Bir ATEİSTE cevap..........

dayi

Profesör
Madde ve Düşünce...
« : Aralık 04, 2006, 08:26:42 pm »

Beyin olmasaydı duygular..düşünceler üretilemezdi..buda duygu ve düşüncelerin maddeden çıktığını gösterir..beyin öldümü..biriken bilgi..hisler..duygular yok olur..yani EKRAN kararır..beden toprak olur..olay bitmiştir..sonrası yoktur..yani manayı madde üretiyor..

Evet..maddeden çıkan DÜŞÜNCE tekrar maddeye dönüşüyor..yani düşünceyi önce üretiyoruz..sonrada metaya döndürüyoruz..yani..düşünüyoruz..masa yapacağız..şeklini şemalini..önce kafamızda yapıp bitiriyoruz..sonra çiziyoruz..sonrada elimizden geliyorsa yapıp düşüncemizi varlık olarak meydana çıkartıyoruz..işte bu insan düşüncesi ve düşüncenin varlık aleminde gözükmesi..

Aynı şeyi..akıllı tasarımcı..yada Tanrı..Allah ..ne diyorsak..''''O''''nun içinde düşünürsek...yani şu gördüğümüz..algıladığımız her şeyin de bir MANASI olmalı..birisi düşünüp..tasarlayıp..ilmiyle..gerçekleştirmiş olmalı..kendiliğinden değil..KENDİNDEN kendi Varlığından var ettiği evren kainat derken..kendinden olan MANA..DÜŞÜNCE yönü..Varlığın kendisi değil elbet ''''O''''dediğimiz kudret..görünenin tasarlayıcısı..ve İlmiyle olan, tasarımın ZAHİRİ..GÖRÜNEN alemi..ve bu devam edegelen süreç bu tasarımın görünene gelip gitmesi..

Bizlerde bu tasarımın görünene çıkıp kaybolacak olan birer fenomeni isek...Ekran kararmayacaktır..biz görüntüden kaybolduğumuzda..bu gezegendeki hatıralarımız tekrar geldiği tasarım külliyatına dönecektir..hatıra yaşadıklarımızın tamamıdır...ve bu yaşantı bizim değildir..çünki nerede ve ne zaman başlayacağına ve biteceğine bizim karar veremediğimiz bir ömür..nasıl bizim olabilir..değilmi..

İNSAN TÜMÜYLE ALLAHIN MANASIDIR..bunu anlayabilen ÖLÜMÜDE anlayabilmiştir..ÖMÜRÜDE..
cheesy.gif

Herkese Allah GÜZEL ömür nasib etsin..
smiley.gif
..

Bir başka forumda,Ateis bir arkadaşım ile yapılan sohpetten bir alıntı..beyin ölümü ile İNSAN denilen varlığın EKRANININ kararacağını idda ediyordu..:D

HU..

müttaki

Profesör
... düşünerekden düşüncelerimizle kendi zanlarımızdan kaynaklanarakdan Yaratıcımızıda kendimiz yaratmış oluyoruz :D

.. zannımızdaki gibi oluyor ve Bize öyle muamele ediyor.. yani biz kendi kendimize sınır biçmiş oluyoruz.. kendimizi bilmemezlikden...

düşünerekden akılla olmaz bu iş diyorlar ya dayım :shake2[1]:

Gönlümüzde olduğu gibi nasılsa O.. Varlığının İfasını Hangi Sıfatıyla İşliyorsa O...

emmargah

Profesör
dayı yaa bitmesin dayı ya....uff neden gidenin yeri doluyor...neden çarçabuk birileri gelior onun yeirne...neden dostlarım birer birer yok oluyor..gitmesinler dayı bitmesin...hep kalsınlar ebediyete kadar...onları çok özlüyorum ben dayı...çok özledim..zaman dursa...ebedi olsa sevgiler ...yerimi hiç kimse dolduramasa...neden olmuyor dayı...başlığını mı mahvettim dayı biliyorum ama cidden çok kötüyüm ben :(

dayi

Profesör
emmargah..:)

Sevdiklerimize bağlanalım..elbette..fakat bağımlısı olmayalım..:)
Bu Aleme gelen GEÇİP gidecek..bu geçiş esnasında neler olduğunu..neden buradan geçtiğimizi bilecek idrakte oldukmu..Ölüm ve Ömür kelimelerinin ne ifade ettiğini anlarız..
emmargah..genç dostum..:)..senin halin şu:D:
Bir dere kenarındaki söğüt ağacının derenin ortalarına kadar gelen bir dalının en uç noktasındaki bir yaprağının üzerindeki bir damla SU..
Aşşada dere güldür güldür akıyor..o derede aslına doğru..DERYAYA doğru akıyor..işte sen aslın olan deredeki SU,ya atlamaya korkan bir damlacıksın..
Damlacık dayı...damlacık emmargah...hadi tut elimden atlayalım dereye..:D

