Biri Dur Desin!

mü'HÜR

Ordinaryus
Selamün Aleyküm, değerli yönetimde ki arkadaşlar bir ricam olacak kale alınmaz belki ama yinede dillendirmek vijdani bir yük oldu;

Siyaset kapanmaz denildi hadi mantıklı bir dala oturtabildik, ama bu alimler,hocalar,mübarek insanlar hakkında yazıların yazılması sizce ne kadar doğru?

Bakın birkaç konuyu inceler seniz herkesin ama herkesin günaha girip,günah çuvallarımızı ağırlaştırğımızı görür sünüz.

İhfan forum gibi bir yerde böyle konular çok üzücü.Ben hiçbir hocanın en benimsemediğim hocaya kadar açılan konuları lüzumsuz görüyorum çünki günaha gebe hepsi.

Lütfen rica ediyorum, bu tarz konuların yayınlanmasını engelleyin, günaha girmemiz hoşunuza gitmiyordur mutlaka. Birisi dur desin şu cemaat hocalar kavgalarınına.

Evet, benimsediğimiz hoca yanlış olabilir onu savunmak ayrı bir günah, hakir gördüğümüz hoca takva yönünden üstündür onun hakkında konuşmamız ayrı günah. Günah üstü günah lütfen birisi dur desin artık.

Forum forum olmaktan çıkmış siyaset,ah o hoca ne demiş bu hoca ne demiş anca böyle konular eklenip duruyor bizlerde yorum yapıyoruz ister istemez günaha giriyoruz.

Bir çıkar mı varda bu tarz konular engellenmiyor? ben foruma girip birşeyler yapmak konular ekmek istiyorum ama inanın başlıkları gördüğümde tüm hevesim kaçıyor. Benim,onun,onların benimsediği hocaya hakaret edilmesi hoş birşey mi? bunun yolu belli bu tarz konuların kabul edilmemesi,engellenmesi.

Konuşurken empati kursak aslında sorun kalmaz ama empati yok malesef, herkes bir birinin hocasını kötülemekle meşgul. Rabbimiz o hocaları affeder de ortada kalan bizler oluruz unutmayalım.

Gülzar-ı İrfan

..............
Birileri dur desinden ziyade artık birileri bir şeyleri anlasın.....
Ya da biri bana anlatsın...
Anlayamadığım ,diyelim ki CÜBBELİ HOCA/ki şu an için bazı hallerini çok tasvip etmesem de/hakkında yayılan bu söylentiler ayyuka çıktı...
Kazanan kim olacak...
Birileri fena oyunlar oynama başladı üzerimizde yeni yeni yeniden....
Cemaatlerin,tarikatlerin hayrına mı olacak bu durumlar...
Takkeleri önümüze koyup düşünelim beyler....
Nereye gitmede bu haller,yiyişmeler...
Kaç zamandır bu tartışmalar sebebiyle foruam dahi girmekten imtina eder hale geldim....

ALLAHA EMANET OLUN

|SEÇKiN|

Profesör
cüppeli hoca habire birilerine çatıyor, o birileri de ona çatıyor!
burada taraftar olanlar da onların üzerinden sürekli birbirine çatıyor...
ve hep çatıyor, çatıyor, çatıyor!
belli ki bizler çatmak için kurgulanmışız...
"innemel mu'minune ihva" ayetini okuyan bizler...
sorma halimizi kardeş, tam bir pürmelâl!
vesselâm!

mü'HÜR

Ordinaryus
Birileri dur demezse hiçbirşey olmaz. Her cemaatin bir görevlisi vardır. İhfan forum cemaatinin de görevlileri var.

Birileri konu açıyor bu hoca şöyle demiş şu hoca böyle eeee sonuç bize ne kârı var? evet dedikodu ederiz,bence şöyle, sence şöyle deriz.Bu benceler senceler cehennemi haketmek için yeterde artar.Ben, benimsediğim hocanın hakkında kötü konuşulmasını,saygısızca konuşulmasını hazmedemiyorum ve üzülüyorum.

Keza sizler de kendi hocalarınızın hakkında kötü konuşulmasını istemiyor sunuzdur sanırım. O yüzden artık görevliler hocalarla alakalı başlıklı yazıları yayınlamasınlar. Bilgilenmekse gidin haberlerden öğrenin, ama buraya ekleyip horoz dövüşştürür gibi milleti dövüştürmeyiniz.

