Bu Zihniyetle Ortak Hükümet Kuran Partilere Yazıklar Olsun

Sofuoglu

Ordinaryus
tamam,
Bu zihniyet le Ortak Hükümet kuran Partilere yazıklar olsun.
peki bu zihniyete destek veren,bu zihniyetin yaptiklarina, yedikleri nanelere uzulenlerede yaziklar olsunmu?

yoksa o ayri bu ayrimi?

tabi canim,onunla bunun ne lakasi var degilmi?

cunku o sana,bu bana!!!!!!!!!!!!

agbi

Yasaklı
Konuyu saptırma.

bak tekrar soruyorum sizlere.

MİLLİ GÖRÜŞ RUHU TAŞIYAN bir kişi CHP ye nasıl bakar?

SP ne oy verenler NİÇİN OY VERDİ ?

Bunlara cevap ver.

İRAN LİDERLERİ ile görüşmek üzere mi verdi ?

İRAN ın İLERİ GELENLERİ SIRAYA GİRMİŞ bana ne SİZ İRAN ın TÜRL DEVLETLERİNDE yaptıklarını biliyormusunuz

Nerden bileceksiniz ki ?

Tüm düşünceleriniz akıl yürütmeleriniz SİYASİ TARAFGİRLİK le dolu artık kaldırın başınıza DÜNYA GERÇEKLERİNİ GÖRÜN.

O kadar sınırlısınızki benimle hala ERBAKAN ın Siyasete ilk atılması ile bugüne kadar gelişen siyasal olayları istişare etmekten kaçıyorsunuz vede kaçmaya devam edeceksiniz.

Gelelim konunun ana fikrine

CHP ve DEMİREL le ORTAK HÜKÜMET KURMAK İÇİN mi bu halk Erbakan a ve partisine OY VERDİ ?

Hala bu mesajıma cevaop vermedin ?

Düz bakarız,yan bakmayız..
iktidara gelsinler diye

erbakan siyasete atıldığında 10 yaşında çocuktun.10 yaşında çocuktan bilgi öğrenecek değilim.
Yook.Erbakan tek başına gelsin diye oy verdi

Erbakan Siyasete atıldığında kaç yaşında idin ?

Agbi bazen konu dışı iddalar geliyor,bizde cevaplıyoruz.ondan sonra konunun içine de girmek zor oluyor.Bunu siz daha iyi bilirsiniz.
Mesela durduk yerde 93 röportajını olur olmaz yerlerde yazabiliyorsun.Bana diyene bak..

93 Roportajı sonrasında ERBAKAN ın HÜKÜMET KURMASI ve Hükümeti kurduktan sonra Erbakan ın 93 Roportajında ki AKILLI tespitlerin yaşama geçmesi BENİM ve BENİM GİBİ ÇOK KİŞİDE ERBAKAN ı bitirdi.İsterseniz bu konuyu sizinle istişare edelim.

bakış

Kıdemli Üye
93 Roportajı sonrasında ERBAKAN ın HÜKÜMET KURMASI ve Hükümeti kurduktan sonra Erbakan ın 93 Roportajında ki AKILLI tespitlerin yaşama geçmesi BENİM ve BENİM GİBİ ÇOK KİŞİDE ERBAKAN ı bitirdi.İsterseniz bu konuyu sizinle istişare edelim.
ağbi 93 röportajını açıklığa kavuşturmuştuk sana.Güvendiğin AKLIN devamlı reset mi atıyor yoksa.Daha ne kadar anlatalım.
iddia ettiğin gibi 93 deki röportajda erbakanın"daha önce karşımızda olanlar şimdi bize yanaşmaya çalışıyorlar"lafını açıklığa kavuşturduğumuz konuda,madem erbakanın yanında yer almak istediler neden demirel,görevi erbakan yerine,yılmaz çiller ve yalım ereze verdi.
Hani erbakana yanaşıyorlar diyede sana sormuştum ama doyurucu bir açıklama yapamamıştın.
Erbakan hocam bunu söylediği zaman karşı taraf stratejiyi değiştirecektir.Bunu AKIL edemiyorsan sana ne diyeyim sayın ağbi

erbakan siyasete girdiğinde sen 10 yaşında idin,ben ise ruhlar alemindeydim....

bakış

Kıdemli Üye
üstte bi yerde buna niye cevap vermedin diyorsun.İnan bana anladığım mesajlarına cevap yazıyorum.orada ne demek istediğini anlamadım bende tane tane yazdım..

