Bu nasıl bir Allah tasavvurudur..

Kaptan

Mecra Yazarı
Umulurki akledersiniz ayetleri şöyle de anlaşılmalı: "Akletmezseniz Allah'ın umudunu da kırarsınız."

M.İslamoğlu Twitter hesabından...

*

Bu nasıl bir Allah tasavvurudur arkadaş...

Mustafa hoca ulaşmak istediği sonuç için bir çok ayete yeni yeni anlamlar yüklemektedir, bu sadece ona has bir yöntem değil, günümüzde hemen hemen herkes aynısını yapıyor. Kendilerini Kur'an'a uyduracağına Kuran-ı kendilerine uyduruyorlar, bunları doğru bulmuyorum.

ihvanistanbul

AkhenAton
Din tasavvuru yanlış olanın Peygamber tasavvuru yanlış oluyor, peygamber tasavvuru yanlış olanın Allah tasavvuru yanlış oluyor. Şaşılacak çok bi durum yok.

Kaptan

Mecra Yazarı
Aynı hassasiyeti söz konusu sizden biri olunca da göstermeni umuyorum ihvan.

Bir bilmecem var ihvan
Haydi sor sor
Acaba bunu diyen kimdir
Kepazelik deyince akla, hemen onun adı gelir.

"Benim bir hocam var, ismini vermeyeyim. Ben hapse girince gidip anlatmışlar bir şeyler. Bir 'acaba' demiş. Uzandım diyor. Birisi geldi, dikildi başıma diyor. Uyku ile uyanıklık arasında. 3 kez 'Cübbeli cennetliktir' diye bir bağırdı, ben de ayıldım diyor. Bu nedir? Müjdedir. Bunu benim duymam da müjdedir. Dünyadaki müjde rüyadır."

Kaptan

Mecra Yazarı
[video=youtube_share;bo4AmilJy1E]https://youtu.be/bo4AmilJy1E[/video]

ilke

Paylaşımcı
Adamların inançlarına ve fikirlerine bakan mı var ? Ağızları laf ediyor ya, siz ona bakın! Hilâl TV'de kadınlı-erkekli ne kadar müşterileri olduğunu bir akşam ibretle seyredin !:blink:

ihvanistanbul

AkhenAton
Aynı hassasiyeti söz konusu sizden biri olunca da göstermeni umuyorum ihvan.

Bir bilmecem var ihvan
Haydi sor sor
Acaba bunu diyen kimdir
Kepazelik deyince akla, hemen onun adı gelir.

"Benim bir hocam var, ismini vermeyeyim. Ben hapse girince gidip anlatmışlar bir şeyler. Bir 'acaba' demiş. Uzandım diyor. Birisi geldi, dikildi başıma diyor. Uyku ile uyanıklık arasında. 3 kez 'Cübbeli cennetliktir' diye bir bağırdı, ben de ayıldım diyor. Bu nedir? Müjdedir. Bunu benim duymam da müjdedir. Dünyadaki müjde rüyadır."

cübbeliyi al islamoğluna vur farketmez. İkiside samimi değil, ikisi de menfaatperest. Cübbeli Ehli Sünnet satıyor, islamoğlu kendini ( kendi inancını ). İlla birini seçeceksem en azından ehli sünnet olması hasebiyle cübbeliyi seçerim.
Senin bu yaptığında doğru değil. Niye şimdi cübbeliyi gündeme getiriyorsun? neden konuyu şahsileştirmeye götürüyorsun? Çok mu zor geldi islamoğluna yanlış inanıyor demem? En koyu tarikat ehlinden daha fanatiksin ve farkında bile değilsin.

Kaptan

Mecra Yazarı
cübbeliyi al islamoğluna vur farketmez. İkiside samimi değil, ikisi de menfaatperest. Cübbeli Ehli Sünnet satıyor, islamoğlu kendini ( kendi inancını ). İlla birini seçeceksem en azından ehli sünnet olması hasebiyle cübbeliyi seçerim.
Senin bu yaptığında doğru değil. Niye şimdi cübbeliyi gündeme getiriyorsun? neden konuyu şahsileştirmeye götürüyorsun? Çok mu zor geldi islamoğluna yanlış inanıyor demem? En koyu tarikat ehlinden daha fanatiksin ve farkında bile değilsin.

ohohooooo sakin ol pehlivan
kizdigimiz falan yok, dikkatini cekerim konuyu acan ve islamoglu'nun yanlisini söyleyen benim.
kimse ayranim eksi demez ama biz yanlisa yanlis demesini biliriz. Allah'in hatirini herseyin üstünde
tutar hicbir hatira feda etmeyiz biz. bakalim sizde durum nedir diye sordum sadece.
hani din tasavvurunun yanlisligindan dem vurunca sen, din tasavvuru bastan sona yamuk olan sizin
cemaatin has adami cübbeli geldi aklima, hepsi bu.

ihvanistanbul

AkhenAton
Bizim cemaatimizin has adamı Hacı Mahmud efendi hazretleridir. bir müridin popülaritesi o kişiyi has adam yapmaz.
Selametle...

cemaliii

Kıdemli Üye
Umulurki akledersiniz ayetleri şöyle de anlaşılmalı: "Akletmezseniz Allah'ın umudunu da kırarsınız."

M.İslamoğlu Twitter

Allah'ın umudu diye birşey yok. Umut biz kullara has bir durum. Herşeyi bilenin ne umudu olsun. Ama birileride allah kaderi bilmez nevinden birşey söylemişti. Buda öyle birşey

müttaki

Profesör
hoca vaaz ederken Allah yerde değil gökte değil mekandan münezzeh diye anlatırken babaerenler demiş ki yok diyecek diyemiyor demiş.

o hesap.
ne var Allaha mı yakıştıramadın insani bir duyguyu.

tenzih tenzih tenzih.

tenzih anlayışımız buna dönüşmüş
yok diyeceğiz diyemiyoruz.
yakine gelmeyi murad eden bir ilahı öteleyip duruyoruz.

o niye murad etsin ki yakınlığı haşaaaa...
bizden uzak olsun mu diyeceğiz.
elbette umar
murad eder