Bu Zihniyetle Ortak Hükümet Kuran Partilere Yazıklar Olsun

agbi

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
2 Kas 2006
Mesajlar
25
Puanları
0
İnönü sala okunmasını yasakladı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İnönü'yü Hitler'e benzetmesiyle başlayan tartışma devam ederken 1930-1940'lı yıllarda eski CHP Genel Başkanı İsmet İnönü dönemindeki yasaklamayla ilgili ilginç bir belge ortaya çıktı.

Muğla Müftülüğü'nde bulunan, 9 Nisan 1931 tarihli resmi yazıya göre dönemin tek parti yönetimi, camilere askeri ihtiyaç bahanesiyle el koydu. Açık kalan camilerde de sala okunmasını yasakladı. Bunun yanısıra camilere yapılan baskınlarda, Kelime-i Şehadet yazılı havlu, mum ve süpürgenin "ele geçen doküman" olarak gösterilmesi de dini baskının boyutlarını gözler önüne seriyor.

Minareden sala okunmasının yasaklanma sebebi olarak, hasta ve hatta sağlıklı insanların bundan olumsuz etkilenmesinin gösterildiği resmi yazı, müftülük zabıtlarından çıktı. Belgede Muğla Valiliği, müftülükten minarelerden sala okunmasının engellenmesini istiyor: "Kasabada vefat vukuunda minarelerde sala verildiği görülmektedir. Hastalar ve hatta sıhhati yerinde olanlar üzerinde birçok fena tesir yapan bu hal hemen her yerden kalkmış olmasına rağmen bu bidat Muğla'da devam edip gitmektedir. Bunların suret-i katiyede meni vilayetçe matlup ve müstelzem olduğundan alakadarana tebligat ifası ve badema vefiyat vukuunda sala verdirilmemesinin temini rica olunur efendim."

Bir başka belgeye göre de 1930 ve 1940'lı yıllardaki tek parti hükümeti zamanında, CHP'nin Muğla İl Başkanlığı ve Muğla Valiliği görevini birlikte yürüten Recai Güreli, Şahidî Camisi'ne baskın yaptırarak, burasının türbe olarak kullanıldığını ileri sürmüş ve kapatılmasını sağlamış. Vali imzasıyla müftülüğe gönderilen 29 Mart 1938 tarihli yazıda, Camiikebir Mahallesi'nde "Şahidî" namıyla bir türbenin ihyasına çalışıldığına dair ihbar yapıldığı belirtilerek şöyle deniyor: "Yapılan muayene ve aramada, türbenin sandukası üzerinde ve içerisinde müceddet yeşil kumaş ve ipekli üzerine yazılı 'kelime-i şehadet' havlu, mum, süpürge gibi bazı eşyalar elde edilmiştir." Türbeyi ihya ettiği öne sürülen cami imamı Cemalettin'in de burada görev yapmasının mahzurlu olduğu ifade edilen yazıda, hakkında gerekli muamelenin yapılması ve sonucundan valiliğe bilgi verilmesi isteniyor.
 

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
6 Kas 2009
Mesajlar
5,889
Puanları
0
Bu zihniyet le Ortak Hükümet kuran Partiler Koltuk icin Hükümet kuruyorlar. Cikar icin Hükümet kuruyorlar.
 

agbi

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
2 Kas 2006
Mesajlar
25
Puanları
0
Bugünkü CHP nin Farkı varmı ?

İnönü, “hocaları toptan kaldırmadıkça hiçbir iş yapamayız. Bugünkü kudret ve prestijimizle bu inkılabı yapamazsak, hiçbir zaman yapamayız” diyerek herkesi şaşırtacaktır..

