Bülent Arınç'ın çıkışı için ne diyorsunuz?

talib

Kıdemli Üye
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın istifa etmesi gerektiğini resmi twitter hesabından paylaştı. Çok sert ifadeler kullanan Gökçek, 'Bülent Arınç seni istemiyoruz' dedi.

Gökçek şu mesajları paylaştı:

Paralel yapı içinde hep bir laf dolaşıp duruyordu. "AK Parti'ye son anda öyle bir darbe vuracağız ki, altından kalkmaları mümkün olmayacak"

Hep merak etmişimdir... Acaba bize nerden vuracaklar... İtiraf etmeliyim, böyle bir darbe beklemiyordum... Bizi içimizden vurmak istediler.

Ve bu darbeyi Bülent Arınç'la gerçekleştirdiler... Herkes Arınç'ın açıklamasını hükümet adına yapılmış gibi algıladı... Daha doğrusu böyle

"ARTIK BİZİ TEMSİL EDEMEZ"

Arınç'ın çıkışının hükümetle filan ilişkisi yoktur. Sadece zaman ve konu beklenmiştir. Ve aklınca Bülent Arınç bu vakti yakalamıştır

Arınç'ın çıkışı paralel yapının talimatıyla olmuştur. Bülent Arınç gibi dava adamı olduğunu söyleyen bir kişinin fitne ateşini yakacak.

Arınç'ın AK Partimizde fitne çıkarması mümkün değildir... Arınç artık Ak Parti'nin sözcüsü olamaz... Bizi temsil edemez...

"PARALEL YAPI 'DİRENECEKSİN' TALİMATI VERDİ"

Bülent Arınç'a şu andan itibaren düşen görev, önce hükümet sözcülüğünden sonra da başbakan yardımcılığından derhal istifa etmesidir...

Ancak ben istifa'yı paralel yapının "sonuna kadar direneceksin" talimatı nedeniyle çok zayıf bir ihtimal olarak görüyorum...

"GÖREVDEN ALINMALIDIR"

Bu taktir de görev hükümete düşecektir... Bülent Arınç görevden alnmalıdır...

Bülent Arınç... Seni istemiyoruz...

http://www.internethaber.com/gokcekten-bulent-arinca-sok-istifa-cagrisi-775305h.htm

talib

Kıdemli Üye
Nurcular ümmet içinde sorun oluyorlardı, parti içinde de sorun olmaya devam ediyorlar.

talib

Kıdemli Üye
Muhtarlara hitaben bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın eleştirilerine flaş sözlerle yanıt verdi. Erdoğan şunları söyledi;

-"Eğer itiraz ediyorsam, eğer bazı yanlışlara itiraz ediyorsam, bunu bugüne kadar yakından bilen biri olarak söylüyorum. Paralel yapılanmaya dikkat çekerek söylüyorum. Bir şeye daha dikkati çekiyorum, paralel devlet yapılanmasının özellikle bizlere yönelttiği çağrılara bakarsanız, işte bunlar nerelerle nasıl paslaştığını gayet iyi bir şekilde ortaya koyuyor. "

-"Eğer eleştiriyorsam bunu ülkem adına, milletim adına, çözüm adına kardeşlik adına yapıyorum.'

-"Dert adamı söyletir. Bu ülkenin ve bu milletin derdini sızısını içimizde hissettiğimiz için söylüyor, yol göstermeye çalışıyoruz. "

-"Meselesi ikbal olanlar, koltuk olanlar bizi anlayamaz. Ucuz kahramanlık sevdalıları bizi anlayamaz. Şahsi meseleleri işin içine katmadan, hükümetimizle bu işi çözeceğiz. Muhalefet bu işe katkı sağlayacaksa buyursun sağlasın. Ama kimse şahsi hırslarını ideolojik saplantılarını, çatışma senaryolarını çözüm sürecinin önüne katmasın.

-'Çözüm süreci benim sorumluluğumda başlamıştır. Bundan sonraki süreçte değerlendirme yapmak her halde benim hakkım hem vazifemdir. "

Kaçak

Yeni
Zaten 3 ay sonra gidecek ...
nevruzun gündemini sarsacak yan gündem den öte bir anlam ifade etmiyor ....

