Bilmem ki nasıl anlatmalıyım, nereden başlamalıyım!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir hüzzam şarkıydı yüreğimi dağlayan[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yitik yıllarımın hicranını yeniden hatırlatan [/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sızlatan bağrımı yakan ve hıçkırarak ağlatan[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kimbilir şimdi nerdedir... [/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hangi iklimin serencamında[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hangi umutların nöbetindeydi [/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ve nasıl bir edeb-i hal içinde nefeslenmektedir bilmiyordum...[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Yıllarca susmuştum [/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hicranımla başbaşa kalarak yorulmuştum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Filizlenen umutlarım hep yanımdaydı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Keşkelerim yüreğimi burkan bir nidaydı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hissiyatım ruhuma galebe çalan bir hal aldı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalbim yılllardır onun hasretiyle ağladı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Efkarım dalgaların serencamını yudumladı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]İnsan bu kadar latif nasıl olurdu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Onurunu ve kişiliğini hakikatin içinde bulurdu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bazen konuşur, bazende nazarıyla hem hal olurdu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İçinde gizlediği aşkın demini yudum yudum nefesiyle korurdu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Mütemadiyen okuyan, mukakeme içine koyulan bir yolun yolcusuydu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sanki bir hecelik aşk, manasına mücehhez olarak onun kalbinde okunurdu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne evliya idi, ne rabıtayı her manaya atfeden bir nefesti, akıl onunla konuşurdu[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]İmtina ediyordum konuşmaktan[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Onun zarif nefesini koklamaktan, ruhunun nidasını hakkıyla anlamadan[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalbinde açılan sayfaların şehrini gönlümün sevdasında bulmadan utanırdım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kul, takvanın ve tevazuunun belagatında aşklaşan bir ulviyett-i sanattır, aşka ramdır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kin ve husumet asla kalbinin latifliğinde yer almamaktır, nefsanilik ne elemli buhrandır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hayat ve ömür vadedilmiş ve vuslata firkat olan cenahtır, yoksa kulluğun bir başkasınadır[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]