Düne kadar çeşitli cephelerde omuz omuza savaşmış, gaye ve kader birliği yapmış paşalar, zaferden sonra akıllara dahi gelmeyecek şekilde düşünce ayrılıklarına düşmüştü.. Yoksa ülkenin kaderini tayin edecek bu paşalar dış güçlerin zorunlu etkisine mi girmişti? Karabekir paşa’nın bir türlü anlayamadığı belki de buydu

Karabekir paşa ise Cumhuriyetin ilanından kısa bir süre önce ard arda yaşadığı bu beklenmedik gelişmelerle, o günlerde süren lozan görüşleri arasında bağlantı kurar.. İsmet İnönü’nün yaptığı açıklamaların lozan’dan yeni geldiği bir döneme denk gelmesi ise bu endişeyi daha da artıracaktır.. Hatta daha sonra hatıralarında yeni sistemde din – devlet ilişkilerinin şekillenmesinde lozan’ın faktörünün başrol aynadığını yazacaktı.

Kimi tarihçilere göre de, lozan görüşmelerine ismet paşa ile birlikte giden ünlü yahudi doktrincisi haim nahum’un lozan’da batılı devletlere teminat verdiği ve bu yeni oluşumda aktif rol oynadığı belirtiliyordu.. İddiaya göre haim nahum, hilafetin kaldırılıp, geçmişe ait bağlardan yeni tc’nin koparılacağı sözünü vermişti..

Bu iddianın doğru olup olmadığı bir yana, ilerleyen yıllarda olayların gelişimi bu iddiaları doğrular mahiyette olacaktı..

Nitekim Cumhuriyetin ilanının üzerinden bir yıl geçmeden de,

3 mart 1924 tarihinde meclis’te ivedilikle görüşülerek kabul edilen üç kanun yeni siyasi yapılanmanın istikametini göstermesi açısından önemli ipuçları verecekti.. Aynı gün çıkarılan hilafetin kaldırılmasıyla ilgili kanunla, yeni tc, İslam dünyası ile bağlarını koparacak, Tevhid-i Tedrisat kanunu ile de medreselerin kapatılması sağlanacaktı.. Böylece örgün din eğitimi büyük ölçüde, yaygın din eğitimi de tamamen ortadan kaldırılacaktı..

Şeriye ve Evkaf Vekaletinin kaldırılmasıyla da şeriat mahkemeleri tarihe karışacaktı..

Din eşlerini ise devletin modernleşme politikası çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığı yürütecekti.. Ancak Diyanet işleri başkanığının yetki alanı tartışma götürmeyecek derenecede daraltılmıştı..

Prof. Bülent Tanör, Diyanet’in, bundan sonra izleyeceği konumu şu şekilde açıklayacaktı:

“Diyanet İşleri Başkanlığı, teknik bir kamu hizmeti kuruluşu olarak çalışıyor, rejimin talepleri doğrultusunda dinin kişiselleşmesine katkıda bulunuyordu..yetkileri sırnırlıydı, ruhani bir otoritesi yoktu. İslami kuralarra öneremez,teolojik araşıtırma yapamazdı, dinsel mülk sahibi değildi.kasacası dib, laikleştirme polotikasına dinsel meşruluk kazandırma görevvi yüklenmişti..devlet, dinin siyasal ve toplumsal alana karışması olasılığına karşı dib’i kullanmaktaydı” (Tanör, Kuruluş Üzerine 10 konfarans, 1920 sonları/ der 1996)


BU ZİHNİYET le HÜKÜMET KURANLAR KENDİLERİNE OY VERENLERİN RUHLARINA İHANET ETMİŞLERDİR.
 

oguz

Yeni
İhvan Üyesi
Katılım
29 Eki 2006
Mesajlar
1,560
Puanları
0
Bu zihniyet le Ortak Hükümet kuran Partilere yazıklar olsun.
1974 CHP -MSP koalisyonunu kastediyorsan sayın agbi ,sizin şer gördüğünüzde hayır vardır ,Allah bilir siz bilmezsiniz ,ayetini unutuyorsun derim .
1974 barış harekatı ,karlofca anlaşmasından bu yana batıdan toprak kazandığımız ilk zaferdir
kıprıs bu sayede rum'un yunan'ın hegamonyasından kurtulmuştur .
 

agbi

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
2 Kas 2006
Mesajlar
25
Puanları
0
Benmi yanlış anladım Oğuz Bey

Müzakereler sırasında, barış müzakereleri tarihinde ilk defa olarak, taraflar yuvarlak bir masa etrafında toplandılar. Müzakerelerin yapıldığı büyük çadırın 4 değişik girişi bulunmaktaydı ve böylece hiçbir taraf için çadıra giriş protokolünde öncelik sağlanmamış oluyordu.

