Bize Bir Şey Olmaz... | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Bize Bir Şey Olmaz...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
12 Mar 2013
Mesajlar
10,282
Puanları
83
HAMİT Göksu isimli vatandaş, bir habere gönderdiği mailde şöyle demiş: “Bize bir şey olmaz (lafı) Türklerin ölmeden önce en çok kullandığı cümledir.”Çok doğru bir söz, sanki
Türkiye’yi anlatıyor, özetliyor…

Vaktiyle İstanbul’u deniz kumuyla yapılmış çürük binalarla, apartmanlarla dolduran zihniyetin bahanesi… Bir şey olmaz bir şey olmaz…

Pamukova’da, hızlandırılmış trenin devrilip bir yığın insanımızın can vermesi… Bir şey olmaz!

Soma maden kazası… Bir şey olmaz!

Konya’da Zümrüt apartmanının durup dururken çöküp yüz kişiye mezar olmasından önce… Bir şey olmaz yahu!

Samsun’dan Hopa’ya kadar sahilde yapılan yollar ve aşırı betonlaşma ve yapılaşma yüzünden; yağmur yağınca seller olması, menfezlerin tıkanması, bazı binaların çökmesi, canların gitmesi… Bir şey olmaz!

Türkiye günün birinde parçalanırsa, bu felakette bize bir şey olmaz lafının büyük rolü olacaktır.

Suriye savaşı korkunç boyutlara ulaştı, iç savaş olmaktan çıktı, Rusya hava kuvvetleri gönderdi, İran askerleri Esed safında savaşıyor, Fransa uçak gemisinden bombardıman ediyor, yer yerinden oynuyor, sadece bizde üç milyon mülteci var… Yahu merak etme sen, bize bir şey olmaz be! (Öyle mi be!)

Daha şimdiden başladı, yarın büyük bir savaş olunca, doğalgaz kesilecek… Kışı soğuğunda kesilirse ne yaparız?.. Bize bir şey olmaz!

Büyük Marmara ve İstanbul depreminin ayak sesleri duyuluyor. Bu deprem gerçekleşirse ne olur? Bize bir şey olmaz mı?

Hastahane, doktor, hemşire, yatak, eczahane sayısı aritmetik diziyle artarkan, hasta sayısı geometrik diziyle artıyor. Halk, sağlığa zararlı gıda ve meşrubattan, aşırı ilaç tüketiminden zehirleniyor sinsice… Abi sen tedirgin olma üzülme bize bir şey olmaz!

Okullarımız ve üniversitelerimiz vasıflı, güçlü, üstün, ahlaklı, faziletli genç nesiller yetiştiremiyor… Bize bir şey olmaz!

Müslümanlar, dindarlar için söylüyorum: Namaz kılanlar, oruç tutanlar azınlığa düşmüş, dindarlık geriliyor… Bize bir şey olmaz!

İstanbul’un nüfusu otuz milyonu geçmiş… Bize bir şey olmaz!

Rantçılar iyice kudurdu, azdı… Bize bir şey olmaz!

İstanbul’da trafik sıkıntısı had safhada, evden işe işten eve günde dört saat kaybedenler çok… Bunun sonu ne olacak? Dert edinme bunu sen, bize bir şey olmaz!

Ahlak, insanlık, vicdan, görgü, nezaket, kibarlık irtifa kaybediyor… Bize bir şey olmaz!

Bize bir şey olmaz diye diye batıyoruz da çoğumuzun bundan haberi yok.Mehmed Şevket EYGİ
 

fakiri

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
14 Ocak 2007
Mesajlar
15,969
Puanları
83
1960-1970'li yılarda Milli Gazeteye müthiş düşman olan ve masonların finki attığı AP'yi destekleyen bu makalenin sahibi M.Ş.EYGİ de o zamanlar Türkiye'ye bir şey olmaz diyenlerdendi !
 

lafons7275

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
19 Şub 2013
Mesajlar
21,533
Puanları
83
Allah'ın dediği olur.
 
Üst