Biz Dinimizi Yaşadığımızı Zannediyoruz!

çelebiler

Kıdemli Üye
Bu çok fazla insafsızca bence
Ve izlememek için ciddi bi bahane =)
"hareketleri abartılı duruyor" demiştin.Hareketlerinden belli zaten durumu.
Dinlemesem böyle söyleyebilir miyim?Bu videoyu dinleyemedim sesi çıkmadı ama başka videolarını bir süre izlemiştim.Kısa bir süre tabi ki.
Başka videolarında inanılmaz gafları var.Son derece kaba ve bunları hep bilgiç tavırlarla yapıyor.Malesef dinleyenler de cahil sanırım (sizi tenzih ederek söylüyorum) kimse itiraz etmiyor.
Sonra "eskiden İslami kesim daha bilinçliydi" diye yakınıyoruz.Malesef irfan ve hikmet kayboldu.Dinlediklerimin içinde bir tanesi de demedi ki "sevin çocuklarınızı" diye "öpün çocuklarınızı,sarılın sıkı sıkı sevginizi hissettirin onlara,sevgilerini kazanın" anne babasının sevgisini hisseden çocuk bakın bakalım anne babasının sözünden çıkabiliyor mu hatta anne babası ona bir söz söyleme ihtiyacı duyuyor mu?O sevgiyi hisseden çocuk anne babasının kendisinden ne istediğini de bilir ona birşey söylemeseler de.
Çocuk yetiştirmekle alakalı bir konuşmasını dinlemiştim,ona istinaden söyledim yukarıda yazdıklarımı.Konu kızların baş örtüsüne alıştırılmasıydı,çok acayip kötüydü.

çelebiler

Kıdemli Üye
Telefonda sesi çıktı dinledim 4 dakika,şimdi bu dört dakikayı hayatımdan çıkarmak için kendime güzel bir kahve yapıp acil terapi uygulamalıyım.

spesifik

آزادی قید و بند
"hareketleri abartılı duruyor" demiştin.Hareketlerinden belli zaten durumu.
Dinlemesem böyle söyleyebilir miyim?Bu videoyu dinleyemedim sesi çıkmadı ama başka videolarını bir süre izlemiştim.Kısa bir süre tabi ki.
Başka videolarında inanılmaz gafları var.Son derece kaba ve bunları hep bilgiç tavırlarla yapıyor.Malesef dinleyenler de cahil sanırım (sizi tenzih ederek söylüyorum) kimse itiraz etmiyor.
Sonra "eskiden İslami kesim daha bilinçliydi" diye yakınıyoruz.Malesef irfan ve hikmet kayboldu.Dinlediklerimin içinde bir tanesi de demedi ki "sevin çocuklarınızı" diye "öpün çocuklarınızı,sarılın sıkı sıkı sevginizi hissettirin onlara,sevgilerini kazanın" anne babasının sevgisini hisseden çocuk bakın bakalım anne babasının sözünden çıkabiliyor mu hatta anne babası ona bir söz söyleme ihtiyacı duyuyor mu?O sevgiyi hisseden çocuk anne babasının kendisinden ne istediğini de bilir ona birşey söylemeseler de.
Çocuk yetiştirmekle alakalı bir konuşmasını dinlemiştim,ona istinaden söyledim yukarıda yazdıklarımı.Konu kızların baş örtüsüne alıştırılmasıydı,çok acayip kötüydü.
Kızların başörtüsüne araştırılmasına mı karşısın anlamadım =)
Videoları genelde dinliyorum izlemiyorum
Fazla beden dili kullaniyor ama bu kendine has
Süreklilik var yani
Hasıl-ı teşhis koymak da fazla abartılı =)

çelebiler

Kıdemli Üye
Amma abarttın hae
Biraz müslümanca davran yahu
Kibrin bu kadarı da fazla
Müslümanca davranmak yanlışları hayatından çıkarmak değil midir?Ben de bunu yaptım.
Neden kibir olsun?Beni bu kadının okuduklarını okumadan bu kadının söylediklerinden çok daha iyi yetiştirmiş ebeveynlerimin olduğunu görüyorum ve bana anlatılan öğretilenlerin doğru olduğunu fark edip bunu dile getiriyorum.Üslubum alaycı olabilir ama ortada da hayranlık duyulacak birşey de yok.Tam tersi eleştirilecek bir durum var.Eleştiri yaparken de alaycı olmamın sebebi bu gibi insanları hayatımın her yerinde görüp yanlışları sebebiyle uyardığım halde onların uyarılarıma kulak vermeyip sürekli hatalar yapmaya devam edip bu hatalarından dolayı sürekli yine bana sızlanmaları.Yani ne söylesem fayda etmedi yakın çevreme çok şükür kimse de telafisi mümkün olmayan durumlara da düşmedi ama vakit kaybettiler çok daha güzel,mutlu yaşamak varken bu gibi yanlış karar ve kurallara uyacağım ve iyi birşeyler yapacağım diye hatalar yaptılar.
Bu kadar açıklama yapmadan en son söyleyeceğimi en başta söylediğim için senin de böyle değerlendirmen doğal aslında ama kibirden değil tecrübelerime göre böyle söylüyorum.
Bu konu da önemli bir konu geliştirebilirsek çok iyi olur.

çelebiler

Kıdemli Üye
Kızların başörtüsüne araştırılmasına mı karşısın anlamadım =)
Videoları genelde dinliyorum izlemiyorum
Fazla beden dili kullaniyor ama bu kendine has
Süreklilik var yani
Hasıl-ı teşhis koymak da fazla abartılı =)
Başörtüsüne değil,insanların başka birileri tarafından birşeylere alıştırılmaya çalışılmasına karşıyım.Alıştırmak bir kandırmacadır.
Videodaki hanımefendi de aslında aynı şeyi söylüyor fakat onunkisi "daha güzel kandırın" der gibi olmuş.
Bence beden dili kullanmıyor,anlamsız ve abartılı hareketler yapıyor.Böyle anlamsız ve abartılı hareketler yapan kişiler hakkında da herkes bir teşhis koyabilir.