Bir hocanın görüşünü benimsememk farklıdır saygısızlık etmek farklıdır. Malesef bu forumda çok saygısızca konuşan insanlar var.Kimse bilemez hangi hoca mükemmeldir,kim cennete gider, kim gidemez, kim hak katında üstündür,kim değildir o yüzden hakaret etmeden konuşmayı öğrenmemiz lazım.

zeynephanne

Aşka Meftûn…
daha önce de bu konuyla ilgili fikirler yazılmıştı..devamından yana karar kılındı..
tartışma adabını bilmiyorsak -ki bunu bildiğimizi kimse iddia edemez herhalde- ihvanın dediği gibi günah çuvallarını doldurmaktan öteye geçmiyor bu yazılanların çoğu.
siyaseti sevebiliriz,tartışmayı da sevebiliriz.ama bunun yeri bana göre de bu forum olmamalı diye düşünüyorum.
istifade eden için gerçekten muhteşem bir forum.ama siyasi konular yüzünden iticileşiyor maleseff.
ayrıca bunun kazananı da yok.herkes içini döküyor.bir şeyleri ispat çabasında.
şimdi birilerinin sesi çıkacaktır mutlaka:"ee burası özgür düşünce platformu.."
seçim sizlerin,takdir Allahu Teala'nın..
Allah cümlemize selamet versin..

K

Kaçak

Guest
Neyden kaçmaya çalışıyoruz anlamıyorum ...
İstediginiz kadar "dur" deyin , istediginiz kadar "susturun" sonuç hiç degişmeyecek ...
Ama hiç degişmeyecek bir sonuç için birşey yapmak ne derece akıllıca ...
Belki sen ben o görmeyecek ama bu sonucun degiştigi anlamına gelmez ...
Evet biz buyuz işte ..
Susturmaya çalıştıgınız sen ben o ...
Rahatsız oldugunuzda sen ben o ...
Bu forum bu toplumun kötü bir kopyası ...
BU forumda ögrenilecek ilk kaide , ilmi hakikatler , güzel dualar , güncel haberler degildir ...
Bu forumda ilk ögrenilcek şey , işte toplum , işte müslümanlar , işte meydan ...
Bu forumdaki insanlar seçmece karpuz degil kimse kusura bakmasın ...
Bu forumda meşhur olmuş hocaların/büyüklerin/etkinlerin etkileri ile yetişmiş , okumuş okumamış , öyle yada böyle internet imkanı bulmuş içimizdeki insanlar ....
O yuzden susturup , yasaklarsanız sadece varlıklarını görmeyeceksiniz , ama varlıklarımız devam edecek ....
Yaşayan Din işte budur ...
Selamlar ...

ismail

Yeni
Dur yolcu

güzel söylemişsiniz haklısınız ama toplumun genel yapısı bu maalesef...
gerçek hayatttada sanalda da biz toplum olarak buyuz
kendi bildiğimizden başka doğru bilmeyiz ve kabullerimizden çok redlerimiz üzerinde yükselmeye yükseltmeye çalışırız.
Futbol takımı tutar gibi fanatik bir şekilde cemaatler tutarız.
Forumlarda bir düşüncede ki insanın başka bir düşüncede ki bir insana haklısınız dediği yada görüş değiştirdiği görülmüş bir şey değil
herkes eteğinde ki taşı karşıdakine fırlatır durur kimsede taşları toplayıp havada uçuşan taş sayısını azaltma gayretine girmez
en azından rahatsız olanlar taşları toplayıp bir daha kullanılmaması için küçükte olsa binacıklar yapmalı...
bu konular hep en revaçta olup gündemimize girecek rahatsız olanların birlikte bir şeyler yapması lazım
en azından farklı alternatif gündemler oluşturmamız lazım
rahatsız olduğundan bırakıp gidenler çoğaldıkça daha çok siyaset daha çok hoca kavgaları olacak gerek forumda gerekse gerçek hayatımızda
herkes bizim gibi düşünsün yerine birlikte yaşama ve saygıyı öğrenmeden
kendi düşüncemizin en doğru düşünce olduğunu söyleyip ama herkesi bizden soğutacak saldırgan bir tavırla nereye kadar
Peygamberlerin inanmayanlara karşı gösterdiği sabrı,sevgiyi birbirimize göstermedikçe bizden bir şey olmaz olsada olan şey dağın doğurdu farenin önünde ki peynir olur ancak
vesselam

SeNoL

MUEYABYA
Burada söylenenler konusunda herkes haklı. Herkes birşeylerden rahatsız. Ama kimse rahatsız olduğu şeyin düzelmesi için çaba göstermiyor, ya şikayet ediyor yada bulunduğu ortamı terk edip gidiyor. Maalesef iyiler kötüler kadar cesaretli, sabırlı olamıyor.

