Bülent Arınç'ın çıkışı için ne diyorsunuz?

hirahos

Kıdemli Üye
Bu çatlaklığa/fitneye rağmen Ak Parti ve seçmen, yine de Erdoğan'ın etrafında toplanacaktır. Ak Partinin ya da Erdoğan'ın oyu düşer diye bekleyenler zannedersem hayal kırıklığına uğrayacaklar. Her türlü fitne ve çatlamaya, çarklara ve başarısızlıklara rağmen nasıl Chp ve Mhp'nin oyu değişmiyorsa, bu Ak parti için de geçerli olur. Diğer konuda yazıldığı gibi: Esaslı bir rakibi çıkıncaya kadar böyle gider.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Tuzluk olmak isteyenler gidebilir. Erdoğan'ın yanındayız, destekçisiyiz.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Gülerce: Arınç gitse olur ama Erdoğan olmadan asla...

DESIFRE

Yasaklı
:) Fuat Avni Bülent Arinc olmasin ???

hirahos

Kıdemli Üye
Arınç, Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yaptı:

"C.başkanı ve Hükumet arasında, C. başkanıyla benim aramda bir ihtilaf yoktur. C.başkanımız ile kardeşiz, arkadaşız, davadaşız. Halkımızın kahramanıdır. C.başkanımız ile ilgili açıklamalarımı Başbakan Davutoğlu ile görüşmeden yaptım. Şahsi fikirlerimdi. Hükumet adına konuşmadım. Sayın başbakanımız Davutoğlu'nun konuşmamın içeriğinden asla haberi yoktu. İyi niyetliydim. Sözlerim ortadadır. Kimsenin adamı değilim. Sözlerimin arkasında başka şeyler aramayınız."

Ahter

Kıdemli Üye
Bülent Arınç parelelci olmasa dahi, yaptığı iş, parelelcilere yarayacak bir iştir..Giderayak böyle bir işe girmesi siyasi sicili için hiç iyi olmamıştır..

hirahos

Kıdemli Üye
Arınç, Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yaptı:

"Gökçek, tiwitler atmış. istifaya çağırmış ya da görevden alınsın demiş. Bu terbiyesizliktir. Hayasızlıktır. Tetikçilik yapıyor. Gökçek haysiyetli biri değildir, benim istifamı da isteyecek konumda, hakta, hadde değil. Bakan arkadaşlarıma sordum: Buna ne cevap vereyim. Muhatab alma dediler. Dediler ama yine de soruya cevap vermek durumundayım. Gökçek'i 8 Haziran'da benden dinleyin; onunla ilgili her konuyu o zaman anlatacağım. Şimdi, davamızın selameti, hükumetimizi düşünerek, dindar hanımının hatrına susuyorum. Oğlunu aday yapmak için bu çıkışı yaptığını düşünüyorum. Gökçek, paralel yapının kucağına oturmuş biri. Ankara'yı parsel parsel paralel yapıya peşkeş çekti. İmar planlarını değiştirmiştir... O yapıdan çok oy istedi. Pensilvanya'ya benden çok gelip gitmiştir. Mart seçimlerine kadar ağzından da paralel yapı aleyhine tek söz çıkmadı. Büyükşehir başkan adayı olmasına da karşı çıkmıştım. Kendi insiyatifiyle bu açıklamaları yaptı diye bitiriyorum."

Dua Nur

Kıdemli Üye
Yasin ياسن @saglam_irade_ · 22 Mar

Arınç konuşurken CHP'liler ve Cemaatçiler (Temsili)

zmo2QD.jpg

Ahter

Kıdemli Üye
Bülent Arınç hatalı davrandıysada, bu durumu kaşımakla gökçekte yanlış yapmış,işi gereksiz biçimde tırmandırmıştır...Gökçek parelel meselesinde çok güvenilir biri değildir, Arınçın da dediği gibi sonuna kadar parelelcilerle işbirliğinde bulunmuştur, kendiside (Gökçek) bunu bir konuşmasında teyid etmişti..

hirahos

Kıdemli Üye
Söz ağızdan çıkıncaya kadar esirindir. Çıktıktan sonra sen sözün esiri olursun. Hz. Ali efendimiz...

