Bunu Okurken GÖzyaŞlarinizi Tutamayacaksiniz:(

H@TİCE

Üye
. Bu olay, Marmara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü 1993 yılında bitiren Dilek isimli bi kızın başından geçmiş. (Böyle anlatılıyor, soyadı yok) Dilek bir gün okuldan çıkmış, durakta minibüs bekliyomuş. Yalnız korkunç da yağmur yağıyormuş bu arada. Kızın önüne bir araba yanaşmış. İyi giyimli, temiz yüzlü bi genç, "Yanlış anlamayın n'olur. Ben de yakın zamana kadar öğrenciydim. Islanmayın, gelin ben sizi uygun bir yere kadar bırakayım" demiş. Dilek kız, başta biraz tereddüt etmiş ama çocuğun iyiniyetine inanmış ve arabaya binmiş. Yolda sohbet filan etmişler. Hoşlanmışlar birbirlerinden. Çocuk, "Lütfen izin verin sizi evinize bırakayım. Bakın yağmur da iyice hızlandı" demiş, Dilek kabul etmiş taabi.

Sohbet iyice koyulaşmış. Kızın evine gelmişler, bu arada telefon değiş tokuşu yapmayı da ihmal etmemişler. Dilek çok etkilenmiş çocuktan. O hafta her telefon çaldığında yüreği hop etmiş, "Ay benimki mi arıyo?" diye telefona koşmuş. Ama arayan olmamış maalesef. Dilek yüzünü kızartıp çocuğu aramaya karar vermiş, "Belki numaramı kaybetmiştir, n'olucak ki ben arasam" deyip kandırmış kendini. Telefonu ağlamaklı bi kadın sesi açmış. Meğer teyze, bizim çocuğun annesiymiş ve hıçkıra hıçkıra, oğlunun trafik kazasında öldüğünü söylemiş. Anlattıklarından Dilek anlamış ki, çocuk onu bıraktıktan 5 dakika sonra yapmış kazayı. "Keşke eve bıraktırmasaydım. Benim bunun sorumlusu" diyerek hemen kendini suçlamaya başlamış. Suçluluk duygusundan kurtulmak için teyzeden adresi almış, "En azından başsağlığına gideyim bari" diye düşünmüş. Ziyaret ağlamaklı ve de yaslı geçmiş. Ayrılma vakti geldiğinde
iyice havaya giren kız, "Bana oğlunuzdan bi hatıra verir misiniz? Onu gerçekten çok sevmiştim" demi!
ş. Bunun üzerine anne içeriye gitmiş, döndüğünde elinde çocuğun kaza günü üzerinde olan gömlek varmış. Üstelik de hala kanlar içindeymiş gömlek. Dilek çok kötü olmuş, gömleğin niye saklandığı ve niye ona verildiği anlamsızlığına rağmen yine de kadını kıramayıp almış kanlı gömleği. Ama eve gelir gelmez ilk işi gömleği yıkayıp, ütülemek olmuş. Bütün gece gömleğe baka baka, zır zır ağlamış. Sürekli de, "Onu ben öldürdüm, onu ben öldürdüm" diye tekrar ediyomuş kendi kendine. Artık ağlamaktan bi'tap düştüğünde gömleği yastığının altına koymuş ve yatmış. Sabah uyandığında kendini daha iyi hissediyomuş. Ama yastığı kaldırdığında bi de görmüş ki gömlek yine kanlar içinde. İnanamamış bu duruma. "Heralde dün o kafayla iyi yıkayamadım" diyerek yeniden yıkamış gömleği. Ama ertesi sabah da hiç bi
değişiklik yokmuş gömlekte, yine kanlar içindeymiş.

Bunun üzerine Dilek kız girdiği ruhsal çöküntünün de etkisiyle bir hocaya gitmeye karar vermiş. Çünkü başına gelen olayı mantıksal olarak bir türlü açıklayamıyormuş. Çevresinden edindiği bilgiyle değerli bir insan olan Rıza hocayı bulup olayı başından sonuna anlatmış. Rıza hoca uzun-uzun dualar okuduktan sonra Dilek e gömleği neyle yıkadığımı sormuş. Dilek te tam iki kez deterjanla yıkadığını, ilk başta gömleğin temizlendiğini fakat sabah tekrar kanlar içinde olduğunu ağlayarak anlatmış. Bunu duyan Rıza hocanın gözleri faltaşı gibi açılmış ve ellerini dileğin kafasına dokundurarak aynen şunları söylemiş... "A benim salak kızım, hiç normal deterjanla kan lekesi çıkar mı? Ace kullansana, hem renkli hem de renksiz çamaşırlarında!"

haticem süper:Den azından okuldaki espirilerinden daha ii:D:D:D

yok canm bişey demedm hatice hanm:Dbu zeka mahsülü hikayen için sana sonsuz teşekkürler...:clap2: :clap2:

H@TİCE

Üye
her zamanki halim canım bu arada byrocktar sana da bişi deil:)

BilalAksoy

Üye
Haaarika!!

Bu kadar olur. Tebrik ederim. Mükemmel bir olay. Ben zaten ace'nin deterjandan daha iyi temizleyeceğini yazıyı okurken anlamıştım. Rıza hocama katılıyorum. Ama bir de Beyaz hocaya mı sorsaydık?:)
Neyse kardeş ellerine sağlık. Güzel bir deneme olmuş. Devamını bekliyoruz

nilbera

Üye
Bu kadar olur. Tebrik ederim. Mükemmel bir olay. Ben zaten ace'nin deterjandan daha iyi temizleyeceğini yazıyı okurken anlamıştım. Rıza hocama katılıyorum. Ama bir de Beyaz hocaya mı sorsaydık?:)

:D :D :D
bende okuyorum okuyorum merakla acaba nereye varacak sonuç diyordum :D :D :D çok guzel bağladılar sonucu

H@TİCE

Üye
yok biz beyaz hocaya sorduk oda bize katılıyo...:Dama o bir gün beklemesi gerek dedi duyruluuuur...

H@TİCE

Üye

sanırım bi yanlış anlama oldu bu yazıyı bn kendm yazmadım çok hoşuma gittibi yerde okumuştm sizlede paylaşmak istedimm...

DJ MESNEVI

Doçent
Tek kelime Rezalet.. mizah bölümüne acın lütfen böyle seyleri.. bizde ciddi bisi sanıyoz..

M

M.T.

Guest
cok begendim kardesimm hostuu saolasin paylasim icin ;)
sonu mantiklii bitmesede..basi mükemmeldi

nur_Sahra

Asistan
ya inanmiyorum ciddi ciddi okuyodum bende ALLAH netmesin seni :D

ilayda

Üye
sonunakadar ha agladim ha agliyacagim sonunda ace yi gorunce cildirdim.Bune ya .Cidi cidi okuduguma inanamiyorum.