Bir Hafta Sonra Kıyamet Kopacağını Bilseydik Ortalığın Hali Ne Olurdu?

Sofican

Üye
İhvan Üyesi
Arkadaşlar...

Hiç bunu düşündünüz mü?

A

ada

Misafir
Evet ben bazen düşünüyorum da çok korkuyorum ama aklımızın alamayacağı şeyler olurdu bundan eminim

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Wallahi ne olmazdı ki?

Deprem olduğunda bile beş vakit sanki bayram namazı gibiydi.Millet camilere

dolmuştu.Manzara çoook hoştu ama illahi de böyle bir felaket olunca mı akın

etmek gerekiyor bu mekanlara...

Bedrin_Aslanı

Profesör
İhvan Üyesi
İnsanın kıyameti kendi ölümüdür zaten. İnsan hiç bir zaman ölümü umutmamalıdır. Çok zor biriştir ama başaranlar Allah C.C. rızasına da erişir. Ölüm yokmuş gibi hareket ederiz hep ama ne zaman geleceğini yalnızca Allah C.C bilir.
Acaba Allah C.C emirlerine uymayanlar başörtüsünü çıkarıp hizmet adına ünilere giden kişiler böyle bir durumda başlarını örterlermiydi veya bunu hiç düşündüler mi.
Veya biz bilg. başında geçerdiğimiz saatleri o zaman da geçirebilirmiyiz veya gidip kaza namazımı kılmaya çalışırız bilemiyorum...

S

SaLtan

Misafir
öyle bir film izlemiştim.abad insanı tabi tedirginler ne yapacagını bilmiyolar,her soruna çzöüm üretme gibi koşullanmış dürtüleri olduğu için uzaya bi şeyler fırlatıylar.sanırım yine kıyamet kopuyor:)ben ne yapardım oturu ölümü beklerdim heralde.açık alanda durma,dağ ,taş başıma yıkılmasın:)

_MeCBuRi_

Asistan
İhvan Üyesi
hayatımda önemli değişiklikler olmazdı...:)

D

DictatoR

Misafir
son haftada başını(zı) secdeden kaldırmak pek işe yarar mı açıkcası bilemiyorum :)

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
İhvan Üyesi
DictatoR' Alıntı:
son haftada başını(zı) secdeden kaldırmak pek işe yarar mı açıkcası bilemiyorum :)
...
büyük konuşmamak lazım!
işe yarayıp yaramayacağını (en doğrusunu) Allah bilir, tabii ki.
herhalde oturup forumda mesajlaşmaya devam edecek değiliz di mi? :D

şehidan

Asistan
İhvan Üyesi
...

Millet caqmilere sığmazdı müteahhitlere iyi iş düşerdi ama 1 haftada ne yapabilirler ki

LoNeLY

Kişisel Biri
İhvan Üyesi
en dogrusunu allah bilir genede ama öleceğimizi anladıgımız an ibadet et faydası olurmu bilmem :) . misal firavun öleceğini anladıgı zaman iman ettide ne oldu. tabi en dogrusunu Yüce Allah bilir :)

DaLokay

уüяєкℓєя∂є
İhvan Üyesi
Web sitesi
www.youtube.com
İnsanın kıyameti kendi ölümüdür zaten. İnsan hiç bir zaman ölümü umutmamalıdır. Çok zor biriştir ama başaranlar Allah C.C. rızasına da erişir. Ölüm yokmuş gibi hareket ederiz hep ama ne zaman geleceğini yalnızca Allah C.C bilir.
Acaba Allah C.C emirlerine uymayanlar başörtüsünü çıkarıp hizmet adına ünilere giden kişiler böyle bir durumda başlarını örterlermiydi veya bunu hiç düşündüler mi.
Veya biz bilg. başında geçerdiğimiz saatleri o zaman da geçirebilirmiyiz veya gidip kaza namazımı kılmaya çalışırız bilemiyorum...
.

çok ciddi güzel bir sual ve güzel bir cevap ....başka ne denilir...

selametle...

HTML