınız.
Özellikle hesap işleri, yaratıcı düşünme gerektiren konularda...

Ancak şu hususu da dikkate almak gerekir. MERKÜR yılda 3 kez Rotara girer.

Bu süre zarfında etkileri bu kadar verimli değildir. Özellikle yanlış karar almağa neden olup sonradan pişman olmanıza yol açar. Biz deriz ki; Rötar dönemlerin de yeni kararlar almayın ve yeni bir işe başlamayın.

TakVa

Ordinaryus
AY SAATİ: ( Ay Yengecin Yıldızı)

Yüksek pozitif enerji veren bir saattir, işlere tezlik ve çabukluk verir. Örneğin; Pazartesi günü güneşin ilk ışıkları ile başladığınız ev işleriniz veya yazdığınız yazılar veya başladığınız yolculuğunuz çok rahat ve nasıl geçtiğin! anlamadan bitiverir.

Özellikle yeni ay zamanlarında ki verimli enerji hem kendimizi daha zinde hissettirir, hem de bu zamanda bitki yetiştirmek, saksıları yenilemek, çiçek daldırmak iyi yetişmelerim sağlar.

Yeni Ay dönemlerinde ve Ay saatlerinde yapılan pasta, börek, mayalı hamurlar çok güzel kabarır.

Seyahat yapmak, trafiğe çıkmak, direksiyon kullanmak için uygundur. Uzun bir seyahate çıkacaksanız yolculuğa Ay saati içinde başlamanız size kolaylık getirecektir.

Postaya mektup vermek, koli, paket göndermek veya bir yere ulaştırmak istediğiniz şeyleri bu saatte göndermek çok daha iyidir. Ticaret yapmak, iş ilişkileri, ortaklık kurmak, alışveriş yapmak için de uygun bir saattir.

Yeni bir şeye başlamak, dikiş, nakış, örgü gibi işlerinizin başlangıcım bu saatte yapmak işinizin çabuk ve rahat gitmesin! sağlar.

Gönül işlerine, duygulu davranışlara, nişan nikah düğün işlerine uygundur. İbadet, dua, zikir çalışmaları yapmak, namaz kılmak için bu saatler tercih edilmelidir.

Spor yapmak için de çok uygundur. Bunun için iyi bir enerji sağlar.

Yeni başladığınız işlerin ilkini JÜPİTER gününün AY saatine uydurursanız çok faydasını görürsünüz...

Kısaca sevilen ve hoş gelen her türlü işin yapılmasına ve yeni bir işe başlamaya çok müsait bir saattir...

Eğer, bir sistemin çalışmasını anlatan bu konuları bilir ve mümkün olduğunca bunları yaşantımızda uygulayabilirsek çok iyi neticelerle karşılaşma şansımız fazla olur.

Çok değerli İslam büyüklerimiz, asırlar evvel bu konuları araştırıp, tatbik etmiş ve insanların faydalanması için de bunları kitaplarında açıklamışlardır. Bize de bunları öğrenip denemek kalmış...

Değerlendirebilirsek ne mutlu bize!..
İçinde yaşamakta olduğumuz, İlahi sistemin çalışma mekanizmasını ne kadar tanıyabilirsek, o nisbette rahat, bilinçli ve kolay bir yaşam sürmemiz mümkün olacaktır. Bu sayede hayatımıza güzel günler ilave etme şansımız olabilir...

Asırlar evvelinden bize ulaşan bu bilgileri değerlendirerek, belli saatlerin etkilerine ters düşmeyen fiilleri yapıp, günlerimizi daha kolay bir hale de getirebiliriz veya o saatin enerjisine ters olan davranışlarda bulunarak yaşamı kendimiz için cehenneme de çevirebiliriz.

Denizde akıntıya karşı da yüzmeğe çalışabiliriz; akıntıyı arkamıza alarak rahatça da yüzebiliriz.

Tabii ki; hayatta her şey rast gidecek tün-isteklerimiz olacak değil... Ama karşımıza çıkan bilgilerden faydalanmakla terslik oranın azaltmak mümkündür.. Böylece, ALLAH bize yaşamı kolaylaştırmış olur...

TakVa

Ordinaryus
PAZAR GÜNÜ:

Saat 1 - Güneş saatidir. Bunda muhabbet ve kabul, müluk ve hükkamın nezdine girmek için havas okumak veya yazmak muafık ve yeni elbise giymek münasiptir.