Burada birkaç konu yada mesaj ile ortalığı karıştıranları durdurmak yine sizin benim elimde olan birşey, bunu yaparken yangına körükle gitmemek en öenmli şey.

Bazı arkadaşlarımızın söylediği gibi toplum yapımız maalesef böyle. Kendi bildiğimiz en doğrusu. Diğerleri ya yanlış biliyor, ya yalan söylüyor. Ha bunu söylerken de karşımdaki benim gibi düşünmüyor olsa bile insan, elbet hata yapabilir diyerek yaklaşmıyor/yaklaşmıyoruz.

Burada internet ortamının vermiş olduğu bir handikapda var tabii. Nasıl olsa internet ortamındayım, beni kimse bilmez tanımaz diye atıp tutuyor, ağzına geleni ölçmeden biçmeden yazanlar da az değil. Herhangi bir hocanın yada cemaatin benim yada başkasının savunmasına ihtiyacı yok ki. Ne diye suizan edilir anlamış değilim. İnsanların kalplerini yarıp içine bakılmış gibi yargılamalar yapılıyor. sen şöylesin, sen böylesin,sen bunu yaptın v.s v.s

Böylece daha da uzatılabilir. Kısacası tartışmayı bilmiyoruz. Tartışmayı kendi fikrimizi karşımızdakine dayatma, kabul ettirme gibi anlıyor ve öyle davranıyoruz. Onun için herkes önce kendini, sonra çevresindekileri bu konuda değiştirmeli ona göre davranmalı. Burada siyaseti yasaklamak çok kolay iki tık ile halledilir. Ama bu sorunu çözmez görmezden gelmek olur ancak.

Gülzar-ı İrfan

..............
Yasaklamayı bu forumda en son isteyecek kişilerden biri olduğumu bilen bilir zaten...
Benim anlamak istediğim bu denli açık seçik bir oyuna neden düşüpte birbirimizi kırma pahasına,birbirimize üstün gelme çabasındayız...
Zannımca burada yapılan tartışmaların bir çoğundan üstadlar rahatsızdırlar..
Beraber bulundukları ortamlarda hoş sohbetlerde bulunan büyüklerimizden,yapılan fikir alışverişlerinde saygının önplanda tutulduğu sohbetlerinden bizlere yansıyan bu mu....
Kim ne kazanıyor ki ,senin üstadın ,hocan tarikatın öbürünün önünde olduğuna kanaat ettiğinde...
Hele ki bel altından yayılmaya çalışılan iftiraların gerçek olabilirliği ihtimali bir müslümanı nasıl mutlu eder anlayamıyorum...
İlmi tartışmalar tabii ki olacak,fikir ayrılıkları kaçınılmazdır zaten, ama bu denli saygısızca ithamların bulunduğu tartışmalar müslümanlığın,ilmin ne durumda olduğunun göstergesidir benim açımdan....
Hangi üstadın konuşmalarında bu denli ağır ifadelere denk geldik ki...
Belki de ilk öğrenmemiz gereken şeylerden biridir,tartışma uslubunu bilmek...
Bu yolu tanıdığımdan beri ilk kulağıma düşen sözlerden biridir....
Ve her daim önümde rehber olacak sözlerden olması duasıyla...

Ehli irfan meclisinde aradım kıldım talep,
Meğer ilim geride imiş illa EDEP illa EDEP...

ALLAHA EMANET OLUN

MüGe

Ben, Keyfim ve Kâhyam
DUR..!!!

Yazının başlığı biri dur desin...Baktım kimse dur dememiş ben diyim bari dedim... :D

veri

Yasaklı
durmak yok DEVAM:)

CÜBBELİ BAŞLattı
özrünü kabul eder
unuturuz
tarikat dışındaki arkadaşlıkları iyi değil

ummuhan

Kıdemli Üye
Şimdi bir de bütün bunlara sebep mesajları yazanlar gelip "ben bir şey yapmadım, yapmam o yapar" mantığı ile bu başlığı da tartışma "ne tartışması çekişme başlığına" çevirirler kardeş .... Yıllardır olagelen bu....

