Biri Dur Desin!

YagmuR

Üye
Web sitesi
www.gencislam.com
Sayın Mü'HÜR, Ben yönetici olmadan önce hiç bir siyasi konuya girmezdim bile ama artık girmek zorundayım ve gerçekten ilgisiz ve umursuz değiliz bu konulara siz de farketmişsinizdir ki yönetici arkadaşlarımız son zamanlarda çok nadir gelebiliyorlar, tevafuken hepmizin yoğunlukları aynı zamana denk geldi ve bu zaman sarfında seviyesiz konular aldı başını gitti, ama ilgilendiğimizi tekrardan belirtmek isterim..
yönetimle ilgili teklifiniz ise benim sorumluluğum dışında...

Saygılar...

SeNoL

MUEYABYA
Yine konudöndü dolaştı yönetime geldi :)

Ben anlatamadım söylemek istediklerimi. her üyenin her mesajını kontrol edebilmek imkansız. her üye aslında kendi yöneticisidir. Herkes kendi kendine otokontrol yaparsa bu gibi sorunları yaşamayız. Forumda yöneticiye de gerek kalmaz.
Yönetimin de eksikleri hataları mutlaka var. Ama yapılan bir hatayı kasıtlı olarak görmezden gelmek gibi birşeyi kimse yapmaz. çünkü burada mesaj yazan üye sadece kendisini, kendisinden sorumlu olduğunu düşünür. Ama yönetici bütün üyelerin hatta üye olmadan misafir olarak dolaşanları bile düşünmek zorundadır. Hepsinin vebali onun üzerindedir. Hamdolsun yönetim içinde konuları görmezden gelen, gelecek böyle biri yok, olmadı da. Sadece gözden kaçan şeyler olabilir. O yüzden gözden kaçtığını düşündüğünüz konu yada mesajları raporladığınız takdirde en kısa sürede gerekli işlem yapılacaktır.

El koyamamak gibi durum söz konusu değil tabiki. sadece özel hayatlardaki yoğunluktan dolayı aksamalar olmuştur. Son zamanlarda dikkat eden oldu ise forumda pek yönetici bulunmuyor. Tevafuk işte herşey üst üste geliyor.

Son olarak sizlerden ricam lütfen Hüsnü zan'ınızı kaybetmeyin. Gördüğünüz herhangi bir aksaklığı rapor edin mutlaka ilgilenilecektir. İlgilenilmediğini gördüğünüzde peşini bırakmayın bilgi isteyin. En önemlisi de herkes kendi otokontrolünü yaparsa bunlara gerek bile kalmaz inş.

mü'HÜR

Ordinaryus
Ben siyasetten bahsetmiyorum, siyasette istedikler kadar birbirlerini yesinler hocalar mevzu olmadığı sürece.

Hocalar dan bahsediyorum! hocaların forumdaki yeri nedir? islami sohbet videosu eklersiniz bir hocanın videosunu? hocanın muazzam bir sohbetini eklersiniz okunsun diye ama bakıyorum hocaların yeri tartışma mekanlarında geçiyor.

Ruhul furkan bölümü var, muazzam bir kitap, ben foruma üye olduğum dan beri tek mesaj atıldığını görmedim? yada ben denk gelmedim dicem ama mübarek tartışma konularına nasılda hep denk geliyorsam...

İllaki ilgilsinizdir, öyle olmasa forum forumluktan çıkardı diye düşünüyorum, ama ben daha fazla ilgiden bahsediyorum.

Kimsenin görevini tartışamam haddimi bilirim, o kadar saygsızlaşamam, Her görevli kendi çapında forumu güzelleştirmek adına çabalıyor muahakkak, bende bir üye olarak hakkım, olduğunu düşünerek öneride,ricada bulunuyorum.

mü'HÜR

Ordinaryus
Sayın Şenol, ben her üyenin mesajını takip eden demiyorum ki, ben mi anlatamıyorum acaba?

Ben tümden konu kilitlensin diyorum bakıldı ki hocayla alakalı "güzel sohbetleri dışında" hocayla alakalı olan konu direk kilitlensin diyorum. Tabiki her üyenin mesajlarını takip etmeniz mümkün değil, o kadar acımasız değilim.

Mesela Cüppeli hocadan bilmem birine cevap, yada başka hocadan cevap yahu napalım cevabını okuyup?

Sohbetini ekleyen görmedim son zamanlarda hep eleştiri eleştiri.

Cımbızla arıyorlar ekliyorlar, kasıtlı ekleniyor başka izahatı yoktur bunun.

SeNoL

MUEYABYA
Yazdığım mesajdan bir cümleyi alıp yorum yapmayın sayın mü'Hür mesajımın genelini okursanız bu mesajınızın da cevabı var.

