Biz niye böyle olduk?

Yahayy

Kıdemli Üye
Sen islamı tebliğ ediyorum diye cukkanı doldurmayı bitirip, din yalnız Allah'a has kılınıp rızası için tebliğ edilince düzelir Father Hatip ve mitoz yavrusu Jr Hatip.
Önce kendinize düşeni yapıp Allahın dini üzerinden para kazanmayı bırakın.

Teblip edenlerin ücret almaması Kuran ile sabit bir hükümdür, bu açık hükmü bile görmeden servet peşinde koşuyorsunuz

İlim Talebesi

Yasaklı
Hoca twitterda böyle yazanlara şu ifadeyi kullandı:

ŞARLATANLAR :)

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
doğru bu adam dinden kazanıyor 600 milyar alıyormuş din tüccarlığında para var evet hayy mezhepsiz bidat ehli belkide vehhabi ama doğru söylüyor bu adam din tüccarı kadın erkek karışık din programı yapıyor

Yahayy

Kıdemli Üye
Hoca twitterda böyle yazanlara şu ifadeyi kullandı:

ŞARLATANLAR :)
Slogan atacağına doğrusunu yaz kardeşim tebliğ ücretle yapılmaz Allah bunu yasaklıyor 1.
Hanifi mezhebinde ücretli imamlık bile caiz değil insanları kandırmayın.

elbiss

Ordinaryus
Ülkedeki yerel kanalın bir program akışı süreci içerisinde Din üzerine konulu bir sunum...

Kanalları insan seçerken Kumanda insanın elinin altında izlemek isteyen izleyebiliyor izlemek istemeyen kumandasının düğmesine basıp değiştirebiliyor...insanların hür özgür iradesi altında olabilecek bir durum...

Program akışı üzerinden ücret alınması kişinin kendi insiyatifinde olan bir durumdur...Din üzerinden kişileri yargılamamak gerek ...eğer güzel bir akış ve din anlatımı var ise ve bu akıştan kazanım sağlayan manevi anlamda dünyasını genişleten insanlar var ise hem anlatan kişi adına hemde kazanan adına verimlidir..Tecellisi ve yargılaması insanlara değil ALLAH a aittir.

İnsanlar görüşlerini ,ifadelerini belirtebilirler fakat kişilerin sosyal hak ve hüvviyetlerini ezmeden...

Maksat...
Böyle-Öyle-Şöyle-Söle gibi terimler değildir bunlar sadece bu terimlerin anlamdaşlarıdır önemli olan İNSANLIK olarak birbirimize ne kadar yardımcı olabileceğimizdir...

Orada diyor...

İNSANLIK NEREYE GİDİYOR DİYE??...

Bak daha yeni olay oldu....

Marketin Camına Kar Topu gelip Marketin camı kırıldı diye İNSAN Mahsum bir canı aldı... REVA mı yani....Bir CAM İNSAN dan daha mı değerli?....Bu mu İNSANLIK denilen olgu.....? İNSANLARın hayatlarında öğrendikleri güzellikler bunlar mı?...

Bir Cam kırılmışsa ne olur ki?...

Yerine yenisi takılabilir ama o cam yüzünden bir İNSAN ölmüşse....O insanın yerine birini getiremezsiniz?....O insan evli mi bilmiyorum eğer evliyse geride ACILI bir eş bıraktı....eğer çocukları var ise geride YETİM evlatları kaldı.....devamında geride bir CAM yüzünden Acılı ANA VE BABA kaldı....bu mu yani İNSAN denilen DEĞER olgusu....

Bir anlık ÖFKEYE KİBİRE HASRETE KİNE ENGEL OLAMAYAN İNSAN HİÇ BİR İNSANA DEĞER VERMEYİ BAŞARAMAZ...

İNSAN SEVMEYİ BAŞARABİLMELİ BUNU BAŞARAMADIĞI SÜRECE NE KENDİSİNE NEDE BAŞKASINA SAYGI DUYMAYI BAŞARABİLİR...

Böyle.

elbiss

Ordinaryus
Hayat denilen olgu bir anlık heyecan yada eğlenceden ibaret değildir kaldı ki Hayat ve Yaşam ŞAKA yı sevmez.....Hayat ve Yaşam aksine ciddi olmayı ve özverili olmayı ister...

Elbette yeri geldiğinde insan eğlenecek elbette insan yeri geldiğinde şakalaşacak fakat herşeyin bir ölçütü ve tutarı kadarıylan olabilmesi önemli....Hayatta nasıl israftan kaçının deniliyorsa bizler israfı sadece YEMEK üzerine anlıyoruz...

