Bu mesajım da yönetime !..

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ona bu kadar tahammül eden bu forum!,senin gibi sapıklara neden tahammül ediyor peki?@hakperest,@ilke ehli sünnet değilde
"Azrail canımı almaya gelse onu geri gönderirim" diyen Mahmutmu ehli sünnet?omu seni kurtaracak?
Peki cübbeli hocanın ve müritlerinin yüzlerce yediği naneleri, yanmaz kefenleri,sırat köprüsünden geçiren terliklerimi ehli sünnet!!,onlarmı seni kurtaracak..!!
Acaba bu sapıklığınıza rağmen yönetimin seni bir zaman modluğa kadar getirip, sapıklığınızı bildiği halde tasvip edip saygı duymalarına ne demeli...!,
sen ecnebi küfür içerikli filmlerini izlemeye, kadınlarla kızlarla boş muhabbet etmene bak..!

Bak ne oldu @ihvanistanbul 'a kinimi hocasına ve sevdiklerine saldırarak yaptım ve kendi egomu tatmin ettim!!! , aynı onun fakiri' ye, şimdiki adı ilke'ye olan kinini sözde sevdiklerine saldırarak yaptığı gibi...! (kimse burada bir cemaatin, vakfın, görüşün, tarikatın veya ideolojinin temsilcisi değil, @ilke 'nin olduğu gibi..!)
"Evin kristalse başkasının camına taş atmayacaksın! "
Bilmediğin, aklıyın ermediği hususlardada ahkam kesmeyeceksin..!
Sözde aklınca Herkese had bildirmeye kalkışıp, Allah dostlarına saldırarak hadsizlikde etmeyeceksin! , bir gün öyle bir tokat yersinki haberin bile olmaz..!! demiştik sana ama değişen birşey olmamış galiba..!
Bilmem halâ!! anlatabildikimi....!

Başlangiç kısmında yazdığın bir cümle yüreğimi tırmaladı yazmadan geçemeyeceğim. İsmini andığıniz ve Azraili geri göndereceği rivayete ni dile getirdiğiniz şahıs eğer Mahmut USTAOSMANOGLU ise İstanbulun ve bir çok ilimizin çehresini İslamilestirmis saygıdeğer bir alimdir. Lise yıllarımda tanıma bahtiyarligina eristigimi düşünüyorum. Öyle bir söz ona ait olamaz kanaatindeyim.

e

Sofuoglu

Ordinaryus
Başlangiç kısmında yazdığın bir cümle yüreğimi tırmaladı yazmadan geçemeyeceğim. İsmini andığıniz ve Azraili geri göndereceği rivayete ni dile getirdiğiniz şahıs eğer Mahmut USTAOSMANOGLU ise İstanbulun ve bir çok ilimizin çehresini İslamilestirmis saygıdeğer bir alimdir. Lise yıllarımda tanıma bahtiyarligina eristigimi düşünüyorum. Öyle bir söz ona ait olamaz kanaatindeyim.

e
Nabza göre şerbet vereyim dedim,buradaki konularıma ve mesajlarıma bakarsanız durduk yere doğrudan hiç kimseye birşey yazmam, sataşmam! lakin haddini aşıp kendi haline bakmayıp başkasının penceresine taş atanıda sizin bir öncesi mesajınızda belirttiğiniz gibi es geçemem.!!
Bahsini ettiğiniz sözü ise Google arama motoruna yazarsanız kimin dediğini görürsünüz..!

Hocam mevzu uzun,yukardaki arkadaş,sağdan soldan kırpmış bir sözü diline dolamış, nerde kim,niye,neden söylemiş içeriğini vs. bilmeden her daim sıkıştığı yerde aklınca ordan vurmaya çalışıyor,bizde haddini bilmesi için kendisine ayna tuttuk o kadar...!

Kaptan

Mecra Yazarı

e
Ya ona aitse ne yapacaksın? :)

kebîkec

İhvan Forum Üye
Nabza göre şerbet vereyim dedim,buradaki konularıma ve mesajlarıma bakarsanız durduk yere doğrudan hiç kimseye birşey yazmam, sataşmam! lakin haddini aşıp kendi haline bakmayıp başkasının penceresine taş atanıda sizin bir öncesi mesajınızda belirttiğiniz gibi es geçemem.!!
Bahsini ettiğiniz sözü ise Google arama motoruna yazarsanız kimin dediğini görürsünüz..!

Hocam mevzu uzun,yukardaki arkadaş,sağdan soldan kırpmış bir sözü diline dolamış, nerde kim,niye,neden söylemiş içeriğini vs. bilmeden her daim sıkıştığı yerde aklınca ordan vurmaya çalışıyor,bizde haddini bilmesi için kendisine ayna tuttuk o kadar...!
Arama motoruna yazdım bir Cübbeli Ahmet videosu bir de yaşar Okuyan videosu çıktı. Hangisi :)

cahid

Kıdemli Üye
Tüm bildiklerimizi ve ön yargılarımızı bir kenara bırakıp Kur'an ve sünneti temel alarak tüm meseleleri değerlendiremediğimiz sürece bu tür kavgalar hep devam edecektir. Hizipçilik ve taassup toplum olarak ruhumuza işlediği için bunu da yapacak kimse çıkmayacaktır.. Tüm bunların asıl sebebi ise geçmişte helâk olan kavimlerden ibret alınmaması , onların bambaşka insanlar olduklarını zannetmemizdir. Dini "örf ve adetlere" , "atalara" göre anlamaya devam ettiğimiz sürece hiçbir meseleye kesin bir çözüm getiremeyeceğiz. Herkes kendine göre bir "Ehl-i Sünnet" tanımı yapacak ve bu tartışmaların sonu gelmeyecektir.. .

cahid

Kıdemli Üye
+ Biz burada bu tür kavgalara devam ederken insan şeytanları gıda meselesi , aşılar , virüsler v.s. birçok yolla "kendi görevlerini" lâyıkıyla yapmaktadırlar. Ne kadar acıdır ki din adına konuşanlar bu meselelere henüz gelemediği gibi hala "sakız çiğnemek orucu bozar mı?" türünden meselerle uğraşmaktadırlar. Şeytan ve âvânelerinin çalıştığı kadar bizler de çalışmazsak gördüğümüz göreceğimiz en güzel günler bu günler olacak ve daha beterlerini maalesef görmek durumunda kalacağız :(