Bunlar Fethullah Gülen'in CHP içindeki askerleridirler

redyellow

Kıdemli Üye
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,260
Tepkime puanı
874
Puanları
113
Konum
ankara
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Bunlar Fethullah Gülen'in CHP içindeki askerleridirler

bunlar-fethullah-gulenin-chp-icindeki-askerleridirler-2912151200_m2.jpg

CHP Milletvekili Barış Yarkadaş'ın “Ergenekon tutuklularının Tayyip Erdoğan’la anlaştığı” iddiasına, ismini verdiği Yalçın Küçük'ten yanıt geldi.


Barış Yarkadaş'ın "CHP içindeki Cemaat askeri" olduğunu öne süren Yalçın Küçük,"Bunlar Fethullah Gülen'in CHP içindeki mangasıdır. Onbaşı ise Gürsel Tekin'dir. CHP içinde Fethullah Gülen'in çavuşu, Kemal Kılıçdaroğlu adında birisi" ifadelerini kullandı.


CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Halk TV’de canlı yayınlanan “Zamanın Ruhu” adlı programda, Ergenekon tutuklularının cezaevinden çıkmasının Erdoğan’la yapılan anlaşmanın sonucu gerçekleştiğini ileri sürerek şunları söylemişti: “Tayyip Erdoğan 17-25 Aralık dosyalarının kapatılması, askerin arkasında durması karşısında Kürt politikasında değişikliğe gitmiştir. Burada bir takas yapılmıştır. İlişkinin başı oraya dayanır. Yalçın Küçük’lerin falan cezaevinden serbest bırakılması da, Tayyip Erdoğan’la yapılan anlaşmanın, uzlaşmanın sonucudur. Bir teslimiyet anlaşmasıdır o. Onlar Ergenekon tutuklularını bırakmıştır, bunun karşılığında Fethullah Gülen operasyonuna destek verilmesi için söz alınmıştır. Karşılığında da Kürt meselesinin değiştirilmesi ve 17-25 Aralık dosyalarının üzerinin örtülmesi konusunda uzlaşılmıştır."


ONBAŞI GÜRSEL TEKİN, ÇAVUŞ KILIÇDAROĞLU


Ulusal Kanal'da Halil Nebiler'in sunduğu "Kalemler ve Kılıçlar" programında Yarkadaş'a yanıt veren Yalçın Küçük, Barış Yarkadaş'ın da aralarında bulunduğu bazı CHP'li milletvekillerinin "CHP içindeki Fethullah Gülen'in askerleri" olduğunu öne sürerek şunları söyledi:


"Özellikle son, çok enteresan seçimlerden sonra, sayımlardan sonra CHP içinde bir Fethullah grubu oldu. Eren, Barış Yarkadaş, Enis Berberoğlu, Utku Çakırözer, bunları Fethullah Gülen'in askeri olarak söyledim. Birkaç kişi daha var, isimlerini ağzıma almak istemiyorum. Burada gördüğünüz insanlar, bunlar Fethullah Gülen'in askerleridirler. Bunun için buraya gelmişlerdir. Bunlar bilinmeyen adamlardır. Bir şekilde gelmişlerdir. (...)Bunlar Fethullah Gülen'in CHP içindeki mangasıdır. Onbaşı ise Gürsel Tekin'dir. CHP içinde Fethullah Gülen'in çavuşu, Kemal Kılıçdaroğlu adında birisi."


İzmir ve İstanbul'da yapılan ön seçimlerin "tartışmalı" olduğunu ve o seçimlerin incelenmesi gerektiğini iddia eden Yalçın Küçük, "Yüzde yüz aldı dediler. Yüzde yüz değil, yüzde elli bile almamışlardı. Bu usul yeni, bu oy verenler kim. Şimdiye kadar CHP'de bu yoktu." dedi.


BU ÇOCUK 2007'YE KADAR BENİM YANIMDAN AYRILMAZDI


Yarkadaş'ın bir dönem kendi yanından ayrılmadığını söyleyen Küçük, "Bu çocuk 2007'ye kadar benim yanımdan ayrılmazdı. Evime de geldi, öbür tarafa da geldi. Bana Gürsel Tekin'le beraber Hasan Dağcı'yı anlattılar. Barış Yarkadaş'a Gürsel Tekin'in tahsildarı diyorlar. Gürsel Tekin arsa alır, arsa satar. Veznedar adammış. Hiçbir tahsili de yoktur"ifadelerini kullandı.CHP milletvekili Barış Yarkadaş, Odatv'nin Ergenekon sanığı olan CHP milletvekillerini hatırlattığı haberin ardından ek bir açıklama yapmış, kast ettiği kişilerin Ergenekon sanığı olan CHP milletvekilleri olduğu iddialarını reddetmiş ve o isimleri kast etmediğini söylemişti.


Odatv, süren tartışmada taraftarların açıklamalarına yer vermeye devam edecek.


http://odatv.com/bunlar-fethullah-gulenin-chp-icindeki-askerleridirler-2912151200.html
 
Üst