Birliktelik ve BARIŞ adına ( ÖNERİ dir)..

elbiss

Ordinaryus
Hayat yaşam karelerimiz içerisinde insanlar olarak bir çok konuda yer yer hatta zaman zaman ayrışmalar yaşamaktayız fakat çogu zaman bu ayrışmaların çok büyük bir bölümü kurallar kanunlar ve hukuklar anlamında bizleri düzene birlikteliğe ve barışa beraberinde getirmektedir....

İnsanların uzun yıllar evvel dogayı ve evreni tanımadaki başarı yada başarısızlık anları çoğu zaman sonra kendini BİLGİYE ve ÖĞRENMEYE bıraktı...

Zamanların dönem ve evrelerinde İNSANLIK bir çok güzel peygamberleri tanımaya başladı ve en önemlisi ise Peygamberler aracılığı ile İNSANLIK YÜCE ALLAH ını yakınen tanımaya başladı...

Hayatın ve yaşam akışının sürdürülebilmesi için Muhteşem Tasarım Şah eseri olan Dünyanın Kuralları ve beraberinde ise Zincir Saygı halkaları vardır bu halklardan birinin eksikliği Dünyayı yani Evreni kendisini yaşanmaz hale getirebilir...

Bugünlerin Modern Dünyasında aslında çok önceden aşılması gereken sorunları aşamadığımızı görmek şahsen İNSANLIK adına oldukça üzücü bir durum...

Demokrasinin hak ve temel öğretilerini bahsederken aslında gerçekte Demokrasinin gereklilik İLKELERİN DEN hiç haberdar olmadığımızı farketmekte oldukça ÜZÜCÜ bir durum...

İnsanlık Yüce Yaratıcı tarafından SINAV üzere denenirken bu SINAV ın kurallarının olacağının söylenmesi ve bizzat davranış ve uygulama anlamında Peygamberlerinde tasdik edip yapabilmesi bizlere bir NİZAM VE DÜZEN in haberini veriyorlardı...

BARIŞ ın SEVGİ nin HOŞGÖRÜNÜN ve KOŞULSUZ ŞARTSIZ ADALETİN en yegane temeli İNANMAK tan geçiyordu İNANMAK İNSANLIĞIN İMANI derecesinin yüksek kabiliyet basamaklarını gösteriyordu...

iNSANLAR arasında farklılık yoktu ayrıcalıkta yoktu fakat insanı ALLAH ile yakınlaştıran en temel FAKTÖR ALLAH için DOGRU VE HAKİKATİ yapmak ve sunabilmekti....ALLAH ın HOŞNUT olabileceği değer ve maneviyatlar İNSANLIĞIN en büyük kazanımı olacaktı...

Bazen çogu zaman ayrımları yaparken karıştırma yapabildiğimizi düşünüyorum aslında Temel neden ve sorunları irdeleyip akılcı gerçekten istenerek bir ÇÖZÜM düşünüldüğünde İNSANLIK çok güzel cevaplar bulabiliyor...

Dünya Hayatına gelmiş geçmiş TÜM PEYGAMBERLER MUHTEŞEM HARİKA VE HATTA OLAGANÜSTÜLER....

Özellikle TÜM PEYGAMBERLERİME İNSANLIK için katkıları ve emekleri adına HUZURUNUZDA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM...

Tüm peygamberlerime VEFA borcumu sunmak benim için önemliydi...Sonrasında her an için ALLAH ıma ŞÜKÜRLER olsun diyorum....Ben derken sizlerde bu yazıyı okurken sizlerde benimle eşlik etmiş olacaksınız ki o yüzden bu yazıyı ÖZENLE yazdım...

Bu yazıyı okuduktan sonra AHTE VEFA yani SÖZE İCABET etmek oldukça önemli...yani sizler o yazıyı okurken söz vermiş oluyorsunuz...Burada belki yazıyla sizi Doğruya götürmeye haberiniz olmadan SEVK ettim fakat olması önemliydi...Bazen İNSANLIK olarak birbirimize yardım edebilmemiz çok önemli...

Ben Mükemmel biri değilim ve hayatım boyuncada hiç olamam bazen ben hata yaptıgımda siz bana yardım edeceksiniz bazende başkaları için biz eğer genelde İNSANLIK hata yapıyor ise genel olarak DOĞRULAR için ÇÖZÜM üretebilmeliyiz...

