Bozulan Televizyonun Esrarı

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
Bozulan Televizyonun Esrarı

Bir dostum anlatmıştı. Bir tanıdıklarının evlerinde televizyon arıza yapmış, tamirci gelip TV'nin arkasını açmış ki bir sürü ekmek kırıntısı...

Tabi kimin yaptığını hemen anlamışlar. Evin 4 yaşındaki yaramaz kızı.

Bu olay bizim ailemizde gerçekleşse, ilk göstereceğimiz tepki genellikle öfkeli bir davranıştır. Tamircinin yanında bağırır, çağırır belki de çocuğu orda döveriz.

Fakat anne öyle yapmamış, çocuğuyla konuşmayı denemiş ve öğrendiklerinden sonra hüngür hüngür ağlamaya başlamış. Çocuk ekranda Afrika'daki aç çocukları gördükçe mutfaktan ekmek alıp TV'nin açık bulduğu tek yerinden, arkasındaki ızgaralardan içeri atıyormuş... (Alıntı)

HuBeyB

Asistan
Allah cümle ümmeti Muhammede Böyle çocuklar nasip etsin ve Bizleri de bu çocuklara layık ana baba eylesin inşallah .

"haTTat"

Paylaşımcı
Çocuk masumiyeti. O saf kalplerin ileride o aç cocukları açlığa mahkum eden, insanları yerinden yurdundan eden canavarlara dönüştüğünü düşününce bi garip oluyorum. :(

ALPERTUNGA

Üye
haTTat' Alıntı:
Çocuk masumiyeti. O saf kalplerin ileride o aç cocukları açlığa mahkum eden, insanları yerinden yurdundan eden canavarlara dönüştüğünü düşününce bi garip oluyorum. :(
insan nasıl eğitilirse öyle yaşar qqq