Boğaz ağrısını evde nasıl tedavi edersiniz? | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Boğaz ağrısını evde nasıl tedavi edersiniz?

efruz

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
14 Ağu 2009
Mesajlar
5,170
Puanları
113
Basit bir tedavi gerektiren boğaz ağrısını doktora gitmeden ve antibiyotik kullanmadan evde kolayca iyileştirebileceğinizi biliyor musunuz?


Ehow isimli internet sitesinde yer alan habere göre, aynı zamanda "faranjit" olarak bilinen boğaz ağrısına virüsler, bakteriler ya da sigara ile kirleticiler gibi faktörler yol açıyor. Antibiyotik ya da diğer reçeteli ilaçlar ile tedavi gerektirmeyen boğaz ağrısının basit müdahalelerle kendi kendine tedavi edilebileceği açıklandı. İşte evde boğaz ağrısını tedavi etmenin yolları:
1. Ekten maddesi Ibuprofen, Naproxen, Acetaminophen olan ağrı kesici ve ateş düşürücü alın. Bu ilaçlar ateşinizin düşmesine ve ağrınızın azalmasına yardımcı olacaktır.
2. Bir çay kaşığı tuz ile bir su bardağı ılık suyu karıştırın ve gargara yapıp, tükürün. Kesinlikle içmeyin. Ilık tuzlu su boğazınızı yıkayacak, boğazınızdaki rahatsızlığı azaltacak. 3. Bol bol ılık, serin ya da oda sıcaklığında saydam sıvılar tüketin. Süt ürünleri gibi boğazınızdaki tahrişi artıracak ya da boğazınızda gıcık yapacak yiyecek ya da içeceklerden uzak durun. 4. Pastil ya da katı şeker emerek ağzınızı ya da mukoza zarını nemli tutun. Ayrıca ağzınızı sık sık temiz, ılık suyla çalkalayabilirsiniz.
 
Üst