Yönetimin de eksikleri hataları mutlaka var. Ama yapılan bir hatayı kasıtlı olarak görmezden gelmek gibi birşeyi kimse yapmaz. çünkü burada mesaj yazan üye sadece kendisini, kendisinden sorumlu olduğunu düşünür. Ama yönetici bütün üyelerin hatta üye olmadan misafir olarak dolaşanları bile düşünmek zorundadır. Hepsinin vebali onun üzerindedir. Hamdolsun yönetim içinde konuları görmezden gelen, gelecek böyle biri yok, olmadı da. Sadece gözden kaçan şeyler olabilir. O yüzden gözden kaçtığını düşündüğünüz konu yada mesajları raporladığınız takdirde en kısa sürede gerekli işlem yapılacaktır.

El koyamamak gibi durum söz konusu değil tabiki. sadece özel hayatlardaki yoğunluktan dolayı aksamalar olmuştur. Son zamanlarda dikkat eden oldu ise forumda pek yönetici bulunmuyor. Tevafuk işte herşey üst üste geliyor.

Son olarak sizlerden ricam lütfen Hüsnü zan'ınızı kaybetmeyin. Gördüğünüz herhangi bir aksaklığı rapor edin mutlaka ilgilenilecektir. İlgilenilmediğini gördüğünüzde peşini bırakmayın bilgi isteyin. En önemlisi de herkes kendi otokontrolünü yaparsa bunlara gerek bile kalmaz inş.

mü'HÜR

Ordinaryus
Ben yazınız da cevabımı bulamadım, evet hocalar hakkında direk sayfaları kilitleriz yazısına rastlamadım?

Üzgünüm ama forumda dolaşan ziyaretçilere kadar vebal alacak sınız hocalar hakkında ki konuları kilitlemez iseniz.

Son zamanlar da eklenen konuların gözden kaçma ihtimali yok. Cüppeli hoca nur cemaatinden özür dilemiş, cüppeli hoca beddua ederim, bu konular çok mu normal konular size göre? bu tarz konular kavgadan başka bişeye gebe kalabilir mi?.

Benim hüsnü zanımı kaybetmem önemli değil, önemli olan diğer üyelerin hüsnü zandan nasiplerini almaları ki olacak gibi degörmüyorum. Tek çare konuların eklenir eklenmez kilitlenmesidir müsade edilmemesidir. Zira hocaların yeri tatışma mekanları değil, sohbetlerinin,yazılarının ekleneceği mekanlardır..!

Herkes otokontrolünü yapsa neden sizden böyle istekte bulunayım?
Neyse ben anladım, isteğim havada kalacak. Umarım ahirette vebali altında ezilmez siniz. AmiN.

SeNoL

MUEYABYA
Ben yazınız da cevabımı bulamadım, evet hocalar hakkında direk sayfaları kilitleriz yazısına rastlamadım?

Üzgünüm ama forumda dolaşan ziyaretçilere kadar vebal alacak sınız hocalar hakkında ki konuları kilitlemez iseniz.

Son zamanlar da eklenen konuların gözden kaçma ihtimali yok. Cüppeli hoca nur cemaatinden özür dilemiş, cüppeli hoca beddua ederim, bu konular çok mu normal konular size göre? bu tarz konular kavgadan başka bişeye gebe kalabilir mi?.

Benim hüsnü zanımı kaybetmem önemli değil, önemli olan diğer üyelerin hüsnü zandan nasiplerini almaları ki olacak gibi degörmüyorum. Tek çare konuların eklenir eklenmez kilitlenmesidir müsade edilmemesidir. Zira hocaların yeri tatışma mekanları değil, sohbetlerinin,yazılarının ekleneceği mekanlardır..!

Herkes otokontrolünü yapsa neden sizden böyle istekte bulunayım?
Neyse ben anladım, isteğim havada kalacak. Umarım ahirette vebali altında ezilmez siniz. AmiN.

Bir üye istedi diye konular hemen kapatılmaz, kaldırılmaz. Önce tartışılır, konuşulur ondan sonra karar verilir.

Yine suizan ile olaya bakıyorsunuz. Konuların gözden kaçma ihtimali yok diyerek. Neredeyse 1 haftadır kaçtane yöneticiye rastladınız forumda. Aynı şeyleri tekrar etmek istemiyorum.

Herkes otokontrolünü yapsın benim şahsi temennim idi. Bunun yapılmadığını bende biliyorum.

Eşeltirileriniz için teşekkür ederiz. Mutlaka değerlendirilecektir.

Esselam

SeNoL

MUEYABYA
:yn:

Konu dışı mesajlar silinmiştir. Konuyu bir kişi, tarikat yada cemaat eksenine kaydırmayınız.

mü'HÜR

Ordinaryus

Bir üye istedi diye konular hemen kapatılmaz, kaldırılmaz. Önce tartışılır, konuşulur ondan sonra karar verilir.

Yine suizan ile olaya bakıyorsunuz. Konuların gözden kaçma ihtimali yok diyerek. Neredeyse 1 haftadır kaçtane yöneticiye rastladınız forumda. Aynı şeyleri tekrar etmek istemiyorum.

Herkes otokontrolünü yapsın benim şahsi temennim idi. Bunun yapılmadığını bende biliyorum.

Eşeltirileriniz için teşekkür ederiz. Mutlaka değerlendirilecektir.