YagmuR

Üye
Web sitesi
www.gencislam.com
Sadece hocalara veya cemaatlere karşı yapılan saldırılar günah sebebi değildir, bir çok konuda gıybet, su-i zan, fitne vs. var.

hepsine dur dememiz gerekir ki o zaman forum kalmaz, özgür düşünce paylaşım platformu diye bir şey kalmaz..

Elimizden geldiğince ve gördükçe olumsuzlukları dur demeye çalışıyoruz ama bu yönetimle bitmez bu sefer de yönetim despot diye suçlanır, her halûkarda yine günah keçisi yönetim olur.

Sessizlik ve Şenol abilerimin ve sayın kaçak'ın da dediği gibi bu tek tarafın çözeceği sorun değil bu insanlık sorunu,

Hı biz alenen forumumuzda olan haksızlıklara adilce mudahale etmeye çalışıyoruz lakin bu tarafı toplarkan arka taraf yeniden dağıtılıyor,

Sevgili mühür kardeşim konuyu siz açtığınız için size diyorum, çekilmeyin sizde elinizi taşın altına koyarak yardım edin bize ve bu durumdan rahatsız olan herkes...

böylece herşeyin üstesinden gelinir Allah'ın izni ile...

Ve son olarak onlarca siyasi konu açıldığı gibi onlarca da farklı alternatif dini, sağlık, kültürel ve eğitici konular açılıyor ama onlar hep arka sayfalarda kalıyor, konu açamıyorsak bile beğendiğimiz konulara yorum yazarak göz önünde onların olmasına vesile olabiliriz...

mü'HÜR

Ordinaryus
Ben konuyu açarken cüppeli hocanın tartışmasını burda devam edin diye açmadım hatırlatayım...

Ayrıca bahsedilen mevzular siyaset değil, siyasette hocaların ne işi var? gayette yasaklanabilir mevzular.

Forum günliğe döndü cüppeli hoca ne yaptı cüppeli hoca bugün ne yedi vs....... uzar gider.

Yasak vardır yasak vardır.Bir konu birerlere zarar veriyorsa yasaklanır tabiki. O zaman dinimiz de neden birsürü yasak var?

Hadi o zaman yasakları çiğneyelim! yoksa televizyonda reyting uğruna kavga edenlerin haline mi döndü forum? horoz dövüştürürken birileri reyting mi kazanıyor? hocaların konularının açılmasının tek yararını sayın bana? günahtan başka ne geçti elimize?

Bir forumun ana maddesi dedikodu olursa tabiki birileri kaçar gider.Bunada kaçmak mı denir acaba?

Bir konu açmışım burası bile tartışmaya meyillenmiş nerede yönetimdekiler? sabah Sayın Erdem'i gördüm neden tek bir yanıtı yok? açtığım konu bu kadar mı basit bir konu? sizler alışmış sınızkavgala demek ki ne diyeyim... en azından karşınızdakine saygıdan ötürü şuraya iki kelam etseydiniz.

Neyse...

mü'HÜR

Ordinaryus
Sadece hocalara veya cemaatlere karşı yapılan saldırılar günah sebebi değildir, bir çok konuda gıybet, su-i zan, fitne vs. var.

hepsine dur dememiz gerekir ki o zaman forum kalmaz, özgür düşünce paylaşım platformu diye bir şey kalmaz..

Elimizden geldiğince ve gördükçe olumsuzlukları dur demeye çalışıyoruz ama bu yönetimle bitmez bu sefer de yönetim despot diye suçlanır, her halûkarda yine günah keçisi yönetim olur.

Sessizlik ve Şenol abilerimin ve sayın kaçak'ın da dediği gibi bu tek tarafın çözeceği sorun değil bu insanlık sorunu,

Hı biz alenen forumumuzda olan haksızlıklara adilce mudahale etmeye çalışıyoruz lakin bu tarafı toplarkan arka taraf yeniden dağıtılıyor,

Sevgili mühür kardeşim konuyu siz açtığınız için size diyorum, çekilmeyin sizde elinizi taşın altına koyarak yardım edin bize ve bu durumdan rahatsız olan herkes...

böylece herşeyin üstesinden gelinir Allah'ın izni ile...