26 Ocak 1699 günü imzalanan Karlofça Antlaşması ile Banat ve Temeşvar hariç, bütün Macaristan ve Erdel Beyliği Avusturya'ya, Ukrayna ve Podolya Lehistan'a, Mora ve Dalmaçya kıyıları Venediklilere bırakıldı. Ayrıca barışın süresi 25 yıl olarak belirlenirken, antlaşmanın garantör devleti de Avusturya olmuştur.

Sonuçlar [değiştir]

Osmanlı Devleti'nin Karlofça Antlaşmasından sonraki sınırlarıKarlofça Antlaşması Osmanlı Devleti'nin batıda büyük çapta toprak kaybettiği ilk antlaşmadır. Karlofça Antlaşması'ndan sonra Osmanlı Devleti kaybettiği toprakları geri alma siyaseti izlemeye başlamıştır. Böylece duraklama dönemi biterken, gerileme dönemi başlamıştır.

Gelelim Kıbrıs a

Tarih gösterecek Kıbrıs Savaşı aynı Kurtuluş savaşı gibi Siyonizmin Yunanistan ve Türkiyenin kullanıldığı başrolleri oynadığı SİYONOZİM in bir SENARYOSU idi. Burada da Yunanlılar ile ORDU bazında Savaş yapılmadı Kıbrıs Rum ordusunu diyorsan Tugay bile etmezlerdi.

Gelelim daha geçmişe gitmeyi 12 ADALAR ı neden İnenü almadı ? Bu adamın opartisi ile Ortak hükümet kurup ta

KURAN Öğrenme yaşını KİM YÜKSELTTİ ?

APO YU ASMICAZ DİYE GARANTİ VERİP SEÇİN RANTI OLARAK KİM KULLANDI ?


BİLMİYORSANIZ ARAŞTIRIN bilmemek ayıp DEĞİL öğrenmemek AYIP.

Bir türlü Forum u terk edemiyorum sizin gibiler yüzünden SİYASİ TARAFGİRLİK ten dolayı Gençleri YANLIŞ BİLGİLENDİRMEYESİNİZ diye
 

ummuhan

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eyl 2007
Mesajlar
12,942
Puanları
113
Durmak yok ! Yola devam :eek:leyo:
 

ukubat

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
9 May 2007
Mesajlar
1,873
Puanları
48
Web sitesi
www.ukubatdavasi.blogcu.com
1974 CHP -MSP koalisyonunu kastediyorsan sayın agbi ,sizin şer gördüğünüzde hayır vardır ,Allah bilir siz bilmezsiniz ,ayetini unutuyorsun derim .
1974 barış harekatı ,karlofca anlaşmasından bu yana batıdan toprak kazandığımız ilk zaferdir
kıprıs bu sayede rum'un yunan'ın hegamonyasından kurtulmuştur .
mhp liler sözde sp li gibi fitne tohumları ekiyorlar...
aldanmayın derim...

 

agbi

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
2 Kas 2006
Mesajlar
25
Puanları
0
1974 CHP -MSP koalisyonunu kastediyorsan sayın agbi ,sizin şer gördüğünüzde hayır vardır ,Allah bilir siz bilmezsiniz ,ayetini unutuyorsun derim .
1974 barış harekatı ,karlofca anlaşmasından bu yana batıdan toprak kazandığımız ilk zaferdir
kıprıs bu sayede rum'un yunan'ın hegamonyasından kurtulmuştur .
Sen MHP li olarak kendini burda tanıttın.