Esselam

Ben eleştiri yapmıyorum,hiçbir görevliyede görevini hatırlatma adına bu konuyu açmadım, böyle saygısızlığım olamaz,haddimi bilirim! konu nereden nereye geldi. Bir üye istiyor diye değil,islami şartlara uygun olmadığı için kaldırmalısınız. Ben vebalden korkmasam böyle bir istek asla sunmazdım..! zira forumlarda iyi niyetli insanlar fazla sevilmez bilirim.

Konuların gözden kaçma ihtimali yok derken siz görevinizi yapmıyor sunuz anlamında değil, sadece kilitlenecek konular olarak görmüyor sunuz anlamında gördüm. Ayrıca olaya suizanla bakmış olsa idim,şuanda bu konuyu açmaz, tartışmaya meyyilli konuları dört gözle beklerdim.

Neyse, bu konuşma kalp kırılmaya meyilli, iyi niyetle açtığım konu döndü dolaştı bana geldi enteresan.

Rabbime emanet siniz.

korakademik

Ordinaryus
kendi sevdikleri için iyi şeyler isteyen

başkalarının sevdikleri için bırak kötü şeyler söylemeyi yazmayı
kötü düşünemezler bile

yoksa buna başka birşey derler
anlayana

mü'HÜR

Ordinaryus
kendi sevdikleri için iyi şeyler isteyen

başkalarının sevdikleri için bırak kötü şeyler söylemeyi yazmayı
kötü düşünemezler bile

yoksa buna başka birşey derler
anlayana

korakademik yeter! ben sadece kendi benimsediğim hocalar için mi açmışım bu başlığı? kendi istediğiniz yere çekmeyiniz konuyu. Ne kadar gözlerini kapamış sınız dünyaya. Ben kaç hoca tartışmasına girmişim? sizin gibi heryerde nickim var mı? ben tarafsız açtım bu konuyu. Her hoca içn geçerli söylediklerim. Ben cüppeli hocayla alakalı başlıkları silin mi demişim? yeter ama ya bir insan bu kadar istediği yere çekmez ki kardeşim.

Müslüman müslüman hakkında kötü düşünecemez. Suizan değil hüznüzan beslemeyi bilmelisiniz.

ibrahimi

Has Uşak
Şahsım ve yöneticiler adına geç kalınmış müdehaleler için özür diliyoruz.Belirli bir dönemden geçiyoruz ve bazı aksaklıklar olabilir.Yoksa temel düsturlarımızın içinde hiç bir alim ve fazıl bilinen kişiye hakaret ettirmek yoktur.İhvan forum tüm cemaat ve tarikatları müslümanlarla birlikte kucaklamayı benimsemiştir.

Bu konuda büyütülecek birşey yok,insanlara hakaret edilmemesini isteyen istek/öneri/eleştiri konusu bizleri sevindirmeli.Rabbim birbirine saygıyla yaklaşan müslümanların saygısını arttırsın.

mühürden küçük bir rica:son raporlara baktım fakat size ait hiç bir rapor göremedim,bu tarz sorgulamalardan önce konuları raporlarsanız ve müdehale olmazsa bize bu şekilde dönerseniz daha çabuk sonuca ulaşabiliriz.

Saygı sevgi ve selamlarımla.

mü'HÜR

Ordinaryus
Amin, inşaAllah.

Rapor dediğiniz? bilemiyorum nasıl raporlanıyor? size özel mesaj attım?

ibrahimi

Has Uşak
Her mesaj ve konunun altında Blog'a Gönder yazar ve yanında bazı işaretler vardır.
Yıldız gibi olan-reptir.Rep mesaj hakkında ki yorumdur.Yorum yapabilirsiniz mesaj hakkında.
Ünlem işareti ise mesajı raporlama işaretidir.

mü'HÜR

Ordinaryus
Hım, anladım teşekkür ederim. Yeri gelmişken bir sorum daha olacak;

Gönülden özüme lisan ile başlıklı yazıma yazılar ekliyorum ama, yukarıda ki facebook vs lerin yüzünden güzel görünmüyor. Dar alanı genişletemez miyim? geçenlerde neyi tıkladıysam sayfa genişledi gibi oldu? mümkünatı var mıdır?

SeNoL

MUEYABYA
Hım, anladım teşekkür ederim. Yeri gelmişken bir sorum daha olacak;

Gönülden özüme lisan ile başlıklı yazıma yazılar ekliyorum ama, yukarıda ki facebook vs lerin yüzünden güzel görünmüyor. Dar alanı genişletemez miyim? geçenlerde neyi tıkladıysam sayfa genişledi gibi oldu? mümkünatı var mıdır?

Paylaşım butonları ile yazı arasına boşluk koyabilirim sanırım. Fakat sayfa genişlemesini anlayamadım. Bunu resim ekleyerek gösterebilir misiniz? Daha çabuk yardımcı olabilirim o zaman.

manifesto

Yasaklı
Bukadar valeylaya gerek yok
Hocalarımızı burada konuşmayacağız da nerede konuşacağız?