Bir sabah yağmuru

Erhan

Profesör
Katılım
21 Tem 2006
Mesajlar
2,115
Tepkime puanı
42
Puanları
48
Konum
Ankara
Web sitesi
www.softajans.com
Bir sabah uyansam odamın penceresine vuran yağmur damlalarının sesiyle...(yine yağmur yağmadı bugün:( )

Yataktan kalkmamak saatlerce. Dinlemek o sesi. Huzur belki de budur. Küçük yağmur damlalarının melodisini dinlerken gözlerini kapatıp düşünmek bir an. Aniden yüzünün gülümsemesi. İşte budur abi demek belki de. Yataktan aniden fırlayıp dağılan saçlarına aldırmadan,pijamalarının haline aldırmadan mutfağa koşup çayı demlemek bir an önce. Sonrasında bir battaniyeye sarılıp geçmek cam kenarına. Sokağın ıssızlığının sana bu kez tuhaf gelmemesi ve içinde bilmediğin tuhaf bir huzurun dolması işte. Mutluluk bu belki de. Doğanın sana hediye ettiği ve başkasında yaşayamadığın o huzur mutluluğun. O sessizliğin..

Bir litrelik bir kupaya bol limonlu bir çay koyarken sobanın üzerinde kızarttığın üç dilim ekmek. Annenin bahçeden toplayıp yaptığı mis kokulu çilek reçeli. Kapı komşunun yolladığı taze bal. Biraz yağlı peynir ve beyazını ayırıp sarısını kahvaltı tabağına koyduğun çift sarılı yumurta en tazesinden.

İnsanın iştahı açılıyor dimi. Biraz müzik daha sonrasında. Belki yitirdiğin umutlarının yeniden şahlanması. Yeniden gün doğması yüreğine. Yağmurun ruhunu yenilemesi bir nevi.

-alıntı-

"ah ah" dedmelerinizi duyar gibiyim:)

e hadi uyanın artık...
 
Üst