Bugüne Kadar Kimler Erbakandan Kimler Ayrıldı Kimler Beraber Kaldı

agbi

Yasaklı
Bugüne kadar kimler ERBAKANdan ayrıldı kimler kaç sene birlikte kaldı

EVET

Şimdi hemen İTİRAZ edecekler agbi ERBAKAN ın alehine KONU açmış yine.

Bu konu ERBAKAN alehine mi lehinemi ona karar verecekler OKUDUKTAN SONRA DÜŞÜNENLER OLACAK.

İlkin gündemde olan Sn.tayyip ERDOĞAN la başlıyalım.

Üniversite yıllarında Milli Türk Talebe Birliği'ne girdi, 1976 yılında Millî Selâmet Partisi (MSP) Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanlığına ve aynı yıl MSP İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanlığına seçildi.

Refah ve Fazilet Partisi

12 Eylül 1980 darbesinden sonra 1983 yılında kurulan Refah Partisi ile siyasi hayata tekrar atıldı. 1984 yılında Beyoğlu İlçe Başkanı, 1985 yılında da İl Başkanı ve MKYK üyesi seçildi. 1986 ara seçimlerinde milletvekili adayı oldu. Ardından 1989 yılında da Beyoğlu ilçesinden belediye başkan adayı oldu ve 1989 seçimlerinden Refah Partisi 2. parti olarak çıktı. 1991 yılında tekrar milletvekili adayı oldu ve parti barajı geçince milletvekili oldu. Tercihli oy sistemi nedeniyle yüksek seçim kurulu milletvekilliğini iptal etti.

27 Mart 1994 seçimlerine kadar İstanbul İl Başkanlığı görevini sürdüren Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu ve 27 Mart 1994 seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Başkanlığı döneminde İstanbul'daki kaçak yapılaşma ile mücadele etti (bkz. Gökkafes maddesi). Hakkında 18 dosyadan İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde dava açıldı.[kaynak belirtilmeli] Bunlardan bazıları Akbil[6], İsfalt, [7] İstaç ve İdo [8] davalarıdır. Bu davalar, milletvekili olduğunda dokunulmazlığı nedeniyle dokunulmazlığı süresince donduruldu.

Bir başka konuda Erbakan ın yanından ayrılanlara DÖNEK dedi bir üye o diyen üye acaba yukarıdaki bilgilere sahip mi ?

iffet ikbal

Asistan
Erbakan kötüydü neden birlikte oldular?

İyiydi neden ayrıldılar ???

agbi

Yasaklı

Sizin mantığınızla cevap vereyim ama cevap beklerim KAÇMACA yok konuyu sobete etmek yok.
ERDOĞAN ın , GÜL ün , ARINÇ ın , KURTULMUŞ un bugünkü öğretmeni yani diğer anlamda hocası

Bu kişileri Çok uzun yıllar ya tanıyamamış yada yetiştiremedimi ?

Örnek ERDOĞAN 25 senedir tanıyamamış mı ? 25 Sene öğretmenliğini yaparken iyimi öğretememiş ?

Örnek GÜL Kaç senedir yanında idi.

Bu durumda ya Öğretmen Ya Öğretmen başarısızdır.

Ya Öğretememiştir

Yada tanıyamamıştır

Peki bu durumda bu kişilere ÖNEMLİ GÖREVLER NEDEN VERDİ ?

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Milli-Görüs hareketi birilerin sahsi mali olamaz,eger bu dava islam davasiysa...erbakanda erdoganda,arincta,kurtulmusta...vs...hatta birzamanlar beraber olduklari özalda,esad cosanda bu davanin birer hizmetcisidir.Milli-Görüs hareketi islam davasina siyasi yoldan hizmet etmeye calisan bir aractir ve kökü Mehmet Zahid kotkuya dayanir,dolayisiyla kurucusu erbakan degil Mehmet zahid kotkudur...onun zamaninda bu davanin adi milli-görüsmüydü yoksa bu isim erbakanin davayi sahsilestirmek icin icat ettigi bir isimmi,mehmet z.kotku hazrtelerinin buna rizasi varmiydi...bunlar ayri ve derin konular...