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Şahsi görüşüm danışıklı dövüş...

Hem istediklerini söylersin, hemde gündemi belirlersin...

Bu benim kişisel görüşüm...

talib

Kıdemli Üye
Zaten 3 ay sonra gidecek ...
nevruzun gündemini sarsacak yan gündem den öte bir anlam ifade etmiyor ....

Şahsi görüşüm danışıklı dövüş...

Hem istediklerini söylersin, hemde gündemi belirlersin...

Bu benim kişisel görüşüm...

İhtimal dahilinde tabi bunlar. Zaten muhalefet de bunu göz önünde tutuyordur.

Ama nurcu sorunu her yerde var. Malum arınçın kızı ve damadı paralelci.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Nurcular ümmet içinde sorun oluyorlardı, parti içinde de sorun olmaya devam ediyorlar.

nurcular ümmet içinde sorun değildir. fetulahçılarla nurcuları birbirine bilerek karıştırıyorsun. fetulahçıların nurcu olmadığını kaç kez söyledik.

sen ne iflah olmaz birisin. ağzındaki salyalarla nurculara saldırmak için hiçbir fırsatı kaçırmıyorsun.

edepsizlik etme bak...

not: en az 20 kez ikaz edildi. fetulahçıların hainlikleri nedeniyle nurculara saldırırsan, bundan sonra tavrımız farklı olacak. fetulahçılar nurcu değildir.

talib

Kıdemli Üye
nurcular ümmet içinde sorun değildir. fetulahçılarla nurcuları birbirine bilerek karıştırıyorsun. fetulahçıların nurcu olmadığını kaç kez söyledik.

sen ne iflah olmaz birisin. ağzındaki salyalarla nurculara saldırmak için hiçbir fırsatı kaçırmıyorsun.

edepsizlik etme bak...

fethullahçılar nurcu ya da değil demedim ki. nurcular genel olarak sorun. en büyük biziz diyen çok çıkar da onlar kadar bu işi aleni ve çirkin yapanını ümmet 1400 yıldır görmemiştir. Hepsi böyle midir, değildir tabi. Ama olmayanlar azınlıkta maalesef. Böyle de bir yer. Hadi en büyük benim dedin, bunlar tek büyük biziz, zaten bizden başkası olmaz bu zamanda diyen insanlar. Böyle garip tuhaf varlıklar...

Tehdite de başladınız yani...

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
fethullahçılar nurcu ya da değil demedim ki. nurcular genel olarak sorun. en büyük biziz diyen çok çıkar da onlar kadar bu işi aleni ve çirkin yapanını ümmet 1400 yıldır görmemiştir. Hepsi böyle midir, değildir tabi. Ama olmayanlar azınlıkta maalesef. Böyle de bir yer. Hadi en büyük benim dedin, bunlar tek büyük biziz, zaten bizden başkası olmaz bu zamanda diyen insanlar. Böyle garip tuhaf varlıklar...

Tehdite de başladınız yani...

burda konu olan fetulahçılar. fetulahçılara eleştiri getir. ama fetulahçıları bahane edip nurculara çakmaya kalkma. karşında bizi bulursun. misli ile karşılığını da vereceğiz inşaallah.

not: nurcuların hataları varsa (ki talebelerin ifrat noktasında olduğu birçok konu vardır.) başka konu aç, biliyorsak cevabını verelim. bulanık suda balık avlama, avlanırsın.

fakiri

Kıdemli Üye
Malum Bülent Arınç daha düne kadar, Türkçe Olimpiyatları ve cemaatın hizmetleri için göz yaşı dahi akıtan bir adamdır! AKP'nin doğal ve karizmatik lideri Tayyibe çıkış yapması doğru değildir ve Melih Gökçek Bey doğruyu söylemiştir ! AKP, Bülent Arınç'lara kalsa, yerlerde sürüneceğini görmek ve bilmek için kahin olmaya gerek yoktur !

ummuhan

Kıdemli Üye
Malum Bülent Arınç daha düne kadar, Türkçe Olimpiyatları ve cemaatın hizmetleri için göz yaşı dahi akıtan bir adamdır! AKP'nin doğal ve karizmatik lideri Tayyibe çıkış yapması doğru değildir ve Melih Gökçek Bey doğruyu söylemiştir ! AKP, Bülent Arınç'lara kalsa, yerlerde sürüneceğini görmek ve bilmek için kahin olmaya gerek yoktur !