Maalesef, Arınç da Gökçek de susmalıydı. Yapamadılar. Bu görüntü cidden sıkıntılı.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Gulay Celik @gulayelik · 22 Mar

CB Erdoğan kameralar önündeki açıklamalarını %52 oy veren muhatabına yapıyor, sizin Erdoğan'a karşı açıklamalarınızın muhatabı kim???

kilicarslan

Kıdemli Üye
Gökçek' e bu konuda laf söylemek düşmez. Hükümet üyesi değil, millet vekili değil, gitsin belediyesiyle uğraşsın. Belediye başkanı hükümet sözcüsüne ayar çekiyor.

levent48

Kıdemli Üye
Her iki açıklama da (Arınç ve Gökçek) Hükümetin bilgisi dışında yapılmıştır...Hükümet her iki tarafa da kızgın...Bu olay başkanlık sistemine geçişi hızlandırmalıdır...Aksi durumda Türkiye kaybeder...İşte O zaman Sisi,Esed,Maliki, Kılıçdaroğlu, Destici, Haydar baş,kamalak Sultan Ahmet camiinde bayram namazını kılarlar....İmamları Gülen müezzinleri Natenyahu olur....

Ahter

Kıdemli Üye
Bu konuda iş başbakana düşüyor.. toparlayıcı bir açıklamayla işi bitirmelidir..Gökçekede , Arıncada nezaketle ikaz yapılmalıdır...

hirahos

Kıdemli Üye
Celal Kazdağlı: "Gökçek, paralel yapının kucağında seçim kazandığı ortaya çıktığı için asıl kendisi istifa etmelidir..."

kilicarslan

Kıdemli Üye
Başbakan nasıl ortalığı toparlasın, Gökçek hükümet üyesi değil ki. Gökçek cumhurbaşkanı dışında başkasının sözünü dinlemez.

Adam Ankarada adeta kendi prensliğini kurmuş. Arınc' ın son açıklamasına göre hedefi Oğlunun milletvekilliği.Arınca çakarak aklınca prim yapmaya çalışıyor.

Arınç anormal durumlara dikkat çekiyor, yolunda gitmeyen şeyler olduğunu ifade ediyor. Doğru söyleyen misali kövden kovulacak. Arınç çok meraklı sanki, adam bıralacaktı da bıraktırmadılar. Adam usanmış artık, yakında kenara çekilirse şaşırmamak lazım.

hirahos

Kıdemli Üye
Erdoğan, çağırıp görüşebilecekken ya da telefonla ulaşabilecekken, hükumeti basına şikayet ederek zemin hazırladı. Arınç ve Gökçek de, paralel plana hizmet manasına gelecek şekilde davrandı. Dillerini tutamadılar. Arınç, diyor ki "C.başkanını tenkid eden açıklamalarım şahsiydi. Davutoğlu'nun haberi yoktu." Hükumet adına algılanabilecek ortamda şahsi görüşlerini kendine saklamalıydın. Gökçek, haddini aşarak en uç suçlamayı yapıp Arıncı kızdırdı, kışkırttı... Arınç fazlasıyla karşılık verdi. İkisi de birbirini paralelci olmakla suçlamış oldu. İnşallah danışıklı dövüş değildir. İkisi de Erdoğan'ın neden olduğu zemini sonuna kadar kullandılar. Başkaları da bu kervana katılırsa bu mesele iyice büyür. Hayr olsun.

Arınc'ın en önemli sözü arada kaynadı, buharlaştı: "Hükumetimiz bundan sonra C.başkanımızla daha fazla istişare ederek çözüm sürecini nihayetlendirecektir." Yani Davutoğlu hoca, C.başkanının dediği olacak demiş oldu.