Bu Bİlmecenİn Cevabini Verecek BabayİĞİt Varmi

sizce bu sorunun cevabı varmı yok mu?

• evet var

Oy: 6 40.0%
  • hayır yok

Oy: 2 13.3%
  • kesinlikle bulamazsın

Oy: 1 6.7%
  • duadan başka şansın yok

Oy: 6 40.0%

• Kullanılan toplam oy
    15

hologram

Üye
13 YIL OLDU..UNUTMADIM..
ŞİRİNEVLER..BİR CAMİDE CÜBBELİ HOCAYI DİNLİYORUZ..
SOHBETLERİNİ TAKİP EDENLER BİLİR.
BAZEN AĞLATIR BAZEN GÜLDÜRÜR

İMAN MESELESİNİ ANLATIYOR..
SONRA YAŞANMIŞ BİR OLAYI..BEYNİME ÇAKILIYOR ANLATTIKLARI..
13 YIL OLDU..UNUTMADIM..UNUTAMADIM..
CÜBBELİ HOCA ANLATIYOR...
OSMANLI ZAMANI..
HEMEN HER CAMİDE ALLAH DOSTLARI..SOHBET VERİYORLAR..
YİNE BÖYLE BİR SOHBET ORTAMINDA BİR CAMİDE HOCA EFENDİ KONUŞUYOR.BİRİ GİRİYOR CAMİYE..ARKA SIRALARDA OTURUYOR.TABİ CEMAAT GÖRMÜYOR ADAMI HOCAYA DÖNÜK OLDUKLARI İÇİN.HOCA İSE KAPIDAN GİRENİ ÇIKANI GÖREBİLİYOR VE ADAMI GÖRÜR GÖRMEZ ŞAŞIRIYOR.ŞAŞKINLIĞININ NEDENİ İSE ADAMIN YÜZÜNDEKİ PEÇE..
BİR ADAM NEDEN PEÇE TAKAR Kİ?
ERKEK OLDUĞU BELLİ GÜR SAKALI VAR..AMA PEÇELİ..ŞAŞIRIYOR HOCA.SOHBET BİTER BİTMEZ ADAM ÇIKIYOR CAMİDEN CEMAAT GÖRMEDEN.HOCA ŞAŞKIN..ACABA DİYOR NEDEN PEÇE TAKIYOR.NAMAHREM DEĞİL.BİR SÜRE SONRA YİNE SOHBET EDERKEN AYNI PEÇELİ ADAM GİRİYOR CAMİYE..KÖŞEYE KIVRILIYOR.HOCA DAYANAMIYOR..YANINDA OTURAN BİRİNE SOHBETİN BİTMESİNE YAKIN DIŞARI ÇIKIP PEÇELİ
ADAMIN ODASINA GÖTÜRÜLMESİNİ TEMBİHLİYOR..
NEYSE SOHBET BİTİYOR.PEÇELİ ADAM ÇIKIYOR BİR KAÇ KİŞİ HOCANIN İSTEĞİ ÜZERİNE ZORDA OLSA ADAMI HOCANIN ODASINA GÖTÜRÜYORLAR.MİLLET DAĞILIYOR HOCA ODASINA GELİYOR. PEÇELİ ADAMA SELAM VERİYOR VE..YAHU SEN ERKEKSİN..YÜZÜNDE İSE PEÇE VAR..NEDİR BU İŞİN SIRRI..
NAMAHREM DEĞİLSİN..SAKALINDAN ERKEK OLDUĞUN BELLİ
DEYİNCE PEÇELİ ADAM HOCAM BUNU BANA SORMA DİYOR..
HOCA ISRAR EDİNCE BAŞINI ÖNE EĞEREK AÇIYOR YÜZÜNÜ..HOCA İKİNCİ BİR ŞOK YAŞIYOR.
ADAMIN YÜZÜNDE BEŞ PARMAĞIDA BELLİ BİR TOKAT İZİ.
BU İZİ BİR İNSANA NE KADAR HIZLI VURURSANIZ VURUN ÇIKARAMAZSINIZ.BELKİ KIZARIR MORARIR AMA BÖYLE BİR İZ İMKANSIZ..HANİ ISLAK BİR KUMA ELİNİZİ BATIRIRSINIZDA KUM GÖÇER ELİNİZİN KALIBI ÇIKAR YA.İŞTE ÖYLE..ELİN KALIBI ÇIKMIŞ ADAMIN YÜZÜNE..AMA NASIL.
ADAM SUSUYOR HOCA DİRETİYOR SONUNDA ADAM ANLATIYOR..
MEVLA ANLATTIRIYOR Kİ BELKİDE YÜZYILLAR SONRA BİZEDE ULAŞIYOR BU DEHŞET..BU İBRET..
ADAM BEN KEFEN SOYUCUSUYUM DİYOR..( CÜBBELİ BU MESLEKTE KALMADI ARTIK DEYİNCE GÜLÜYORUZ..)
MEZARLARDA CENAZE BEKLERİM..MİLLET DAĞILINCA MEZARA DALAR KEFENİ ALIRIM.YİNE BİR GÜN ÖĞLE VAKTİ BİR CENAZE GETİRİLİYOR.TABUTUN ÜZERİNDE YAZMA VAR ANLADIM CENAZE KADIN .NEYSE KURANLAR OKUNDU DUALAR EDİLİDİ VE MİLLET DAĞILDI.BENDE DALDIM MEZARA.MERTEKLERİ AÇTIM..BEMBEYAZ KEFEN GÖZÜKTÜ.SIYIRIP ALDIM.BİR BAKTIM Kİ BİR KEFEN DAHA VAR ÖLÜNÜN ÜZERİNDE.ŞAŞIRDIM.HER ÖLÜDE BİR KEFEN OLUR.BUDA NESİ.İKİNCİ KEFEN..SEVİNDİM TABİ..
ONUDA ALDIM.BİR KEFEN DAHA..İYİCE ŞAŞIRDIM.BİR ÖLÜDE ÜÇ KEFEN..NASIL OLUR..ONUDA SIYIRDIM.
BİR KEFEN DAHA..NE OLUYOR DEMEYE KALMADAN BİR EL ÇIKTI SURATIMDA PATLADI.İŞTE O ELİN İZİDİR HOCAM BU DİYOR.

