Bilinmeyen ve farkedilemeyen tâğut:"FUTBOL DİNİ..."

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
15 dksını Seyrettim Red ...
Sanırım artık söz söyleyebilirim , malum sonuç belli :)
Amcam fanatizme daldırmış kepçeyi , bol bol malzeme çıkartıyor ...
Evvelinde çizdiği profil -fanatik taraftar profili- oldukca azınlıktadır ...
Bu profilden yakalayıp , tüm futbol severleri itham etmek , hele hele kendinden kmlerce uzağa savurmak kısaca "din" demek insafsızca ...
Şunu özellikle belirtiyim , futbolu asla tasvip etmiyorum benim için oldukca itici arkadaş çevremde dahi bir futbol sever yok ...
Anlaşamam böyle bir tiple o derece uzak gelir bana ...
Gelelim fanatizme ...
Fanatizm ayrı bir başlık altında ele alınmalı ...
Fanatizmi sadece bir spor müsabakasına endekslemek ise , sadece kolaycılık ...
Futbol için söylediğiniz tüm bu argümanları , fanatizmin her çeşiti için söyleyebilirsiniz ki buna din ile alakalı olanlar bile girebilir ...
Fanatizm bir marazdır , hastalıktır , tedavi eidlmesi gerekir ...
Bunu hastalıktan çıkartıp , ayrı bir dini görüntüsü vermeye çalışmak bile bir din fanatizmidir ...
Kısaca fanatiklere karşı bu kadar fanatik olmayın ...

Kısaca fanatiklere karşı bu kadar fanatik olmayın ..

Fanatiklerin aklı bilinçaltında kaldıkları için sıhhati düşünemiyorlar.Neyi, niçin sevdiğini idrak etmekten acizdirler.Allah katında biz kimi, neyi niçin seviyorsak onunla beraber hesap görüleceğimizi de unutmamalıyız.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
15 dksını Seyrettim Red ...
Sanırım artık söz söyleyebilirim , malum sonuç belli :)
Amcam fanatizme daldırmış kepçeyi , bol bol malzeme çıkartıyor ...
Evvelinde çizdiği profil -fanatik taraftar profili- oldukca azınlıktadır ...
Bu profilden yakalayıp , tüm futbol severleri itham etmek , hele hele kendinden kmlerce uzağa savurmak kısaca "din" demek insafsızca ...
Şunu özellikle belirtiyim , futbolu asla tasvip etmiyorum benim için oldukca itici arkadaş çevremde dahi bir futbol sever yok ...
Anlaşamam böyle bir tiple o derece uzak gelir bana ...
Gelelim fanatizme ...
Fanatizm ayrı bir başlık altında ele alınmalı ...
Fanatizmi sadece bir spor müsabakasına endekslemek ise , sadece kolaycılık ...
Futbol için söylediğiniz tüm bu argümanları , fanatizmin her çeşiti için söyleyebilirsiniz ki buna din ile alakalı olanlar bile girebilir ...
Fanatizm bir marazdır , hastalıktır , tedavi eidlmesi gerekir ...
Bunu hastalıktan çıkartıp , ayrı bir dini görüntüsü vermeye çalışmak bile bir din fanatizmidir ...
Kısaca fanatiklere karşı bu kadar fanatik olmayın ...

Videonun başında bir açılış konuşması var onu dinledin mi?.Futbol oyna ama futbolun lüzumsuz geyik muhabbetlerinden uzak durunuz.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Burada futbol muhabbeti yapmayınız.Ben size kısaca futbol hayatımdan bahsettim.Konu dışına çıkmadan, bu beyinleri uyuşturan ve tağutlaştırılan futbolu anlatalım.Beyinler, düşünmeye perde örtülmüşse öyle kişiler her zaman birilerinin yönlendirmesyle hayatına devam ederler.Futbol takımı tutulmaz.Bunlar boş şeylerdir.Onun uğruna harcanan paralar İslam'a harcansaydı nice İslam ülkeler kalkınırdı.

Ahter

Kıdemli Üye
CAFZWnMWYAAtRfk.jpg:large

fakiri

Kıdemli Üye
Ali Şeirati “Bir ülkede tirübünlerden gelen sesler savaşlarda ölen mazlumların sesini bastırıyorsa futbol afyondur !” demiş! Hoş tirübünlerden hiç ses çıkmasa sanki afyon değil mi? Bu adam, “Allah gerçek bir Janus…” diyerek Allah’ı bir put olan Janus’a benzetmemiş miydi? Futbolun ne olduğunu bilmek için, kala-kala M.İ-oğlunun fikirlerinin ustadı olan böyle bir adamın sözlerine mi kaldık ?..

Ahter

Kıdemli Üye
Doğru söz çindende gelse alırım, hind dende gelse alırım..Sözün sahibinin, cinsiyetine, kimlğine, ve dahi dinine bakmam..Zira gerçeğin , sözü söyleyenden bağımsız bir hakikatı vardır, sözün sahibi bu hakikatı gölgeleyemez..ama dinimi kimden aldığıma bakarım....