Bu durumda Erdoğan, Erbakan’a ihanet ettiğini kabul ediyor

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
4085
Elif Çakır: Bu durumda Erdoğan, Erbakan’a ihanet ettiğini kabul ediyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan’a ihanet suçlamasında bulunması tartışmaya yol açtı. Gazeteci Elif Çakır da Erdoğan'a Fazilet Partisi ve Necmettin Erbakan hatırlatması yaptı.

Gazeteci yazar Elif Çakır bugünkü köşe yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ile DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın ‘kendisine ihanet etmekle suçlamasını’ yorumlandı.

Karar yazarı Elif Çakır, “Erdoğan "keşke o sözleri demeseydim" diyor mudur?” başlıklı yazısında, “Erdoğan’ın “o sözlerinde” Davutoğlu ve Babacan’a yönelttiği “ihanet” suçlaması var. Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın AK Parti’den ayrılmalarının ihanet olduğunu söylüyor. Bu durumda Sayın Erdoğan kendisinin de Fazilet Partisi’ne ve merhum Necmettin Erbakan’a ihanet ettiğini kabul ediyor olmalı! Bu duruma da bir açıklık getirmesi gerekiyor sanırım.” dedi.

ERDOĞAN: HEPSİ ONLARA BİR İRADE O MAKAMLARI VERDİ
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 25 Temmuz akşamı TRT ortak canlı yayınına konuk olmuştu. Sabah yazarı Okan Müderrisoğlu'nun “Bir dönem sizinle yol yürüyen ve önemli makamlara gelmiş isimler ve ayrı partiler kurdular. Geriye dönüp bakınca onlar için bir tanımınız ya da değerlendirmeniz oluyor mu zaman zaman?” sorusuna Erdoğan, “Onu onların düşünmesi lazım. Onların nasıl ihanetin içerisinde olduklarını kendilerinin düşünmesi lazım. Onlar o makamlara kendi layık oldukları için gelmediler. O makamlara getirildiler. Eğer onlara bakanlık verildiyse, başbakanlık verildiyse, hepsi onlara bir irade o makamları verdi. Onlar bunun kıymetini bilemedi. Öbür tarafta hakeza o da aynı. Şu anda masanın etrafında dönüp dolaşıp bir şey yapmaya gayret ediyorlar. Biz milletimizin ferasetine inanıyoruz. Kimin ne olduğunu net görür, oradan oyunu ona göre kullanır.” şeklinde cevap vermişti.

BABACAN: MİLLET İRADESİ VE PARTİ ORTAK AKLI BİZİ GÖREVE GETİRDİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan bu sözlerine ise DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Sayın Erdoğan siz de ben de o makamlara gökten inmedik. Milletin iradesi ve partinin ortak aklı bizi göreve getirdi. 13 sene layıkıyla Dışişleri ve Ekonomi bakanlıkları yaptım. Madem keramet sizde 2018’den beri kaç bakan değişti, buldunuz mu çare? Halep oradaysa arşın burada.” şeklinde cevap gelmişti.

DAVUTOĞLU: BİZ OLMASAK TAYYİP ERDOĞAN BİR HİÇTİ
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da TV5 canlı yayınında Erdoğan’a cevap verdi. Erdoğan’a “ihanet” sözleri nedeniyle dava açmayı düşündüğünü belirterek şunları söylemişti:

“Layık olmayan birine ülkeyi nasıl emanet ettin. Bir hiçtim de neden emanet ettin. Biz olmasak Tayyip Erdoğan bir hiçti aynı zamanda. Sayın Erdoğan’a teveccühü için her zaman teşekkür ettim, hiçbir saygısızlık yapmadım ama bizler ayrıldıktan sonra Tayyip Erdoğan’daki değişimi herkes görsün. Çünkü bizler ayrıldıktan sonra ona hakikati söyleyecek kimse kalmadı. Kimse bize bu muameleyi yapamaz. Bize böyle tepeden dağları ben yarattım edasıyla, makamları mevkileri serpiştiren o değil.”

ihvanistanbul

AkhenAton
davutoğlu veya babacan yerine 40 kere erdoğanı tercih ederim. her hatalı işte imzaları var ama günün sonunda kendilerini kahraman sanıyorlar.
Biraz abdüllatif şenere bakıp adamlık öğrensinler. isteseydi mevkii ve makamı tercih edebilirdi. en iyi zamanlarında bu gidiş yanlış diyerek ayrıldı. madem hatayı biliyorlardı aynı adamlığı yapsalardı.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ben de Temel Beyin durumu ne olacak diye düşünüyorum. Din dersine karşı, camiye karşı, Demirtaşa özgürlük istiyor. Bizim cenahı kullanıyor sanki.

gamsız

Profesör
Allah akıl fikir versin yolda taşa takılsan tayyiten bilecen öylede olsun beeeeeee, beşki düşer de taşa vurur kafanızda aklınız başınıza glir.