.:: Bu Dinle Nasıl Mücadele Edilmeli ::.

_MeCBuRi_

Asistan
Öyle bir din türedi ki dünyada hem gerçekten globalleşti, hemde helak olan kavimlerin -bildiğim kadarıyla- bütün özelliklerini taşıyorlar.

Öyle bir dinki ilahları; demokrasi -parmak sayısı- , para ve güç.

İbadetleri; hümanist ve demokratik söylevler -ama sadece söylevden ibaret-, alışveriş yapmak ve insanların iyiliği için!!! dünyayı kana bulamak.

Öyle bir çark dönüyor ki dünyada. Doluya koyuyorsunuz almıyor, boşa koyuyorsunuz dolmuyor misali.

Hemen şunu belirteyim, Müslümanın yapması gerekenler elbette belli, edilğen değil etken durumdadır müslüman -en azından öyle olması lazım-. Ama bu sistemin ortaya koyduğu durumlar konusunda ki tavırlarımız ne olmalı anlamında söylüyorum bunu.

Mesela AHİM meselesi, Müslümanlar bir çok davasını götürdü AHİM e dünya geneli için çok detaylı bilmiyorum ama, "İslam Toplumlarından" giden davalar müslümanların aleyhine sonuçlanıyor sürekli. Sanırım Avrupadaki müslümanların kazandığı bir kaç dava var -yanlış anımsamıyorsam-

Ve gelinen noktada büyük çoğunluk artık bu tür davaların AHİM e gitmemesinden yana sanırım -yada ben öyle olmasını umut ediyorum-

Bir baştan bu duruma karşı çıkanlar vardı. Sonuç belliydi ve onların önünde ezilmeye gerek yoktur.

İkinci görüşe görede onların adaletsizliği kanıtlanmış oldu.

Bilmiyorum bu konuda daha farklı düşüncelerde olabilir. Benim önemsediklerim bunlar ve bence birinci tavır doğru olan.... Neyse geçelim.

Nerden çıktı durup dururken bu konu şimdi? Msn den bi mesaj aldım.

Alıntı:
Bir avustralya gazetesi Peygamber Efendimiz SAV´in resimlerini (karikatür
yayinlamayi planliyor. bunun icin de bir anket hazirlamislar 1 milyon kişi
"hayir" diyerek oylamaya katilirsa resimler yayinlanmayacak.
lütfen aşagidaki sayfayi tiklayiniz ve "NO" cevabina oy verip submit'e tıklayınız.

http://news.ninemsn.com.au/vote.aspx?qid=2106

herkese yollayın lütfen !!!

Adamlarda akıl mantık vicdan denen birşey yok. Yeni dinlerine sımsıkı bağlılar. Hadi gelinde çıkın işin içinden.

Oy versen, adamlar reklam peşinde Trajı artacak, "yes yada no" cevabı için yapılan her "tık" da kesesini dolduracak, itibarını artıracak. Sessiz kalsan başka bir dert.

Sizce ne yapmalı?