Bunlar ISLAM'da yoktur !

Kaptan

Mecra Yazarı
İslam'ın güncellemeye ihtiyacı yoktur, dinde reform küfürdür. Ancak müslüman geleneğin kendisini yenilemesi ve hurafelerden kurtulması şarttır. İşte kurtulmamız gereken masallar:

1- Mehdi-Mesih masalı, İsa gökten inecek hikâyesi yoktur.

2- Türbelere tapınmak, evliya masalları ile beyin yıkamak yoktur.

3- Nebi (as) kılını, idrarını, kanını, saçını şifalı diye pazarlayıp paraları cebine indirmek yoktur.

4- "Kaderimiz böyleymiş Allah böyle yazmış" hurafesi yani "ezeli senaryo" safsatası yoktur.

5- Bilmem kimin şefaati ile azaptan kurtulmak, cennetten yer ayırtmak, ölünce tarikatını söyle yırtarsın sapıklığı yoktur.

6- Falan hocanın dokunulmazlığı, filan kitaptaki bütün hadislerin sahih olduğu inancı yoktur, olamaz da.

7- "Bana yazdırıldı, bildirildi, haber geldi vs" şeytani masallara asla yer yoktur.

8- Elçileri mitolojik tanrılar gibi tanıtmak, "o olmasaydı olmazdık" yalanı yoktur.

9- Cariyelik, kölelik, recm, mürtedin katlı ve namaz kılmayanın idamı yoktur.

10- Kandiller, mübarek saçmalıklar, "zamanın sahibinin kandil simidi" diye alçakça şirki din diye yutturmak yoktur.

11- "Sen Kur'an'ı anlamazsın" sahtekârlığına asla yer olmadığı gibi Kur'ancılık adı altın da farzları inkâr etme hainliği yoktur.

12- Mezhepleri, tarikatları ve cemaatleri din yapmak, dini liderlere tapınmak yoktur, var diyen kâfirdir.

13- Maymunların recm uydurması olmadığı gibi, sureleri keçilerin yemesi ya da "fark etmez kedi yemiştir" dengesizliğine yer yoktur.

14- Abdestsiz Kur'an'a dokunma yasağı yoktur. ister adetli ister abdestsiz dokun ve oku kardeşim.

15- Kerametler, menkıbeler, asılsız dini hikâyeler dinin kaynağı değildir. Hiçbir değeri yoktur.

16- Ayetleri tarihe gömmek, "bu ayet günümüze ters, uymuyor, gerek yok vs" küfür inanışlara yer yoktur.

17- Uydurma hadisleri sahih diye halka satanların Allah belasını versin. Bu heriflerin yatacak yeri de yoktur, dini de yoktur, imanı da yoktur.

18- Bilim-fen-felsefe ve teknoloji düşmanlığı yoktur. Ama tarikatlarda gırtlağına kadar vardır.

19- Gavs, cavs, kutup, şeyh vs ünvanlar uydurup Allah'a şirk koşmak tabi ki yoktur.

20- İslam’da parayla mevlit okutmak, ölülerin ruhlarına şirk dolu şiir yollamak yoktur.

21- İslam’da dini ya da siyasi yöneticilere mutlak itaat yoktur. İtaat, Kur’an ile çatışmamak şartıyla olabilir.

22- Cenazelere çelenk göndermek, ölüler için 40, 52, 3, 5 vs. geceleri ayin yapmak ya da mezar başında telkin yapmak yoktur.

23- Veled-i Zina (Piç) kavramı Müslüman toplumda yoktur. Anne-Babasının işlediği suçtan çocuk mesul değildir tersine masumdur. Kimseye piç diye hakaret edilemez.

24- "Diri diri gömülen küçük çocuğun cehenneme gideceği" sapıklığı rivayet dininde vardır, İslam’da asla yoktur.

25- “Şu duayı suya oku bir tarafına dök, kalanı da iç” sapıklığının sadece İslam’da değil hiçbir dinde yeri yoktur.

26- Kabir de azap yoktur. Ölüler derin uykudadır, ruhları sıkıntı ya da neşe hissedebilir. Cesede dayak atmak diye bir olay yoktur.

27- Şehitlerin savaşması, velilerin savaşması vs. yoktur. Madem savaşıyorlar Çanakkale savaşları biteli çok oldu bir zahmet Filistin’e uğrasınlar.

28- "Evliya çarpar, cin çarpar" diyenler ceplerine indirdikleri paralarla toplumu çarpan çakallardır. Bu dünyada çarpılmak diye bir olay yoktur vesselam.

29- Hadis-i Kutsi diye bir olay yoktur. Resulullah’ın Kuran’dan anladığı bildiğimiz hadislerdir.

30- Rabıta diye bir saçmalıktan bu din münezzehtir. Hint yogasını ibadet diye kakalayan sahtekârların Allah bin türlü belasını versin.

31- Hadisler isnat, içerik, akıl ve Kuran’a uyum halinde bir anlam ifade ederler. Kuran’a zıt hiç bir söz hadis değildir. Şeytani bir yalandır.

32- Sahabenin dokunulmazlığı diye bir olay yoktur. "Hepsi güvenilir, hiç hata yapmazlar" demek saçmalıktır. Cemel ve Sıffin savaşlarını cinler mi yaptı yoksa periler mi?

33- Deccal diye özel birisi yoktur. İlle de deccal görmek isteyen uydurma masallarla halkı uyutmaya çalışan İblislere baksınlar.

34- Diyanet’in imsak ve sabah namazı saatleri, kendilerinin de çok iyi bildiği gibi uydurmadır, asılsızdır. Diyanet, ramazana bir gün kala namaz vakitlerini bir saat değiştiriyor, bu din senin babanın malı mı? Diye sormak gerek.

