Biriyle Küs(Kırgın) Kalmak Çok Mu Hoşunuza Gidiyor?

uykusuz

Kıdemli Üye
"Hz. Musa, (Ya Rabbi, dargin olanlari baristirana ne ecir verirsin? diye sordu. Hak teâlâ, (Kiyamet gününde selamet verir, korktugu seylerden emin eder, umdugu seylerle sereflendiririm) buyurdu."

@leyl!fer nerden ecir toplayacağını çok iyi biliyor:)

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ben de akrep burcuyum, zaten ondan hep... : ) Anlarım ama anlaşılamam, kaderim galiba... : ) Anlaşılmayı beklemek daha anlamlı geliyor, ben anlattıktan sonra kaybediyor tüm değerini... Sanırım herşeyin mükemmel olmasına takıntılıyım, duygular ve düşünceler de mükemmel olmalıymış gibi... : ) Oysa mümkün değil ki, kendimi kandırıyorum... : )

Sorgulamalara girersem uzun zaman çıkamam, dedim ya akrep burcunun komplike ahvalinden hepsi... : )

Demek kader sizi de akrebin kıskacında yoğurmuş....Başka akreplerde var biliyormusunuz. En iyisi biz zehirlerimizi birleştirelim sizi kıranların hakkından geliriz.:gl Üzmeyin efendim kendinizi.:gul

alanyali07

Kıdemli Üye
Küs durmayı hiç sevmem oldum olası, bana çocuksu gelir küs durmak..Hele bazı kişiler var, dindar olarak bilinirler,selam bile almazlar küs olduklarından,çok ilginç bir durum.. Kırgın olabiliriz,ama küs olmak ayrı bence..Kırgınlık insanın elinde değildir,ama küs olup olmamak elindedir..İnsan bu iradesini küs olmama yolunda kullanmalıdır, o kırgınlık da zamanla azalıp kaybolacaktır..

Leylifer

Kıdemli Üye
"Hz. Musa, (Ya Rabbi, dargin olanlari baristirana ne ecir verirsin? diye sordu. Hak teâlâ, (Kiyamet gününde selamet verir, korktugu seylerden emin eder, umdugu seylerle sereflendiririm) buyurdu."

@leyl!fer nerden ecir toplayacağını çok iyi biliyor:)

derdim ecir değil dinimizi hakkıyla yaşayamadığımız için bizim dinimize bakan negatif gözleri pozitife çevirmek.... ALLAH rızası için bu mübarek aylarda kırgınlar barışsın... tek derdim müslümanların küs kalmaması...

Allah için sevmek Allah için buğzetmek diye bir şey var insanın bunu uygumalası çerçevesinde kişiye küsmesi haram mı acaba? fetva olarak bilmiyorum bunu..

salimabi

Kısıtlı Erişim
Allah razi olsun.bacim ne kadar icten be samimi duygular bunlar Rabbim gonlune gore yasam versin insallah, payima.dusen se cok zor darilirim son. Sartlara kadR zorlarim karsi tRF benimm gosterdihim gedKarligi gostermezse iliskiyi bitiririm yarim yamalak birakmam Su anda crepten yaziyorim eksik veya yanlis kelime çıkabilir ,,, tam su dakikaLarda bu durum mevcut bende rahatsızlığın evde belli olmaSın diye dışarı çıktım dil aLtı hapı aldım icicem sakinlesmek için ,,,, (sonra devem ederim )

Leylifer

Kıdemli Üye
Allah razi olsun.bacim ne kadar icten be samimi duygular bunlar Rabbim gonlune gore yasam versin insallah, payima.dusen se cok zor darilirim son. Sartlara kadR zorlarim karsi tRF benimm gosterdihim gedKarligi gostermezse iliskiyi bitiririm yarim yamalak birakmam Su anda crepten yaziyorim eksik veya yanlis kelime çıkabilir ,,, tam su dakikaLarda bu durum mevcut bende rahatsızlığın evde belli olmaSın diye dışarı çıktım dil aLtı hapı aldım icicem sakinlesmek için ,,,, (sonra devem ederim )

Rabbim yardımcınız olsun, geçmiş olsun abi...

ŞehbaL

Kıdemli Üye
Küs olarak kalmak ne zordur. Kırıldıysam, sinirlendiysem söylerim yoksa içimde büyür sinirim. Söylersem de geçiverir hemen :) Burada kimseye kırgınlığım, kızgınlığım yok velev ki sizlerin bana varsa hakkınızı helal edin. Bazân anlaşılmayı beklemektense anlaşılmak için içimizi dökmek daha faydalıdır :)

uykusuz

Kıdemli Üye
Allah için sevmek Allah için buğzetmek diye bir şey var insanın bunu uygumalası çerçevesinde kişiye küsmesi haram mı acaba? fetva olarak bilmiyorum bunu..

Küsmenin her türlüsü haram, geçenlerde bir paylaşım yapmıştım ona bir göz atın, küs olunacak durumlar yazıyor orada.

veri

Yasaklı
ümidim tükeniyor
kimler nerede ye bakıyorum
birbiriyle barışık olanları bu konuda görüyorum
barışmamız gerekenler niye dışarda bekliyor
kalp kapımız mı kapalı kaldı...
üç aylardayız lütfen.

spesifik

آزادی قید و بند
Küsemem ama alınırım.Hissettiririm alınığımı.
Yaw bacım zaten buğulu gözlerim kederliyim
yürek cephemden yaralıyım şu dem ha sızdı ha sızacak damlalarım...

Belirsiz bir gurur vardır ya insanın için de ağlamalıdır,ağlasa rahatlayacaktır ama direnir,yenilmek istemez.
Göz yaşı kayıptır ya hani millet nazarında,küçümseneceğini düşünür.
Belki bu bir zaaftı benim için,yenebildim mi bilmiyorum.
Dedim ya şuan yürek cephemden vurgunum.
Ağlamak istiyorum doyasıya ama...
Peygamber diyorya evladını kaybettiği an da :kalp hüzünlenir,göz yaşarır...
İnanıyoruz ahirete ki helal ediyoruz haklarımızı ama bilmiyorum ne olacak yüreklerimizde ki sızı...

veri

Yasaklı

nerde o paylaşım link verin bakayım inş
şefim şahsında tüm üyelere ve yöneticilere söylüyorum
bu girişim de kaybolmasın
üç aylardayız değerlendirelim..
barışma olmadıktan sonra helalleşme olmadıktan sonra
söyleneceklerin önemi kalmıyor...

Leylifer

Kıdemli Üye
özellikle siyaset konularında tartışan abilerimi bekliyorum bu konuya... ALLAH rızası için helalleşin, kırgınlıklarınız azalsın, küslükleriniz bitsin artık...
@bi husben , @fakiri , @agbi , @redyellow , @saliha kalem , @Ercan Tekin
@veri abi bu konuda bugünden beri birkaç adım atıyor, sizler de birer adım atsanız olmaz mı? Hepimiz müslümanız elhamdülillah da müslümanlığımız dilde kalmasın abilerim... ALLAH rızası için küslükleriniz bitsin...
diğer küs arkadaşlar lütfen sizler de helalleşin...

uykusuz

Kıdemli Üye
@veri ye ya da bizlere küsen kırılan incinen varsa buraya buyursun.... Biz eleştiriye açığız. Azıcık cesaret...

uykusuz

Kıdemli Üye
@redyellow ve @Ercan Tekin abim çok iyi insanlar.. Az çok konuşmuşluğum var, biliyorum ki onlar küsmüşlerse bile barışırlar...