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Sayın duha iyiki siyaset dışı cevap vermişsin,bak iki alıntıda sizin.
sayın erbakana,saydırmışsın birde kahve ağzıyla yaptıklarını basite indirgemişsin.Sizin mahallede siyaset dışı konuşma böyle mi oluyor?

Allah razı olsun, tam istediğim suali sormuşsun.

Bu meseleyi bir örnek ile izah edelim.

Baykal İstifa etti. Bakınız, hiç bir yorum yapmadım. Çünkü, o günlük siyasi boğuşmasıdır.
Sizler o istifayı yorumluyorsunuz. Yorumlarken siyasetin tam kalbine dalıyorsunuz. İçine girip "şöyledir, böyledir" diyorsunuz. Ya tahmin ediyorsunuz, ya taraf olduğu adamın tahminlerini yazıyorsunuz. Ben ise tozun dumaın geçmesini bekliyorum. Geç olsun hakikat olsun. Değil mi?

Kısaca hiç bir somut veriye dayanmadan siyaset namına ahkam kesiliyor. Sani, Baykal AKP'nin değil, senin rakibin. (sen derken umum kastediliyor, alınma)

Ben ise ahkam kesmiyorum. Siyasete dışardan bakıyorum. Günlük boğuşmalara katılmamaya azami gayret gösteriyorum. Ancak, siyaset çok parlak ve cazibesi var. Kimi zaman nefsi veya zorlama ile temas etsem de çabuk toparlanıyorum.

Sizin ayrı ayrı alıntıladığınız iki çelişik gibi duran yazı, senin demogojin ile o hale gelmiş. Zira, agbi ısrarlı sualine cevap olarak yazmışım. Ama başta demişim, ben siyaset üstü yazıyorum.

Evet, Erbakan'ın dini siyasete alet etmesini söylemek siyaset üstü bir tabirdir. Siyaset değildir. İkazdır. Hakikattır. Hiç bir zaman Baykal ile Erbakanı yanyana koyup Baykal üzerinden Erbakana vurmam. Vurdutmam.

Evet, benim kast ettiğim siyaset, tarafgir, gözü kör eden, günlük netleşmemiş, hikmeti bilinmez meseleler için, siyasetin içinden yorum yapmak, sanki bir partinin mensubu imiş gibi tarz-ı hareket benimsemektir.

Evet, bizler şu melun siyasete dahil olmayız. Ehven olarak birini tercih ederiz. Sen ehven olarak bunu görüsün, ben şunu görürüm. İtiraz edilmez.

Ben de itiraz etsem hadsizim. Ancak, görüyorum ki, kardeşlerim şu yalan ile kaim siyasetin partilerinden taraf olduklarını adalet-i mahz kabul etmiş gibi sahiplenmiş. Eleştirilse sanki kim bilir kim(!) eleştirilmiş gibi Mü'min kardeşine acımasızca saldırılıyor.

Evet, benim ehven gördüğüm partiye dilediğiniz gibi eleştirin. Ama eleştirirken oy verene vurmayın. Zira, ben oy verene vurmuyorum. Oy verenin tarafgirliğine vurmak başkadır.