TABİ HOCA ŞAŞKIN.HEMEN BU MESELEYİ ŞEYHİNE YAZIYOR.
BİR KADININ İKİ ÖRTÜSÜ VARDIR.BİRİ KOCA DİĞERİ KABİR.SALİHA BİR KADINMIŞ DEMEKKİ
ALLAH KABİRDE BİLE NAMAHREME GÖSTERMİYOR DOSTUNU.MEZARDA BİLE AÇILMAYI KABULLENMİYOR RAHMAN..
YA ŞİMDİKİ CANLI ÇIPLAKLAR.

HER NEYSE BENİ KAHREDEN OLAY BUNDAN SONRA BAŞLIYOR.

HOCANIN MEKTUBUNU ALAN ŞEYHİ KARŞILIK OLARAK BİR MEKTUP GÖNDERİYOR VE BİR SORU SORUYOR.DİYOR Kİ O KİŞİ İLE KARŞILAŞIRSAN SOYDUĞU MEZARLARI VA AHVALİNİ SOR VE CEVABI BANA BİLDİR.BİR SÜRE SONRA SOHBETE YİNE GELİYOR PEÇELİ ADAM.YİNE HOCANIN ODASINA ALINIYOR VE HOCA EFENDİ ŞEYHİNİN CEVABINI BEKLEDİĞİ SORULARI SORUYOR PEÇELİ ADAMA.
KAÇ MEZAR SOYDUN..?
ADAM DÜŞÜNÜYOR..HAFTADA ORTALAMA SOYDUĞU MEZARLARI AYA VURUYOR SONRA YILA SONRA KAÇ YIL SOYGUNCULUK YAPTIYSA ÇARPIYOR VE GALİBA ÜÇ BİN CİVARI..ADAM ÜÇ BİN ÖLÜ SOYMUŞ..
BU ARADA YAZI UZUN OLDU.HATIRLATAYIM.OSMANLI ZAMANINI ANLATIYORUZ..
KURANIN ANAYASA OLDUĞU PADİŞAHLARIN EVLİYA OLDUĞU HER MAHALLESİNDE ALLAH DOSTLARININ BULUNDUĞU,TV MELANETİNİN..BANKALARIN ÇIPLAKLARIN OLMADIĞI ZAMANI..

ADAM DEVAM EDİYOR..BU ÜÇ BİN ÖLÜNÜN.....?????????????????