Bu mesaj için mi ceza aldı fakiri?

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Bence Bülent Arınç "Kral Çıplak" dedi

Sen cumhurbaşkanısın ne karışırsın hükümet işine bu kadar

Tayyip Erdoğan tek adamlık istiyor ama hükümet kabul etmiyor gibi, sıkıntılı durumlar var galiba

kilicarslan

Kıdemli Üye
Arinc´in bu cikisi ilk degil, öncedende bir kac kez olan bitenlere tepkisini göstermisti. Olaylarin ici yüzünü bilemem ama , göründügü haliyle Arinc tepkilerinde haksiz degil.

Iktidar su an icin Cift basli gözüküyor, üstelik bu durum ayn partiden olanlarin devletin üst kurumlarinda olmasina ragmen oluyor.

Düsünsenize cumhurbaskani baska partiden, hükümet baska partiden olursa nolcak? Bu cift basli durum sona erdirilmeli, ya tek biri baskan olacak. Ya herkes kendi görev dairesinde hareket edecek.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Câmiâ ile uğraşırsanız, sonuçlarına katlanmak zorundasınız.

Sanırım beddualar tutmağa başladı :)

hirahos

Kıdemli Üye
Ortada bir fitne dönüyor. Tam da haşhaşilerin planladığı cinsten: Ak Partide çatlak var görüntüsü... C.Başkanı, basın önünde hükumet eleştiriyor, benimle istişare etmiyorlar diye yakınıyor; hükumet sözcüsü C.başkanına çıkışıyor, belediye başkanı Arınç'ı paralelci ilan ediyor ve cemaat namına altın vuruşu yaptı diye niteliyor, başkaları da Gökçek'i paralelcilerin adamı diye ilan ederse şaşırmayacağım... :) Allah'tan Davutoğlu hoca hepsinden olgun davranıp, susuyor.

Olan bitene bir mana veremiyorum. Ama bir fitne koptuğu aşikar. Allah teala, ümmet lehine neticelendirsin, hayırla bitsin inşallah.

hirahos

Kıdemli Üye
Bu görüntü, başkanlık sistemine olan talebi artırabilir. :)

Peygamberlerden sonra insanlığın en hayırlıları olan Sahabe arasında bile fitneler kopmuş. Allah hepsinden razı olsun. Mukadderat böyleymiş. Bunu da görecekmişiz. Davutoğlu'nun kriz yöneticiliği test ediliyor. Bakalım nasıl bitecek, inşallah altında hayır vardır.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Olan bitene bir mana veremiyorum. Ama bir fitne koptuğu aşikar. Allah teala, ümmet lehine neticelendirsin, hayırla bitsin inşallah.
Olup biten aşikar abi

Şu anki yönetimde hem Cumhurbaşkanı hem başbakan olamazsınız

Eğer bu şekilde davranırsanız birisi size tepki gösterecektir ve gösterir de

Durum zannımca budur

Paralelle falan da alakası yoktur

hirahos

Kıdemli Üye
Altın vuruşu Gökçek yapmasın... :)

hirahos

Kıdemli Üye
Olup biten aşikar abi

Şu anki yönetimde hem Cumhurbaşkanı hem başbakan olamazsınız

Eğer bu şekilde davranırsanız birisi size tepki gösterecektir ve gösterir de

Durum zannımca budur

Paralelle falan da alakası yoktur

Bir hadise vuku bulduğunda akıl dedektifi, 'bu iş kimin ekmeğine yağ sürüyor' diye sorarak faile gitmeye çalışır...