Bırak Erbakan ı SP sini onunda cevapları gelecek.

Bu mesajım size özel oğuz Bey


Uyumuyla Kıyımıyla Bahçeli'nin MHP dosyası

Türkeş’in sağlığında MHP, muhalefet partisi olarak çok sert bir çizgi izlemiş, hatta RP ve ardından da FP’yi ürkeklikle suçlama yoluna gitmişti. Türkeş’in ahirete intikalinin ardından yönetimine geçen Devlet Bahçeli önderliğinde şekillenen zihniyet, MHP’yi 1999 seçimlerinde 129 milletvekili çıkararak Meclis’in ikinci partisi yapmayı başarmıştı. MHP’ye oy verenler de dahil hemen herkes, yeni bir Milliyetçi Cephe hükümetinin kurulmasını beklerken MHP, yıllarca düşman parti ilan ettiği Bülent Ecevit’in DSP’si ile hükümet kurmuş ve iktidara gelmişti.
Her ne kadar DSP ile ortaklık etse de, MHP’nin iktidar ortağı olması özellikle yıllardır çeşitli baskılara maruz kalan dindar kesimi sevindirmişti. Çünkü MHP, seçim konuşmalarında iktidara gelmesi halinde başta yıllardır süren başörtüsü yasağının kaldırılacağını, Kur’an Kursları, İHL’ler Abdullah ÖCALAN konusu ve benzeri, milletimizin hassas olduğu konuları çözüme kavuşturacağını vaad etmişti. MHP NE DEDİ NE YAPTI

Gelin isterseniz tek tek MHP’nin ne dediğine ve Bahçeli iktidarında ne yaptığına belgeleriyle bir göz atalım:

MHP DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ İÇİN NE DEDİ?

MHP seçim beyannamesinin “Demokratikleşme temel hak ve özgürlükler” başlığı altında şöyle demişti: “Milli birlik ve bütünlük, kamu yararı ve genel ahlakı zedelemek kaydıyla, düşünme, düşündüğünü ifade etme ve düşündüğü gibi yaşama üzerindeki yasakların, bu hürriyeti kullanma araçları olan basın, yayın, iletişim organları üzerindeki kısıtlayıcı kural ve uygulamaların kaldırılması; basın, yayın, iletişim kuruluşlarının denetimi otokontrol mekanizmaları ile birlikte bağımsız ve tarafsız bir organa devredilecektir.” (Bkz. Seçim Beyannamesi, sayfa 39, ikinci paragraf)

NE YAPTI?

MHP, yukarıdaki sözü vermesine rağmen özellikle düşünce özgürlüğünü kısıtlayan 312. ve 159. maddelerin değiştirilmesinde Adalet Komisyonu ve Meclis’te red oyu kullandı.

8 YILLIK EĞİTİM İÇİN NE DEDİ?

“Sekiz Yıllık Kesintisiz Eğitime son verilerek, Anasınıf dahil, zorunlu temel eğitim süresi 9 yıla çıkarılacaktır. İlköğretimin dördüncü sınıfından itibaren Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi zorunlu olacak, yedinci sınıftan itibaren ise Kur’an-ı Kerim’i Okuma ve Anlama, Peygamberlerin Hayatı, İlmihal Bilgileri gibi dersler seçmeli olarak okutulacaktır. (Seçim Beyannamesi sayfa: 71)


NE YAPTI?

MHP, 1999 seçim beyannamesinde yukarıdaki sözleri vermesine rağmen, iktidar olur olmaz 8 yıl kesintisiz eğitimi tamamlamayanların Kur’an Kursu’na bile gidememesi için çıkarılan yasaya kabul oyu verdi.

BANKALAR İÇİN NE DEMİŞTİ?