Saat 2 - Zühre'ye mahsus olan bu saat mezmumdur. Onda hiç bir şey yapmamalıdır.

Saat 3 - Utarit Saati olup bunda yola gitmek iyidir. Kalpleri celp ve muhabbet ve buna benzer havas okunması ve yazılması için muafıktır.

Saat 4 - Ay Saatidir. Bunda bir şey alıp satmak iyi değildir, hiç bir işe yaramaz.

Saat 5 - Zühal'e mahsus bir saat olup ayrılık, ilka-yı buğuz ve adavet ve buna benzer şeyler için münasip bir saattir.

Saat 6 - Müşteri'ye mensup olup bunda meliklerden ve hakimlerden ve divan erbabından hacetlerin talebi muafıktır.

Saat 7 - Merih saati olduğundan nıhıstır. Onda hiç bir şey yapılmaz.

Saat 8 - Şems'e mensub ve saiddir. Her bir husus için muafık olduğundan onda her bir hacetin için çalış.

Saat 9 - Zühre'nin vakti olup güzel bir saat olduğundan onda tılsım, vefk ve nüsha yazmak daha iyidir.

Saat 10 - Utarit'e mahsustur. İyi ve mesut bir saat olup her şeye salihtir, her şey yapılabilir.

Saat 11 - Kamer'e mensup olup güzel bir saat olduğundan onda tılsım, vefk ve nüsha yazmak daha iyidir.

Saat 12 - Zühal'in saati olduğu için müthiş nahıstır ve ancak zararlı şeyler yapmaktan başka bir şeye yaramaz olduğundan bunda her işten sakınılmalıdır.

PAZARTESİ:

Saat 1 - Kamer'dir, muhabbet ve kalpleri celp için münasiptir ve muafıktır.

Saat 2 - Zuhal'dir. Sefere ve yolculuğa münsip ve muafık olup onda başlanılan her şey güzel neticeye bağlanır.

Saat 3 - İzdivaca, mektup ve kitap yazmaya ve muhakemeye muafıktır.

Saat 4 - Merihe mensuptur, sidik bağlama düşmana azap çektirme ve helak etmek gibi mezmum amellere muafık bir saattir.

Saat 5 - Güneş'e mahsustur, hacetlerin kabulü, halkın lisanını bağlamak kalpleri cel ve cezbetmek, (kalpleri kendine benzetmek) için havas okuyup yazmaya münasiptir.

Saat 6 - Zühre'ye ait bir saat olup onda vefk, tılsım ve nüsha yazmak iyidir.

Saat 7 - Utarit'e mensup olup hacetlerin kazası, lisan bağlamak ve kalpleri celp etmeye müsaittir.

Saat 8 - Kamer saatidir. Birbirini sevmeyen iki kimse arasında sevgi ve muhabbet ve izdivaç için yarar bir saattir.

Saat 9 - Zuhal saati olup ara açmak adavet ve buğz, kin ve nefret ve emsali şeylere mahsus bir saattir.

Saat 10 - Müşteri ve mensup olup cidden mübarek ve said bir saat olduğundan bilimum hayır işlere yarar.

Saat 11 - Merihe ait bir zamandır. Onda adavet ve buğz ve benzeri şeyleri yapmaya yarar.

Saat 12 - Güneşe mensup bir mes'ud saattir. Akd-el sine ve kalpleri cezbetmek, ve menfaatleri celp etmek için pek müsaittir.

SALI:

Saat 1 - Merih'indir. Onda adavet verdirmek ve fesat işlerine, hastalıklara ve marazları icat etmeye, buna benzer işlere yarar, nahıstır.

Saat 2 - Şems'e mensup ise de nahıstır. Onda hiç bir şey yapmak muafık değildir.

Saat 3 - Zühre'dir. İzdivaç talebi ve evlenme hususlarına ait havas ile iştigal edildiği halde muaffakiyet hasıl olur.

Saat 4 - Utarit'e mahsus bir zamandır. Onda müşteri celbi, alış verişin süratlenmesi ve ticaretin genişelemesi için havas okuyup yazmak münasiptir.

Saat 5 - Kamer'dir. Ancak nıhıs olduğu için o saatte bir şey yapmak muafık değildir.

Saat 6 - Zuhal'e mensuptur. Kuvvetini bağlamak, göz ağrısı verdirmek, hastalandırmak ve emsali şeylere müsaittir.