Yaşanılan Karikatür olaylarının özellikle bir DİN için önem ARZEDEN PEYGAMBERE olunca yanlışlara dogru diyemeyiz...

Bu ifadelerin çizimsel görsellerin zamanla şiddet ve öfke doğuracağını bununla beraber Öfke ile zarar verebileceğini ve zararın ardından da savunma tezi ile ırkçılıkla farklı yaşam karelerinin ve hatta mazallah ölümlerin yaşanabileceğini unutmamak gerek..

Demokrasi tanımını yaparken aslında atladığımız bir husus oluyor....

Bir başkasının ÖZGÜRLÜĞÜNÜ veyahut YAŞAM HAKKINI kısıtlamak bir diğerinin ÖZĞÜRLÜK alanı demek değildir..

DEMOKRASİ :

BİR VE BÜTÜN halde BİRLİKTELİK VE BERABERLİK İLKESİ üzerine yaşandığı ve beraberinde hertülü SAYGI VE SEVGİ unusuru değerlerinin işlendiği EVRENSEL İNSAN HAK değerlerinin Kapsamının korunduğu İLKESEL ADİL DOĞRU SAMİMİ VE HUKUK nizamına göre yaşanabildiği unsurlarının bütününe biz DEMOKRASİ diyoruz...

Dünyadaki DEMOKRASİ kavramının tanımını bence insanlar olarak iyi bilmiyoruz....

Peki sen nasıl biliyorsun derseniz....?...

8 yada 9 yaşlarımdan beridir ben bir gün X biri olursam Ülkeme Demokrasiyi getireceğim diyordum fakat çevremde ne tür sistemler olduğunu bilmiyordum ki küçükken ben evde Haberler izleniyor diye ağlayan biriydim...Genelde o gün ev Çizgi Film kanalına dönerdi...

O günlerde Sistemimi belirlemiş ve kendimce değerler aşılamıştım...

Elbette bu değerler bugun ki yaşam ve kurallara göre has değil zamanla insan yaş ve hayatta görerek ilerleyerek İdealist olarak kendini yenilediğinde daha netliğe ulaşabiliyor...

Ben cevapta kesinim demem ama doğru için irdelemek gerekir yada mantık yürütmek gerekir diye düşünüyorum....Neticede DEMOKRASİ nin benim için en önemli kuralı ŞEFFAFLIK VE SAMİMİYET tir bunun yanında DEMOKRASİNİN benim için en tamamlayıcı yanı KURALLARI VE DÜZENİ dir....İŞTE bu PASTANIN geri kalan tamamlayıcılığınada ben ÖZGÜRLÜK ile bitiriyorum.....

Bugün İSLAMİYET üzerine PEYGAMBERLER kullanılarak Çizilen Karikatürler yarın HRİSTİYANLIK üzerine Peygamberler Kullanılarak çizilebilir ertesi gün MUSEVİLİK ÜZERİNE peygamberler üzerine Dünyanın herhangi bir yerinde çizilebilir...

Çizilmesi nasıl dinler arasında büyük bir İNFAALE yer açacaksa ve devamında ÖFKEYE o zaman İNSANLAR şunu düşünmesi çok önemli...

Bugün nasıl kendine olmasını istemediğim birşeyi yarın bir başkası için istemeyeceksin ......

Bu çok önemli...Bu unsurlar saygı esasiyet adına çok önemli konular bir iki yazı halinde konuları geçiştirerek ÖZGÜRLÜK tanımı yapılması zor...

Elbette insanlar özgürlüklerini ifadelerini düşüncelerini eleştirilerini kullanabilirler kullanmalıdırda fakat bu iş KUTSAL olanlara ALLAH katında değerli olanlara gelince durum ÖZGÜRLÜKTEN çok farklı hal alır....

Peygamberler ALLAH katında hangisi olursa olsun değerli ve önemli olanlardır....Peygamberler yaşamları içerisinde o kadar fala zorluk ve meşakatli zamanlarla uğraştılar ki onların emeklerini hangi din olursa olsun kabul edin yada etmeyin hiçe sayıp saygısızlık yapmamak gerekir ....