“Bankalar Kanunu’nun 64’üncü maddesine göre izlemeye alınan bankaların bir yıl süre ile izlenmesi sağlanacak ve bunlara devlet desteğinin kaldırılmasına ilişkin düzenlemeler yapılacaktır.” (Seçim Beyannamesi, sayfa 44)

NE YAPTI?

MHP döneminde bırakın bankaların izlenerek devlet desteğinin sağlanmasını, aksine içi boşaltılan bankalara devlet el koyarak, batık krediler devlet tarafından ödendi. Bu yüzden batık bankaların devlete zararının 40-50 milyar dolar civarında olduğu tahmin ediliyor.

YÖK İÇİN NE DEMİŞTİ?

MHP 1999 yılında açıkladıkları seçim beyannamelerinde YÖK için şunları söylemişti: “YÖK’ün üniversiteler üzerindeki hükümranlığına son verilecek ve üniversitelerin denetimi YÖK’ten bağımsız hale getirilecektir.”

NE YAPTI?

MHP, söz verdiği gibi bırakın YÖK’ü kaldırmayı, aksine MHP’nin iktidarı döneminde YÖK’ün üniversiteler üzerindeki hâkimiyeti her geçen gün daha da arttı. Hatta Kemal Gürüz, MHP’nin iktidar olduğu dönemde ikinci defa YÖK Başkanlığı’na seçildi. Üniversiteler öğrenim yuvaları olmaktan çıkıp, laikçilik ideolojisinin eylem alanları haline getirildi.

MHP, ÖCALAN’IN İDAMI İÇİN NE DEMİŞTİ?

MHP Lideri Devlet Bahçeli: “Yalanla, dolanla iktidara gelmeyi kabul etmiyoruz, bizim sözümüz namustur. Ucunda ölüm de olsa, o söz yerine gelir.” (10 Nisan 1999, Amasya mitingi) Her şehid cenazesinde ve seçim meydanlarında “Apo’yu ancak biz asarız” diyen MHP, Seçim Beyannamesi’nde “Terörle Kararlı ve Etkin Mücadele” başlığı altında “Partimiz, terörle ve yasadışı unsurlarla mücadelede, siyasi iradenin güvenlik güçleri ile yargı mensuplarına kararlı bir şekilde destek olmasını sağlayacaktır” sözünü verdi.

NE YAPTI?

Ancak MHP, Apo konusunda da “Uyum gereği(!)” olarak, Apo’nun idamı yargı kararıyla kesinleşmesine rağmen, infazını engellemek için Ecevit ve Yılmaz’la anlaştı. Anlaşma gereği idam kararı son onayın verileceği Meclis’e gönderilmeyerek, Başbakanlık’ta bekletildi. Buna rağmen MHP idam cezasının kaldırılması sırasında iki yüzlü bir tavır sergiledi ve sonunda idam cezası kalkarak, Öcalan idamdan kurtulmuş oldu

MHP KUR’AN KURSLARI İÇİN NE DEMİŞTİ?

“MHP Lideri, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Ahmet Vefik Alp’in İstanbul’la ilgili projelerini açıkladığı 01 Nisan 1999 tarihindeki basın toplantısında şöyle demişti: “Yalan vaatlerle, insanımızın hür iradesini çalarak iktidar olma yolunu kullanmak, siyasi ahlâksızlıktır. Vaat ettiklerimiz, yapabileceklerimizdir.”MHP 1999’da hazırladığı (Seçim Beyannamesinin 73 sayfasında) şu sözleri verdi: “Yaz döneminde düzenlenecek Kur’an ve dini bilgiler kurslarının her yaş ve seviyeden insanlara hizmet vermesi sağlanacaktır. Gerektiğinde Halk Eğitim Merkezleri ile iş birliğine gidilerek, Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı birlikte yaz kursları düzenleyecektir. Her türlü din hizmetlerinin ve yaygın din eğitimi faaliyetlerinin yüksek dini öğrenim görmüş ve bu alanda özel eğitim almış kişilerce yapılması sağlanacaktır.” (Seçim Beyannamesi, sayfa 73 ikinci paragraf)

NE YAPTI?


