Bugüne Kadar Kimler Erbakandan Kimler Ayrıldı Kimler Beraber Kaldı

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Ercan TEKİN

Böyle faydası olmayan konulara gerek yok

Demişsiniz BU KADAR BASİT DEĞİL.

MAHMUD EFENDİ CEMEATİNE UYGULANACAK senaryolara Zaman gazetesi & STV ve diğer yayın organları 10 , 12 sene önce değinmişler ve gereken uyarılar yapıldı.Bunları yaparkende ÇIKARLARI yok örnek siyasal çıkar veya Maddi çıkar.Bunu göz önüne alınız.

YENİ ŞAFAK gazetesini ve Zaman gazetesiniz ACIMASIZCA ELEŞTİRDİNİZ AK parti ile birlikte yakın zamanda ortaya çıkacak NEDEN İPTAL olduğu o zaman nasıl yapacaksınız TOPLUM BAZINDA YARGILADINIZ tek tek nasıl helalleşeceksiniz ?

Mahmut efendi cemetinde ÖNEMLİ BİR KİŞİNİN SUİKASTA GİTMESİ ve KATİL in Şia çıkması bu ülkeyi KARIŞTIRIR hatta İÇ SAVAŞ a kadar gider DİKKAT edin gündemdeki gelişmelere.

Kısacası ÇOK ÖNEMLİ NÜANS lar o kadar basit değil ALLAH MUHAFAZA.
Abi bu açmış olduğun konuyla Mahmud efendinin ne ALAKASI var anlamadım.

İkincisi sana eleştirim kesinlikle bu açmış olduğun ve benzeri konularınadır. Gereği yok diyorum arkasındayım çünkü burada insanlar birşeyler almazlar sadece kaybederler. Münakaşalara uygun ortamlardır gereği yok daha önemli konular var onları işlemelisiniz derdindeyim.

Üçüncüsü yeni şafak olayındaki eleştiriler açıktan İFTİRAYA MARUZ BIRAKILAN CÜBBELİ AHMET HOCAYA toplum önünde PROVAKATÖRLÜK ithamını yapması eleştirilmezde ne olurdu zira yeni şafak bu iddialarınıda ispatlayamadı iftiracı konumunda kaldı! Hamd olsun niyetler açıkça göründü. Suikast vs... gibi bir tehlike söz konusu değildi tam aksine yeni şafakın iftiralarına binaeyn gündemin gerilmemesi adına yukardan talimatla bu iş engellendi asıl amacını da söyliyim bari.

Mahmud efendi hz'lerinin İslam dünyasının müceddidi seçilmesi ve İslam ulemasının birleşmesi siyonistleri rahatsız eden bir harekettir. Buna engel olmak adına içerideki işbirlikçileri vasıtasıyla türlü gerekçelerle bu engellemeyi yapmaya çalıştılar. Bu bilgileri kulakdan duymadık rahat olun sahibinden öğrendik! siyonistlerin en büyük korkusu İslam dünyasında birlik hareketleridir d-8ler örnektir.
hayırlı akşamlar agbi abi
Ves'selam

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
tahrik olma hocam, bak biz senin müthiş tahrik taktiklerinden tahrik oluyor muyuz:) gayet güzel keyifli yazıyoruz sen de öyle devam et, sakın kızma:)

MerEYcan

Mercan'ınPerisi...
Web sitesi
eyhayat.com
Milli-Görüs hareketi birilerin sahsi mali olamaz,eger bu dava islam davasiysa...erbakanda erdoganda,arincta,kurtulmusta...vs...hatta birzamanlar beraber olduklari özalda,esad cosanda bu davanin birer hizmetcisidir.Milli-Görüs hareketi islam davasina siyasi yoldan hizmet etmeye calisan bir aractir ve kökü Mehmet Zahid kotkuya dayanir,dolayisiyla kurucusu erbakan degil Mehmet zahid kotkudur...onun zamaninda bu davanin adi milli-görüsmüydü yoksa bu isim erbakanin davayi sahsilestirmek icin icat ettigi bir isimmi,mehmet z.kotku hazrtelerinin buna rizasi varmiydi...bunlar ayri ve derin konular...

