Bir hasretin didarında hicranım, hüzün içinde vicdanım!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ve belkilerde şimdi koşulsuz nöbetçiyim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Elbette ki keşke demiyecek kadar rahatım, hicranın burukluğunu ruhumdan bulurum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Fikriyatın ve bir ulvi mefkurenin ritmine kandığım vecdin efradıyım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden koşulsuz teslimiyeti ihsan ve takva için tahkikte ararım ve azimle sorarım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Bazen anlatılmıyor dilegelen ve bekleyen cümleler[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nasibin terakkisinde anlaşlaşmayan heceler sabırsız vakitler ve pervaneleşen o nefesler[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Halin inşaraha ve inkişafa kapalı olduğu raddeler, bahaneler, afaki mazaretler[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nedensiz geceler, keyfiyete açılmış gönüller, nefsi telakkiler ve ölümlü nefesler[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Şimdi ben ecdadıma ne söylerim, bu ahval ile yüzleşirim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Tenden ve nefsinden vazgeçiren seferberliğin, cihanın vecdine sunulan vicdan içindemiyim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden manasından kopmuş bir haldeyim, nerede benim aşk-ı abad olan yeminim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sahi ben dedirten gerekçenin neresindeyim, aklımın ve ruhumun şimdi ecrindemiyim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Suskun sokaklar yüreğimi dağlıyor ve yaprakları bana bakıyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Atimin şevksiz kanatları kırılmış demek ki hayli zamandır sukut halinde evet, uçmuyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ufkumun feryadı dinmiyor, umutlarım nazarların keyfiyetinden ne bekliyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden savrulduğum, ruhumda duyduğum derinleşen sızımın nidası yüreğimi dağlıyor[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne yöneltilmiş bir mavzerin patlaması kederdir, derttir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne feryadıma sessiz kalan nefeslerin keyfiyeti ruhumun muhtaç olduğu bir gerekçedir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Aşk, ihsan ve takva için ne ulvi bir nimettir, çile içinde berekettir, sabrın letafetindedir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar canan varsa, teni ve nefesini nefsanileşen karanlığında umuda bağlarsa hicrandır[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]