Bizim Trafik Polislerimizde bi Alem..

hilal84

Üye
Göztepe soyak site'sinin önünden yürüyorum...birden polis bir bmw'yi durdurdu...polislerden biri indi digeri de icerden bakiyor, ben de yana döndüm bakiyorum öyle, enteresan geldi adam sarhos falandi, biraz bakiyim eglenirim diye düsündüm...içerideki polis birden megafonla seslendi; " önüne dön, önüne dön, kendi tipine bak sen soytarı... "

mecidiyeköy'de bir sabah erken,polis otosu arabanin tekine sesleniyor" zabahinan ceza yazdirma zabahinan " (sabah ile demek istiyor)

Söförün biri trafik sıkısık iken park yasagi olan yere direksiyonu kirar vedurur...polis; "beyaz uno çek kardesim park yasak" ....gibilerinden bir anons yapar... söför el kol hareketleri yardimiyla "abi ekmek almaya geçiyom hemen çikacam" der!...yarim saat kadar sonra elini kolunu sallaya sallaya çikinca polis anonsu patlatir..."beyaz uno ekmek nerde lan ?"

polisler arabayi sürenin tipine göre hitap etmesini de bilirler ; - sarisin bayan saa çeker misiniz diyorum lütfen.. beyefendi... biyikli... bekleme yapma deri ceketli.. et benli.. hade..duymuyormusun lan gözlüklü zibidi

olay çankaya'da geçiyor...ankarada patates sogan satan megafonlu bir kamyonet,polis anons yapiyor...06 mn 1945 ilerleeeeeee kamyonetin megafonundan cevap geliyor..... okeyyyyyy..................

kadikoy kusdili'ndeki dort yol agzinda trafik çok sıkışık oldugu için surekli polis otosu bekler. trafik polisleri megafonla bagirarak trafigi idare ediyolar iste. neyse bagiriyo eleman "34 pts 723 lutfen saga çek" o sirada ordan geçmekte olan oteki trafik otosu megafonla espiri yapiyor bunlara: "lutfenini yiyim senin, bu ne kibarlik lan mistafaa?"

atakoy'de bir arkadasimda sabahlamistim. sabah otobuse bincem ama mekani bilmedigim için duragi sorcak birilerini ariyorum. kimseler geçmiyo, neyse sonunda bir polis otosu gordum. tarif ettiler duragi: "su bakkali gec ilerle, agacin ordan saga kir ordan sola..." tesekkür edip yurumeye basladim. biraz yürümemistim ki arkadan bir megafon: -"oglum agacin ordan sola kirsana lan, bak bak bak dinniyomu hiç, hussalooo" duragi bulana kadar ekip otosu arkamdan bagirip durdu.

bir trafik polisi incisi daha...bu sefer ankara'dayiz, ziya gokalp'deki ustgecitten gecmekteyiz. altimizda, pamukbank'in önünde duran ekip otosununmegafonundan cikanlar aynen soyle: " ticari devam etms 489 devam et! isitme engelli devam et!" (bilmeyenler için: isitme engelli vatandaslarimiz in arac plakalarinda ozelbir isaret bulunmakta!)

(Alıntıdır)