Bilinçli müslümanlardaki gizli ırkçılık hastalığı

Darul_Beka

Profesör
İtiraf etmekten çekinsek de gizli ırkçılık hastalığı bilinçli diye adlandırdığımız Müslümanların önemli bir kesiminde azımsanmayacak bir ölçüde yaygın
örnek mi
-Onlarda bizim kardeşimiz deseler de yıllarca doğudaki sorunlara baskılara yabancı kalındı kürtlerin ayrı bir millet olduğu görmezlikten gelindi
-Kürtçenin serbesiyetine soğuk bakıldı Türkçeye gizli bir kutsiyet yüklendi
Türkçe olimpiyatlarına aşırı ilgi gizli ırkçılığın bir tezahürüdür
-ne mutlu türküm diyene sözünü benimseyenler bile önemli bir sayıyı teşkil eder
-Sığınmacı süriyelilere soğuk tavrın altında yatan bir neden de bu gizli ırkçılıktır

menzil5453

Doçent
Ama şöyle bir şey var, ırkçılık yapanların çoğu ya islam düşmanıdır yada islamdan bihaber yaşayan insanlardır. Bilinçli bir müslüman ırkçılık yapamaz.

ihvanistanbul

AkhenAton
Katılmıyorum. Kürtlere olan soğukluğun sebebini kürtker birazda kendinde arasın. Son kobane olaylarında bile bim market yağmalandı.

suriyeli sığınmacılar konusunda fikirlerimi de defalarca söyledim.

Darul_Beka

Profesör
Ama şöyle bir şey var, ırkçılık yapanların çoğu ya islam düşmanıdır yada islamdan bihaber yaşayan isanlardır. Bilinçli bir müslüman ırkçılık yapamaz.

maalesef var kendilerine bile itiraf edemedikleri zaman zaman tezahür eden gizli bir ırkçılık bu

Darul_Beka

Profesör
Katılmıyorum. Kürtlere olan soğukluğun sebebini kürtker birazda kendinde arasın. Son kobane olaylarında bile bim market yağmalandı.

suriyeli sığınmacılar konusunda fikirlerimi de defalarca söyledim.

ben farklı bir şey söylüyorum
mesele kürtlerin hataları hakedip haketmedikleri değil
yukarıda saydığım somut örneklerde tezahür eden bilinçli diye adlandırdığımız Müslümanlardaki ırkçılık hastalığı

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
RUM 22:
Gökleri ve yeri yaratması, dillerinizin ve renklerinizin farklı olması da O’nun varlığının, kudretinin delillerindendir. Bilenler, âlimler için bunda Allah’ın kudretini gösteren deliller vardır.

Ayeti gereğince Kürtçenin yasaklanmasına karşı çıkan tek bir müslüman tanımıyorum,bu durum hep görmezlikten gelindi.