Bir lider düşünki,İrana yaptığı ziyarette,hiçbir sıfat taşımamasına rağmen iran eski cumhurbaşkanı rafsancani ve diğer eski cumhurbaşkanı hatemi ve yeni cumhurbaşkanı ahmedinecat,yüksek yargı başkanı şahrudi ve iran dini lideri hamaney ile görüştü.10 gün boyunca etrafında iranlı üstdüzey insanlar bilgi almak için adeta sıraya girdi.
Kim erbakan?sizin dediğiniz gibi sevenleri kestane patlatan,kendide seçmenine ihanet eden birimi?Yoksa direnişin kutlu sancağımı?
Yok kardeş yanılıyorsun.

Bakış kardeşim, İran'da olanları gördün mü? Yoksa itimat ettiğin birileri mi söyledi?

Yok suale cevap vermen lüzumsuz. Sadece nasıl siyasete girdiğini söylüyorum.

Erbakan Emirü'l mü'minin midir?

Dini ihya etmeye mi çalışıyor? Dünyayı ihya etmeye mi çalışıyor?

Erbakan'ın siyasetteki amacı ne idi?

Buyurun siyaset üstü siyaset konuşalım!

Muhabbetle

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Biz AKP'ye düşman değiliz. Muvaffak olmasını can-ı gönülden istiyor ve dua ediyoruz.
Ancak, taraf değiliz. Oy vermiyoruz.

Her iyi icraatından sonra desteklemek onlara düşman olmadığımızın kafi delilidir.
Mesela, Davosta İsrail Başkanına ettiklerini alkışladık. Sonra dedik "hadi bir de İsrail ile ticari ilişkilerini de kes" Demeyelim mi? Bir de üstüne üstlük İsrail ile 60 yeni anlaşma imzalasa "yahu sözle İsraile vuruyorsun, ama ihale veriyorsun. Ne yapıyorsun, amacın ne? Mağlup olacaksın. Zalime yaranılmaz." demeyelim mi?

Bu siyaset değildir.

Esas siyaset, AKP İsraile sözle tokat vurduğu vakit, sanki her şey bitmiş gibi rahat koltuğundan ahkam kesmektir. Sanki futbol maçı seyrediyormuş gibi "bizim takım nasıl gol attı" nidası atmaktır.

Taraf olduğu hükümete "hadi birde İsraile ambargo uygula" baskısı yapmamaktır. "Bekara karı boşamak kolay" safsatasının arkasına sığınmaktır.

O zaman ben desem "demek sen İsrail ile söz düellosunda samimi değilsin "hakkımdır. Siyaset olmaz.

Evet, siyaset taraf olduğu cenahın mağlubiyete giden yolu görmemezlikten gelmektir. Aman sus , oy kaybetmesin,, diyerek sümen altı etmektir.

Siyaset, başka partinin hatalarını görüp, aynı hatayı kendi partisi yapınca susmaktır. Başka partinin o icraatine zulüm kendi partisinin aynı icraatine takiyye demektir.

Evet, bir partiye yüksek hedefler koymak , daima çıtayı yükseltmek siyaset değildir. Siyaset, durumu muhafaza için kan kusup kızılcık şerbeti içmektir.

ve hakeza. Sen kıyas et.

oguz

Yeni
mhp liler sözde sp li gibi fitne tohumları ekiyorlar...
aldanmayın derim...

parti gözlüğünü takanlar yanlız o partinin göstermek istediğini görebilirler
anladığım kadarıyla tek çekindiğiniz kesim MHP çizgisinde olanlar bu nedenlede uykularınız kaçıyor olabilir
ancak ben SP liyim , emperyal güçlerin çıkarlarına islam adını kullanarak hizmet edenlerden değilim .
sizler gerçekten milli görüş sahibi şuurlu müslümansanız ,o zaman ne diye BOP porejesinin içerisinde yer alır
niye AB - AB diye melersiniz
mademki islam kardeşliği ümmetçiliği savunuyorsunuz o zaman ,sizin savunduğunuz AKP iktidarı Amerikaya
incirlik havaalanını açtığında binlerce müslüman bomba altında can verirken neredeydiniz
niçin hükümetinize hesap sormadınız ,onları destekleyerek bu vebale ortak olmadınızmı sanıyorsunuz kendinizi
lafa gelince mangalda kürek bırakmıyorsunuz ,bir kötülük gördüğünüzde o zaman susmak niye...

agbi

Yasaklı
Oğuz Bey Karar verin.