Saat 7 - Müşteri saati olduğundan celb-i muhabbet ve kalpleri çekmek gibi şeyler bu saatte çok güzel yapılır.

Saat 8 - Merih zamanıdır. İstediğini o saatte yap.

Saat 9 - Şems'in vakti olup nikah, izdivaç ve kadınların kalplerini celp için salih bir zamandır.

Saat 10 - Zühreye mensup olmakla beraber, güzel ve mesut bir saat olmadığından onda bir şey yapmak müsait ve münasip değildir.

Saat 11 - Utarit'in zamanıdır. Yoldan alıkoymak, izdivacı bozmak gibi şeylerin vaktidir.

Saat 12 - Kamer'in nispeti vardır. Araya adavet koymak ve nifak sokmak talak ve ayrılık gibi hep şer işlerine yarar.

ÇARŞAMBA:

Saat 1 - Utarid saati olup muhabbet, meveddet, kalpleri celb ve teshir gibi şeylere müsait bir saattir.

Saat 2 - Kamer nispeti olmakla beraber, nahıs olduğundan onda bir şey yapmak münasip değildir.

Saat 3 - Zuhal'dir. İlka-yı emraz, hastalıklar icat etmek, ve emsali şeylerin yapılması için sait bir zamandır.

Saat 4 - Müşteriye mensuptur. Cidden mübarek bir an olduğundan hayır işlerinden her ne arzu edilirse muafık olunur.

Saat 5 - Merih'e mahsus olup cidden mezmum bir zaman olduğundan insanlar ile muhasama ve fenalık için her şeye müsaittir.

Saat 6 - Şems saatidir. Denizde ve karada yolculuk yapmaya muafık bir andır. Onda yapılan her şeyde muafakiyet peyda olur.

Saat 7 - Züreye mensup ve mesut bir zamandır. Onda her istenilen yapılır ve hayırla muaffak olunur.

Saat 8 - Utarid vaktidir. Ağlayan çocukların ağlamasını durdurmak göze görünmemek, gözden kaybolmak için nüsha yazmak ve emsali şeyleri yazmak zamanıdır.

Saat 9 - Kamer içindir. Onda fenalık için yapılan her şey icra-yı tesir etmez. Yani yapılan kötülüklerin tesiri olmaz.

Saat 10 - Zuhal'e aittir. Selatin ve ekabirin huzuruna girmek, onların rızalarını celbetmek ve menfaatlerini çekmek için salih bir zamandır.

Saat 11 - Müşteri vaktidir. Mesut bir zamandır. Onda vefk yazmak amirler ve hakimler ile görüşmek ve emsali şeyleri iyidir.

Saat 12 - Merihe mahsus olduğundan nahıstır. Onda şer işleri ve adavet sokmak gibi şeyler yapılır.

PERŞEMBE:

Saat 1 - Müşteriye mensuptur. Onda rızık celbetmek ve iyi şeyler için okuyup yazmak münasiptir.

Saat 2 - Merihe aittir. Şer şeylere ait saattir.

Saat 3 - Şems saatidir. Kalpleri teshir için münasip saattir.

Saat 4 - Zührenin zamanıdır. Muhabbet ve izdivaca uygun saattir.

Saat 5 - Utarit saatidir. Onda kadın ve erkekleri bağlama olarak münasiptir.

Saat 6 - Kamer saatidir. Hayır amellere uygundur.

Saat 7 - Zuhal saati olup hacet istemeye uygun zamandır.

Saat 8 - Müşteri saati olup hayır amellere münasiptir.

Saat 9 - Merih saati olup sultanlar, hakim ve memurlarla görüşmeye uygun zamandır.

Saat 10 - Şems olup hayırlı isteklere uygun zamandır.

Saat 11 - Zühre saati olup hayırlı isteklere uygun zamandır.

Saat 12 - Utarite mensup olup son derece sakıncalı bir saattir. Bu saatte hiç bir şey yapılmaz.

CUMA:

Saat 1 - Zühredir. Muhabbet celbedilir ve maksatların hasıl olması için yapılan şeylerden fayda temin edildiği vakittir.

Saat 2 - Utarite aittir. Arzu edilen tılsım ve vefk yazmasına müsait bir andır.

Saat 3 - Kamere mensuptur. Son derece mezmum ve fena bir zaman olduğundan bu saatte hiç bir şeye teşebbüs etmemek lazımdır.