Hazretlerin vefatindan sonra yerine gecen Esad cosan hocaefendiye erbakan hoca itaat etmesi gerekirdi benim mantigima göre,dolayisiyla hareketin kurucularindan ayrilip kendi siyasi calismalarini baslatan ilk isim aslinda erbakan hoca olmustur...Asagdaki linkte su söz dikkatimi cekti:

"Söyleyin Necmi'ye partinin başkanlığından ayrılsın!" M.Zahid kotku...

http://www.iskenderpasa.com/A25FF411-8956-4C62-B528-8824B72EB7DE.aspx

http://esadcosan.awardspace.com/arsiv/fetih/g900526.htm

hocadan ayrilanlar kimler,kac kisiler sayilarini saymakla bitiremeyiz fakat neden ayrildiklarinin bir sebebini Kadir Misirlioglu söylesin:

http://www.gazeteboyut.com/Sayfa.php?Git=izle&vid=22

Bence tüm cemaat adına konuşmanız yanlış olur, ikincisi de buyrun erbakanı desteklemeyenler; yolunuz açık olsun, hiç kimse size zorla erbakanı destekleyin demiyor. Kimin kısmetlenip kısmetlenmediğini Allah bilir.

Hiçte yanlış olmaz beyfendi.. Hocamızı gönülden seven gönül erlerine sorun bakalım destekliyorlarmıymış,erbakanı seviyorlarmıymış..Kim hocasına ihanet eden,onu yok sayan,saygı göstermeyen,hatta onun yolunu hiçe sayan birini sevebilir ki...Evet Rabbim biliyor çok şükür neyin ne olduğunu.. Es'ad hocamız da Zahit hocamızda erbakan beye ola kırgınlıklarını çok açık belirtmişlerdir biz hiç bir şeyi sonradan ortaya çıkarmadık.. Ben bu konuya cvp yazmazdım lakin erbakan konusu benii hiç ama hiç ilgilendirmiyor..Ben sadece bu konu içerisinde hoca efendilerimin adı geçtiği için cvp yazdım..Kimsenin değerlerinede karışmam..Sizin yolunuz size,benim yolum bana..Ama hiç kimse gerçeği değiştiremez...

Bu konu altında hocalarımın adı geçmezse de sevinirim.. Ve bana da cvp vermeyin sizin siyaset konularınıza girmeye hiiç niyetim yok..Benim işim siyaset değil,TASAVVUF...

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Hiçte yanlış olmaz beyfendi.. Hocamızı gönülden seven gönül erlerine sorun bakalım destekliyorlarmıymış,erbakanı seviyorlarmıymış..Kim hocasına ihanet eden,onu yok sayan,saygı göstermeyen,hatta onun yolunu hiçe sayan birini sevebilir ki...Evet Rabbim biliyor çok şükür neyin ne olduğunu.. Es'ad hocamız da Zahit hocamızda erbakan beye ola kırgınlıklarını çok açık belirtmişlerdir biz hiç bir şeyi sonradan ortaya çıkarmadık.. Ben bu konuya cvp yazmazdım lakin erbakan konusu benii hiç ama hiç ilgilendirmiyor..Ben sadece bu konu içerisinde hoca efendilerimin adı geçtiği için cvp yazdım..Kimsenin değerlerinede karışmam..Sizin yolunuz size,benim yolum bana..Ama hiç kimse gerçeği değiştiremez...

Bu konu altında hocalarımın adı geçmezse de sevinirim.. Ve bana da cvp vermeyin sizin siyaset konularınıza girmeye hiiç niyetim yok..Benim işim siyaset değil,TASAVVUF...

Size birşey soracağım Erbakan hoca ile merhum Esad Çoşan'ın anlaşmazlığı nedir biliyormusunuz?