MHP limisiniz yoksa SP limisiniz.

Bakın eski mesajlarınızı getirebilirim.

Fakat derseniz MHP liyim ama Bahçeli yi beğenmiyorum bakın buna saygı gösteriririm.

Madem SP lisiniz

O zaman size de sorayım.

MİLLİ GÖRÜŞ ruhu CHP ZİHNİYETİ ile ortak hükümet konusunda ne der ?

Azimli

Ordinaryus
parti gözlüğünü takanlar yanlız o partinin göstermek istediğini görebilirler
anladığım kadarıyla tek çekindiğiniz kesim MHP çizgisinde olanlar bu nedenlede uykularınız kaçıyor olabilir
ancak ben SP liyim , emperyal güçlerin çıkarlarına islam adını kullanarak hizmet edenlerden değilim .
sizler gerçekten milli görüş sahibi şuurlu müslümansanız ,o zaman ne diye BOP porejesinin içerisinde yer alır
niye AB - AB diye melersiniz
mademki islam kardeşliği ümmetçiliği savunuyorsunuz o zaman ,sizin savunduğunuz AKP iktidarı Amerikaya
incirlik havaalanını açtığında binlerce müslüman bomba altında can verirken neredeydiniz
niçin hükümetinize hesap sormadınız ,onları destekleyerek bu vebale ortak olmadınızmı sanıyorsunuz kendinizi
lafa gelince mangalda kürek bırakmıyorsunuz ,bir kötülük gördüğünüzde o zaman susmak niye...
oğuz kardeş bu sorulara cevap verebileceklerinimi sanıyorsunuz? (yürek ister )
cevap yerine saadete saytaşarak gündem saptıracaklarını bilmeniz gerekirdi daha tanıyamadınızmı bu zihniyeti?

oguz

Yeni
Oğuz Bey Karar verin.

MHP limisiniz yoksa SP limisiniz.

Bakın eski mesajlarınızı getirebilirim.

Fakat derseniz MHP liyim ama Bahçeli yi beğenmiyorum bakın buna saygı gösteriririm.

Madem SP lisiniz

O zaman size de sorayım.

MİLLİ GÖRÜŞ ruhu CHP ZİHNİYETİ ile ortak hükümet konusunda ne der ?

ikiyüzlü davranan insanları sevmem ,içim neyse
elhamdulillah dışımda aynı .
daha önceleri MHP li olduğumu asla saklamadım
üç dört dönemdir SP liyim ,vatan millet sevgisini MHP ye borçluyum ,bazı şeylerde hassas olmamda bundandır .
sayın agbi ,ülke vatan söz konusu olduğunda
CHP ile bir protokol çerçevesinde elbetde ittifak yapılır .
yapılmaz demek akıllı bir siyaset yürütmek asla değildir .

paspas

Yeni
Konuyu kaynatma Bakış

Açtığım konunun ana fikri bu

ERBAKAN DEMİREL le ve CHP ile ORTAK HÜKÜMET KURARAK Kendisine ve Partisine OY VERENLERE İHANET etmiştir.

Benim iddiam İHANET ETMESİ

Varsa akıl yolu ile HAYIR ın buyur beklerim.

AK Partiyi Erdoğan ı vb.katıp konuyu KAYNATMA.

Bu teze göre AKP'de israili veto etmeyip OECD'ye alınmasını sağladığı için başta müslümanlara ve tüm seçmenlerine İHANET etmiştir.

Yoksa ''one minute'' bizemiydi..?

agbi

Yasaklı
Bu teze göre AKP'de israili veto etmeyip OECD'ye alınmasını sağladığı için başta müslümanlara ve tüm seçmenlerine İHANET etmiştir.

Sizde Hoşgeldiniz ?

Ne kadar kalacaksınız Forum da ?