Hazretlerin vefatindan sonra yerine gecen Esad cosan hocaefendiye erbakan hoca itaat etmesi gerekirdi benim mantigima göre,dolayisiyla hareketin kurucularindan ayrilip kendi siyasi calismalarini baslatan ilk isim aslinda erbakan hoca olmustur...Asagdaki linkte su söz dikkatimi cekti:

"Söyleyin Necmi'ye partinin başkanlığından ayrılsın!" M.Zahid kotku...

http://www.iskenderpasa.com/A25FF411-8956-4C62-B528-8824B72EB7DE.aspx

http://esadcosan.awardspace.com/arsiv/fetih/g900526.htm

hocadan ayrilanlar kimler,kac kisiler sayilarini saymakla bitiremeyiz fakat neden ayrildiklarinin bir sebebini Kadir Misirlioglu söylesin:

http://www.gazeteboyut.com/Sayfa.php?Git=izle&vid=22

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Sizin mantığınızla cevap vereyim ama cevap beklerim KAÇMACA yok konuyu sobete etmek yok.
ERDOĞAN ın , GÜL ün , ARINÇ ın , KURTULMUŞ un bugünkü öğretmeni yani diğer anlamda hocası

Örnek ERDOĞAN 25 senedir tanıyamamış mı ? 25 Sene öğretmenliğini yaparken iyimi öğretememiş ?

Ya Öğretememiştir

Yada tanıyamamıştır

Hoca partinin kendi kontrolünden cikmasini istemiyor.Eger erdogan partinin basina gecseydi erbakan devri bitmis olacakti,hoca,Allah uzun ömürler versin,ölünceye kadar partide tek lider kalmak,öldükten sonrada kendince Milli-Görüs hareketini yürütebilecegine inandigi kisiyi basa gecirecektir,muhtemelen bu isim fatih erbakandir.
Yani bu davaya islam davasi diyorlar,milli=dini diyorlar,milli-görüsün tek temsilcisi saadet partisidir diyorlar,erbakana milli-görüsün yani dini görüsün lideri diyorlar...dolaysiyla dinimizin tek lideri erbakan olmus oluyor,sadece o anlar bu görüsten,sadece o bilir,digerleri hepsi batil,hepsi isbirlikci,hepsi sapik birtek kendi anlayisi dogru,sadece o anlar,esad cosanda anlamaz,diger tarikat liderleride anlamaz,onlarin hepsi suursuz,ferasetsiz,basiretsiz sadece erbakan ve milli-görüscüler suurlu ve ferasset sahibi,erbakana ve saadet partisine oy vermeyen herkes isterse büyük bir islam alimi olsun , cahil.

Benim anladigim kadariyla olay bu...

Davayi Ben-merkezcilestirip sahsilestirmek fitneye ve bölünmelere sebeb oluyor,buda bu isin neticesi...

Yeni-OSMANLI

Yasaklı

Problem:
"Ben ne dersem o" anlayisi...

Yukarda bir link verdim,kadir misirliogluda bu sebebi söylüor.

Istisare eksikligi var.Istisare yapiliyormus gibi gözüküyor...fakat son karari hoca veriyor...
Tayyib erdoganda ayrilma sebebini aciklarken buna benzer sözler söylüor:

"Hatta RP’nin kapatılmasına doğru, kapatılmanın kaçınılmaz olduğu anlaşıldığı günlerde yeni kurulacak partinin genel başkanı kim olsun diye yapılan bir araştırmada yüzde 85 benim adım çıkmıştı. Bunu ben bildiğim gibi ilgili herkes de biliyordu. Ankara’da toplantılar yapıldı, benim de katıldığım bu toplantılarda katılımcılar da teşkilat gibi benim Genel Başkan olmamı istediler. Ben de üzerimize düşenin gereğini yaparız dedim. Ancak buna rağmen Hoca, Recai Bey’i işaret etti; o, hareketi büyütecek adamdan çok kendine tabi olacak birini arıyordu. Öyle olmasaydı olaylar böyle gelişmezdi. O zaman da şartlar müsaitti. Başarılı sonuçlar alırdık, ben hep buna inanmışımdır.”
http://www.haber7.com/haber/20101101/Erdoganin-Erbakan-ile-ayrilma-karari.php

...oysa son karari hoca vermemeli,hoca istisare heyetinin ortak görüsünü uygulamali,istisare heyeti müslümanlari temsil eden kisilerden olusmali,ulema hocadan üstündür dolayisiyla bunlar istisarelere dahil edilmeli,hocaya gerektiginde hesab soran,HAK karsisinda boyun egdiren bir üst mekanizma olmali,buda yok,elestirenler hemen dislaniyor cünkü sadece hoca anlar,hoca bilir,hoca suurlu,digerleri akilsiz...

agbi

Yasaklı

Ya Öğretememiştir

Yada tanıyamamıştır

Yine kaçıyorsun KIRMIZI SARI Laf atıp kaçmak sizde KAREKTERİSTİK BİR ÖZELLİKMİ ?