MHP; DSP ve ANAP ile işbirliği yaparak Türkiye’de ilk defa kanun yoluyla Kur’an kurslarına sınırlama getirdi. MHP’nin iktidar ortağı olarak destek verdiği yasayla ilköğretimi bitirmeyenlerin Kur’an kurslarına girmesi engellendi. Bu durumda 15 yaşından küçük çocukların Kur’an-ı Kerim öğrenmesi resmen yasaklanmış oldu.

MHP BAŞÖRTÜSÜ YASAĞI İÇİN NE DEMİŞTİ?

MHP Lideri Devlet Bahçeli 7 Nisan 1999 tarihinde Erzurum İstasyon Meydanı’nda yaptığı konuşmada şu sözü vermişti:

“Yüzde 99’u Müslüman olan bir ülkede başörtüsü sorunu yaşanmamalıdır. Başörtüsüne yasak getirmek, ateş ile oynamak gibidir. Başörtüsüne itiraz olamaz. Müslümanlar incitilmemelidir. Biz iktidara gelince başörtüsünü çözeceğiz.”

(Seçim Beyannamesi 40. sayfada) kadın hakları ile ilgili şunlar söylenmişti: “Kadınlara karşı uygulanan her türlü fiili ve hukuki ayrımcılığın kaldırılması ve çocukların, ailelerinden gelenler de dahil, her türlü hak ihlaline karşı korunması sağlanacaktır.”

Devlet Bahçeli, 5 Kasım 2000’de yapılan MHP 6. Olağan Kongresi’ndeki konuşmasında da aynı minval üzerine konuşmuştu: “Partimiz, milletimizi inciten başörtüsü meselesinin, yeni gerilim ve çözümsüzlüklere yol açmadan en hakkaniyetli bir şekilde ve mutlaka halledilmesini savunmaktadır. Biz, dün böyle düşünüyorduk, bugün de böyle düşünüyoruz. Yarın da böyle düşünmeye devam edeceğiz.”

NE YAPTI?

MHP, diğer sözlerinde olduğu gibi başörtü ve kadın hususundaki sözlerinde de durmadı. Başörtüsü yasağı MHP’nin iktidar olduğu dönemde İlahiyat Fakülteleri ve İmam-Hatip liselerinde bile uygulanmaya başlandı. Küçücük kız çocukları MHP iktidarında coplandı, bileklerine kelepçe takıldı, çelik yelekli polisler tarafından okullarına alınmadı. “Başörtüsünü onlar çözemedi, biz çözeceğiz” diye erkeklik naraları atan ve başörtüsü takarak seçim meydanlarında milletin iyi niyetini suiistimal edip, oy avcılığı ve takiyye yapan MHP’nin ilk işi, Meclis’te başörtüsünü çözmek oldu. 21

. Dönem Meclis açılışında MHP Antalya Milletvekili Nesrin Ünal, başörtüsünü çıkararak Meclis’e girdi.
 

agbi

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
2 Kas 2006
Mesajlar
25
Puanları
0
Durmak yok ! Yola devam :eek:leyo:
Konu ile fikriniz var ise buyrun.

Katılırım veya katılmam ama önce saygı ile okurum.

Eğer fikriniz yoksa İMA larla bana gönderme yapmayın.

Sizin düşüce yapınızı :eek:leyo: ne güzel anlatıyor.
 

ıtri

Üye
İhvan Üyesi
Katılım
30 Ağu 2009
Mesajlar
1,235
Puanları
0
Yaş
33
Bu forumda birilerine cevap yetiştirmek için değil, kendi doğrularınız için devam etseniz daha iyi olur bence.

Karşı partilere verdiğiniz belgeli cevaplar güzel istifade ediyorum şahsen.