Misafirliğiniz Forum da kısa sürmesin sonra diyecekler Agbi neden oluyor Üye gidişlerine.

Bak alıntı yaptığım mesajınızın ana fikri parelelinde Konu açın istişare edelim.

Tabii kendinize güveniyorsanız.

Azimli

Ordinaryus

kardeş bu forumda tek kişilik istişare komitesi var
her konuyu bu komiteyle istişare etmelisin yoksa başka konularada yazsan rahat yüzü görmezsin
haa verdiğin cevaplarında kaale alınacağını zannetme her cevaptan sonra başa döner aynı soruyu sorarlar.
maksat yıldırıp kaçırmakmı, asıl görev olan çakdırmadan hakaretmi bilemem onuda kendileri iyi bilirler gerçi bazen asıl görevlerinin ne olduğunu kaçırıyorlar ama

agbi

Yasaklı
kardeş bu forumda tek kişilik istişare komitesi var
her konuyu bu komiteyle istişare etmelisin yoksa başka konularada yazsan rahat yüzü görmezsin
haa verdiğin cevaplarında kaale alınacağını zannetme her cevaptan sonra başa döner aynı soruyu sorarlar.
maksat yıldırıp kaçırmakmı, asıl görev olan çakdırmadan hakaretmi bilemem onuda kendileri iyi bilirler gerçi bazen asıl görevlerinin ne olduğunu kaçırıyorlar ama

Bilgiçlik yapacağın yerde .

Benimle Erbakan ın ilk siyasete atıldığı günden itibaren tüm sosyal gelişmeleri istişare edecek kapasiteniz varmı onu söyleyin.

MİTİNGLERDE Holiganvari bağırmakla olmuyor bu işler.

Bak bir zamanlar SİYONİZM Suriye ile bizi savaşacak kadar düşman etmişti ya şimdi.

İKİNCİ OSMANLI DOĞUYOR Allahıma şükürler olsun.

KISKANMAYIN ÇALIŞIN sizinde olsun.

Bir atanmışın zinkaflı sözlerine cevap veremeyen bir Orkestra Şefine cevap veremeyenler GERÇEKLERİ GÖRSÜNLER ARTIK.

oguz

Yeni
agbi
İKİNCİ OSMANLI DOĞUYOR

teh ...
Osmanlı bütün hıristiyan batı alemini ,haçlı dünyasını ,karşısına alarak ,bileğinin ve yüreğinin hakkı ile
itikadı doğru olarak kurulmuştu .
şimdiki siyaset bu saydıklarıma uyuyorsa bizde şükredelim sayın agbi..

paspas

Yeni
Sizde Hoşgeldiniz ?

Misafirliğiniz Forum da kısa sürmesin sonra diyecekler Agbi neden oluyor Üye gidişlerine.

Bak alıntı yaptığım mesajınızın ana fikri parelelinde Konu açın istişare edelim.

Hoşbulduk!

Forumda canım istediği kadar kalacam!

Niye öyle desinler canım sen bu formun muhtarımısın ki?

Kafana takma böyle şeyleri sen...Kim ne derse desin.

Alıntı yaptığın mesajda bir lidere kafana göre suçlamada bulunmayı biliyosan, sana yazıldığında cevap vermeyide bileceksin demi?

Asıl sen soruma cevap ver; Mantık doğru dilmi?

AKP müslümanlara ve seçmenlerine ihanet ettimi etmedimi?

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com

Evet, buyurun cevap verilsin.

AKP, "One Minute" diyerek seçmenine gaz verdikten sonra, o gaz ile onları kör ederek İsrail'e 60 ihale verdi mi vermedi mi?

Bu seçmenine ihanet midir, değil midir.?
OECD midir, birde onadan ...
.....

Bir fıkra

Adama demişler; "sen bilardo oyanamayı bilmiyormuşsun"

Demiş: "Bilmiyorum, ama bizim amcaoğlu hiç bilmiyor"

AKP'li kardeşlerde o hesap:

AKP ihanet etti, ama diğerleri Türkiye'yi sattı" :)

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Bilgiçlik yapacağın yerde .