MerEYcan

Mercan'ınPerisi...
Web sitesi
eyhayat.com

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
S.n Ercan Tekin http://www.iskenderpasa.com/A25FF411...4B72EB7DE.aspx burada ki hocamızın yazısını okumamız sorduğunuz soruyu cevaplamamıza yeterde artar..Tabi bunun dışında farklı şeyler de var.. Fakat bunları konuşmak hiç birşeye fayda vermiyor maalesef..

Esad hocamızı rahmetle anıyor kendilerini çok seviyoruz.
Allah onun hizmetlerinden razı olsun.

Ancak bu eleştiriler hocamızla üst yönetim arasında gelişen kişisel birtakım anlaşmazlıklardan doğduğu aşikardır.

Mehmet Zahit Kotku r.a Erbakan için ne diyor birde ona bakalım:

─Necmettin Erbakan, ahlâkında, edebinde, milletini ve devletini seven insanlığa hizmet etmek için her yeri gezen, ilim sahibi güzel bir insandır. Saçının telinden tırnağına kadar iman doludur. Kur-an’ı Kerimi anlayan ve yaşayan birisidir. Peygamber Efendimiz (sav)’e âşık, Hadis âlimidir. Mübarek bir insandır, dedi.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
mereycan:

Yanlış olmaz demeniz yanlış olduğu gerçeğini değiştirmez, siz yanlışta ısrar etmek istiyorsanız buyrun devam edin.

Ben Erbakan hocayı da seviyorum, esat hocayı da zahit kotku hazretlerini de, kimse de beni bundan alıkoyamaz.

Erbakan hocaya kırgınlıkları olmuştur, erbakan hocanın onlara kırgınlığı olmuştur vs.vs. bunlar bizi aşar. Hem kırıldıkları olmuştur hem sevdikleri, kotku hazretlerinin erbakan hocayla ilgili kırgın sözlerini de bulabilirsiniz olumlu sözlerini de.. nerden bakmak isterseniz ordan bakarsınız.

Büyüklerin işine karışmak haddi aşmaktır diye düşünüyorum.

Siz bir cemaat adına konuşurak felanı sevmiyoruz derseniz ancak kendinizi kandırırsınız, esat hoca cemaatinden olup erbakan hocayı seven insan biliyorum ben.

Ben de mili görüşçüyüm ve yukarda yazdığm gibi esat hocayı da seviyorum kotku hazretlerini de... lütfen yanlış da ısrar etmeyin. Hem siyaset yapmıyorum diyorsunuz hem burda düpe düz siyaset yapıyorsunuz. HOCASINA İHANET EDEN tabirini kullanıyorsunuz mesela, bu mudur sizin TAVASSUF anlayışınız? hangi tasavvufi edep ile bir insanı HAİNLİKLE suçluyabiliyorsunz?

Bu düpe düz siyasettir.

tercih sizin.

agbi

Yasaklı
Ercan TEKİN

Esad Çoşan Hoca dan bir alıntı size manen Bayram hediyem olsun.

Elhamdülillâhi rabbi’l-âlemîn ve’s-salâtü ve’s-selâmü alâ seyyidinâ Muhammedin ve âlihî ve men tebi’ahum bi-ihsânin ecma’în ve lâ udvâne illâ alâ’z-zâlimîn.

Mâlum bir partinin sorumlu üst yöneticileri hakkında, bana sorulan sorular üzerine yaptığım zorunlu açıklamaların, haftalık bir dergi tarafından ele geçirilip neşredilmesi basında çok geniş yankılar uyandırdı. Üzgünüm, Allah, haberi onlara iletenlerden hesap sorsun. Çünkü konuşmalar, meclislerdeki emanetlerdir, onları başkalarına izinsiz açanlar, emanete hıyanet etmiş olurlar.

agbi

Yasaklı
Size birşey soracağım Erbakan hoca ile merhum Esad Çoşan'ın anlaşmazlığı nedir biliyormusunuz?

Bazı şeyler vardır ki ALA TOPLUM ÖNÜNDE KONUŞULMAZ EMANETTİR BİR NEVİ.

