Bilinmeyen ve farkedilemeyen tâğut:"FUTBOL DİNİ..."

Kaptan

Mecra Yazarı
Burada itiraz spor olan futbola degil sporluktan cikarilip dinlestirilen futboladir. Sen simdi "dinlestirme" kavramina da itiraz getirsin.

Kaptan

Mecra Yazarı
Mutesekkur, sen Giresun'luydun degil mi
ulaaaa unutmusum ben

Kaçak

Yeni
Dedim ya kavramlara zulmetmeyin ...
malayani, nahoş, gayriahlaki, israf gibi Güzide tanımlamalarımızda var ...
çıkar Amaçlı örgüt kurmuyorum, ömrümde 90 dk ne seyrettim ne oynadım ...
3-5 psikolojik sorunlunun durumunu geniş kitlelere mal etmeyin olmamı ...

Kaptan

Mecra Yazarı
Video'yu izlemedigin belli kardesim, izle ve oyle konus lutfen.
3-5 fanatikten degil sirazesinden cikmis sosyal bir hastaliktan bahsediyoruz burada.

Futbol deyip gecme Ali Seriati'ye kulak ver. Ve zahmet edip Video'yu izle bi;

"Ölmeye olmeye olmeye geldik"
"Damarimi kessen bordo-mavi akar"
"Futbol benim yaşam bicimim"

Vs.

Kaçak

Yeni
Slogan da bunlar , hemde daniskası ...
Rahmetli Erbakan'ın mitinglerinde atılan sloganlara ve veya bugün AKP mitinglerinde atılan sloganlara inanacak olursak ooooo Türkiye mücâhid dolu ....
luzumsuz yere edilen yemine bile müsamaha varken , bağırmış olmak için bağıran kısmende anıran bu amcaları tağutun neferleri kılmanız dehşet verici ....
gündelik hayatlarında stres topuna dönen, çoğu ezik, eksik bu insanları çok çabuk yiyorsunuz ...
boş bir iştir, tasvip etmem, hatta nefret ederim bu futbol muhabbetinden ...
lakin bu kadar zalimane bir bakışıda yerinde bulmam ...

Kaptan

Mecra Yazarı
Yahu bosuna videoyu izle demiyoruz, bak bakalim masum slogan dediklerine adamlar ne anlamlar yuklemisler. Yahu sen nerede yasiyorsun, Konya Turkiye'de degil mi? İstenmeyen saha ici ve saha disi goruntuleri hic mi izlemedin?

Kaçak

Yeni
:) TV seyretmem ben yahu ...
netten tıklamalı haber şansım olduğu içinde , ne sipor ne de 3 sayfa ve dahi sanat dünyası haberlerinden uzak yaşarım ...
takribi on senedir reklama da maruz kalmam :p
ama hayal gücüm geniştir , orta 1 de Nevşehir siporun maçına da gitmiştim , ooo ne bağırmıştım o gün sesim bile kısılmıştı ....
tamam yarın videoyu seyrediyim öyle konuşuyum ....
fikrimin değişeceğini sanmıyorum ama ...

Kaptan

Mecra Yazarı
Futbola karsi degilim, cok da iyi oynardim ta ki sakatlanana kadar. Almanya'da bile oynadim, Rummenige derlerdi bana :)

fakiri

Kıdemli Üye
yönetmezsen yönetilirsin

Bu saplantıya ve absürd düşünceye cevap verilmişti! Tekrar edelim:

Biz Müslümanız ve "insanlar nasılsa öyle idare olunurlar" hadis-i şerifine inancımız ve imanımız tamdır! Bu kaideyi bay-pass edip post ve koltuk kavgasına soyunanları asla tasvip etmeyiz !Hele kendilerini sanki müslmanlara hizmet etmek için ortaya çıktıklarını söyleyip riyakarlıkla pazarlayanların tamamen düşmanı ve hasımıyız !

Umarız artık anlamışsındır sen onu!

Darul_Beka

Profesör
Bu saplantıya ve absürd düşünceye cevap verilmişti! Tekrar edelim:

Biz Müslümanız ve "insanlar nasılsa öyle idare olunurlar" hadis-i şerifine inancımız ve imanımız tamdır! Bu kaideyi bay-pass edip post ve koltuk kavgasına soyunanları asla tasvip etmeyiz !Hele kendilerini sanki müslmanlara hizmet etmek için ortaya çıktıklarını söyleyip riyakarlıkla pazarlayanların tamamen düşmanı ve hasımıyız !

Umarız artık anlamışsındır sen onu!
siyaset yapmadığın sürece yönetilmeye mahkumsun

fakiri

Kıdemli Üye
quote_icon.png
Darul_Beka Nickli Üyeden Alıntı siyaset yapmadığın sürece yönetilmeye mahkumsun
Siz istediğiniz kadar bu siyaset dediğiniz politika bataklığında debelenin durun veya hiç bu işle ilgilenmeyin; netice değişmez ve insanlar nasılsa öyle idare olunurlar!

İşte politikacıların en büyük aymazlıkları ve cehaleti odur ki, bir icraat yaparlar da bunu kendilerine mal ederler ! Şirk’in alâsı budur !

Kaçak

Yeni
15 dksını Seyrettim Red ...
Sanırım artık söz söyleyebilirim , malum sonuç belli :)
Amcam fanatizme daldırmış kepçeyi , bol bol malzeme çıkartıyor ...
Evvelinde çizdiği profil -fanatik taraftar profili- oldukca azınlıktadır ...
Bu profilden yakalayıp , tüm futbol severleri itham etmek , hele hele kendinden kmlerce uzağa savurmak kısaca "din" demek insafsızca ...
Şunu özellikle belirtiyim , futbolu asla tasvip etmiyorum benim için oldukca itici arkadaş çevremde dahi bir futbol sever yok ...
Anlaşamam böyle bir tiple o derece uzak gelir bana ...
Gelelim fanatizme ...
Fanatizm ayrı bir başlık altında ele alınmalı ...
Fanatizmi sadece bir spor müsabakasına endekslemek ise , sadece kolaycılık ...
Futbol için söylediğiniz tüm bu argümanları , fanatizmin her çeşiti için söyleyebilirsiniz ki buna din ile alakalı olanlar bile girebilir ...
Fanatizm bir marazdır , hastalıktır , tedavi eidlmesi gerekir ...
Bunu hastalıktan çıkartıp , ayrı bir dini görüntüsü vermeye çalışmak bile bir din fanatizmidir ...
Kısaca fanatiklere karşı bu kadar fanatik olmayın ...

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
futboldan anlamam ancak seyredince iyi oynayan kendini gösterir zaten anlamama gerek yok.
uzun yıllar sonra ilk defa geçen gün derby maçı fener ve galatasarayı izledim.gs nin kalecisi gerçekten çok iyiymiş.
kaleci bir hayli uzun boyluydu.belki forvet de oynayanlar 70 li boylarda olabiliyor. sizin kalecilik için boyunuz biraz kısa değil mi? konu içi mi dışı mı artık siz karar verin sayın Osmanlı @MÜTEŞEKKÜR

Biz burada futbol maçının nasıl oynandığını değil, futbolun insanlar üzerinde ki maddi ve manevi tesirlerini müzakere edelim diye konuyu açtım.Ahlaki ölçülerde oynana futbola karşı değilim..