Oysaki fazla gülmek israftır...fazla söz etmek İSRAF tır...fazla lokma yemek israftır...vb...

İSRAF hayatın kendisiyle bütünleşir...Peygamberimiz aşırıya gitmekten ve fenalık yapmaktan bizlere sakınmamızı söylerken ve ifade ederken İNSANLIK olarak değer ve ölçütü sanırım pek anlayamadık gibi....Mevlam İNSANLIK için yardımcı olsun inşallah......

İnsanlığın durumu hepimiz adına pek iç açıcı gözükmüyor gibi...DÜNYANIN genelinde oldukça büyük problemler ve sıkıntılar mevcut var olan Eğitim sistemlerinde oldukça sıkıntılar mevcut sanırım insanlar ALLAH ı ve Din i artık eskisi kadar anlatmıyor olsa gerek yoksa ALLAH KORKUSU olan bir İNSAN aşırılığı ve ölçütlülüğü bilir...

Sanırım İNSAN SEVGİ yi epey zaman Önce kaybetmiş gibi...

Hocamızın Dini anlatımlarını seviyorum en azından ALLAH ı bahsedip güzel şeyler için sözlerini sarf ediyor...Maşallah.

ALLAH bozmasın..

Böyle.

elbiss

Ordinaryus
Hazır Söz açılmışken....

NUH KÖKLÜ ye

54e4820f9790e8a357a7e211.jpg

ALLAH tan rahmet dilerken geride kalan Acılı ve Hüzünlü AİLESİNE SABIR lar diliyorum....Mekanı Cennet olur İnşallah...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gazeteci Nuh Köklü kartopu oynarken öldürüldü!

Kadıköy'de arkadaşlarıyla kartopu oynarken camına kartopu isabet eden esnaf tarafından bıçaklanan Gazeteci Nuh Köklü hayatını kaybetti. Görgü tanıklarının yaptığı açıklamaya göre saldırgan "Ben deliyim, size gelir silah sıkarım, yarın da hapishaneden çıkarım..." dedi. Yeldeğirmeni Dayanışması'nın açıklamasına göre öldürülen gazeteci Nuh Köklü'nün son sözleri şöyle: "Ne olur bu bir rüya olsun..."

Olay, dün saat 20.30'da Kadıköy Yeldeğirmeni Mahallesi, Karakolhane Caddesi'nde meydana geldi. İddialara göre, Gazeteci Nuh Köklü sokak üzerinde bir grup arkadaşıyla kartopu oynamaya başladı. Bu sırada atılan kartoplarından biri sokak üzerindeki aktar dükkanının vitrin camına isabet etti. Duruma sinirlenerek dışarı çıkan işyeri sahibi Serkan Azizoğlu ile Köklü ve arkadaşları arasında tartışma yaşandı. Tartışma sırasında dükkana giren Azizoğlu bu defa elinde bıçakla dışarı çıkıp Nuh Köklü'yü göğsünden bıçakladı.
Ağır yaralanan Nuh Köklü, arkadaşları tarafından olay yerine çağırılan ambulansla Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Ambulansta kalbi duran ve tekrar çalıştırılan Köklü, hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi.
ŞÜPHELİ DE HASTANEYE KALDIRILDI

Olayın ardından gazeteci Nuh Köklü'nün arkadaşları ve vatandaşlar, tehditler savurmayı sürdüren şüpheli esnaf Serkan Azizoğlu'nu darp etti. Olay yerine gelen polis ekipleri de, Azizoğlu'nu gözaltına alarak Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürdü.

Nuh Köklü'nün son sözü: 'Ne olur bu bir rüya olsun' (SÖZÜN BİTTİĞİ YER)

Böyle.

elbiss

Ordinaryus
SESSİZ AMA ANLAMLI BİR DURUŞ İÇİN ......

SOMA için Profilimdeki SİYAH KURDELEMİ burada olduğum sürece hiç çıkarmayacağım diye kendime SÖZ verdim ve Ben SÖZ lerimi Tutan biriyim...Tıpkı geçmişte METNOS için verdiğim SÖZ gibi ....RÜYARENA METNOS FC Bilen bilir.. SOMAYI herkes unutsada ben unutmayacağım demek ki oradaki SİYAH kurdele epey zaman Bize bir çok giden Mahsum insanları anlatacak gözüküyor.....

kudele.jpg

Böyle.