Siz ve sizin gibiler bu edeb e uymalı.

Bak alt taki mesajıma.
Ercan TEKİN

Esad Çoşan Hoca dan bir alıntı size manen Bayram hediyem olsun.

Elhamdülillâhi rabbi’l-âlemîn ve’s-salâtü ve’s-selâmü alâ seyyidinâ Muhammedin ve âlihî ve men tebi’ahum bi-ihsânin ecma’în ve lâ udvâne illâ alâ’z-zâlimîn.

Mâlum bir partinin sorumlu üst yöneticileri hakkında, bana sorulan sorular üzerine yaptığım zorunlu açıklamaların, haftalık bir dergi tarafından ele geçirilip neşredilmesi basında çok geniş yankılar uyandırdı. Üzgünüm, Allah, haberi onlara iletenlerden hesap sorsun. Çünkü konuşmalar, meclislerdeki emanetlerdir, onları başkalarına izinsiz açanlar, emanete hıyanet etmiş olurlar.

Ercan TEKİN size tek soru

Tek soru

KOTKU Hz lerinin DEMİREL e bakışı düşünceleri ortada BİLİNEN ler

Böyle olmasına rağmen ERBAKAN neden DEMİREL ile ilişkilerini sıklaştırdı ilerletti.

Lütfen KIRMIZSARI gibi olmayın yani kaçmayın.

MerEYcan

Mercan'ınPerisi...
Web sitesi
eyhayat.com
redyollaw tasavvufu sizden öğrenecek değilim ,haddi aşan sizlersiniz..Allah sizleri ıslah eylesin.. Binmişsiniz bir alamete gidiyorsunuz :)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
mereycan:

Yanlış olmaz demeniz yanlış olduğu gerçeğini değiştirmez, siz yanlışta ısrar etmek istiyorsanız buyrun devam edin.

Ben Erbakan hocayı da seviyorum, esat hocayı da zahit kotku hazretlerini de, kimse de beni bundan alıkoyamaz.

Erbakan hocaya kırgınlıkları olmuştur, erbakan hocanın onlara kırgınlığı olmuştur vs.vs. bunlar bizi aşar. Hem kırıldıkları olmuştur hem sevdikleri, kotku hazretlerinin erbakan hocayla ilgili kırgın sözlerini de bulabilirsiniz olumlu sözlerini de.. nerden bakmak isterseniz ordan bakarsınız.

Büyüklerin işine karışmak haddi aşmaktır diye düşünüyorum.

Siz bir cemaat adına konuşurak felanı sevmiyoruz derseniz ancak kendinizi kandırırsınız, esat hoca cemaatinden olup erbakan hocayı seven insan biliyorum ben.

Ben de mili görüşçüyüm ve yukarda yazdığm gibi esat hocayı da seviyorum kotku hazretlerini de... lütfen yanlış da ısrar etmeyin. Hem siyaset yapmıyorum diyorsunuz hem burda düpe düz siyaset yapıyorsunuz. HOCASINA İHANET EDEN tabirini kullanıyorsunuz mesela, bu mudur sizin TAVASSUF anlayışınız? hangi tasavvufi edep ile bir insanı HAİNLİKLE suçluyabiliyorsunz?

Bu düpe düz siyasettir.

tercih sizin.

redyollaw tasavvufu sizden öğrenecek değilim ,haddi aşan sizlersiniz..Allah sizleri ıslah eylesin.. Binmişsiniz bir alamete gidiyorsunuz :)

Bırak beni, Tasavvufu şimdiye kadar zerre kadar öğrenmiş olsaydın bu yazılarına, uslubuna da yansırdı zaten, şimdiye kadar öğrenememişsen zaten bundan sonra öğrenemezsin.

Allah çümlemizi ıslah eylesin, yanlışdan korusun, yolundan ayırmasın.

agbi

Yasaklı
ERBAKAN

Kaç senedir SİYASETİN içinde.