Henüz oldukça genç ve hayatın başında sayılırsınız..elbette ölüm var..fakat yaşanacak o kadar güzel anlar varki..ÖLÜMSÜZ olan o anlardaki ANILARINIZ olacak..güzel anılarla dolu olsun AN larınız..
Öteye hiç birşey gitmiyor..sadece gönülde ne varsa o kadar..elde avuçta olan kalıyor burada..:D..dayıcığım biz bakalım gönlümüzü doldurmaya..gidilecek yerde 70 yıl 80 yıl değil çünki..sonsuz bir yaşam var..bir çok ihtiyaçlarıda bu Dünya gezegeninde karşılanıyor,hazırlanıyor..orada çalışıp kazanmak yok..ona göre..ders sınavda yok:D
Ölümü ayrılık görmeyin..öldü dedikleriniz sizlerin NURLU kalblerinde,NUR içindeler..onlar Mezarda değil sizin GÖNÜLLERİNİZDELER..işte bizde girelim gönüllere..NUR içinde oluruz GEÇİNCE..:shake2[1]:
Kötüyüm deme..sen iyisin..dayıyıda üzme:D
HU..

dayi

Profesör
... düşünerekden düşüncelerimizle kendi zanlarımızdan kaynaklanarakdan Yaratıcımızıda kendimiz yaratmış oluyoruz :D

.. zannımızdaki gibi oluyor ve Bize öyle muamele ediyor.. yani biz kendi kendimize sınır biçmiş oluyoruz.. kendimizi bilmemezlikden...

düşünerekden akılla olmaz bu iş diyorlar ya dayım :shake2[1]:

Gönlümüzde olduğu gibi nasılsa O.. Varlığının İfasını Hangi Sıfatıyla İşliyorsa O...

Aldığın komando eğitiminin tek nedeni var:D..

ZAN,larından Kurtulmak..bize böyle demişti Kamil abi..:D

HU..

emmargah

Profesör

Sevdiklerimize bağlanalım..elbette..fakat bağımlısı olmayalım..
Bu Aleme gelen GEÇİP gidecek..bu geçiş esnasında neler olduğunu..neden buradan geçtiğimizi bilecek idrakte oldukmu..Ölüm ve Ömür kelimelerinin ne ifade ettiğini anlarız..
emmargah..genç dostum....senin halin şu
Bir dere kenarındaki söğüt ağacının derenin ortalarına kadar gelen bir dalının en uç noktasındaki bir yaprağının üzerindeki bir damla SU..
Aşşada dere güldür güldür akıyor..o derede aslına doğru..DERYAYA doğru akıyor..işte sen aslın olan deredeki SU,ya atlamaya korkan bir damlacıksın..
Damlacık dayı...damlacık emmargah...hadi tut elimden atlayalım dereye..

Henüz oldukça genç ve hayatın başında sayılırsınız..elbette ölüm var..fakat yaşanacak o kadar güzel anlar varki..ÖLÜMSÜZ olan o anlardaki ANILARINIZ olacak..güzel anılarla dolu olsun AN larınız..
Öteye hiç birşey gitmiyor..sadece gönülde ne varsa o kadar..elde avuçta olan kalıyor burada..:D..dayıcığım biz bakalım gönlümüzü doldurmaya..gidilecek yerde 70 yıl 80 yıl değil çünki..sonsuz bir yaşam var..bir çok ihtiyaçlarıda bu Dünya gezegeninde karşılanıyor,hazırlanıyor..orada çalışıp kazanmak yok..ona göre..ders sınavda yok
Ölümü ayrılık görmeyin..öldü dedikleriniz sizlerin NURLU kalblerinde,NUR içindeler..onlar Mezarda değil sizin GÖNÜLLERİNİZDELER..işte bizde girelim gönüllere..NUR içinde oluruz GEÇİNCE..
Kötüyüm deme..sen iyisin..dayıyıda üzme
HU..
Eevet kesinlikle haklısın dayı...ben bağımlı oluyorum hemen...
e peki bağımlı olmamak için çok yaklaşmamak mı gerek...uzaktan seyretmek mı?bi ara kimseyle muhabbet etmiyordum dostum olmasında kaybolduklarında üzülmeyeyim diye...:(sımdı olduklarına inandığım insanlar var ama....işte neyse hayırlısı olsun dayım...

yok kötü olmamın sebebi dostlardan gene...yoksa iyiyim çok şükür:O hatta biraz fazla iyiyim gibi:thinking: hayır olsun bu da :) bana katlandığın bana cevap verdiğin ,aklıma takılanlara çözüm getirdiğin içinnnn teşekkürler ....sana da teşekkürler ama en büyük teşekkür O'na:yahoo:

fani

Üye
Öyle sanırdın ayrıyım
Dost gayrıdır ben gayrıyım
Benden görüp işiteni
Bildim ki o cânan imiş.

gayrımı var ayrı olsun.kimde neyi sevdiysen bil ki muvcud sende.HU

dayi

Profesör
Öyle sanırdın ayrıyım
Benden görüp işiteni
Bildim ki o cânan imiş.