Milli-Görüs hareketi birilerin sahsi mali olamaz,eger bu dava islam davasiysa...erbakanda erdoganda,arincta,kurtulmusta...vs...hatta birzamanlar beraber olduklari özalda,esad cosanda bu davanin birer hizmetcisidir.Milli-Görüs hareketi islam davasina siyasi yoldan hizmet etmeye calisan bir aractir ve kökü Mehmet Zahid kotkuya dayanir,dolayisiyla kurucusu erbakan degil Mehmet zahid kotkudur...onun zamaninda bu davanin adi milli-görüsmüydü yoksa bu isim erbakanin davayi sahsilestirmek icin icat ettigi bir isimmi,mehmet z.kotku hazrtelerinin buna rizasi varmiydi...bunlar ayri ve derin konular...

Hazretlerin vefatindan sonra yerine gecen Esad cosan hocaefendiye erbakan hoca itaat etmesi gerekirdi benim mantigima göre,dolayisiyla hareketin kurucularindan ayrilip kendi siyasi calismalarini baslatan ilk isim aslinda erbakan hoca olmustur...Asagdaki linkte su söz dikkatimi cekti:

hocadan ayrilanlar kimler,kac kisiler sayilarini saymakla bitiremeyiz fakat neden ayrildiklarinin bir sebebini Kadir Misirlioglu söylesin:

Bu forumda diğer forumlarda ve Gerçek yaşamda hep iddia etmişimdir

MİLLİ GÖRÜŞ : İslam a Hizmet +Vatan a hizmet

Diğer iddiamda

MİLLİ GÖRÜŞ Kişilere ve kurumlara mal edilemez MİLLİ GÖRÜŞ BİR RUHTUR.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
sayın yeni-osmanlı:

diğer bir başlıkta HALEN saadet partisine üye olduğunuzu, agdye üye oludğunuzu, igmeye üye olduğunuzu, tv5'de hissedar olduğunuz yazmıştınız.

Şimdi de yukarad iki tane link vermişsiniz kendinize kaynak olarak SÖYLEYİN NECMİYE PARTİNİN BAŞINDAN AYRILSIN diye bir emir aktarmışsınız!

HER İKİ YAZININ TARİHİ DE 1990

Yani üzerinden tam 20 yıl geçmiş!

20 yıl önce söylenmiş bu sözler ve siz dün bana SAADET PARTİSİ ÜYESİYİM diye yazdınız.

Siz madem bu linklerde yazılanları dikkate alan bir insansınız NİYE HALA SAADET PARTİSİNE ÜYESİNİZ?

Hiç kusura bakmayın ya " saadet partisi üyesiyim" demeniz doğru değil ya bu linklerdeki sözlere inanmıyorsunuz, inanmıyorsanız bize de aktarmayın, inanıyorsanız lütfen gereğini yapın ve bir daha saadet partisine üyeyim diye yazmayın!

Lütfen SAMİMİYET!

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Hiç kusura bakmayın ya " saadet partisi üyesiyim" demeniz doğru değil ya bu linklerdeki sözlere inanmıyorsunuz, inanmıyorsanız bize de aktarmayın, inanıyorsanız lütfen gereğini yapın ve bir daha saadet partisine üyeyim diye yazmayın!

Lütfen SAMİMİYET!

kardesim bunun sebebini diger konuda yazmistimya,buna öz elestiri denir,sizin mantiginiza göre elestiri yapmak partiden ayrilmayimi gerektirir???Bana göre tam tersi ...
Milli-gazeteye aboneyim mesela.gazetenin haber anlayisini cok elestiririm fakat yanlislara tepki göstrermem icin aboneligimi birakmam,bu son adimdir,partiyi ve teskilatlari milli-dövüscülerin eline gecmesini engellemek boynumuzun borcudur.Bunu ayrilmadan,fitneye alet olmadan yapacagiz,dislansakta,hainlikle damgalansakta öz elestiriye devam...

