Bu kadarda olmaz !!! Edep ya hu !!!

hacifersat

Doçent
selam...

uzun zamandır nete girmiyordum , aslında yazılacak çizilecek bişeyde kalmış değil. lakin bu akşam üzeri yeğenim elinde koyun resmi olan ve otuz küsüre bölünmüş bir kağıt ile gelene kadar !!! neyse meramını hemencik anlattı. Ablaları eline kağıdı tutuşturup kurban parası toplatmaya göndermiş. ee ne bilsin 13 yaşındaki çocuk bir koyuna kaç kişi ortak olur. Bilsede ablası vazife verince akledememiş. neyse ben usulca izah ettim. bu kurban ibadetinde her mükellef için bir koyunun caiz olduğunu ve bir koyuna birden fazla hissedarın caiz olmadığını ve bunun ne Kur'an-da ne Hadiste ne Fıkıhta yeri olduğunu usulca izah ettim. hatta dedim şu öğretmeninin telefonunu ver birde ben izah edeyim. neyse bizim yeğen mevzuyu çaktı.
birde işin vahim tarafı bunun umumi olarak yapıldığı tüm dershanedeki öğr.lerin aynı kağıdı sınıflarda dağıttığı. pes doğrusu.

Allah c.c. rızası için dini oyuncak etmeyin. Belki niyetiniz halis lakin her ibadetin bir usulü, kural ve kaidesi var.
şu garip milletin hüsnü niyetini su-i istimal edip hem kendinizden hemde din-i islamdan tiskindirmeyin.

Bilmiyorsanız açın okuyun. Şu asırda cehalet mazeret değil. Allah c.c. rızası için yeter artık.

Kurban etini sucuk yapıp satanlar yetmiyormuş gibi birde koyunu otuza bölenler çıktı.

Oynamayın Fakirin Kurbanıyla, Zekatıyla , Sadakasıyla.

Allah c.c. ıslah eylesin. Hakkınızı helal ediniz.

vesselam.

talib

Kıdemli Üye
Ablalar kim, kimin ablası bu? Herksesi aklına gelen bir yer ise, "onlar paradan anlar ancak" lafı boşa söylenmiyor demektir. Halis niyetli kardeşlerimizi ayrı tutarız.

agbi

Yasaklı
Galiba moda oldu

İftiraları atıp uzun süre kaybolup sonra bir iftira ile Forum larda boy göstermek.

Dersaneler denince zaten KONU AÇIĞA ÇIKIYOR.

Fakat ben Hüsnüzanla düşüneyim

DOĞRU ise yapanları yanlış ise bu İftirayı atanları fitneye sebeb olanları ALLAH a havale ediyorum.

O kişi sayısı olmayacağını herkes bilir birde peygamberimiz sav için kesilenlerde var o olmasın.

hacifersat

Doçent
selam muhterem . ismi cismi çokta önemli değil lakin , kötü bir çığır açılıyor beni kahreden burası. hiç bir grup,cemiyet hatadan münezzeh olmadığı gibi dinde tasarruf hakkınada sahip değildir. ama tevile bile gelmeyecek mevzular bunlar. Allah c.c. hadi isminin tecellisinden nasiptar eylesin. ne diyelim.

talib

Kıdemli Üye
Hadise doğru ise agbi nin dediği gibi onlarda bilir şahsa ait Kurban olmayacağını. Maksat para toplamaktır her zaman için bir bahane ile..

agbi

Yasaklı
selam muhterem . ismi cismi çokta önemli değil lakin , kötü bir çığır açılıyor beni kahreden burası. hiç bir grup,cemiyet hatadan münezzeh olmadığı gibi dinde tasarruf hakkınada sahip değildir. ama tevile bile gelmeyecek mevzular bunlar. Allah c.c. hadi isminin tecellisinden nasiptar eylesin. ne diyelim.

Hadise doğru ise agbi nin dediği gibi onlarda bilir şahsa ait Kurban olmayacağını. Maksat para toplamaktır her zaman için bir bahane ile..

Kısa ve öz dedim

DOĞRU ise onları ALLAH a havale ediyorum konuyu açan üyenin imasına dayanarak.

DOĞRU DEĞİLSE Konuyu açan kişiyi ALLAH a havale ediyorum.

Birde biz çok kişi sayısı önemli değil peygamberimiz sav için Kurban kestik buda olabilir

hacifersat

Doçent
her ne cihetle olursa olsun, bu hoş görülecek bir davranış değil. inşallah yarın telefon edip uyarıda bulunacağım. selam ve dua ile.

İstihya

Doçent
bu işi 13 yaşındaki çocuk nasıl beceriyor onu ettim????

agbi

Yasaklı
Hacifersat

Bu bahsettiğin

Pakistan için pakistan da kesilecek kurbanlar için olmasın galibe nafile kurban oluyor.

Madem konu açtın bir öğren bakalım da bilgilenelim.

korakademik

Ordinaryus
Hz. hasan ile Hz. hüsüyenin
büyüklerine abdest almayı öğretmeleri aklıma geldi nedense

-Muhammed-

Profesör
Büyük ihtimalle Efendimiz (s.a.v.) içindir o koyun. Dersaneler bu tür hayırlarda bulunabiliyorlar...