Bu ParÇa Altin Ve Elmas İle Yazilsa Lİyakati Var

imanhavuzu

Üye
BU PARÇA ALTIN VE ELMAS İLE YAZILSA LİYAKATI VAR
Evet sâbıkan bahsi geçmiş: Avucunda küçük taşların zikir ve tesbih etmesi; وَمَا رَمَيْتَ اِذْ رَمَيْتَ sırrıyla aynı avucunda, küçücük taş ve toprak, düşmana top ve gülle hükmünde onları inhizama sevketmesi; وَ انْشَقَّ الْقَمَرُ nassı ile aynı avucunun parmağıyla Kamer'i iki parça etmesi; ve aynı el, çeşme gibi on parmağından suyun akması ve bir orduya içirmesi; ve aynı el, hastalara ve yaralılara şifa olması, elbette o mübarek el, ne kadar hârika bir mu'cize-i kudret-i İlâhiye olduğunu gösterir. Güya ahbab içinde o elin avucu küçük bir zikirhane-i Sübhanîdir ki, küçücük taşlar dahi içine girse, zikir ve tesbih ederler. Ve a'daya karşı küçücük bir cephane-i Rabbanîdir ki; içine taş ve toprak girse, gülle ve bomba olur. Ve yaralılar ve hastalara karşı küçücük bir eczahane-i Rahmanîdir ki, hangi derde temas etse derman olur. Ve celâl ile kalktığı vakit, Kamer'i parçalayıp Kab-ı Kavseyn şeklini verir; ve cemâl ile döndüğü vakit, âb-ı kevser akıtan on musluklu bir çeşme-i rahmet hükmüne girer. Acaba böyle bir zâtın bir tek eli, böyle acib mu'cizata mazhar ve medar olsa; o zâtın Hâlık-ı Kâinat yanında ne kadar makbul olduğu ve davasında ne kadar sâdık bulunduğu ve o el ile biat edenler, ne kadar bahtiyar olacakları, bedahet derecesinde anlaşılmaz mı?.. 19.mektub

arkadaşlar bana yardımcı olurmusunuz ben bu parçayı çerçeveletip evimin en güzel köşesine asacam. ama farklı bir yazı tipi olmasını istiyorum ben beceremedim.eğer bu kanuda bana yardım ederseniz beni çok mutlu etmiş olursunuz . Allah(cc) razı olsun

Zeynep Özmen

Kevok_84
nasıl bir yazı fontu istiyorsunuz kardeşim çok kolay yazması worl de yapabilirsiniz.

imanhavuzu

Üye
nurfer kardeşim ben worl de yazdım fakat istediğim gibi olmadı ben en güzelini arıyorum böyle içinde desen, nakış, bulunan yazılanlarında belirgin şekilde okuna bilen bir çerçeve yapmak istiyorum. o çerçeve uzaktan bakıldığında insanı çerçevenin yanına götürecek. yardımcı olursan sevinirim.

Zeynep Özmen

Kevok_84
kardeşim bakayım olursa buraya eklerim sizin için

imanhavuzu

Üye
allah (cc) ibadetin arttırsın nurfer:clap2: kardeşim en azından uğraşman yeter çok saol