BİLİRSİNİZ..ÖLÜNCE CENNETLİKLER SAĞA CEHENNEMLİKLER SOLA ÇEVİRİLİR..

BU ÜÇ BİN ÖLÜNÜN %90 I

(CÜBBELİNİN AĞZINDAN %90 ÇIKINCA BEN İÇİMDEN SAĞA DÖNÜKTÜ OSMANLI ZAMANI İSLAM ZAMANI
PEKİ ŞİMDİ NE KADAR ACABA DİYE BİR ŞEY SÖLİCEK DİYE GEÇİRDİM BİR AN
)

SOLA DÖNÜKTÜ DEYİNCE ŞOK OLDUM.BEYNİME ÇAKILDI.ÖYLEKİ 13 SENE OLDU UNUTAMADIM..

%90 I SOLA DÖNÜKTÜ..

ŞİMDİ DEYİN BANAKİ OSMANLI ZAMANI DURUM BUYSA ŞİMDİKİ AHVAL NE OLA.

BİR HACI ANNEMİZ VAR.İNSANLARA HEP ŞÖYLE DUA EDER.
ALLAH DİYEREK CANIN ÇIKSIN..
NİCE ALİMLER ÖLÜMÜN DEHŞETİNDEN KAYBETTİLER.İMANLARINI KURTARAMADILAR.ONUN İÇİN HEP BÖYLE DUA EDİN DER VE KENDİSİ İÇİNDE AYNI DUANIN EDİLMESİ İÇİN ADETA YALVARIR.

ŞİMDİ BİLMECE..

BU BİLMECENİN CEVABI NASIL OLURSA OLSUN FARKETMEZ.SADECE SÜNNETE UYGUN KAYNAKLI OLSUN YETER

O ZAMANDAN BERİDİR ARAŞTIRIRIM.SORARIM.DÜŞÜNÜRÜM.
BİLEN VARMI ALLAH AŞKINA SÖYLESİN.

ALİMLERİN BİLE KAYBEDEBİLDİĞİ BU

HAYATTAN SONSUZ ALEME TEVHİDLE

GİTMENİN GARANTİSİ NEDİR
?????

:crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying:

:crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying:

:confused1[1]: :confused1[1]: :confused1[1]: :confused1[1]: :confused1[1]:

:confused1[1]: :confused1[1]: :confused1[1]: :confused1[1]: :confused1[1]:

kadem

Profesör
Ce: Bu Bİlmecenİn Cevabini Verecek BabayİĞİt Varmi

bence hayır

islamveinsan

Doçent

S.a

Kainatta en büyük hakikat imandır...

Ve insan ı iman kurtarır... Amel değil..
Hiç kimse namazı ile zekatı ile orucu ile kurtulamaz..

İslamda liyakat yoktur... Hiç kimse yaptığı ecir ile ve sevabı ile bir kademeye yükselemez ve hak edemez...

Cennet in ucuz olmayışının sebebi bu olsa gerek...

Amel imandan bir cüz değildir...
Amel etmeyenin iman ı gitmez...

Senin söyledigine yakın bir tesbiti Üstad Bediüzzaman da görüyor; Ve diyorki - Kabirlere baktığımda 100 kişiden 1 inin kurtuldugunu gördüm....

Sonra zaman tarikat zamanı değil imanı kurtarma zamanıdır...Diyecek ve iman kurtarma gayreti içine girecek ,Allah ona Risalei Nuru yazmayı/yazdırmayı nasip edecek...

Mesela; Zina eden bir kadın deseki zina haramdır. Ben nefsime uydum yada çocuklarıma kıyamadım...
Ama bir kadın zina etmesin ama desinki bi kereden ne olacak...?
Birinci kadır tövbe ederse kurtulur... İkinci kadının iman ı gitti.....

Özellik le lbugün; Faiz denen illete bulaşmamak imkansız... Bende esnafım biliyorum sistem i öyle bir yerleştirmişlerki bankaya bulaşmamak imkansız birhal almış... Hemen hemen her müslüman bankaya bulaşmak zorunda.. Kimi memur mecbur kimi esnaf mecbur kiminin oğlu askerpara göndermek zorunda gibi.......

Şimdi iki hüküm var;
1- Bu çağda banka zaruret olmuştur faiz yememek kaydı ile helaldir
2- Banka/faizin her türlüsü haramdır... Biz zaruret miktarı bulaşıyor ve Allah a sğıınıyoruz...