Benimle Erbakan ın ilk siyasete atıldığı günden itibaren tüm sosyal gelişmeleri istişare edecek kapasiteniz varmı onu söyleyin.

MİTİNGLERDE Holiganvari bağırmakla olmuyor bu işler.

Bak bir zamanlar SİYONİZM Suriye ile bizi savaşacak kadar düşman etmişti ya şimdi.

İKİNCİ OSMANLI DOĞUYOR Allahıma şükürler olsun.

KISKANMAYIN ÇALIŞIN sizinde olsun.

Bir atanmışın zinkaflı sözlerine cevap veremeyen bir Orkestra Şefine cevap veremeyenler GERÇEKLERİ GÖRSÜNLER ARTIK.

Agbi Gercekleri göremezler, gercekleri görenler zaten gördü.Pardon belkide SP nin olaan kongresinde görürler belkide?Tabii Allah nasip ederse.

agbi

Yasaklı
Sizde Hoşgeldiniz ?

Bu mesajıma karşılık verdiğiniz cevap mesajınız altta

Hoşbulduk!

Forumda canım istediği kadar kalacam!

Niye öyle desinler canım sen bu formun muhtarımısın ki?

Kafana takma böyle şeyleri sen...Kim ne derse desin.

Alıntı yaptığın mesajda bir lidere kafana göre suçlamada bulunmayı biliyosan, sana yazıldığında cevap vermeyide bileceksin demi?

Asıl sen soruma cevap ver; Mantık doğru dilmi?

Uslubunuz gerçekten ilginç.

Bakın mesajımda size teklifte bulunuşum okumadınız galiba.

AKP asla İHANET etmedi bunu anlamak içinde en doğru cevabı zaman verecektir.

Eğer Ak parti dediğim kualisyonları kurarsa benim gözümde elbette oda İHANET ETMİŞTİR.

Ayrıca SP nin em yüksel aldığı oy % ? AK Partinin aldığı % ?

KONUN ANA FİKRİ ERBAKAN ın kurduğu kualisyon ortaklarının zihniyeti MİLLİ GÖRÜŞ RUHUNA UYUYORMU ?

Laf yok klavye ebeliği yapmıyalım.

paspas

Yeni
Sen memleketi ihalelerle peşkeş çek,

Kamuoyunda kendini terörist israile karşı tek karşı duran lider göster,

Davos fatihi diye naralar at....

Ondan sonra tut elinde imkan varken büyük bir darbe indirmek elinde iken candüşmanımıza en büyük kıyaklardan birini daha geç!

Ondan sonrada asla ihanet etmedi, zaman gösterecek diyeceksin. Valla bravo! Pişkinliğin bu kadarına pes!

Hele bir teskere olayı vardıki.. Aman Ya rabbi!!!

Yani senin mantığına göre o teskerede geçseydi sen şöyle diyecektin;

''Kardeşim bu asla ihanet değil, bekleyin kafir bizim memleketimize bir ayak bassın hele, bi girsin bi daha çıkmasın bakın zaman ne gösterecek''

Geçin bu işleri anam babam geçin!

Ben klavye ebeliği yapıyosam senin liderinde laf ebeliği yapıyor.

gelelim soruna;

Erbakan hocanın kurduğu koalisyonlar olmasaydı sen bugün acaba buralarda böyle rahatca işkembeden sallayabilecekmiydin?

Hangi bakanlıklar alındı o zamanlarda, o bakanlıklar neler yaptı haberin varmı senin?

Nelere engel olundu bilirmisin?

Bilseydin böyle yazmazdın zaten ya neyse..

Demek sen Osmanlı zamanında yaşasaydın, kafir devletle birleşip koalisyon yapan osmanlı askerinede şöyle derdin herhalde;

''Bre Bu yaptığunuz milli görüş ruhuna aykırı değilmidür''

:)

Sonrasıda zülüflü baltacıların tabi...:)