Kuran okudukça daha nice hurafenin olmadığını göreceğiz, liste daha da uzayacak gibi...

Kuran okuyun toplumu hurafelerden ayıklayın. Allah bizleri doğru yolundan ayırmasın...

ilke

Paylaşımcı
Red ! Müslüman olmadığını ve asla da olmayacağını avazın çıktığı kadar itiraf edip-haykırmışsın !
Elbetteki kimseye ille de müslüman ol diye bir dayatmada kimse bulunamaz !
"Lekum dinikum veliyedin"

adams77

Kanalizasyoncu
Dünyada bir tane müsliman var oda ilke galiba :)

uzAyli

İhvan Forum Üye
Muta nikahını göremedim :D recm yok ama muta nikahı var mı yani .. bu maddeleri kesin bir erkek düzenlemiş. Ahaha feminist damgası yiyecem şimdi

kebîkec

İhvan Forum Üye
34- Diyanet’in imsak ve sabah namazı saatleri, kendilerinin de çok iyi bildiği gibi uydurmadır, asılsızdır. Diyanet, ramazana bir gün kala namaz vakitlerini bir saat değiştiriyor, bu din senin babanın malı mı? Diye sormak gerek.

Haydi sor sor ?

ihvanistanbul

AkhenAton
Bu din benim babamindi. Ondan öncede onun babasinindi. Ondan oncede onun babasinin... bilmem kac kusaktir muslumaniz hamdolsun. Bu din bizim. InsaAllah benden sonrada evladimin olacak. InsaAllah ondan sonrada onun evladinin... velhasili kelam nice kusaktir bizim olani bize ogretecek hadsiz/cahil/gavur kafasina ihtiyacimiz yok hamdolsun.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ajanlık yapmana gerek yoktu sorsan söylerdim

Fevkalade kalbimi kırdın. Kaynak yazdım herkes görsün.

Marjinal, hayattan kopuk ve hakkı ıskalayan tiplerin gazına gelme. Adamlar muhalefetten besleniyor. Çap yok, altyapı yok. Gecekondu alimi :)

34. Madde de diyanet saatleri değiştirmiyor. Şu saatte teravih kılalım diye umuma ilan ediyor.

ilke

Paylaşımcı
Dünyada bir tane müsliman var oda ilke galiba :)

Böyle bir iddiada bulunmadım ! Ama, bu yazıyı kaleme alanlar ve sahiplenenler şüphesiz ki, tarikatçıları ve diyaneti müslüman görmüyorlar ! Şimdi sen karşımızdaki bu BUZDAĞINI görmüyon- göremiyon da kalkmış bana "bir tek müslüman sensin " diye salvo atışta bıulunuyon ! Bence sen en iyisi, yazılardaki ana temayı görmiyorsan, bir göz doktoruna git, kendine gözlük al diyorum !
dd

adams77

Kanalizasyoncu
Böyle bir iddiada bulunmadım ! Ama, bu yazıyı kaleme alanlar ve sahiplenenler şüphesiz ki, tarikatçıları ve diyaneti müslüman görmüyorlar ! Şimdi sen karşımızdaki bu BUZDAĞINI görmüyon- göremiyon da kalkmış bana "bir tek müslüman sensin " diye salvo atışta bıulunuyon ! Bence sen en iyisi, yazılardaki ana temayı görmiyorsan, bir göz doktoruna git, kendine gözlük al diyorum !
dd

Yazıya bakarak öyle bir şey söylemedim :)
Senin tutum ve davranışına göre söyledim çünkü sen kim ne derse desin muhalefet edersin. Kim ne yazarsa yazsın sana göre bir yanlış ve hata var. Bu forumda bunu sana herkes söyledi zaten :)

ilke

Paylaşımcı
Yazıya bakarak öyle bir şey söylemedim :)
Senin tutum ve davranışına göre söyledim çünkü sen kim ne derse desin muhalefet edersin. Kim ne yazarsa yazsın sana göre bir yanlış ve hata var. Bu forumda bunu sana herkes söyledi zaten :)

Bana göre değil, hakikata göre öyle ! Aslında yazdıklarınla bana destek verdiğinden dahi haberin yok! Yani, bizim de hatamız ve kusurumuz olduğu gibi, bu dünyada "Hatasız ve günahsız kul olmaz !"

adams77

Kanalizasyoncu
Bana göre değil, hakikata göre öyle ! Aslında yazdıklarınla bana destek verdiğinden dahi haberin yok! Yani, bizim de hatamız ve kusurumuz olduğu gibi, bu dünyada "Hatasız ve günahsız kul olmaz !"

Hakikat senin algın da şekillendiği için sana göre oluyor daha bunu kavrayamamışsın bana gözlükten dem vuruyorsun. Bir kişiye yanlışını yada hatasını söylerken iki kere düşün dört kere çarp sonra sekize böl çünkü hatasız ve günahsız kul olmaz diyor, herkes senin gibi hakikati görebilseydi hata ve yada günahtan bahsedilmezdi galiba :)

Yargı makamı değilsin :) sen işine bak

ilke

Paylaşımcı
Yargı makamı değilsin :) sen işine bak

Senin bu yaptığın elbetteki yargılama falan değil ! Çünkü sen, su üstünde zeytinyağısın ve ne de olsa forumda vazgeçilmeyen bir Cafe Sahibisin!
Şunu iyi bil ki ahbab, sen suya henüz daha yeni giderken, biz o yoldan dönüyorduk!Bunu asla aklından çıkarma !