• Reklamsız versiyon için ÜYE OL

Bunlar Tarikat Değil BARİKAT

İlim Talebesi

Yasaklı
İhvan Üyesi
Peygamberlerin yolunda olmayan tarikat tarikat değildir,barikattır.
nebilerin ve rasullerin yolunda yürümeyen şeyh şeytandır.

nefahtü

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Kuran ve Şeriat adı altında öyle yanlış işler yapanlar var ki bizlere düşün ayırt edebilmemiz.

adams77

Kanalizasyoncu
İhvan Üyesi
Mushaf 'a kuran diyenlerin bu eleştirdiğin tarikatlardan ne farkı var?

Kaptan

Stajyer Moderatör
İhvan Üyesi
İsmailağa Cemaati'nin yayınevi Muallim Neşriyattan çıkan "Her anneye lazım" adlı kitap tartışma yarattı. Kitapta kadınlara, cinsel ilişki sırasında "Allah dostlarını, alimleri"￾ düşünmeleri tavsiye edilip böylelikle doğacak çocukların o kişilere benzeyeceği iddia edildi.

Esma Muratoğlu'nun kaleme aldığı kitapta "Bir erkek hanımı ile cima ederken cima esnasında erkek de kadın da Allah dostlarını, alimleri salih insanları düşünür de bu birleşmeden hanımefendi hamile kalırsa, doğacak olan çocuğun kalp, beyin ve ruh yapısı o andaki hayale göre oluşur" ifadeleri yer aldı.

Son düzenleme:

MAZENDERANİ

Yeni Üye
İhvan Üyesi
bir doktorun kitabında okumuştum...

yanlış hatırlamıyorsam keldaniler zamanında oranın halkını hiç alaca ineği olmuyormuş. sonra bir adam su içtikleri yere alaca bir inek çizmiş... gel zaman git zaman su başında o tasviri seyreden ineklerde alaca töretmeye başlamışlar

bir doktorun bilimsel makalesinden ziyade dostane olarak iktibas ettim. araştırıla....

hem limonu düşünen bir insanın agzı sadece düşünmekle sulanıyorsa... bir veliyi düşünemin ortaya çıkaracagı sonucu kim kestirebilir.. men lem yazuq la ya'rif..

düşüncenin gücü ile alakalı ufkunuzu acacak bir makale... eger zahmet edilip okunursa fikriyat degisir ya allah bismillah buyrun link
DÜŞÜNCENİN GÜCÜ KANITLANDI - KİGEM

Dut_agaci

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Web sitesi
www.Menzil.Net
bir doktorun kitabında okumuştum...

yanlış hatırlamıyorsam keldaniler zamanında oranın halkını hiç alaca ineği olmuyormuş. sonra bir adam su içtikleri yere alaca bir inek çizmiş... gel zaman git zaman su başında o tasviri seyreden ineklerde alaca töretmeye başlamışlar

bir doktorun bilimsel makalesinden ziyade dostane olarak iktibas ettim. araştırıla....

hem limonu düşünen bir insanın agzı sadece düşünmekle sulanıyorsa... bir veliyi düşünemin ortaya çıkaracagı sonucu kim kestirebilir.. men lem yazuq la ya'rif..

düşüncenin gücü ile alakalı ufkunuzu acacak bir makale... eger zahmet edilip okunursa fikriyat degisir ya allah bismillah buyrun link
DÜŞÜNCENİN GÜCÜ KANITLANDI - KİGEM

Allah cc senden razi olsun,

talib

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Aklı uçkurunda olan tarikat düşmanları için yazalım. Onlar istifadeye kapalıdır gerçi, zira dertleri sadece düşmanlıktır anlamak değil. Bir şeyhi, peygamberi düşünmek demek, onların fiziksel yapılarını, yakışıklı olma durumlarını, ne kadar kaslı, erkeksi olduklarını düşünmek demek değildir. Onların maneviyatını, kalbi seviyelerini, ahlaklarını, maneviyatlarını, Allah'a yakınlık durumlarını düşünmek demektir. Benim çocuğum da onlar gibi kaslı, erkeksi, yakışıklı olsun diye değil, onlar gibi ahlaklı, maneviyatlı olsun diye bir özenmedir bu. Siz zihninizde olanı başkalarına yakıştırmaya çok alışmışsınız.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Web sitesi
www.Menzil.Net
Aklı uçkurunda olan tarikat düşmanları için yazalım. Onlar istifadeye kapalıdır gerçi, zira dertleri sadece düşmanlıktır anlamak değil. Bir şeyhi, peygamberi düşünmek demek, onların fiziksel yapılarını, yakışıklı olma durumlarını, ne kadar kaslı, erkeksi olduklarını düşünmek demek değildir. Onların maneviyatını, kalbi seviyelerini, ahlaklarını, maneviyatlarını, Allah'a yakınlık durumlarını düşünmek demektir. Benim çocuğum da onlar gibi kaslı, erkeksi, yakışıklı olsun diye değil, onlar gibi ahlaklı, maneviyatlı olsun diye bir özenmedir bu. Siz zihninizde olanı başkalarına yakıştırmaya çok alışmışsınız.
Bunlar tarikatlara düşman oldukları kadar, Adnan Oktar manyağına düşmanlık etmedi :)