Birinci de Kuran ve sünnet i seniyenin kesin emrinin yerine yeni bir kural kanun gelmiştir... bu fikir insan ı kafir eder... Dinden çıkar
İkini de ise günahkar olunur tövbe edilebilinir...

Kuran daki her emir ezelden geldigi için ebede gidecektir....
İmandan murad şüphesiz olarak kabul etmektir...
Amel etmek (namaz kılmak, faiz ) imandan bir cüz değildir...

O zaman Tam İman eden amel etmese bile kurtulabilir...
Tam amel eden iman ı tam olmaz ise bütün emekleri boşa gider...
(Yanlış anlaşılmasın kimse namaz kılmasın iman etsin faizi yesin iman etsin demek istemiyoruz... Amel ile kurtulamayacağına göre amelsiz çoh daha zor olabilir )

İman ise bir küldür bir cüzünü inkar eden hepsini inkar etmiş olur...

Selamatle.....

yasinerbu

Üye

hakiki Risale-i Nur talebesi imanla kabre girer.

Web sitesi
www.halidiye.com
Bu Bilmecenin Cevabını Verebilecek Var Mı ?

13 YIL OLDU..UNUTMADIM..
ŞİRİNEVLER..BİR CAMİDE CÜBBELİ HOCAYI DİNLİYORUZ..
SOHBETLERİNİ TAKİP EDENLER BİLİR.

BAZEN AĞLATIR BAZEN GÜLDÜRÜR : )
İMAN MESELESİNİ ANLATIYOR..
SONRA YAŞANMIŞ BİR OLAYI..BEYNİME ÇAKILIYOR ANLATTIKLARI..
13 YIL OLDU..UNUTMADIM..UNUTAMADIM..
CÜBBELİ HOCA ANLATIYOR...
OSMANLI ZAMANI..
HEMEN HER CAMİDE Allah DOSTLARI..SOHBET VERİYORLAR..
YİNE BÖYLE BİR SOHBET ORTAMINDA BİR CAMİDE HOCA EFENDİ KONUŞUYOR.BİRİ GİRİYOR CAMİYE..ARKA SIRALARDA OTURUYOR.TABİ CEMAAT GÖRMÜYOR ADAMI HOCAYA DÖNÜK OLDUKLARI İÇİN.HOCA İSE KAPIDAN GİRENİ ÇIKANI GÖREBİLİYOR VE ADAMI GÖRÜR GÖRMEZ ŞAŞIRIYOR.ŞAŞKINLIĞININ NEDENİ İSE ADAMIN YÜZÜNDEKİ PEÇE..

BİR ADAM NEDEN PEÇE TAKAR Kİ?
ERKEK OLDUĞU BELLİ GÜR SAKALI VAR..AMA PEÇELİ..ŞAŞIRIYOR HOCA.SOHBET BİTER BİTMEZ ADAM ÇIKIYOR CAMİDEN CEMAAT GÖRMEDEN.HOCA ŞAŞKIN..ACABA DİYOR NEDEN PEÇE TAKIYOR.NAMAHREM DEĞİL.BİR SÜRE SONRA YİNE SOHBET EDERKEN AYNI PEÇELİ ADAM GİRİYOR CAMİYE..KÖŞEYE KIVRILIYOR.HOCA DAYANAMIYOR..YANINDA OTURAN BİRİNE SOHBETİN BİTMESİNE YAKIN DIŞARI ÇIKIP PEÇELİ
ADAMIN ODASINA GÖTÜRÜLMESİNİ TEMBİHLİYOR..
NEYSE SOHBET BİTİYOR.PEÇELİ ADAM ÇIKIYOR BİR KAÇ KİŞİ HOCANIN İSTEĞİ ÜZERİNE ZORDA OLSA ADAMI HOCANIN ODASINA GÖTÜRÜYORLAR.MİLLET DAĞILIYOR HOCA ODASINA GELİYOR. PEÇELİ ADAMA SELAM VERİYOR VE..
YAHU SEN ERKEKSİN..YÜZÜNDE İSE PEÇE VAR..NEDİR BU İŞİN SIRRI..
NAMAHREM DEĞİLSİN..SAKALINDAN ERKEK OLDUĞUN BELLİ DEYİNCE PEÇELİ ADAM HOCAM BUNU BANA SORMA DİYOR..
HOCA ISRAR EDİNCE BAŞINI ÖNE EĞEREK AÇIYOR YÜZÜNÜ..HOCA İKİNCİ BİR ŞOK YAŞIYOR.
ADAMIN YÜZÜNDE BEŞ PARMAĞIDA BELLİ BİR TOKAT İZİ.

