Bulgar Vatandaşları çok mutlu

Akif

Yeni
Döviz kurundaki artış sonrası Edirne’ye akın eden Bulgar turistler, hem kendileri hem yakınları için alıveriş yaptı. Ayrıca kentteki otellerde de yılbaşına kadar boş oda kalmadı.

3983

Edirne’de, döviz kurundaki artışında etkisi ile Bulgar turistlerin sayısı her geçen gün artıyor…
Özellikle yılbaşı öncesi alışveriş yapmak için düzenlenen turlar ve özel araçlarıyla kente gelen binlerce Bulgar turist, sokak aralarındaki iş yerleri ve marketlere kadar açık olan hemen her yerden, iğneden ipliğe her şeyi valiz ve torbalarla satın aldı.
Yapılan alışveriş, bölgedeki esnafın yüzünü güldürdü. Ayrıca Bulgar turistler, yeni yıla Edirne'de girmek için eğlence merkezlerinde de yılbaşı eğlencesi için rezervasyonlar yaptırdı.
“EDİRNE’DE OTELLERİMİZ YÜZDE 100 DOLU”
Türkiye Otelciler Birliği Edirne Temsilcisi Gökhan Balta, yoğun bir Bulgar turist akını olduğunu kentteki otellerde yılbaşına kadar boş oda kalmadığını belirterek, “Edirne'de otellerde toplam 2 bin 500 yatak sayımız bulunuyor. Bunların tamamı Bulgar turistler tarafından rezerve edilmiş durumda." dedi.

Kaynak: Edirne’ye akın eden Bulgar turistler, otelleri doldurdu

cemaliii

Kıdemli Üye
Sadece bulgar vatandaşları değil, vandan alışveriş yapan iran, ığdırdan alışveriş yapan azerbaycan vatandaşları da mutludur sanıyorum. Peki sen mutlu musun akif?

Bu haberi eklerken akpyi takdir ederek mi ekledin? Yoksa eleştirerek mi ekledin? Bu haberle ne anlatmak istiyorsun de hele bize.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Sene 2010 gibi 2 kez yurt dışında çıktım 4-5 ülke gördüm.

O zamanlar dolar bazında Türk lirası 1.20 - 1.30 TL filandı.

Alış veriş yaparken her şey gözümüze çok ucuz geliyordu.

Ama şimdi....

15842499.gif

Selam ve dua ile...

Akif

Yeni
Sadece bulgar vatandaşları değil, vandan alışveriş yapan iran, ığdırdan alışveriş yapan azerbaycan vatandaşları da mutludur sanıyorum. Peki sen mutlu musun akif?

Bu haberi eklerken akpyi takdir ederek mi ekledin? Yoksa eleştirerek mi ekledin? Bu haberle ne anlatmak istiyorsun de hele bize.

iyi misiniz hocam? yorum yapmadan bir haber ekledim konuyu nereye taşımışsınız

cemaliii

Kıdemli Üye
iyi misiniz hocam? yorum yapmadan bir haber ekledim konuyu nereye taşımışsınız

Hâlâ bir yorumunuz yok mu? İnsanın böyle bir konuda bir fikri olur heralde iyi yada kötü. Bu ülkede yaşıyor ve böyle gündemde olan bir konuda açıyorsunuz. Ama yorumunuz yok. İlginç. O vakit bu konu hakkında yorumunuz yoksa sizin için değerde ifade etmiyordur. İnsan kendisi için değer ifade etmeyen bir konuyu neden açar? Misal ben maç sevmem. İzlememde. Tutup galatasarayla ilgili bir konu açıyor muyum? Açıyorsam o konuya bir değer veriyor ve fikrim de vardır değil mi?