Bilinmez la mekanidir, aşk kalbin sesi ve esinidir!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Nefes nefese koşuyordum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]O an ve içinde kaybolduğum zaman içinde, her ne sebepse bir avarelik yaşıyordum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kime sormalıydım, hangi suallerin ferahlığını solumalıydım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Tahkik için kıt aklımla, felaha nasıl ulaşmalıydım,kimlerin izini bulmalıydım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Nereye baksam takiye var[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bin bir maslahatlar içinde bilmem ki ne kadar geriplikler var sen söyle ey yar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne akşamın ve ne de fecrin ruhum için ne kadar bir anlamı var, ah yar niye kalbim ağlar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Aşk, çilenin salkımlarında ne arar, vicdan niye bakirliğini masumiyet içinde saklar[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Hani sessizliğin sesi olmak var ya[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sukutun çığlıkları arasında kaybolmak ve akıp ummana hakikatin şevkini koklamak[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nazarın farkıyla inşiraha vasıl olmak, ferasetin lahzasında sadakatle bir aşk yaşamak[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Tenselliğin, heves-i zevkin, merakı abad eden aklın sultasından bihakkın kurtulmak[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Söyleme bilmesinler, boş ver ne derlerse desinler[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İster deli, isterse divane, dilerlerse avareliğime karar versinler,yeter ki hukuku bilsinler[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gönül kırmanın, yüreği ağlatmanın, vicdanı sızlatmanın ne olduğunu aşkla nefeslensinler[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yargılamayı değil,suçlayıp uzaklamayı, sevgiyi saklayıp aymazlık yapmayı dilemesinler[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Çocuğun masumiyetini, çiçeğin beklentisini[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nisanın teslimiyetini, adamın merlik adına cehtini, kerimenin latif nefesini hissetsinler[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Rahmetin ne olduğunu, lafazanlık içinde asla edep bulunmadığını bir şekilde görsünler[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Serkeşliğe ve mukallit bir nefes olmak adına bilinçsizliğe erişip seyretmesinler[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Şehidin şahadet için cengini görsün[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Annenin feryadında ki sualleri, babanın metanetinde gizlenen esrarı kimler çözsün[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Figan eden nefeslerin, istikbali bekleyen sabilerin derdi gamını yüreğinde sızıyla hissetsin[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Birlik adına ne varsa, cemiyetin felaha erişmesi gayeyi maslahatsa bir ödün vermesin[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​