Bu konu üzerinde işte ben bir ULUSLARARASI HUKUK MADDESİ YAZMAK İSTİYORUM....işte yazacağım bu madde ile hem İNSANLIĞIN BARIŞINI HEMDE KUTSALLARIN korunması üzerine olacağını düşünüyorum...Demokrasinin Özgür Haklarını Fiilen kullanıyorum...İnsanın kendi sistemim dediğini en iyi şekilde ifade edebilmesi ne kadar güzel..Benim sistemimi benden daha iyi tanıyan olamaz diyerektende bu kadar özgüvenle yazıyorum...

---------------------------------
İşte ÖNERİ HUKUK MADDESİ...
----------------------------------

Makamı mevkisi farketmeksizin İnsanların Karikatürüze oalrak yaptığı yada fiili olarak çizdiği bilerek veyahut bilmeyerek teşebbüsde bulunduğu durum ve şartlar zaman hal ve tavır gözetmeksizin kişinin ruhsal yapısı incelenmeksizin sunum yaptığı tespitinin olduğu iş gününden itibaren kişinin ULUSLARARASI mahkemelerce yargılanması ve yargılanma neticesi esnasında Filllerin karikatürüze durumdan çıkıp ULUSLARARASI BARIŞI tehdite atma kapsamından değerlendirilip EVRENSEL DİNİ YAŞAM ÖZGÜRLÜKLERİN kullanımının engelliyetini kabul görüleceğinden ötürü kişilerin İLK KEZ hayatlarında suç işleme fiiillerinide göz önünde bulundurarak ilk anın mahsumluğu ile cezanın paraya idam ettirilmesi fakat ısrarlı karikatürüze kullanımının DİNLER arası kutsal sayılan ÖNDER LİDER Vasfında olan PEYGAMBERLERİN çizilmesi veyahut müstesna halleriyle sergilenmesi veyahut şaka ile gözükmesi durumu dahi olsa KUTSALLIĞI DİNİ ÖNDERLİĞİ temsil eden peygamber LİDER lerin kesinlikle KARİKATÜRÜZE değerlede yer alınamayacağının bilinmesini fiili bilindiği ve EVRENSEL İNSAN HAKLARI nezdinde birincil korunacaklar kapsamında yer alan PEYGAMBERLER göz önünde bulundurularak İLK KEZ liğin mahsumiyet durumu ortadan kalması durumunda ve kişi yada kişilerin makam mevki gözetmeksizin konumu ne olursa olsun hakaret ve DÜNYA BARIŞ ı tehdidi kapsamında değerlendirilip DİNLER arası KARĞAŞA HUZUR bozukluğuna maal vereceği sebepleride göz önünde bulundurularak kişi yada kişilerin belirlenmiş 1 yıl dergi basımlarının durdurulması bunun kabulunun olmaması yada istenmemesi durumunda 1 yıl hapis e çevrilmesi....geçen süreçler içerisinde dergi yada gazete yada fiili başka kurumların belirlenmiş isimlerin kesinlikle farklı alanda dergi yada gazete yada fiili kuruluşta karikatürüze yönünde bulunmamaları ve bunun yanında farklı isim altında iş yeri ruhsatlarının 1 yıl ile askıya alınması...

Bu metin taslaktır...öRNEKTİR

SAMİMİ olduğunuzu PARİS te göstermeye çalıştınız fakat Önemli olan Bundan sonraki adımların devamlılığı idi....Eğer gerçek amaçlarınız samimi köprüler üzerinden ilerleyip doğruları ve hak olanları yapmak ise buna benzer kanun ve kuralları hayata geçirmeniz ve 22.YÜZYILIN BASAMAKLARINA bu tarz sorunlarını taşımamanız gerekmektedir...Bundan sonraki AYIN 18 inde EĞER TOPLANTIDA SOMUT KONUŞULABİLİR BİR METİN TASLAĞI istiyorsanız bundan daha iyisi olamaz diye düşünüyorum...

Kınamak yada Eleştiri yapmak bir yere kadar önünüzde KANUN YADA HÜKÜMLER olmadığı sürece Dünyada NE İNSAN HAYATINI koruyabilirsiniz nede İNSANLARIN DİNİ ÖZGÜRLÜK YAŞAM HAKALARINI koruyabilirsiniz..