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
lütfen kusura bakmayın inandırıcı değilsiniz.

anlayacagin sekilde anlatmaya calisayim:
kapinin önünü süpürme sirasi bana geldiginde ben kendi kapimin önünü süpürmedigimde ayni binada yasadigim komsunun elestirisine katlanirim,ayni binada yasadigimizdan buna hakki var cünkü...fakat ayni binada yasamadigim yabanci birinin elestirisine sabredemem,"sana ne,sen git kendi evinin kapisinin önünü süpür" derim...
Ben bu "alilenin" bir üyesiyim,dolayisiyla öz elestirileri yapmaya hakkim var.
Aslinda üyesi olmasam dahi yanlislara dikkat cekmek müslümanlik görevimdir fakat üyesi olunca bu sorumluluk biraz daha artmis oluyor,elestirilen kesimin öz elestiriye katlanmasi ve anlayisla karsilamasi saglanmis olur,öbür türlü olsaydi bana "sana ne" diyebilirdi"...vesselam.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
lütfen kusura bakma kardeş: inanamıyorum.

aynı binada yaşamayan birisi sen gerçekten evinin önünü süpürmemişsen, pis bırakmışsan o da sana gelmiş evinin önü pis demişse sen ona teşekkür etmelisin, ona katlanamam, sana ne git dersen ayıp edersin.

o kişi sana iyilik yapmıştır ama sen bunun dahi farkında değilsin.

Aynen erbakan hocaya ENANİYET HASTASI dediğin gibi, burda da ayıp ediyorsun ve farkında değilsin.

ben sana asla eleştirme demedim, ama sen eleştirmiyorsun saadet partili birisinin değil saadet düşmanı birisinin uslubuyla yazıyorsun.

dedim da kusura bakma: inanamıyorum sana kardeş.

MerEYcan

Mercan'ınPerisi...
Web sitesi
eyhayat.com

Rahmetli hocalarımızın adı geçtiği için konuya yorum yapma sorumluluğunu hissettim.. Verdiğiniz linklerde ki "bir parti ve biz" yazısını her seferinde okuyorum ve hiç aklımdan çıkmıyor.. Erbakan hocanın es'ad coşan hocamızı ne kadar çok kırdığının ve hocamızın milli görüşçülüğü,erbakanı,partisini desteklemediğinin apaçık kanıtıdır..Ben erbakanla hocamızın adının yan yana yazılmasından bile rahatsızlık duyuyorum.. Kendisi Mehmet Zahit kotku hocamızı eğer gerçekten çok sevseydi,hocamıza itaat etseydi es'ad hocamıza da itaat etmesi gerekirdi.. Allah onu affetsin..Kısmetlenemedi işte...

İskenderpaşa cemaati olarak milli görüşü ve erbakan ı asla desteklemiyoruz....Bu konu bizim için kanayan yara misali.... Yeni osmanlı sizede teşekkür ederim açıklamanızdan dolayı..

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Rahmetli hocalarımızın adı geçtiği için konuya yorum yapma sorumluluğunu hissettim.. Verdiğiniz linklerde ki "bir parti ve biz" yazısını her seferinde okuyorum ve hiç aklımdan çıkmıyor.. Erbakan hocanın es'ad coşan hocamızı ne kadar çok kırdığının ve hocamızın milli görüşçülüğü,erbakanı,partisini desteklemediğinin apaçık kanıtıdır..Ben erbakanla hocamızın adının yan yana yazılmasından bile rahatsızlık duyuyorum.. Kendisi Mehmet Zahit kotku hocamızı eğer gerçekten çok sevseydi,hocamıza itaat etseydi es'ad hocamıza da itaat etmesi gerekirdi.. Allah onu affetsin..Kısmetlenemedi işte...

İskenderpaşa cemaati olarak milli görüşü ve erbakan ı asla desteklemiyoruz....Bu konu bizim için kanayan yara misali.... Yeni osmanlı sizede teşekkür ederim açıklamanızdan dolayı..

Bence tüm cemaat adına konuşmanız yanlış olur, ikincisi de buyrun erbakanı desteklemeyenler; yolunuz açık olsun, hiç kimse size zorla erbakanı destekleyin demiyor. Kimin kısmetlenip kısmetlenmediğini Allah bilir.

agbi

Yasaklı
Bence tüm cemaat adına konuşmanız yanlış olur, ikincisi de buyrun erbakanı desteklemeyenler; yolunuz açık olsun, hiç kimse size zorla erbakanı destekleyin demiyor. Kimin kısmetlenip kısmetlenmediğini Allah bilir.

YİNE ÇİFTE STANDART yapıyorsun KIRMIZISARI.
İptal edilen Tören için yazdıklarınız sanki tüm mahmud efendi cemeatinin SP destekliyor İDDİA sındadı şimdi ise bunları yazıyorsunuz.