Saat 4 - Zuhaldir. Kuyu kazmak ve emsali şeylerhayırlıdır, şerleri def etmek için okunan dualar tesirlidir.

Saat 5 - Müşteriye mahsustur. Kadınların muhabbetini, ekabir indinde sevgiyi celbetmek için yapılan şeylere müsaittir.

Saat 6 - Şems saatidir. Sultanların kalplerini celbetmek, onlarla buluşmak ve hacetlerin kabulü için okumak ve yazmak münasiptir.

Saat 7 - Züreye mahsustur. Onda kadınları celb ve teshir, izdivacı temin etmek için çalışmak tesirlidir.

Saat 8 - Utarite mensuptur. Her ne ister isen yap, güzel netice hasıl olur, ve muaffakiyet temin edilir.

Saat 9 - Kamerin saatidir, bunda ara açmak, araya buğz ve adavet koymak ve emsali şeyleri yapmak münasiptir, tesiri görülür.

Saat 10 - Zuhaldir. Nehs-i ekber yani büyük nahıs bir zaman olduğundan onda hiç bir iş görülmez.

Saat 11 - Müşteriye mensuptur. Said olduğundan hayır için yapılan şeylerin yazılması ve okunmasına muafık bir zamandır.

Saat 12 - Merih zamanıdır. Onda yolculuğa çıkmak hayırlıdır. İstenilen şeyleri yapmakta beis yoktur.

CUMARTESİ:

Saat 1 - Zuhaldir. O saatte istenilen her şey icra edilebilir, çünkü zuhalin mesut bir saati var ise o da cumartesi gününün ilk saatidir.

Saat 2 - Müşteriye ait olup onda insanlar arasını sulh etmek, ara bulmak aralarına sevgi ve muhabbet sokmak için okunan ve yazılan şeylere müsaiitir.

Saat 3 - Merihe mensup olup buğz ve adavetin ilkası için yapılan şeylere müsaittir.

Saat 4 - Şems vakti olup, meliklerin, sultanların yanlarına girmek ve onlardan hacetlerin kabulünü istemek hususunda yapılan şeylere müsaittir.

Saat 5 - Zühre içindir.Mesut bir saat olduğundan hayır amellere yarar.

Saat 6 - Utarit zamanı olup çpk av için yazılan havas icrayı tesir eder.

Saat 7 - Kamer için olmakla beraber hayırsız bir saat olduğundan onda hiç bir şeyin yapılması uygun değildir.

Saat 8 - Zuhal içindir. Onda marazlar, doğum hastalıkları, buğz ve adavetin igası için yapılan şeyler tesirlidir.

Saat 9 - Müsteriye mahsustur. Said bir saatir, işlemekte fayda temin edilir, hayır işlerini yapmaya yaramaz.

Saat 10 - Merih saati olduğundan şer amellerini işlemeye müsaittir, hayır işlerini yapmaya yaramaz.

Saat 11 - Şemse ait bir zaman olduğu için karı koca arasını bulup sulh etmek ve aralarına sevgi ve muhabbet verdirmek vesair buna benzer işleri işlemeye, yapmaya yarayan bir saattir.

Saat 12 - Kamer zamanıdır. Melikler, vezirler, sultanlar, hükümet erkanı indinde itibar temini maksadıyla okumaya ve yazmaya yarayan bir saattir

Ecrin

'Bâd-ı Sabâ..'
Kova burcunun açıklamasını dört gözle bekliyorum :)

TakVa

Ordinaryus
Kova burcunun açıklamasını dört gözle bekliyorum :)

Yıldız saatleriyle ilgili birkaç şeyden sonra yazacağım burçları inşallah.

Kovalar çok iyi bir döneme giriyor bu ay itibariyle.
Öğrenci olanlara yurtdışı, çalışanlara işlerinde yükseliş var. Duygusal anlamda istediğine kavuşma ve hayırlı beraberlik inşallah.

Ecrin

'Bâd-ı Sabâ..'
Yıldız saatleriyle ilgili birkaç şeyden sonra yazacağım burçları inşallah.

Kovalar çok iyi bir döneme giriyor bu ay itibariyle.
Öğrenci olanlara yurtdışı, çalışanlara işlerinde yükseliş var. Duygusal anlamda istediğine kavuşma ve hayırlı beraberlik inşallah.

Ayy inşaAllah yarabbim inş..:)bu gün duyduğum en güzel haber güzellik sunan gönlüne güzellikler gelsin inş..:):ppty