BU İZİ BİR İNSANA NE KADAR HIZLI VURURSANIZ VURUN ÇIKARAMAZSINIZ.BELKİ KIZARIR MORARIR AMA BÖYLE BİR İZ İMKANSIZ..HANİ ISLAK BİR KUMA ELİNİZİ BATIRIRSINIZDA KUM GÖÇER ELİNİZİN KALIBI ÇIKAR YA.İŞTE ÖYLE..ELİN KALIBI ÇIKMIŞ ADAMIN YÜZÜNE..AMA NASIL.
ADAM SUSUYOR HOCA DİRETİYOR SONUNDA ADAM ANLATIYOR..
MEVLA ANLATTIRIYOR Kİ BELKİDE YÜZYILLAR SONRA BİZEDE ULAŞIYOR BU DEHŞET..BU İBRET..
ADAM BEN KEFEN SOYUCUSUYUM DİYOR..( CÜBBELİ BU MESLEKTE KALMADI ARTIK DEYİNCE GÜLÜYORUZ..)
MEZARLARDA CENAZE BEKLERİM..MİLLET DAĞILINCA MEZARA DALAR KEFENİ ALIRIM.YİNE BİR GÜN ÖĞLE VAKTİ BİR CENAZE GETİRİLİYOR.TABUTUN ÜZERİNDE YAZMA VAR ANLADIM CENAZE KADIN .NEYSE KURANLAR OKUNDU DUALAR EDİLİDİ VE MİLLET DAĞILDI.BENDE DALDIM MEZARA.MERTEKLERİ AÇTIM..BEMBEYAZ KEFEN GÖZÜKTÜ.SIYIRIP ALDIM.BİR BAKTIM Kİ BİR KEFEN DAHA VAR ÖLÜNÜN ÜZERİNDE.ŞAŞIRDIM.HER ÖLÜDE BİR KEFEN OLUR.BUDA NESİ.İKİNCİ KEFEN..SEVİNDİM TABİ..
ONUDA ALDIM.BİR KEFEN DAHA..İYİCE ŞAŞIRDIM.BİR ÖLÜDE ÜÇ KEFEN..NASIL OLUR..ONUDA SIYIRDIM.
BİR KEFEN DAHA..NE OLUYOR DEMEYE KALMADAN BİR EL ÇIKTI SURATIMDA PATLADI.İŞTE O ELİN İZİDİR HOCAM BU DİYOR.
TABİ HOCA ŞAŞKIN.HEMEN BU MESELEYİ ŞEYHİNE YAZIYOR.
BİR KADININ İKİ ÖRTÜSÜ VARDIR.BİRİ KOCA DİĞERİ KABİR.SALİHA BİR KADINMIŞ DEMEKKİ
Allah KABİRDE BİLE NAMAHREME GÖSTERMİYOR DOSTUNU.MEZARDA BİLE AÇILMAYI KABULLENMİYOR RAHMAN..
YA ŞİMDİKİ CANLI ÇIPLAKLAR.

HER NEYSE BENİ KAHREDEN OLAY BUNDAN SONRA BAŞLIYOR.

HOCANIN MEKTUBUNU ALAN ŞEYHİ KARŞILIK OLARAK BİR MEKTUP GÖNDERİYOR VE BİR SORU SORUYOR.DİYOR Kİ O KİŞİ İLE KARŞILAŞIRSAN SOYDUĞU MEZARLARI VA AHVALİNİ SOR VE CEVABI BANA BİLDİR.BİR SÜRE SONRA SOHBETE YİNE GELİYOR PEÇELİ ADAM.YİNE HOCANIN ODASINA ALINIYOR VE HOCA EFENDİ ŞEYHİNİN CEVABINI BEKLEDİĞİ SORULARI SORUYOR PEÇELİ ADAMA.
KAÇ MEZAR SOYDUN..?
ADAM DÜŞÜNÜYOR..HAFTADA ORTALAMA SOYDUĞU MEZARLARI AYA VURUYOR SONRA YILA SONRA KAÇ YIL SOYGUNCULUK YAPTIYSA ÇARPIYOR VE GALİBA ÜÇ BİN CİVARI..ADAM ÜÇ BİN ÖLÜ SOYMUŞ..

