bu seytanî tuzaktan kurtulmak için ne yap

SUAL: En kisa zamanda ve kolay bir sekilde bu seytanî tuzaktan kurtulmak için ne yapmak lâzimdir?
CEVAP: Kim bu tuzaktan kurtulmak istiyorsa, Allah'in cennetine girmek istiyorsa, o bir tek sey yapacak, bir dilekte bulunacak sadece. Bütün bu iblisin tuzaklarinin hepsi fals, hepsi sahtekârlik. Iblis çok iyi biliyor ki, kim Allah'a ulasmayi dilerse, Allah'a ulasmayi dileyen kisi, diledigi anda bu dilegi Allahû Tealâ tarafindan isitilir, bilinir ve görülür ve o kisi mutlaka Allah'in cennetine girer. Özellikle onu insanlardan bucak bucak kaçirmis, insanlik tarihi boyunca. Ama her devirde Allah'in gönderdigi her peygamberle, her resûlle birlikte dîn, Allah'in emirleri yeniden gerçeklesmis, yeniden binlerce insan Allah'a teslim olmuslardir. Sonra insanlarin büyük kismi hakikatleri adim adim yeniden unutmus ve bugün dünya insaninin % 90 dan fazlasinin kurtulusu ne yazik ki; söz konusu degildir, o emaniyye bilgiler sebebiyle. Ama kim Allah'a ulasmayi dilerse, iste bu kurtulus vasfidir. Gerisi Allahû Tealâ tarafindan gerçeklestirilir.
Sevgili okuyucular; siz namazi sevmeyeceksiniz, orucu sevmeyeceksiniz, zikri sevmeyeceksiniz. Allah size sevdirecek. Siz sadece Allah'a ulasmayi dileyeceksiniz, geri kalan hersey adim adim nasil gerçeklesecek, hayranlikla takip edeceksiniz.
Iste Allah ve O'nun söyledikleri, Peygamber Efendimiz (S.A.V) ve sahâbenin gerçeklestirdikleri...
Iste seytanin tuzagi: Emaniyye...