Zaten dünyada yukarıdaki 2 MADDEYİ koruyamazsanız KUSURA BAKMAYIN SİZ DÜNYANIN BARIŞ ınıda koruyamazsınız...

ALLAH biz insanlara nasıl DÜZEN VE KURAL verdiyse ve mutlaka bunların sebepleri olduğunu düşünüyor ve koşulsuz şartsız uygulamaya elden geldiğince yapmaya çalışıyor isek o zaman bir değil bazen 3 kere düşünmemiz gerekir diye düşünüyorum...

Düşünmeyen İNSAN üretebilir mi?..

Düşünmeyen İNSAN değerler katabilir mi?...

Düşünmek BAŞARMANIN hatta KAZANMANIN yarısıdır fakat TAM olabilmesi FİİLEN UYGULANABİLİRLİĞE geçtiği andadır...

Demokrasinin ALTIN KURALI olan FİKİR VE PAYLAŞIM HATTA İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNÜ kullanarak sizlere Güzel BİR METİN TASLAK ÖNERİSİ bıraktııma inanarak işin ÖZÜNÜ sizlere bırakıyorum...

Böyle.

elbiss

Ordinaryus
Dünya liderlerisiniz ve hepiniz değerli halklarınızın oylarını alarak seçilmiş ve ülkelerinizin en önemli kademesi denilecek en üst nokta son doruk hedefe ulaşmısınız ki bu hedef son nokta dünyada ulaşılabilecek en güzel nokta olduğu gibi her insanın hayallerini süsleyecek en büyük nokta fakat bu noktalar oldukça sorumluluk ve çogu zaman eşitlik ve özgürlüklerin karşılıklı olarak yaşanabilmesi adınada oldukça zorlu ve meşakatli özveri isteyen bir yerde...

Aslında HZ ÖMER in dediği gibi bu makamın ağırlığını bilebilseydiniz üzerinize almak istemezdiniz diye...

Evet belki küçük ama aslında altında yatan değerli sözlere bakınca oldukça ÖNEMLİ bir SÖZ...

Bazen İNSANLIK olarak zora dara düşebiliriz ama ALLAH biz İNSAN lığa DÜŞÜNMEYİ emretmiştir...Düşündüğünde İNSAN ÜRETEBİLİR insan düşünmezse EN UFAK sorunlara Çözüm bulamayabilir bazen sorunun BÜYÜDÜĞÜN de ise İNSAN baka kalabilir...

Aslında en son ana kadar beklemeyi seçen biriyim ki bekledim Bir HUKUK maddesi hangi ÜLKE üretebilir diye....kaldı ki bendeniz bir HUKUKÇU filan da değil fakat tüm delik giriş çıkış noktaları ÖZENLİ yazılar ile kapamaya özen gösterdim...İlgim olmayan bir alana eğer ben BÖYLE bir yazı yazabiliyor isem SİZLER yolu gördüğünüzde hele ki İLGİLİYSENİZ daha iyisini üretebilirsiniz diye düşünüyorum...

Bana kızmanız için bu yazıları yazmadım gerçektende birşeyler sizlere İNSANLIĞA katabilmek için yazdım doğru yada yanlış onun kararını ben veremem ama sizler TOPLANTILARINIZDA DÜNYA LİDERLERİ olarak bir CEVAP bulabilirsiniz diye düşünüyorum heleki SAMİMİYETİN SORGULANIP UYGULUANIRLIĞA GEÇECEĞİ AYIN 18 inde değerli bir FIRSAT varken değilmi?...

Her GÜZEL DÜNYA LİDERLERİNİ ALLAHA EMANET BIRAKIYORUM.....Dünyada Doğrular adına yapılacak her kazanım önce size ve güzel dinlerinize sonrasında ise ALLAH katında değer kazanmanıza vesile olabilecek olması umuduyla diyelim...Eğer söz konusu ALLAH ın hoşnutluğunu kazanmaya çalışabilmek ise....gerisi size kalmış bu konu üzerine benden

Böyle.

elbiss

Ordinaryus
Bazen hukuk bazen kanun geleceğin insanlarına daha ferah huzurlu barış dolu günler getirebilmesi oldukça önemli güzellikler sunar böylesi güzel bir günde herkese hayırlı cumalar dilerim

Böyle