BU ARADA YAZI UZUN OLDU.HATIRLATAYIM.OSMANLI ZAMANINI ANLATIYORUZ..
KURANIN ANAYASA OLDUĞU PADİŞAHLARIN EVLİYA OLDUĞU HER MAHALLESİNDE Allah DOSTLARININ BULUNDUĞU,TV MELANETİNİN..BANKALARIN ÇIPLAKLARIN OLMADIĞI ZAMANI..

ADAM DEVAM EDİYOR..BU ÜÇ BİN ÖLÜNÜN.....?????????????????

BİLİRSİNİZ..ÖLÜNCE CENNETLİKLER SAĞA CEHENNEMLİKLER SOLA ÇEVİRİLİR..

BU ÜÇ BİN ÖLÜNÜN %90 I
(CÜBBELİNİN AĞZINDAN %90 ÇIKINCA BEN İÇİMDEN SAĞA DÖNÜKTÜ OSMANLI ZAMANI İSLAM ZAMANI
PEKİ ŞİMDİ NE KADAR ACABA DİYE BİR ŞEY SÖLİCEK DİYE GEÇİRDİM BİR AN
)
SOLA DÖNÜKTÜ DEYİNCE ŞOK OLDUM.BEYNİME ÇAKILDI.ÖYLEKİ 13 SENE OLDU UNUTAMADIM..
%90 I SOLA DÖNÜKTÜ..
smiley5.gif
smiley5.gif
smiley5.gif

ŞİMDİ DEYİN BANAKİ OSMANLI ZAMANI DURUM BUYSA ŞİMDİKİ AHVAL NE OLA.
BİR HACI ANNEMİZ VAR.İNSANLARA HEP ŞÖYLE DUA EDER.

Allah DİYEREK CANIN ÇIKSIN..
NİCE ALİMLER ÖLÜMÜN DEHŞETİNDEN KAYBETTİLER.İMANLARINI KURTARAMADILAR.ONUN İÇİN HEP BÖYLE DUA EDİN DER VE KENDİSİ İÇİNDE AYNI DUANIN EDİLMESİ İÇİN ADETA YALVARIR.

ŞİMDİ BİLMECE..

BU BİLMECENİN CEVABI NASIL OLURSA OLSUN FARKETMEZ.SADECE SÜNNETE UYGUN KAYNAKLI OLSUN YETER

O ZAMANDAN BERİDİR ARAŞTIRIRIM.SORARIM.DÜŞÜNÜRÜM.
BİLEN VARMI Allah AŞKINA SÖYLESİN.

ALİMLERİN BİLE KAYBEDEBİLDİĞİ BU

HAYATTAN SONSUZ ALEME TEVHİDLE

GİTMENİN
GARANTİSİ NEDİR ?????

__

Alıntı..

nur_visal

Paylaşımcı
--->: Bu Bilmecenin Cevabını Verebilecek Var Mı ?

Bu güzel konuyu bizlere aktardığın için ellerin,yüreğin dert görmesin....Bilmecenin cevabına gelince emirlerini tutup,yasaklarından kaçtıktan sonra RAHMAN olan rabbimizin rahmetine sığınmak........

EGELI EFE

Doçent
--->: Bu Bilmecenin Cevabını Verebilecek Var Mı ?

Konu daha önce açılmış..Burdan devam edelim inş..

hasret

Asistan
bu güzel konu için tşk...öncellikle şunu söylemek istiyorum yukarda bir arkadaşımız hakiki risalei nur talebesi olursa gider demiş!!evvelen niçin risalei nur diye kayıtlanıyor saniyen mevladan başka kimse nasıl öleceğini bilmez salisen hepimiz dua edelim inş son nefeste imanımızı kaybetmeden ölürüz...

YAZIN İÇİN ALLAH RAZI OLSUN ÇOK HOŞ.
ALLAH(c.c) HARAM VE HELALLERİNİ UYGULADIKTAN SONRA YANİ GERÇEKTEN YAŞADIKTAN SONRA VE KALBİ ALLAH RIZASI İÇİN ATTIKTAN SONRA İNŞ.RABB'İM BİZEDE CENNETİNİ LUTFEDECKTİR.....
BİLEN VE GÖREN O 'DUR.
VESSELAM