Eywallah..derviş..HU

emmargah

Profesör
Öyle sanırdın ayrıyım
Benden görüp işiteni
Bildim ki o cânan imiş.

hakkaten yaa çok güzelmişş. ..
bi de bu tarafından bakmak gerek:thinking: :thinking:

dayi

Profesör
-Allah var idi..''O''ndan başka birşey yok idi...diyor
-Evet..diyor..aynen öyle..halen şu andada..

Mezardan ötedeki Allah..
Mezara gitmeden,buradada yokmu Allah..
Hepsi aynı Allah...buradada bulmaya bakın..nerede??..Kendinizde..:)
Bu idrakte olununca..Ölüm ve Ömür anlaşılır..

HU..

H

hiç

Guest
hmm amak-ı hayal'i okudunuz mu bilmiyorum..:) orada da tasavvufi kurgular,anlatımlar vardı...ruh ile ilgili,hiç'lik ile ilgili iç'e dair birkaç şey daha...yine anlamamıştım hala anlamıyorum...kamil abi'ye teslimiyeti de nefsim kabul etmiyor:D ben de anlamadan gidenlerden olacagım galiba...:thinking: bunca gidenlerin safına bir BEN daha ....:O

dayi

Profesör
hmm amak-ı hayal'i okudunuz mu bilmiyorum..:) orada da tasavvufi kurgular,anlatımlar vardı...ruh ile ilgili,hiç'lik ile ilgili iç'e dair birkaç şey daha...yine anlamamıştım hala anlamıyorum...kamil abi'ye teslimiyeti de nefsim kabul etmiyor:D ben de anlamadan gidenlerden olacagım galiba...:thinking: bunca gidenlerin safına bir BEN daha ....:O

Anlayamayanlar biyere gitmiyo..:D..Mezardan öteye geçemiyor... HİÇ..:wave[1]:

HU..

dayi

Profesör
HİÇ..sor çevrendeki Alim amcalara..hacı abilere...onlar ne diyosa o dur..bakma sen bize..:D

Rüya işte..ne dersen de..:D

Bu Zahir Aleme gelişinizde,tıpış tıpış yürüyerekmi geldiniz..yoksa bir taşıyıcı varmıydı..bize rüyada dediler..taşıyıcı vardı..adı ANA..:D

HİÇ..BEKA için galiba bulacaksın bir Kamil BABA:D

HU..

ankakusu

Asistan

Damlacık dayı...damlacık emmargah...hadi tut elimden atlayalım dereye..:D

Öteye hiç birşey gitmiyor..sadece gönülde ne varsa o kadar..elde avuçta olan kalıyor burada..:D..dayıcığım biz bakalım gönlümüzü doldurmaya..
Ölümü ayrılık görmeyin..öldü dedikleriniz sizlerin NURLU kalblerinde,NUR içindeler..onlar Mezarda değil sizin GÖNÜLLERİNİZDELER..
HU..

Dayım damlacıklar dereye, dere deryaya damla artık o damla değil deryada koyboldu , sonra tekrar buharlaşarak gökyüzüne tekrar damlacıklar söğüt yaprağına...başım döndü ya hu

dayi

Profesör
Hatmi Meratip..dairedir ankakuşum..her daire bir Alemidir ''O''nun..''O''na yaklaştıran..idraklerimizi biraz daha açan..ömür oldukça Hatme devam..:)

Senin başın AŞK şarabından dönmüştür kurban:D

HU..

dayi

Profesör
Kendi Hakikatini bilmeyene, HAYAT; ÖLÜME verilmiş kısacık bir ara...sonrasında ekran kapkara.

HU..

AşK_€r

arabeskçi
yegen;121430 düşünerekden akılla olmaz bu iş diyorlar ya dayım :shake2[1' Alıntı:

yaw nasıl olacak bu iş yeğen abi.
düşünürsün olmaz
düşünmezsin olmaz...
nedir bu işin sırrı yaw:crying:
.

müttaki

Profesör
AşK_€r;246150' Alıntı:
yaw nasıl olacak bu iş yeğen abi.
düşünürsün olmaz
düşünmezsin olmaz...
nedir bu işin sırrı yaw:crying:
.
Aşker abi nerden bulup çıkartırsın dört ay evvel ki yazıyı :O

Nam tecellinin o zaman öyle tecelli etmiş şimdi Akıl ediyoruz :D Akıllanıyoruz demek ki :)

ama Aşk'la :D işin Sırrı Aşk galiba dayıcım büyüklerimiz daha iyi bilir