HİÇ mi ama HİÇ mi kendi görüşleri ile SAĞLAM BİR KİŞİ ile tanışmadı ve onu yetiştirmedi ?

Her tanıştığı kişi BOŞ mu idi AKILLI değilmiydi Allah ve Peygamber sevgisi ile yanmıyormuydu veya ERBAKAN aradığı vasıflara SAHİP değildi ?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Gene agbi nickli üyenin tipik taktiği, 45 gündür yorum yapılmayan bir şeye tutuyor yorum yapıyor ki gündeme gelsin, tartışma olsun, o da mutlu olsun:)

Erbakan hocaya ne kadar çok laf söylenirse o kadar çok mutlu oluyor.

Tabi bunu erbakan düşmanı olduğu için yapmıyor haşaaaaaaa:) ona kim erbakan düşmanı derse ağzı eğrilir:)

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
ERBAKAN

Kaç senedir SİYASETİN içinde.

HİÇ mi ama HİÇ mi kendi görüşleri ile SAĞLAM BİR KİŞİ ile tanışmadı ve onu yetiştirmedi ?

Her tanıştığı kişi BOŞ mu idi AKILLI değilmiydi Allah ve Peygamber sevgisi ile yanmıyormuydu veya ERBAKAN aradığı vasıflara SAHİP değildi ?
Siyasetteki makam hırsı 7 cazibeli kadının bir erkeği etkilemesinden daha tehlikelidir.
Bunu biliyor olmanız lazım.
Herkes o yükü kaldıramaz.
Elbette sadık yetişmiş insanlarımız var ama tüm siyonist odakların planları Saadet Partisi üzerinden yapıldığı için bu konuda stratejik hareket edilmesi gerekiyor.
Erbakan hocamız yıllardır partinin başında değil diye akpye tabandan çok oy çaldılar. Bize hoca talimat verdi chp gelmesin diye akpyi destekleyin diye. Sandık müşahiti bile teşkilatta neden oy çıkmadı sandığında dediklerinde bunu söyledi. Durum budur. İkincisi Numan Kurtulmuş gitti ve yerine kim gelirse gelsin Numanla kıyaslanacaktı ama Erbakan hoca seçilince oyunlar bozuldu kıyas yapılamadı siyonistin mayası tutmadı inşaallah.
fi emanillah

agbi

Yasaklı
Gene agbi nickli üyenin tipik taktiği, 45 gündür yorum yapılmayan bir şeye tutuyor yorum yapıyor ki gündeme gelsin, tartışma olsun, o da mutlu olsun:)

Erbakan hocaya ne kadar çok laf söylenirse o kadar çok mutlu oluyor.

Tabi bunu erbakan düşmanı olduğu için yapmıyor haşaaaaaaa:) ona kim erbakan düşmanı derse ağzı eğrilir:)

Yine atlamışsın.

Yaa atlamadan bir okusan düşünsen

Araştırsan
.

Siyasetteki makam hırsı 7 cazibeli kadının bir erkeği etkilemesinden daha tehlikelidir.
Bunu biliyor olmanız lazım.
Herkes o yükü kaldıramaz.
Elbette sadık yetişmiş insanlarımız var ama tüm siyonist odakların planları Saadet Partisi üzerinden yapıldığı için bu konuda stratejik hareket edilmesi gerekiyor.
Erbakan hocamız yıllardır partinin başında değil diye akpye tabandan çok oy çaldılar. Bize hoca talimat verdi chp gelmesin diye akpyi destekleyin diye. Sandık müşahiti bile teşkilatta neden oy çıkmadı sandığında dediklerinde bunu söyledi. Durum budur. İkincisi Numan Kurtulmuş gitti ve yerine kim gelirse gelsin Numanla kıyaslanacaktı ama Erbakan hoca seçilince oyunlar bozuldu kıyas yapılamadı siyonistin mayası tutmadı inşaallah.
fi emanillah

Şimdi Hocanız

ERBAKAN başında diye SP oymu verin dedi.

