Bir bayanın yedek parça isteği :))

Ah Min'el AŞK

Kıdemli Üye
Web sitesi
askinelinden.wordpress.com
710' luk kapak meselesi

Bir otomobil firmasının servis ve satış showroomuna bir bayan müşteri gelerek '710'luk kapak' aradığını söyler...

Satıcılar hemen oto yedek parça bölümünden birini oraya çağırırlar ve kadının talebini iletirler.

Herkes kadına ve birbirine şaşkınlıkla bakar. Hiç kimsenin parçayı tanımadığı yüz ifadelerinden belli olur...

Kadın ise ısrarla bunun arabasının motorunun bir parçası olduğunu bir şekilde kaybolduğunu ve yenisinin gerektiğini söyler...

Bu esnada uyanık bir satıcı kadına yedek parçanın resmini çizip çizemeyeceğini sorar...

Sorunun çözüleceği umuduna kapılan kadın hemen kâğıt kalem isteyerek takriben 8 cm çapında bir daire çizer ve içine de '710' yazar...

İşlem sonuç verir... Servis elemanları saçlarını yolmak için oradan uzaklaşırlar...

YEDEK PARÇANIN RESMİ ALTTADIR.
710lukkapakff9.gif

:eek:leyo::eek:leyo::eek:leyo::eek:leyo:

MiHRiMaH

Son gülen... :/
Hay Allah'ım yahu, güldük, söylerdik de birşeyler amaaa:blink:...

Ama artık sütten ağzım yandı, yorumları düşünerek yapacağım, yolda hatalarını görüp, arkalarından bin tane laf ettiğim hanımların çoğunun yaptığı hataları ben de yaptım... Bunu da yapmak istemediğimden, "geçmiş olsun ablamıza" diyeceğim sadece:)...

Hasan

Kardeşiniz
Tamircideyim ,tamirci de arkadaş,arabam yapılırken çay içiyorum,arkadaş arabayla meşgul,o sırada bir bayan arabasıyla yanaştı beni tamirci zannetti,arabadan inip arabasının camlarının açılmadığını söyledi ve sıcaktan patladığından şikayet etti,hava sıcak camları açmazsa dayanılmaz olur tabi,

Tamirci arkadaş arabayı kenara alıver ben şimdi bakarım dedi bana,e iyi dedim arabaya bindim aman ALLAH ım arabanın içi cehennem gibi,yüzüm yandı sıcaktan,bi baktım kalorifer çalışıyo,kapattım tabisonra yine bir bakındım şöle araba çevirme kollu cam sisteminde,kolu çevirdim cam açıldı.

Bayan da ordan aaa nasıl açtın hemencik dedi.:O

Devamlı otomatik camlı arabaya binen bayan camı acıcam diye kalorifer düğmesine basmış:eek:leyo:eek:ysa cam kollu ,araba emanet bilememiş.:O

İzah ettik bayana şaşırdı çevirmeli kollu cam sistemine :O

KFK

İhvan Forum Üye
:) Hasan Abi'nin verdiği daha bi kopmalık.Neyse gitmeyelim fazla üzerlerine :)

edepyolu

Fe Eyne Tezhebun
710' luk kapak meselesi

Bir otomobil firmasının servis ve satış showroomuna bir bayan müşteri gelerek '710'luk kapak' aradığını söyler...

Satıcılar hemen oto yedek parça bölümünden birini oraya çağırırlar ve kadının talebini iletirler.

Herkes kadına ve birbirine şaşkınlıkla bakar. Hiç kimsenin parçayı tanımadığı yüz ifadelerinden belli olur...

Kadın ise ısrarla bunun arabasının motorunun bir parçası olduğunu bir şekilde kaybolduğunu ve yenisinin gerektiğini söyler...

Bu esnada uyanık bir satıcı kadına yedek parçanın resmini çizip çizemeyeceğini sorar...

Sorunun çözüleceği umuduna kapılan kadın hemen kâğıt kalem isteyerek takriben 8 cm çapında bir daire çizer ve içine de '710' yazar...

İşlem sonuç verir... Servis elemanları saçlarını yolmak için oradan uzaklaşırlar...

