Bu ayet evlilere mi sadece yoksa flört (sevgili) içinde geçerli mi?

dogus23

Üye
Nur suresi:26

Kötü kadınlar, kötü erkeklere; kötü erkekler de kötü kadınlara; temiz kadınlar temiz erkeklere, temiz erkekler de temiz kadınlara lâyıktır. O temiz olanlar, iftiracıların söyledikleri şeylerden uzaktırlar. Onlar için bir bağışlanma ve bolca verilmiş iyi bir rızık vardır.

(Bu ayette sadece evlilik için mi geçerli yoksa Flört (sevgili) ya içinde mi geçerli? yani flört (sevgili) yapmış bir kişi flört(sevgili) yapmamış bir kişi ile evlenebilir mi? veya flört (sevgili )yapmamış bir kişi önceden flört yapmış bir kişi ile evlenebilir mi?)

"Çünki sevgili olaylarında el ele tutuşmalar vs şeyler oluyor böyle yapmış birisi ile yapmamaış birsi evlenebilir mi? çünkü flört yapmış birsinin sadık kalması zor olabilir "

ihvanistanbul

AkhenAton
Sana bir kaç sorum var?

1. Daha önce donanımhaber forum konu dışında takıldın mı?
2. Yaşın 18'in altı mı?
3. Amacın ne?

dogus23

Üye
Donanımhber ne alaka ki
18üstiyüm
Amacım bilgi edinmek bilgin yoksa cevap vermezsin olır biter

dogus23

Üye
Donanımhber ne alaka ki
18üstiyüm
Amacım bilgi edinmek bilgin yoksa cevap vermezsin olır biter

adams77

Kanalizasyoncu
"Çünki sevgili olaylarında el ele tutuşmalar vs şeyler oluyor böyle yapmış birisi ile yapmamaış birsi evlenebilir mi? çünkü flört yapmış birsinin sadık kalması zor olabilir "

bu sözler size mi ait dogus23, bilgi edinmek istediğinizi söylemişsiniz fakat bilgi edinmekten çok bilgi vermeye gelmiş gibisiniz.

dogus23

Üye

bu sözler size mi ait dogus23, bilgi edinmek istediğinizi söylemişsiniz fakat bilgi edinmekten çok bilgi vermeye gelmiş gibisiniz.

Yahu fikir söyledim niye bu kadar sorgulıyorsunuz ki bilyorsanız boş kalsın lütfen ya yeter ama

dogus23

Üye
bizde fikir belirtiyoruz neden agresif davranıyorsun ki!!

Ben cevap istiyorum soruya soru olarak yorum yapılmaz veya bir soru eleştirilmez soru sorulmuşsa cevabı biliniyorsa verilir bilinmiyorsa verilmez bu kadar basit ve net ister verin ister vermeyin ya allah allah

adams77

Kanalizasyoncu
hem soruyu sormuşsun hemde cevabı vermişsin zaten :)

madem soruya cevap istiyorsun peki vermeye çalışalım o vakit,
flört yapmış bir kişi flört yapmamış bir kişi ile evlenebilir.
evlenmiş bir kişi evlenmemiş bir kişi ile evlenebilir.
flört yapmamış bir kişi flört yapmış bir kişi ile evlenebilir.
evlenmemiş bir kişi evlenmiş bir kişi ile evlenebilir.

bu soruyu sormandaki maksadı çözemedim, insanlar hayatları boyunca hata yapabilirler önemli olan hatalarından dönmeleridir. olaya hangi mantık çerçevesinden baktığını izah edersen belki seni anlayabilir ve daha mantıklı cevaplar vermeye çalışabiliriz.

burayı hiç çözemedim zaten, sadık olmak yada olmamanın flört ile ne alakası olabilir ki? günde 5 vakit namaz kılıp sadık olmayan insanlar var, mülk Allahındır diyip kiraya verenler var.

cemaliii

Kıdemli Üye
Bu ayette size bırakılmış bir tercih yok. Böyle yapabilirsiniz demiyor. Siz iyiyseniz karşınıza iyi çıkacak kotuyseniz kötü çıkacak diyor. Ve evli bekar zaman dilimi vs yok. Olacağı söylüyor sadece.

Hakperest

Kıdemli Üye
Valla *****lanmış birini tercih etmemekte fayda var
Peygamber efendimiz bekarları tavsiye etmiştir
Bir kere kalbi başkasına açılmış biri seni hep kıyaslayacak
Ve eksik kaldığın yanlarından nefret edecektir

dogus23

Üye
yıldızlı yer neyki anlamadım yok ben zina yapmış demiyorum sadece çıkmış birisi gerçi kıyaslama olablilir