Koalisyonu savunanlar zaten kıbrıs' tan başka bir şey de demiyorlar.
 

bakış

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
22 Kas 2009
Mesajlar
4,717
Puanları
83
Koalisyonu savunanlar zaten kıbrıs' tan başka bir şey de demiyorlar.
Kardeşim ıtri,bikaç aylık hükümetten ne beklerdin başka.Yurdun ağır sanayı hamlesiyle sarılmasıda var.
İnşallah saadet barajı geçecek ve akp ile kolaisyon yapacaktır.Buna itiraz olursa kesinkez akp tarafından gelecektir.Akpartililer sp ile koalisyona mecbur kalmadıkca yanaşmazlar.Korkuları akp-sp farkının anlaşılmasıdır.
Akp olmazsa chp ilede koalisyon yapabiliriz.Chp'nini geçmişi bizi ilgilendirmiyor.
 

ıtri

Üye
İhvan Üyesi
Katılım
30 Ağu 2009
Mesajlar
1,235
Puanları
0
Yaş
33
Olmadı sayın Bakış. Sağ bir seçmen olarak Hiçbir partinin CHP ile ortaklık kurmasını istemem. Ama SP- AKP ortaklığı benim baştan beri savunduğum birşeydir.
 

agbi

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
2 Kas 2006
Mesajlar
25
Puanları
0
Kardeşim ıtri,bikaç aylık hükümetten ne beklerdin başka.Yurdun ağır sanayı hamlesiyle sarılmasıda var.
İnşallah saadet barajı geçecek ve akp ile kolaisyon yapacaktır.Buna itiraz olursa kesinkez akp tarafından gelecektir.Akpartililer sp ile koalisyona mecbur kalmadıkca yanaşmazlar.Korkuları akp-sp farkının anlaşılmasıdır.
Akp olmazsa chp ilede koalisyon yapabiliriz.Chp'nini geçmişi bizi ilgilendirmiyor.
CHP ile Koalisyon yapma düşüncesi ASLA MİLLİ GÖRÜŞ RUHUNA GÖRE DEĞİLDİR ancak MİLLİ GÖRÜŞ ü SİYASET RANTI OLARAK KULLANANLARIN düşüncesidir.Bu düşünceden de Allah cc sığınırım.

BUGÜN CHP var ise BUNA SEBEB te GEÇMİŞTEKİ yapılan KOALİSYON lardır.
 

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
6 Kas 2009
Mesajlar
5,889
Puanları
0
Akp olmazsa chp ilede koalisyon yapabiliriz.Chp'nini geçmişi bizi ilgilendirmiyor.

Siz bu kafayla giderseniz yüzde birin altina bile düsersiniz.

Söylermisiniz SP hangi Ankette baraji geciyor?

Sekiz seneden beri hep ayni sözleri söylüyorsunuz.


 

AynAlı

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
16 May 2007
Mesajlar
8,728
Puanları
0
bu mhp oy kazanırsa başımıza gelecekleri tahmin bile etmek istemem..çünkü mhpnin oy alması koalisyon hükümetin demektir.koalisyon hükümeti bu ülkenin başlıca sorunlarından biridir.
 

bakış

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
22 Kas 2009
Mesajlar
4,717
Puanları
83
Siz bu kafayla giderseniz yüzde birin altina bile düsersiniz.

Söylermisiniz SP hangi Ankette baraji geciyor?

Sekiz seneden beri hep ayni sözleri söylüyorsunuz.


Chp ile koalisyon yaptıktan sonra yüzde 22 oy aldık.yüzde 1 almamız haksız olduğumuz anlamına gelmez.

Sn maksut ibrahim birçok mesajında demokrasiye tağut düzeni derdin.Şimdi sahiplenir oldun.Ne değişti.Demek yüzde 47 almak haklılık oluyor haaa.
Gücü hak sebebi sayarak tağuta hizmet ediyorsun haberin yok...