Konu açılmışken BİLİN F.Gülen cemeatindede SP destekleyenler var.

LÜTFEN FİTNE ÇIKARMAYIN.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Böyle faydası olmayan konulara gerek yok.

bazılarının derdi neden hep ne yazık ki Erbakan hocadır? ve sürekli hoca hakkında eleştiri niyetiyle konular açılıp duruluyor= ? bu soruları soruyoruz artık çünkü gına geldi. insanlara içinizde biriktirdiğiniz kin ve nefretleri türlü türlü pazarlamaya niyetlenmeniz inanın samimiyetle yazıyorum hiç hoş görüntü vermiyor. Sürekli münakaşa kokan konular peşindesiniz.

Halbuki müslümanların başa belası siyonizm hakkında konu açmazlar ve müslümanları faydalı bilgilerle bilgilendirmeye çalışmazlar, işte işleri güçleri böyle anlamsız konularla milletin aklını nakilsiz bilgilerle sadece akli bilgilere dayanan ve gereksiz olan paylaşımlar ile karıştırmak ne yazık ki samimi bir yaklaşımı ifade ediyor değil.

Biz neden gece gündüz agbi gibi akpyi karalama niyetiyle konu açıp durmuyoruz? Çünkü taassup gibi bir hastalığımız yok hamd olsun ama olanları artık herkes net görebiliyor. Ama biz bu agbi gibi abileri yanlış anlamayın dışlamak istemiyoruz onlara sadece sitem ediyoruz nedir bu alıp veremediğiniz sıkıntılar diye. Yoksa kin ve nefret olgum asla yoktur kendisini ALLAH için severiz. Bu forumda tek Allah için sevmediğim biri var oda malum kişidir.

Nurculardanda milligörüşe oy verenler var dedi agbi evet doğru var ama nurcular tek fırka değil ki gülenciler ile yazıcılar ve okuyucular diye grupları var. Gülenciler asla vermezler destek. Ama diğerlerinden verenlerin olduğunu biliyorum bu doğru.

Milli Görüşün bu memlekette başardıklarını kimse daha başaramadı. Bu gerçekleri kimse türlü akılcılıklarla örtbas edemeyecektir. Çünkü dinimizde doğruyu bulma yöntemi akılcılıkla değil nakilcilikle sabittir. Nakile göre milligörüşün yüzü daima aktır hamd olsun. Akılcılığa göre ise kimin aklı neye yeterseden öteye geçmez!

Agbi abiye önerim var.
Senden ricam bu konularla vakit kaybedip bizleride vakit kaybına vesile edeceğine müslümanları siyonizme karşı uyanık ve şuurlu olmaları için bilgilendirme konuları paylaşman olacaktır. Bu senin hakkettiğin mücadelenin yönüdür. Yoksa eline Erbakana karşı açmış olduğun konulardan hiçbirşey geçmez. Zararada uğrarsın. Kar etmen için zalime buğz etmenin yollarına düşmelisin. Zira biz senden bunu bekleriz.
hayırlı akşamlar

agbi

Yasaklı
Ercan TEKİN

Böyle faydası olmayan konulara gerek yok

Demişsiniz BU KADAR BASİT DEĞİL.

MAHMUD EFENDİ CEMEATİNE UYGULANACAK senaryolara Zaman gazetesi & STV ve diğer yayın organları 10 , 12 sene önce değinmişler ve gereken uyarılar yapıldı.Bunları yaparkende ÇIKARLARI yok örnek siyasal çıkar veya Maddi çıkar.Bunu göz önüne alınız.

YENİ ŞAFAK gazetesini ve Zaman gazetesiniz ACIMASIZCA ELEŞTİRDİNİZ AK parti ile birlikte yakın zamanda ortaya çıkacak NEDEN İPTAL olduğu o zaman nasıl yapacaksınız TOPLUM BAZINDA YARGILADINIZ tek tek nasıl helalleşeceksiniz ?

Mahmut efendi cemetinde ÖNEMLİ BİR KİŞİNİN SUİKASTA GİTMESİ ve KATİL in Şia çıkması bu ülkeyi KARIŞTIRIR hatta İÇ SAVAŞ a kadar gider DİKKAT edin gündemdeki gelişmelere.

Kısacası ÇOK ÖNEMLİ NÜANS lar o kadar basit değil ALLAH MUHAFAZA.