Bilmem ki ne yapsam, nasıl anlatsam!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Gün geçmiyor ki es geçeyim, düşenmeden edeyim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nereye gitsem, hangi nefesi dinlesem, mehtabı hicranımla seyredip içlensem[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne yapatığımı, neden firaka kandığımı, hasretin abadında solduğumu derleyip arz etsem[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ahuzarını dinlesem, bin hüzünle elemle yüzleşsem, gülü lahzana erişsem ve nefeslensem[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne matemli bir geceydi, hiç dinlemedi vegitti[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne yapsam, çareleri bir bir sıralayıp yoluna koysam, kalbimin bizarlığını bir anlatsam[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Zandan kurtarıp, kalbini inşiraha gark olması için vesileleri arasam, gönlümü elan açsam[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yaşadığım ne varsa, kalbi lekelerim ruhuma tevdi ettiğim cezaysa, aldanma gel halimi anla[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Diktiğin çiçekler bir bir soldu, umutlarımız ne oldu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sabah akşam anılar, şevk ve muhabbet için sine-i sürur sancılardı, niye soldu, şimdi ne oldu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Tahammül bu kadar kıymıydı, hani saadet zinciri sabır ve kanaatle bereketlenen maslahattı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Niye kurudu, zihnimiz mi su aldı, zanlar bir bir parçalara ayırdı şimdi söyle geriye ne kaldı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Hani bir hukukumuz vardı, iştişare niye uzaklaştı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bu kadar hırs ve hınç kimi nasıl felaha ulaştırdı, akıl denen bir nimet vardı, irade kardı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Duygusallık elbette ki bir yere kadardı tasnif ve tercihler neye göre manidar olan bir icraattı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sevgi bu manada hali feda ettiren ve bir karşılık beklemeden hasredilen en erdemli futuhattı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Artık çok geçte olsa anladım, yadererek hüzünle andım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Elimden ne geliyorsa, biran şaşkınlık yaşamadan ve nedamete yaslanmadan sustum kaldım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne diliyorsan, hangi umudu besliyorsan, mananın cehdiyle sızlıyorsan, sessizce amin derim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Dareyn saadeti dilerim, edebi manada ferahlamanı isterim ve su misali aşka kan derim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Sessiz ve sakin köşeme çekilerek, yaprağın halini nefeslenirim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Dalsız budaksız ve salkım saçaksız, hevesin hazanında sinem yarsız der, kederlenirim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kimseye söz etmeden, nefesi kelama serdederek, edebin içinde kavilleşerek sessizce içlenirim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neyleyim, bahtım bu derim, boyun eğer, sabırla hem hal olmak çok muteberli değer derim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]

Dicle

Su
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sessiz ve sakin köşeme çekilerek, yaprağın halini nefeslenirim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Dalsız budaksız ve salkım saçaksız, hevesin hazanında sinem yarsız der, kederlenirim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kimseye söz etmeden, nefesi kelama serdederek, edebin içinde kavilleşerek sessizce içlenirim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neyleyim, bahtım bu derim, boyun eğer, sabırla hem hal olmak çok muteberli değer derim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]

sonunda çook hüzünlendim içlendim :agla:
kaleminize yüreğinize sağlık enfes bir şiir
:gul

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
Eyvallah efendim...
Kıymetli katkınız ve samimi kanatiniz için teşekkür ederim...
Sağlık ve afiyet dileklerimle, umutlarınız için "amin "derim kardeşim...