Esas güç oymudur acaba..?esas güç teşkilatçıyı çelikleştirmektir.Bizim gayemiz budur.Gece 12 de haber gelse,aynı günün öğlen 12'sine istanbul çağlayana 1 milyon kişiyi toplarız...
iyiki bu güç bizde var,bugücü sorumsuzca kullanmıyoruz.Milli ve manevi değerlerimiz için kullanıyoruz.Sizde olsaydı bugüç acaba ne yapardınız....
 

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
6 Kas 2009
Mesajlar
5,889
Puanları
0
Chp ile koalisyon yaptıktan sonra yüzde 22 oy aldık.yüzde 1 almamız haksız olduğumuz anlamına gelmez.

RP yüzde 22 alinca, RP Türkiyenin en büyük partisi dediniz.
Tayyip erdogan AK partiyi kurunca yüzde 2 lere düstünüz.
Demekki Tayyip erdogan milli görüsün motoruymus.
Hala daha gercekleri göremiyorsunuz.


Sn maksut ibrahim birçok mesajında demokrasiye tağut düzeni derdin.Şimdi sahiplenir oldun.Ne değişti.Demek yüzde 47 almak haklılık oluyor haaa.

Ben nerede Tagut kelimesini kullandim SÖYLERMISINZ?Gücü hak sebebi sayarak tağuta hizmet ediyorsun haberin yok...

Bunu siz yapiyorsunuz 84 yasinda Erbakanin dedikerine kayitsiz sartsiz inaniyorsunuz.
Erbakanin hata yaptigini bile söyleyemiyorsunuz.
 

bakış

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
22 Kas 2009
Mesajlar
4,717
Puanları
83
RP yüzde 22 alinca, RP Türkiyenin en büyük partisi dediniz.
Tayyip erdogan AK partiyi kurunca yüzde 2 lere düstünüz.
Demekki Tayyip erdogan milli görüsün motoruymus.
Hala daha gercekleri göremiyorsunuz.
Birgün dedilerki adayımız recep tayyip erdoğan.sadece istanbul teşkilatında görevi olan birisi olarak görüyorduk.tanımamız önemli değildi ve tayyibe oy verdik.milli görüşçüydük çünkü.
soruyorum şimdi maksut ibrahim bey:tayyip erdoğan tanınmıyorken bu kadar oyu nasıl aldı,sadece tayyip erdoğan değil ülke genelinde 450 adet belediye kazanıldı.
tekrar soruyorum,tayyip erdoğanı kimse tanımıyorken,kimlerin çalışmaları sayesinde belediye başkanı olmuştur.Biz milli görüşçülerin tabiii.
 

Meryem

Komplike
İhvan Üyesi
Katılım
6 Tem 2006
Mesajlar
15,309
Puanları
113
Yaş
33
Birgün dedilerki adayımız recep tayyip erdoğan.sadece istanbul teşkilatında görevi olan birisi olarak görüyorduk.tanımamız önemli değildi ve tayyibe oy verdik.milli görüşçüydük çünkü.
soruyorum şimdi maksut ibrahim bey:tayyip erdoğan tanınmıyorken bu kadar oyu nasıl aldı,sadece tayyip erdoğan değil ülke genelinde 450 adet belediye kazanıldı.
tekrar soruyorum,tayyip erdoğanı kimse tanımıyorken,kimlerin çalışmaları sayesinde belediye başkanı olmuştur.Biz milli görüşçülerin tabiii.
Bu gayretleri yere düşürdünüz siz, arkasında durmadınız. O yüzden tekrar tekrar söylemeniz çok çok anlamsız, gereksiz...
 

bakış

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
22 Kas 2009
Mesajlar
4,717
Puanları
83
Sn hazine;akpartiye karşı tek yapıcı muhalefet yapan saadettir.Her eleştiriye karşılık projelerle cevap vermiştir.

Bana saadet partisi,akp'nin şu güzel işini engellemiştir diyebilirmisin?..veya şu güzel işine destek vermemiştir diyebilirmisin?
 
Üst