YEDEK PARÇANIN RESMİ ALTTADIR.
710lukkapakff9.gif

:eek:leyo::eek:leyo::eek:leyo::eek:leyo:

yine komik bir durum ve buduruma düşenler de
genelde hep aynı cins....acı ama gerçek :glm:glm:glm

K

Kaçak

Guest
Mr. Hasan tokuşturmadan anlamıyor ama ...
Sanırım tamirciliğin iyi ...
Güzeldi ikiside ... :)

AynAlı

Kıdemli Üye
birde gidip ehliyet alırlar hemde 4 adet :D

şirine

Doçent
:D hasan abi komikti yorumun için teşikürler (=... yalnız bayanları çekiştirmeyi bırakıp da konumuza dönsek iyi olur diyorum

Ah Min'el AŞK

Kıdemli Üye
Web sitesi
ne alaka yaaa şöförlükle arabanın parçasının :D
Şimdi ben arabayı iyi kullanırım ama ne anlarım içindeki ıvır zıvırdan :p
(gerçi o bayan kadar değilimeee.malum 3 hafta canıma okudu hoca motor öğreticem diye)

MiHRiMaH

Ehliyet almak için verilen eğitimler geniş çaplı olmalı... Yol ve yoldaki herşeyle alakalı bilgi verilmeli... Arabaların(eski ve yeni) özellikleri öğretilmeli... Ne sağlık muayenesi düzgün yapılıyor ne de eğitim(teorik ve pratik) düzgün veriliyor... Ana caddeye çıkmadan ehliyet alan var... Bayan şöförler için geçerli de değil bunlar üstelik... Ben birçok erkek şöför gördüm ki arabayı kaldırımdan yola indiremiyor!..(yani devamlı kaldırıma çıkıyor:ıslık:kendini yaya psikolojisinden alamamış;))

Yollar çaylak dolu azîzim... Biz gibi ustalar artık yok denecek kadar azaldı:p...

Ah Min'el AŞK

Kıdemli Üye
Web sitesi
Öyle arkadaşım öyle...Bizim kursta hala vites değiştiremeyen erkek arkadaşlar vardı :D

Bakıyorum adam dönecek sinyal yok lönk diye kırıyor direksiyonu..Zor zamanlada kaldık canım bu erkekler birgün öldürecek bizi :D

Onlardan korkuma trafiğe çıkamıyorum :D :D :O

ben bütün derslere katılmıştım.Yiğidi öldür hakkını yeme,derler.Gerçekten de hem teoerik hemde pratik bilgiyi çok güzel verdiler.Ama ben ehliyeti alıp trafiğe çıkmadan Konya'ya gidince artık direksiyondan korkar oldum.şöförler yaya gördüklerinde hızlarını artırıyorlar ve kural tanımıyorlar.
cesaretimi toplayana kadar köye giderken sürmekle yetiniyorum.:(

MiHRiMaH

Ben grubumdaki en iyi öğrenciydim nerdeyse... Ve bunu espri olsun diye söylemiyorum 8 kişi vardı grubumda ve 3 tanesi resmen arabayı kaldırımda götürüyordu... Geri geri gelebildiğim için herkese alkışlatmıştı hoca!.. Çünkü diğerleri gidememişti!.. Ki ben taksi bile kullanmamış ilk defa otobüs kulanan basit bir ölümlüydüm:glm... Dönüş yapamayanlar mı dersin?.. Vites konusuna girmeyeyim, o konuda ben de çok gülünç duruma düşmüştüm zira:ıslık:...

Evet, ama çoğu acemiliğinden değil, çok bilmişliğinden öldürebilir bizi!.. Yolda normal gitmene de kızıyorlar, şeridinden gidince de, ara yoldan kendileri gibi burnunu çıkarıp yol almaya çalışınca da.....vs. vs...
Yola çıktığımda babamı zor tutuyorum, yok bayansın diye korna çalıyor, yok başörtülü gördü korna çalıyor... Nasıl kaçacağımı şaşırıyorum:blink:...

_Nihade_

Gafleti eyLe Heba
Bende ehliyet alacağım inş. yakında,
Normalde sürüyorum ama detaylarını bilmiyorum,
Motor bölümü çok zor diyor arkadaşlar,
Bana tavsiyeleriniz nedir bu konuda...