Ve son olarak onlarca siyasi konu açıldığı gibi onlarca da farklı alternatif dini, sağlık, kültürel ve eğitici konular açılıyor ama onlar hep arka sayfalarda kalıyor, konu açamıyorsak bile beğendiğimiz konulara yorum yazarak göz önünde onların olmasına vesile olabiliriz...

Sevgili yağmur, ben forumdan bahsediyorum her tarafta aynı mevzular olabilir tabiki onları engelleyemez siniz ama forumda hocalarla ilgili başlıkları engelleyebilir siniz. Bakın bazı konular kilitlenmiş, sayfaların kilitlenmesi için önce onlarca sayfa olup, insanlar birbirlerini kırıp ondan sonra mı faliyet olmalı? madem kilitleme yetkiniz var neden baştan değilde en son?

Ben sadece cüppeli hoca için demiyorum başka hocalar içinde geçerli hocaların ismi bu kadar aşağalanmaz, bu kadar iğrençleştirilemez. Sabah acele çıktım, çıkarken bir konu gördüm "iğrenç ötesi" idi aradım bulamadım bulsaydım başlığı gösterecektim.

mü'HÜR

Ordinaryus
Yasaklamayı bu forumda en son isteyecek kişilerden biri olduğumu bilen bilir zaten...
Benim anlamak istediğim bu denli açık seçik bir oyuna neden düşüpte birbirimizi kırma pahasına,birbirimize üstün gelme çabasındayız...
Zannımca burada yapılan tartışmaların bir çoğundan üstadlar rahatsızdırlar..
Beraber bulundukları ortamlarda hoş sohbetlerde bulunan büyüklerimizden,yapılan fikir alışverişlerinde saygının önplanda tutulduğu sohbetlerinden bizlere yansıyan bu mu....
Kim ne kazanıyor ki ,senin üstadın ,hocan tarikatın öbürünün önünde olduğuna kanaat ettiğinde...
Hele ki bel altından yayılmaya çalışılan iftiraların gerçek olabilirliği ihtimali bir müslümanı nasıl mutlu eder anlayamıyorum...
İlmi tartışmalar tabii ki olacak,fikir ayrılıkları kaçınılmazdır zaten, ama bu denli saygısızca ithamların bulunduğu tartışmalar müslümanlığın,ilmin ne durumda olduğunun göstergesidir benim açımdan....
Hangi üstadın konuşmalarında bu denli ağır ifadelere denk geldik ki...
Belki de ilk öğrenmemiz gereken şeylerden biridir,tartışma uslubunu bilmek...
Bu yolu tanıdığımdan beri ilk kulağıma düşen sözlerden biridir....
Ve her daim önümde rehber olacak sözlerden olması duasıyla...

Ehli irfan meclisinde aradım kıldım talep,
Meğer ilim geride imiş illa EDEP illa EDEP...

ALLAHA EMANET OLUN

Hissiyatımı çok güzel kaleme almış sınız, teşekkürler.

Hele ki bel altından yayılmaya çalışılan iftiraların gerçek olabilirliği ihtimali bir müslümanı nasıl mutlu eder anlayamıyorum...Beraber bulundukları ortamlarda hoş sohbetlerde bulunan büyüklerimizden,yapılan fikir alışverişlerinde saygının önplanda tutulduğu sohbetlerinden bizlere yansıyan bu mu....

........

Anlayan var mı? anlatmaya çalıştığım da budur bir hoca yanlışta olsa diyelim, nasıl buna sevinebiliyor bir müslüman.

Üslupların değişmeyeceğine emin olduğum için bu sayfayı açma gereği duydum.

SeNoL

MUEYABYA
Sayın Mü'Hür ;

Konuya cevap verenlerin tamamına yakını sizinle aynı fikirde. Sadece sonuca gidilen yollar farklı. Şahsım adına yasaklamanın kesin çözüm değil de sadece sorunu halının altına süpürmek olduğunu söylemek istedim. Yasakları çiğneyelim, yada buna benzer birşey değil söylemek istenen. Herkesin tartışma konusunda kendisine dikkat etmesi gerektiği. Konu da tartışmaya meyillenmiş birşey de yok bence. Gayet sakin şekilde devam ediyor herşey konuda. Müdahale edilmesi gerektiği yerde, ilk gören yönetici müdahale edecektir.