ERBAKAN herzaman Sp nin başında idi

Benmi YANLIŞ biliyom.

Çok dua edin % 5 i açsın SP si

ve

Çok dua edin ERBAKAN rabbine kavuştuğu zaman SP si dağılmasın diye.

Dua dediğim kişi izsiniz başkaları değil.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Yine atlamışsın.

Yaa atlamadan bir okusan düşünsen

Araştırsan.

Şimdi Hocanız

ERBAKAN başında diye SP oymu verin dedi.

ERBAKAN herzaman Sp nin başında idi

Benmi YANLIŞ biliyom.

Çok dua edin % 5 i açsın SP si

ve

Çok dua edin ERBAKAN rabbine kavuştuğu zaman SP si dağılmasın diye.

Dua dediğim kişi izsiniz başkaları değil.

Erbakan hocamız başımızda olsada olmasada İslam hakim olacak hiç merak etme! Biz şahıslara yönelik siyaset yapmayız. Bizim bir davamız var kim gelirse gelsin Milli Görüş çizgisinde olsun o bizim için yeterlidir. Şahısları kendisine dava edinenler elbette anap gibi sandıkta gömülmeye mahkumdurlar!
Türkiye'de cihad ruhunu yok etmeye çalışanlarla olan mücadelemiz devam edecek.
Erbakan hocamızı çok seviyoruz.
Allah uzun ömürler ve sağlıklı yaşamlar nasip etsin.
fi emanillah

agbi

Yasaklı
Erbakan hocamız başımızda olsada olmasada İslam hakim olacak hiç merak etme! Biz şahıslara yönelik siyaset yapmayız. Bizim bir davamız var kim gelirse gelsin Milli Görüş çizgisinde olsun o bizim için yeterlidir. Şahısları kendisine dava edinenler elbette anap gibi sandıkta gömülmeye mahkumdurlar!
Türkiye'de cihad ruhunu yok etmeye çalışanlarla olan mücadelemiz devam edecek.
Erbakan hocamızı çok seviyoruz.
Allah uzun ömürler ve sağlıklı yaşamlar nasip etsin.
fi emanillah

Yalnız Türkiye demi İSLAM hakim olacak.HAŞA

TÜM DÜNYAYA HAKİM olacak.

Dedim ya size Önce MİLLİ GÖRÜŞ ü RUH olarak yaşayın siyaset üstüdür MİLLİ GÖRÜŞ Kişiler üstüdür MİLLİ GÖRÜŞ.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Yalnız Türkiye demi İSLAM hakim olacak.HAŞA

TÜM DÜNYAYA HAKİM olacak.

Dedim ya size Önce MİLLİ GÖRÜŞ ü RUH olarak yaşayın siyaset üstüdür MİLLİ GÖRÜŞ Kişiler üstüdür MİLLİ GÖRÜŞ.

Önce Türkiye'de hakim kılma görevimiz var. Daha sonra ''YENİ BİR DÜNYA'' sloganımız devreye giriyor :)
Bunları Erbakan hocamız laf olsun diye demiyor.
Milli Görüş ruhunu sanada yaşattıracağız inşaALLAH.
Birgün gelecek Erbakan hocayı herkesden çok sen savunacaksın inşaALLAH o günleri göreceğiz.
fi emanillah

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
15.11 de en son ben yazmışım (32.sıradaki yazı) , sonra yazan olmamış. taaaaa ki 30.12 tarihinde agbi nickli üye yazana (33.sıradaki yazı) kadar.

Bu üye tipik davranışın sergilemiş diyorum, 45 gündür yazı yazılmayan başlığı aramış bulmuş gündeme getirmek için yazı yazmış diyorum kendini herkesten akıllı sandığından herhalde gelip bana atlamışsın diyor:)

Hadi ben atlamayım sen atla, 15.11.2010 da yazdığm yazıdan sonra 45 gün bu başlığa yazı yazan olmuş mu? taaaaaaa sen gelip yazan kadar, hadi aksini ispatla:)