Bir hakkı mı gasbettim, hangi an içindeydim!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Oysa ne berdeştum ne meczup bir halin içindeydim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Akıl ve izanıyla iftihar eden,keyfiyet içinde nefeslenen, derd-i gama ne dedirtendim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kendine göre enleri olan sosyal şartlarda nüfusu bulunan,vasfiyet için uğraşandım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hangi göreve gelsem, en mucbir sebeplerle öne sürülsem layık olduğuma inanırdım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Tevdi edilen ne kadar emanet varsa ve hatta yetkilerim azsa azim ile çalışırdım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nerde miskinlik görsem, yakınmayı marifet addedene nazar etsem, sancılanırdım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden emek ve gayretlerini esirgiyorlar, çıkarları olduğu vakit diriliyorlar derdim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]En olmaz sebeplerle bahaneleri sergilemekten hiç arlanmıyor der ve kederlenirdim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Herhangi bir cemaate intisaplı bir canı görsem, yanında talim etmeyi murat etsem[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yakın olmak için nefesimi derlesem, şuur ve idrak bakımından çok alayı yüklesem[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gördüğüm ve şahit olduğum zafiyetleri geceye havale etsem, lakin hıncı neylesem[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne keyfiyet içindeler, nüfus sahibi olmak için ne dert ediniyorlar diye dertlenirdim [/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Hangi zaman ve anda bir efendm lafzı duysam irkilirdim, sonra ise çok üzülürdüm[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kimlere dendiğini ve nasıl bir bilinçle zikredildiğini kederlenerek yeisle öğrenirdim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]An içinde gördüm ki, ona yakın olmak, feyzi tatmak için şeyhe atfedilenmiş dedim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yine hasretin şadıyla figanımı derledim, bana benden yakın olan kimdir'i yükledim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Nasıl bir izanla, kalbini henüz keşfetmemiş bir nidayla ve ruhun acısıyla ah etsem[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Tüm varlığımdan vazgeçerek, gönül ve zihin muvazenemi aşkına hasredip göçsem[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Lal olan bu dilimi, burukluk içince can çekişen melalimi ummana dökerek yürüsem[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hangi vaktin ve muştu sunan şafağın eşiklerinde bir ömür inleyerek aşkına erişsem[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]