Erdem konusunda ise Erdem bugün sadece forumda isim olarak birkaç defa görünmüştür. Yönetim sayfasında dahi tek kelime yazmış değil bugün. Yoğunluktan dolayı gelemiyor bu aralar. Geldiğinde mutlaka dikkatini çekecek ve fikrini söyleyecektir bu konu da.

YagmuR

Üye
Web sitesi
www.gencislam.com
Sayın mühür, dediğinizi tarzda olan konular zaten görüldüğü anda kitleniyor, forumda aktif halde oldukça buna dikkat ediliyor ve henüz yorum yazılmadan kitlediğim konularda oldu,

Yönetimdeki arkadaşlarımında bir çok kişisel yoğunlukları ve işleri var bu yüzden gecikmeli müdahale edilmek zorunda kalınıyor bazen, bu konuda da hoş görünüze sığınıyoruz.

İnsanlar birbirlerini kırmasın diye ellerini kollarını bağlamak bizim işimizde değil ayrıca herkes seviyesini bilmeli bu durumda insanlığına, müslümanlığına yakışır tarzda davranmalı, bu konuda hassasiyetinizi anlyıorum ve yönetim olarak gözardı ettiğimiz bir durumda değil ki forum kuralların da bunu aşikar görebilirsiniz.

Günaha vesile olmak için kurulmuş bir platform değil forumumuz ve buna dikkat etmeye çalışıyoruz...

Saygılar...

mü'HÜR

Ordinaryus
Sizinle aynı mesajları okumuyoruz o zaman? bu sayfaya bakıp sakin diyebilir siniz diğer sayfalarda ki iğrenç muhabbetler?

Yönetim olarak nasıl el koyamıyor sunuz aklım alamıyor kusura bakmayın? o zaman foruma yarın öbür her foruma musallat olan abuk subuk resim koyanlar da olsa müdahale etmeyecek misiniz? he ederiz diyor sanız kusura bakmayın bu mesajınız dan yönetim el koyar ama uğraşamayız sonucunu çıkarıyorum. Bakın bu konu basip siyaset tartışmaların dan birisi değildir, çok ciddi bir konu belki size öyle gelmiyor ama ihfan forumun adına leke süren konular bunlar.

Bakın, Erdem konusunda nasıl yanıldım dimi?görünene baktım ve yanıldım. Evet burdan ne sonuç çıkıyor; hocalar hakkında da ne kadar görüneni görsekte görünmeyen olup, haksız çıkabiliriz. Çok büyük veballer dönüyor forumda, lütfen rica ediyorum önemsiz konu gibi geçiştirilmesin.

Herkes vebal altındadır, özellikle sırf nefsilerini dinlendirmek için konu açanlar, sırf bak şimdi seni nasıl alt edeceğim diye konu açanlar çok büyük vebal altındadırlar.!

mü'HÜR

Ordinaryus
Sayın mühür, dediğinizi tarzda olan konular zaten görüldüğü anda kitleniyor, forumda aktif halde oldukça buna dikkat ediliyor ve henüz yorum yazılmadan kitlediğim konularda oldu,

Yönetimdeki arkadaşlarımında bir çok kişisel yoğunlukları ve işleri var bu yüzden gecikmeli müdahale edilmek zorunda kalınıyor bazen, bu konuda da hoş görünüze sığınıyoruz.

İnsanlar birbirlerini kırmasın diye ellerini kollarını bağlamak bizim işimizde değil ayrıca herkes seviyesini bilmeli bu durumda insanlığına, müslümanlığına yakışır tarzda davranmalı, bu konuda hassasiyetinizi anlyıorum ve yönetim olarak gözardı ettiğimiz bir durumda değil ki forum kuralların da bunu aşikar görebilirsiniz.

Günaha vesile olmak için kurulmuş bir platform değil forumumuz ve buna dikkat etmeye çalışıyoruz...

Saygılar...

Şuana kadar o kadar forumdan yetkili olmak için davet aldım ama hiçbirisini kabul etmedim, Erdem'in getirdiği davetide kabul etmedim, bu durumlar aklıma gelseydi ederdim.Madem öyle zamanınız yok yetkiyi verin hocalarla alakalı konuları o kadar yoğunluğuma rağmen ben kilitleyeyim?

Bunu samimiyetimle teklif ediyorum,tek derdiniz bu ise ben varım?