Bilmem ki ne vakit dinecektir şu ruhumun hicranı!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Aklıma bin bir türlü sualler geliyor, nefesim yetmiyor, içim titriyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kimin sürurundan o an esinlensem hicranım ruhuma gem vuruyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalbim hüznün nefeslerinde eriyor, derdi efkarım umutta direniyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gelen kim varsa, şayet aidiyetinden uzaklaşan nazarsa içim sızlıyor[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Aşk halin demidir diyorlar ama gönlün hicranını ne kadar biliyorlar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Rahley-i tedrisatın o nefesin firkatine müptela olduğunu söylüyorlar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gözyaşları şefkattir, muhabbettir, rahmettir, aşkın ve esinin yetisidir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hüzün ve hicranla dem bulan bir efkarı badedir, sevdanın gerekçesidir[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ruh ve kalp; aşk ile iç içedir, ihsan ve izana tabi olan bir lahzayı dildir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Akıl ve idrak, istikamete ram olan her hangi bir durak sevdayı payedir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gönül her ne kadar nida etmeden, edebi halden vazeçmeyen ar sa erişir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nar zan ve haşyet için bir nazardır kalbin nefsinle aşka erişen vuslattır[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]İki elini başına koyarak, ruhunun feryadını duyarak hisset ve düşün[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hüznün perdesi açılıyor ve için titriyor gözyaşı hucum ediyor ne için[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Her gidişin, nefesin emanet olduğunu kalbin sedasından elemle işitin[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Niyetin ve sahneye koyduğun cibiliyetin bir hesan içindedir onu bilin[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Can, canana ram olur, aşkın o esininde nefsin, hicran nidası duyulur[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Akıl ve idrakin vicdanın terazisinde hakikatin meşkine o an ram olur[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Korkular ve kaygılar unutulur keyfiyet gerekçeleri bir bir sıraya konur[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kim aşkı ve sevdayı hakkıyla kul olmak için anlar onu yaşarsa kurtulur[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]

_Berceste_

bir tutam delilik...
Kalemine bereket cok güzel bir siir ...

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
Efendim lütfediyorsunuz
virgul.gif
kalbinizin ülfetinden serdediyorsunuz...
Ne kadar lisan-ı halimde bir mahzunluk yaşasam da iyi ki sizler varsınız...
Bu anlamda çok teşekkürler ediyorum ve kalbi sürurunuz bereketli olsun diyorum efendim...